Pogoda na pierwszą połowę września 2019

Wrzesień to czas, gdy kończą się wakacje, a wszystko powraca do normalności. Pomimo schyłku lata, pogoda w dalszym ciągu potrafi cieszyć i sprzyja wyjazdom krótszym lub dłuższym. Jak będzie w tym roku? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na pierwszą połowę września 2019 roku.

Każdy, kto przez całe lato pracował lub nie miał czasu na wyjazd na urlop, może w końcu nadrobić zaległości. Wrzesień to popularny miesiąc wypoczynkowy wśród turystów, z wielu względów. Przede wszystkim jest w dalszym ciągu ciepło, nie ma tłumów, a i ceny są zdecydowanie niższe. Każdy, kto chce wypocząć w ciszy i spokoju, powinien wybrać właśnie wrzesień na swój wyjazd. Mowa tu szczególnie o jego pierwszej połowie, która zapowiada się wyjątkowo dobrze pod względem aury.

 

Pierwsze i kolejne dni miesiąca to kontynuacja słonecznej aury z sierpnia. Na termometrach zobaczymy wartości przekraczające 20 stopni Celsjusza, a na niebie dużo słońca. Niestety aura miejscami może zostać zakłócona przez krótkotrwałe opady deszczu. Nikogo jednak nie powinno to martwić, bo pomimo tego w dalszym ciągu będzie ciepło. Sprawdźmy zatem pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów Polski.

 

Pogoda ma pierwszą połowę września 2019 nad morzem

 

Ostatnia szansa na letnią opaleniznę? Zdecydowanie tak, bo pierwsza połowa września zapowiada się pogodnie i słonecznie. Pogorszenie aury spodziewane jest dopiero w drugiej połowie miesiąca. W jego pierwszej części mogą się również pojawić przelotne opady deszczu, będą one jednak miały wymiar symboliczny i krótkotrwały. Na termometrach temperatury w granicach 20 stopni Celsjusza, czyli całkiem przyjemnie na wypoczynek na plaży i bliższe poznawanie regionu.

 

Planujesz wyjazd nad morze? Masz już swój nocleg?

 

Noclegi w Jastrzębiej Górze

Noclegi w Ustce

Noclegi w Świnoujściu

Noclegi w Ustroniach Morskich

 

Pogoda na pierwszą połowę września 2019 na Mazurach

 

Mazurskie krajobrazy i jeziora robią wrażenie o każdej porze roku. Jednak to właśnie na przełomie lata i jesieni, widoki nabierają szczególnego charakteru. Region jest wolny od tłumów, a poznawanie wielu ciekawych miejsc staje się przyjemniejsze. Wszędzie panuje cisza i spokój, co tylko sprzyja wypoczynkowi. Z pogodą też powinno być całkiem przyjemnie. Może to nie będą upały, jednak temperatury na poziomie 17-20 stopni Celsjusza to całkiem przyjemne wartości na urlop. Żeby nie było tak pięknie, to 4, 6 i 15 września można się spodziewać opadów deszczu. Spokojnie, będą to tylko przelotne zjawiska.

 

Wybierasz się na Mazury i poszukujesz noclegu? Mamy coś dla Ciebie!

 

Noclegi w Rucianem-Nidzie

Noclegi w Węgorzewie

Noclegi w Kruklankach

Noclegi w Elblągu

 

Pogoda na pierwszą połowę września 2019 w Polsce centralnej

 

W Polsce centralnej podobnie, jak w większej części kraju. Ciepło, słonecznie, z możliwymi przelotnymi opadami deszczu. Warto wykorzystać ostatnie podrygi lata i spędzić ten czas ze znajomymi lub rodziną. Możliwości i miejsc jest wiele, a pogoda będzie sprzyjać. Na termometrach od 18 do 22 stopni Celsjusza. Przelotne opady deszczu możliwe 10 i 15 września.

 

Jeśli poszukujesz sprawdzonych noclegów w Polsce centralnej, to sprawdź koniecznie:

 

Noclegi w Warszawie

Noclegi we Włocławku

Noclegi w Gorzowie Wielkopolskim

Noclegi w Łodzi

 

Pogoda na pierwszą połowę września 2019 w górach

 

Nie da się ukryć, że wrzesień to popularny miesiąc na wyjazdy w góry. Cieszy się sporym zainteresowaniem głównie ludzi młodych, którzy chcą spędzić czas z dala od tłumów, w ciszy i spokoju. Góry w okresie pomiędzy latem a jesienią robią naprawdę niesamowite wrażenie. Wyraziste kolory, podkreślające piękno i charakter gór to prawdziwa uczta dla oka.

 

Z pogodą bywa różnie, czasami potrafi pojawić się śnieg. W tym roku nie powinno być jednak tak źle – pogoda będzie sprzyjać wyprawom górskim, bo prognozowane są dni z piękną, słoneczną pogodą. Może też popadać, jednak zdecydowanie mniej niż w pozostałych regionach. A jak z temperaturami? Pierwsza połowa z wartościami od 15 do 19 stopni Celsjusza. Sprawdźmy szczegóły dla poszczególnych regionów górskich.

 

Pogoda na pierwszą połowę września 2019 w Tatrach

 

Aura będzie sprzyjać wyprawom górskim, to trzeba podkreślić. Nie będzie męczących upałów, a widoki równie piękne. Na szlakach nie będzie tłumów, więc każdy, kto lubi ciszę i spokój, powinien się zdecydować właśnie na wrzesień. W pierwszej połowie dominacja słonecznej pogody, jednak mogą pojawiać się przelotne burze i deszcze – prognozowane na 1, 2, 7, 8, 10 i 15 września. Warto sprawdzać bieżące informacje pogodowe, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji podczas górskich wędrówek.

 

Tatry to popularne miejsce wyjazdów. A czy Ty już znalazłeś nocleg?

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Zębie

Noclegi w Białym Dunajcu

Noclegi w Gliczarowie Górnym

 

Pogoda na pierwszą połowę września 2019 w Pieninach

 

W Pieninach zmiennie, jednak w dalszym ciągu przyjemnie. Letnia aura będzie sprzyjać wypoczynkowi, dzięki czemu zdobycie Trzech Koron lub innego szczytu będzie miłe i w dobrych warunkach. Na termometrach można będzie zobaczyć wartości od 19 do 23 stopni Celsjusza. Najcieplejszy region górski w pierwszej połowie września? Zdecydowanie tak! Żeby nie było tak pięknie, to radość z letniej aury może zostać zakłócona przez przelotne opady deszczu i burze, które będą się pojawiać 1, 7, 8, 10 i 15 września.

 

A może Pieniny? Jeśli zamierzasz wyjechać w ten region, to już dziś zarezerwuj swój nocleg!

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Czorsztynie

Noclegi w Łapszach Wyżnych

 

Pogoda na pierwszą połowę września 2019 w Bieszczadach

 

O cudownych Bieszczadach chyba nie trzeba nikomu długo opowiadać. Region ten jest atrakcyjny dosłownie dla każdego i o każdej porze roku, nawet gdy pogoda nie do końca sprzyja. Spokojnie, pierwsza połowa wrześnie nie będzie taka zła. Podkreślić należy jednak, że wartości temperatur będą niższe niż we wcześniej wymienionych regionach. Pierwszy tydzień słoneczny i bez opadów, z temperaturami od 16 do 19 stopni Celsjusza. Pogoda nieco pogorszy się w drugim tygodniu września – wtedy możliwe przelotne opady deszczu i burze. Termometry pokażą od 14 do 18 stopni Celsjusza.

 

Zamierzasz rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady we wrześniu? Znajdź swój wymarzony nocleg!

 

Noclegi w Baligrodzie

Noclegi w Uhercach Mineralnych

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

Noclegi w Lutowiskach

 

Pogoda na pierwszą połowę września 2019 w Karkonoszach

 

W Karkonoszach, sytuacja pogodowa podobna do tej w Bieszczadach. Temperatura na stabilnym poziomie od 13 do 16 stopni Celsjusza. Zbliżającą się jesień widać coraz bardziej. Jednak Karkonosze w takiej ozdobie to wyjątkowa radość dla oka i duszy. Przez pierwszą połowę września możliwe zarówno opady deszczu, jak i chwile ze słońcem. Na przelotny deszcz trzeba się nastawić 4, 7, 14 i 15 września.

 

Poszukujesz sprawdzonych noclegów Karkonoszach? Oto nasze propozycje!

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Jeleniej Górze

Noclegi w Piechowicach

 

Pogoda na pierwszą połowę września 2019 w Beskidach

 

Przed nami drugi z najcieplejszych regionów górskich w pierwszej połowie września. Jednak i tu sytuacja pogodowa może zostać zakłócona przez opady deszczu. Pocieszający w tym wszystkim jest fakt, że to właśnie słońce będzie dominować przez ten czas, dzięki czemu śmiało możemy ruszać na górskie wędrówki. Opady deszczu i burze możliwe 7, 8, 10 i 15 września. Na termometrach można będzie zobaczyć wartości od 17 do 22 stopni Celsjusza.

 

Beskidy niezależnie od pory roku, zawsze robią wrażenie. Przekonaj się i Ty i wybierz swój nocleg!

 

Noclegi w Wiśle

Noclegi w Szczyrku

Noclegi w Brennej

Noclegi w Koniakowie

 

Pierwsza połowa września to kontynuacja letniej pogody. Na jak długo? Czas pokaże! Korzystajmy zatem z dobrych warunków i wybierajmy podróże w piękne miejsca, których w naszym kraju całe mnóstwo.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. PhotoMIX - Company (pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również