Gorzów Wielkopolski - noclegi (33 noclegi w Gorzowie Wielkopolskim)

Noclegi Pracownicze.Gorzów Wlkp. 25-50 zł. WiFi, darmowy parking na terenie posesji.
Pod Kasztanem

Pod Kasztanem

Gorzów Wielkopolski
opinie zablokowane
od 40
/usługę
NOCLEGI

NOCLEGI

10
Rewelacyjny!
od 20
/usługę
Tanie noclegi Perfekt

Tanie noclegi Perfekt

Gorzów Wielkopolski
opinie zablokowane
od 35
/usługę

Noclegi w okolicy Gorzowa Wielkopolskiego:

Santohaus

Santohaus

16 km od Gorzowa Wielkopolskiego
do -25%
od 350
/usługę
Dom wakacyjny Rybakowo

Dom wakacyjny Rybakowo

16 km od Gorzowa Wielkopolskiego
10
Rewelacyjny!
od 350
/usługę
Agroturystyka Rogi

Agroturystyka Rogi

19 km od Gorzowa Wielkopolskiego
10
Rewelacyjny!

Skorzystaj z filtrów, aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Gorzów Wielkopolski

To miejscowość, którą każdy kojarzy, ale mało o niej wie. Spieszymy z podpowiedzią. Gorzów Wielkopolski to miasto na prawach powiatu w północno-zachodniej Polsce, w województwie lubuskim. Jest miastem chętnie odwiedzanym przez turystów, głównie w weekend. Gorzów położony jest nad Wartą. Pod względem geograficznym miasto położone jest na skraju Kotliny Gorzowskiej, leżącej na Równinie Gorzowskiej, nad Wartą u ujścia Kłodawski, na wysokości 19 do 82 m n.p.m. Leży 53 km od granicy z Niemcami i około 135 km od Berlina, ich stolicy. Znajduje się zatem w doskonałej lokalizacji, stanowiąc przy tym świetną bazę wypadową.

Gorzów Wielkopolski to idealne miejsce na wyjazd o każdej porze roku

Śmiało można stwierdzić, że Gorzów jest dobrym miejscem na wyjazd, niezależnie od pory roku. Turystów można tu spotkać praktycznie przez cały rok. Przyczyniają się do tego m.in. liczne atrakcje, dobre warunki do rozwoju biznesu, jak i bliskość granicy zachodniej. Często się zdarza, że osoby powracające z Niemiec zatrzymują się tu na krótszą lub dłuższą chwilę.


Miasto ma bogatą historię, liczne zabytki, doskonale rozwiniętą bazę noclegowo-gastronomiczną, dlatego też cieszy się dużym zainteresowaniem o każdej porze roku. Jest tu gdzie pospacerować, są miejsca do odpoczynku, pozwiedzać również jest co. Zachęcamy do przyjazdu właśnie w to miejsce.

Gorzów Wielkopolski, co warto zobaczyć?

Z pewnością mało osób wie, że Gorzów Wielkopolski w granicach Polski znajduje się od końca II wojny światowej. Duża część atrakcji i zabytków się tu znajdujących ma w związku z tym charakter poniemiecki.


Wśród zabytków warto zwrócić uwagę m.in. na takie miejsca, jak katedra w Gorzowie, czyli kościół farny Wniebowzięcia NMP, pochodzący z XIV wieku. To miejsce charakterystyczne, które z pewnością każdy odnajdzie w Gorzowie Wielkopolskim.


Nie sposób przejść obojętnie obok kolejnej atrakcji, jaką są mury miejskie, a konkretnie ich średniowieczny fragment, pełniące niegdyś funkcję obronną. Zostały zbudowane z cegły i kamienia.


Będąc na Rynku w Gorzowie, znajdziemy wiele ciekawych miejsc. I tak warto z pewnością zobaczyć Aleję Sławnych Gorzowian, czyli wmurowane w bruk płyty pamiątkowe ku czci słynnych mieszkańców tego miasta, twórców kultury tego miejsca. Naszą uwagę na rynku z pewnością zwróci również fontanna Pauckscha, pochodząca z XIX wieku, znajdująca się na tyłach katedry.


Warto również wybrać się nad Wartę, nad którą znajduje się atrakcyjny, zrewitalizowany deptak, znajdujący się tuż przy Moście Staromiejskim.


Pozostałe zabytki i atrakcje, które koniecznie musimy zobaczyć to m.in. pajączek w Gorzowie, na szczycie którego znajduje się platforma widokowa, bimba w Gorzowie – replika zabytkowego tramwaju z końca XIX wieku, Studnia Czarownic, pomnik Jancarza, czy też pomnik Kloszarda.

Co i gdzie zjeść w Gorzowie Wielkopolskim?

Czy można smacznie zjeść w Gorzowie? Oczywiście, że tak. Trzeba tylko dobrze wybrać. Królują tu przede wszystkim kuchnia włoska, indyjska, wegetariańska i wegańska, polska, są też smażalnie ryb. Mówiąc krótko, każdy znajdzie tu coś dla siebie.


Miejsca, w których warto się zatrzymać, znajdują się m.in. przy ulicy Mostowej, Sikorskiego, Nadbrzeżnej, czy Chrobrego. Ceny dań rozpoczynają si tu od 20 do 30 zł.

Noclegi w Gorzowie Wielkopolskim

Gorzów Wielkopolski to miasto, do którego turyści przyjeżdżają na weekend lub w celach biznesowych. Najczęściej są to pary, biznesmeni lub grupy znajomych – z tego powodu w tamtejszej bazie noclegowej dominują noclegi pracownicze, hostele i wille. Preferowane są głównie przez osoby podróżujące w parze, które skupiają się na zwiedzaniu, dlatego wystarczy im wygodne łóżko oraz łazienka.


Gorzów ma ogólnie bogatą ofertą noclegów. Znalezienie oferty na każdą kieszeń, nie powinno stanowić problemu. W przypadku poszukiwania wolnych miejsc w Gorzowie Wielkopolskim, liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy polecają lub nie dane miejsce.

Cena za nocleg w Gorzowie Wielkopolskim

Średnia cena za nocleg w Gorzowie Wielkopolskim wynosi 43 zł za dobę. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od standardu obiektu i jego lokalizacji – wiadomo, że im bliżej centrum, tym drożej. Największym zainteresowaniem w Gorzowie cieszą się noclegi pracownicze, których koszt rozpoczyna się tu od 20 zł od osoby za dobę.


W Gorzowie Wielkopolskim w przypadku niektórych obiektów noclegowych, może mieć zastosowanie tzw. cennik weekendowy. Warto jednak podkreślić, że ceny noclegów ustalane są indywidualnie przez właścicieli obiektów noclegowych. Według wyliczeń portalu Nocowanie.pl, ceny noclegów w weekend utrzymują się na podobnym poziomie, co w dni powszednie.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Gorzowie Wielkopolskim

Turyści, poszukujący noclegu w Gorzowie Wielkopolskim, najczęściej pytają o dostępność łazienki, parkingu, telewizji i internetu. Szczególne znaczenie odgrywa parking, gdyż Gorzów jest popularną miejscowością, w której ze znalezieniem miejsca może być trudno. Jednak bez obaw – tego typu udogodnienie znajduje się praktycznie przy każdym obiekcie noclegowym. Podobnie wygląda sytuacja z łazienkami, telewizją, czy internetem, które stanowią standard oferty praktycznie każdego obiektu, który wybierzemy na swój urlop.

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej