Pogoda na początek listopada 2019

Początek listopada to dla Polaków czas wyjazdów – większość osób przy okazji Wszystkich Świętych odwiedza rodziny, inną okazją do podróżowania jest długi weekend na Święto Niepodległości. Warto już teraz sprawdzić, czy pogoda będzie naszym sprzymierzeńcem, czy też postanowi spłatać figla.

Pogoda na początek listopada nad morzem


Według dostępnych długoterminowych prognoz pogoda nad morzem daleka będzie od idealnej. Temperatury na wybrzeżu nie przekroczą 12 stopni Celsjusza, poza tym synoptycy nie wykluczają wystąpienia opadów deszczu.

1 i 2 listopada, kiedy odwiedzamy cmentarze i groby bliskich, warto zabrać ze sobą parasol. Opady na pewno pojawią się w Zaduszki, natomiast we Wszystkich Świętych szykuje się raczej pochmurna pogoda. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 12 stopni. W kolejnych dniach aura się utrzyma, choć w długi weekend trzeba spodziewać się deszczu, a nawet burz – te wystąpią we wschodniej części wybrzeża. Będzie to także czas, w którym stopniowo zacznie się ochładzać, a późna jesień zagości nie tylko w kalendarzach, ale i w przyrodzie.

 

Pogoda na początek listopada na Mazurach


Jak w takim razie początek listopada będzie wyglądał na Mazurach? Pogoda nad jeziorami okaże się nieco łaskawsza, gdyż pierwsze dni miesiąca pozwolą cieszyć się słoneczną aurą. Niestety, nie unikniemy deszczu, jednak ten pojawi się bliżej długiego weekendu.

W dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki na mazurskim niebie gościć będzie słońce, które tylko od czasu do czasu skryje się za chmurami. Synoptycy nie przewidują jednak opadów, więc wystarczy cieplej się ubrać, gdyż największy powód do zmartwienia to temperatura. Słupki rtęci nie przekroczą 10 kresek… Od 3 listopada całe niebo zasnują chmury, natomiast od 7 listopada trzeba przygotować się na codzienne opady deszczu oraz temperaturę, która w niedzielę (10.11.) spadnie do 5 stopni!

 

Pogoda na początek listopada w górach


Listopad w górach często przynosi opady śniegu, więc trudniejsze trasy bywają w tym czasie zamknięte. Planując listopadowe wędrówki trzeba na bieżąco sprawdzać prognozy, gdyż, jak wiemy, pogoda w górach jest nieprzewidywalna, a żywioł potrafi zaatakować w każdej chwili.

 

Pogoda w Beskidach

Pogoda na początek listopada w beskidzkich miejscowościach może zaskoczyć. Pomiędzy 1 a 6 listopada synoptycy przewidują sporo słonecznych dni, choć temperatury nie będą najwyższe – słupki rtęci uplasują się na poziomie 12-13 kresek. Lekkie pogorszenie aury nastąpi w około 7 listopada, gdy nadciągną deszczowe chmury. Opady mają pozostać do soboty, a później na kilka dni odpuszczą.

 

Pogoda w Bieszczadach

Słoneczny początek listopada czeka nas również w Bieszczadach – pogodna aura utrzyma się nawet do środy 6 listopada. Trzeba się jednak przygotować na niezbyt wysokie temperatury wynoszące od 9 do 11 stopni Celsjusza. Zmiana pogody zapowiadana jest na czwartek, gdy nad region nadciągną deszczowe chmury.

 

Jeśli szukasz noclegów w Bieszczadach, wejdź i zobacz:

Noclegi w Cisnej

Noclegi w Polańczyku
Noclegi w Wetlinie

 

Pogoda w Karkonoszach

Listopad w Karkonoszach – na tle pogody w innych regionach – wypada blado… Synoptycy przygotowują nas na temperatury nie przekraczające 9 stopni Celsjusza. Poza tym, że będzie chłodno, to na dzień zaduszny zapowiadany jest także deszcz. Warto wziąć to pod uwagę planując podróże w tym czasie. W kolejnych dniach deszcz ustąpi, a kolejnych deszczowych chmur trzeba wyglądać dopiero od 8 listopada.

 

Pogoda w Pieninach

Pieniny to region, gdzie pogoda zwykle sprzyja turystom – podobnie będzie w początkach listopada. Aż do środy (6.11.) słupki rtęci utrzymają się na poziomie 13 kresek, poza tym powinniśmy się spodziewać również słonecznej aury z niewielkimi przejściowymi zachmurzeniami.  Deszcz pojawi się w czwartek 7 listopada i pozostanie do niedzieli, natomiast temperatury utrzymają się na poziomie około 12 stopni Celsjusza.

 

Nie wiesz, jakie miejscowości w Pieninach mają dobrą bazę noclegową? Zobacz:
Noclegi w Czorsztynie

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Szczawnicy

 

Pogoda w Tatrach

Początek listopada w Tatrach będzie pogodny, choć chłodny. Słupki rtęci nie przekroczą 10 kresek, jednak słoneczna aura powinna zrekompensować chłodne chwile. A tymi można się cieszyć do 7 listopada, na czwartek zapowiadane są bowiem opady deszczu, które utrzymają się do niedzieli 10 listopada.

Informacje pogodowe: AccuWeather.com

 

fot. Photo Mxi / Pixabay.com CC0

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również