Pogoda na początek marca 2019

Wiosna, czy to Ty? W większej części naszego kraju zagościło słońce i temperatury w okolicach 10 stopni Celsjusza. Prognozy długoterminowe się optymistyczne i wiele wskazuje na to, że powoli możemy już żegnać zimę. A jak zapowiada się początek marca? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody.

W marcu, jak w garncu – to powiedzenie od lat funkcjonuje, gdy tylko mowa o tym miesiącu. Marzec jest nieprzewidywalny – potrafi zaskoczyć pozytywnym ciepłem, jak też może zaskoczyć powrotem intensywnych opadów śniegu i ujemnych temperatur. Według naszych prognoz, początek miesiąca zapowiada się deszczowo, z możliwym przelotnym śniegiem i temperaturami w okolicach 4-6 stopni Celsjusza. Większe zimowe epizody możliwe jedynie w górach. Sprawdźmy zatem, jak przedstawia się prognoza pogody dla poszczególnych części kraju.

 

Pogoda na początek marca 2019 nad morzem

 

Marzec to dobra pora roku, by wybrać się nad morze. Powietrze pełne jodu, brak tłumów w popularnych miejscowościach – również i w tym okresie można spotkać wielu turystów, zainteresowanych wypoczynkiem nad morzem. Początek marca nad morzem zapowiada się umiarkowanie dobrze – temperatury w okolicach 6 stopni Celsjusza, możliwe chwile ze słońcem, jednak w przeważającej części tygodnia niebo będzie zachmurzone. Padać jednak nie powinno.

 

Planujesz wyjazd nad morze na początku marca? Już dziś zarezerwuj swój nocleg:

 

Noclegi w Gdańsku

Noclegi w Międzywodzie

Noclegi w Juracie

Noclegi w Darłowie

 

Pogoda na początek marca 2019 na Mazurach

 

Początek marca na Mazurach zapowiada się zmiennie – pojawi się trochę zimy i trochę wiosny. Ciepło nie będzie nas jednak rozpieszczać, gdyż wg prognoz maksymalne wartości temperatur osiągną od 2 do 5 stopni Celsjusza. Przez niemal cały pierwszy tydzień marca towarzyszyć będzie zachmurzenie, przez co na dłuższe chwile ze słońcem trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Pomimo tego, warto jest się wybrać na Mazury o tej porze roku.

 

Wybierasz się na Mazury? Sprawdź nasze propozycje noclegów w popularnych miejscowościach:

 

Noclegi w Mrągowie

Noclegi w Ełku

Noclegi w Giżycku

Noclegi w Piszu

 

Pogoda na początek marca 2019 w Polsce centralnej

 

Coraz cieplej, ale z zachmurzeniem dużym – tak krótko można scharakteryzować pogodę na początek marca, z którą będziemy mieć do czynienia w Polsce centralnej. Termometry pokażą wartości od 2 do maksymalnie 6 stopni Celsjusza. Na dużo cieplejsze chwile trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, co i tak nie zmienia faktu, że wiosna coraz bliżej.

 

Jeżeli wybierasz się do miejscowości w Polsce centralnej, to sprawdź koniecznie:

 

Noclegi w Warszawie

Noclegi w Łodzi

Noclegi w Bydgoszczy

Noclegi we Włocławku

 

Pogoda na początek marca 2019 w górach

 

Sezon zimowy powoli się kończy. W górach pojawią się pierwsi miłośnicy krokusów i pięknej wiosennej aury. O tej porze roku, góry robią niesamowite wrażenie. Początek marca nie przyniesie jednak pięknej, wiosennej aury. Zima nie da o sobie zapomnieć. W wyższych partiach gór w dalszym ciągu wartości poniżej 0 stopni Celsjusza. Niektóre wyciągi narciarskie powinny być jeszcze czynne, tak więc miłośnicy białego szaleństwa mają naprawdę ostatnią szansę, by poszusować na stokach. Sprawdźmy, jak szczegółowo przedstawia się prognoza pogody dla poszczególnych regionów górskich.

 

Pogoda na początek marca 2019 w Tatrach

 

Tatry, mimo schyłku sezonu zimowego, w dalszym ciągu cieszą się dużym zainteresowaniem turystów. Baa, taka sytuacja ma miejsce przez cały rok. Nie ma co się dziwić, bo region naprawdę zachwyca na każdym kroku. Jeśli chodzi o pogodę, to w dalszym ciągu będzie ona zimowa, jednak bardziej nastrajająca optymizmem. Będzie odrobinę cieplej, z możliwymi, przelotnymi opadami śniegu i z temperaturami w okolicach od 0 do maksymalnie 5 stopni. Jeśli chcesz skorzystać z końcówki zimy, koniecznie wybierz się w Tatry.

 

Planujesz wyjazd w Tatry? Sprawdź koniecznie nasze propozycje noclegów:

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Jurgowie

Noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej

Noclegi w Poroninie

 

Pogoda na początek marca 2019 w Pieninach

 

W Pieninach aura nieco lepsza niż w Tatrach, jednak w dalszym ciągu mogą się zdarzyć przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatury powinny jednak nastrajać optymizmem, bo wg najnowszych prognoz, będzie to od 5 do nawet 8 stopni Celsjusza. Prawdziwa wiosna dopiero przed nami, dlatego warto jest się odpowiednio na nią przygotować. Góry o tej porze roku zachwycają na każdym kroku.

 

Jeśli wybierasz się w Pieniny, to koniecznie sprawdź nasze propozycje noclegów:

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Czorsztynie

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Sromowcach Wyżnych

 

Pogoda na początek marca 2019 w Bieszczadach

 

W Bieszczadach zima na całego, tak samo będzie również w marcu. Aura mniej korzystna niż w Tatrach, jednak w dalszym ciągu będzie bajkowo i wyjątkowo. Prognozowane są opady śniegu i temperatura od -1 do maksymalnie 2 stopni Celsjusza. Będzie zatem nieco chłodniej, niż w pozostałych regionach kraju. Na pocieszenie, można powiedzieć, że to już będzie końcówka zimy, zatem warto się pospieszyć, jeśli chce się koniecznie zobaczyć Bieszczady w zimowej szacie.

 

Wybierasz się w Bieszczady? Zarezerwuj swój nocleg:

 

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

Noclegi w Cisnej

Noclegi w Polańczyku

Noclegi w Solinie

 

Pogoda na początek marca 2019 w Karkonoszach

 

Karkonosze – popularne zimą, równie popularne na wiosnę. Warto podkreślić, że w tym regionie w dalszym ciągu utrzymają się korzystne warunki narciarskie, pomimo nadchodzącej wiosny. Początek marca nie będzie jeszcze jednak taki dobry – prognozuje się opady deszczu ze śniegiem i temperatury w okolicach 0-5 stopnia Celsjusza. Będą pojawiać się również chwile ze słońcem, dlatego powiew optymizmu gwarantowany.

 

A może by tak wybrać się w Karkonosze? Nie zwlekaj i zarezerwuj swój nocleg:

 

Noclegi w Jeleniej Górze

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Piechowicach

 

Pogoda na początek marca 2019 w Beskidach

 

W Beskidach, pięknej wiosny póki co nie widać, przynajmniej na razie. Ale możemy uspokoić – to stopniowy koniec zimy. Optymizmem z pewnością nastrajać będą temperatury w okolicach 6-8 stopni Celsjusza. W pierwszych dniach marca możliwe przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Z każdym kolejnym dniem zacznie się robić coraz cieplej.

 

Zaplanuj swój wyjazd w Beskidy i zarezerwuj swój nocleg już dziś:

 

Noclegi w Koniakowie

Noclegi w Ustroniu

Noclegi w Żywcu

Noclegi w Szczyrku

 

Wiosna zacznie się rozkręcać z każdym kolejnym dniem. To powód do radości, szczególnie dla osób, które niezbyt przepadają za zimową aurą.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. Georg_Satzinger (Pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również