Pogoda na sierpień 2018

Jakiej pogody można spodziewać się w sierpniu? To ważne pytanie, szczególnie gdy w tym czasie planowany urlop. Postaramy się odpowiedzieć na nie, prezentując długoterminową prognozę na sierpień 2018.

Pogoda w sierpniu nad morzem


Według długoterminowych prognoz sierpień nad morzem nie będzie upalnym miesiącem. W całym pasie wybrzeża przewiduje się temperaturę nieprzekraczającą 25 stopni Celsjusza. Jest też bardzo dobra dla wczasowiczów wiadomość – sierpień nad morzem może być słonecznym i suchym miesiącem. Meteorolodzy nie przewidują bowiem załamania pogody ani większych opadów. Burzowe mogą być tylko dni na początku sierpnia (około 3 i 4.08.), gdy nad wybrzeżem da się zaobserwować błyskawice i grzmoty, którym towarzyszyć ma przelotny deszcz.

 

Szukasz noclegów nad Bałtykiem? Sprawdź oferty w tych kurortach, wejdź:
Noclegi w Darłowie
Noclegi w Mielnie
Noclegi w Łebie
Noclegi w Pucku
Noclegi w Ustce

 

Pogoda w sierpniu na Mazurach


Sierpień na Mazurach może przynieść trochę pogodowych zawirowań. Miesiąc będzie ciepły – średnie temperatury mają oscylować pomiędzy 20 a 26 stopniami Celsjusza – jednak należy spodziewać się również burz oraz dni, kiedy mocniej popada. Zagrzmieć ma już w środę 1 sierpnia, później burze powrócą w kolejnym tygodniu. Na szczęście szybko opuszczą region, a aura się ustabilizuje. Będzie to najcieplejsza i najbardziej słoneczna część sierpnia, słupki rtęci zatrzymają się na 26. kresce. Chłodniej zrobi się w ostatnim tygodniu sierpnia – wtedy odnotujemy nawet 19 stopni, choć kolejne dni znowu przyniosą lekkie ocieplenie (do 22-23 stopni Celsjusza).

 

Planujesz wypoczynek na Mazurach? Sprawdź oferty w tych lokalizacjach:
Noclegi w Ełku
Noclegi w Giżycku
Noclegi w Mrągowie
Nocelgi w Rydzewie

 

Pogoda w sierpniu w górach

 

Pogoda w Tatrach

Długoterminowe prognozy pogody w Tatrach sugerują, by przygotować się na lekkie ochłodzenie. Sierpień w tej części polskich gór na pewno nie będzie upalny – maksymalna temperatura nie przekroczy 23 stopni Celsjusza… Mimo tego nie zabraknie i słonecznych dni. Sporo zmian w pogodzie zapowiadanych jest na pierwszą połowę sierpnia. W tym czasie słupki rtęci będą się wahać pomiędzy 17. a 23. kreską. Poza tym prognozy zapowiadają też możliwe opady deszczu i burze, które mogą wystąpić w dniach od 5 do 17 sierpnia. Kolejne tygodnie przyniosą nieznaczną poprawę – temperatura nie spadnie poniżej 20 stopni Celsjusza, będzie również bardzo słonecznie, choć mogę się też pojawić przelotne burze.

 

Pogoda w Beskidach

Pogoda w Beskidach także przyniesie trochę zawirowań, chociaż okolice Wisły będą naprawdę bardzo ciepłe. Na początku sierpnia odczuwalna temperatura ma wynosić nawet 26 stopni Celsjusza, chociaż w dniach 5 i 6.08. nad Wisłę nadciągną deszczowe chmury i ochłodzenie. Na szczęście szybko powróci letnia aura, która pozostanie niemal do końca miesiąca. Jedynym zakłóceniem pięknych sierpniowych dni będą burze, regularnie pojawiające się nad okolicą. Taka pogoda zapowiadana jest też dla innych beskidzkich kurortów, takich jak Szczyrk oraz Ustroń. Wygląda więc na to, że warto zastanowić się nad sierpniowym wyjazdem w Beskidy.

 

Pogoda w Karkonoszach

Lekki zawód można odczuć natomiast w przypadku Karkonoszy. Pogoda w tej części polskich gór, przynajmniej jeśli chodzi i temperaturę, przypominać będzie jesień. W sierpniu termometry będą pokazywać od 15 do maksymalnie 21 stopni Celsjusza. Na pierwszą połowę sierpnia zapowiadane są też przelotne burze i opady deszczu. Nie zdominują jednak pogody i nadal można liczyć na słoneczne dni, jako przerywnik kapryśnej aury. Na szczęście ustabilizuje się ona w drugiej połowie miesiąca – odejdą deszczowe chmury, a nad regionem zobaczymy błękitne, praktycznie bezchmurne niebo.

 

Szukasz wakacyjnych noclegów w regionie? Wejdź i zobacz:
Noclegi w Karpaczu
Noclegi w Szklarskiej Porębie

 

Pogoda w Bieszczadach

Również pogoda w Bieszczadach nie będzie rozpieszczać turystów wysokimi temperaturami. W sierpniu mają się one wahać od 16 do 24 stopni Celsjusza. Także w tym regionie da się zauważyć prawidłowość – pierwszą połowę miesiąca z przelotnym deszczem i burzami oraz stabilną drugą połowę sierpnia. Ryzyko opadów będzie największe pomiędzy 4 a 11 sierpnia. W kolejnych dniach może jeszcze zagrzmieć, na szczęście coraz rzadziej. Po 21 sierpnia szykuje się spokojna, słoneczna aura i temperatury od 22 do 24 stopni Celsjusza.

 

W Bieszczadach nie brakuje atrakcyjnych ofert noclegowych. Wejdź i zobacz:

Noclegi w Bukowcu

Noclegi w Lesku
Noclegi w Polańczyku
Noclegi w Solinie
Noclegi w Ustrzykach Dolnych
Noclegi w Wetlinie

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. jplenio (Pixabay.com CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również