Pogoda na styczeń 2019

Zastanawiasz się, jakie są prognozy na styczeń 2019? Czy przyjdzie wyczekiwana przez niektórych zima? Sprawdziliśmy, co o pogodzie mówią specjaliści.

Pogoda na styczeń 2019 nad morzem


Czy styczeń nad morzem będzie śnieżny i zimny? Według długoterminowych prognoz – ani jedno, ani drugie. Właściwie przez cały miesiąc temperatury mają utrzymywać się powyżej zera, a zamiast śniegu ma padać deszcz. Lekkie opady śniegu zapowiadane są na 8 stycznia, ale jedynie dla wschodniej części wybrzeża, głównie w okolicach Gdańska. A jakie wartości zobaczymy na termometrach? Temperatury uplasują się pomiędzy 0 a 6 stopniami Celsjusza.

 

Pogoda na styczeń 2019 na Mazurach


Z kolei na Mazurach w styczniu utrzyma się lekki mróz, na termometrach zobaczymy około -2 stopnie Celsjusza. Poza tym długoterminowe prognozy przygotowują nas także na opady śniegu. Mocniej sypnie zwłaszcza w drugiej połowie miesiąca (po 20 stycznia). Wtedy krajobrazy w regionie mocno się zabielą.

 

Zobacz oferty noclegów w tych miejscowościach - zimą też jest tam pięknie, wejdź:
Noclegi w Giżycku
Noclegi w Mrągowie

Noclegi w Rucianem-Nidzie

 

Pogoda na styczeń 2019 w górach


W styczniu śnieg w górach jest jak najbardziej mile widziany. Szczególnie wtedy, gdy połowa kraju planuje wyjazdy na narty, oczekujemy, że aura dopisze, a na stokach będzie leżała gruba warstwa białego puchu. Sprawdźmy więc prognozy.

 

Pogoda w Bieszczadach

Jak wskazują prognozy, styczeń w Bieszczadach upłynie pod znakiem niskich temperatur. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -3 do 3 stopni Celsjusza. Na pierwszą połowę miesiąca nie są przewidywane większe opady śniegu, które pojawią się tylko 4 oraz 9 stycznia. Mocniej sypnie dopiero pod koniec miesiąca – biały puch pojawi się 26 stycznia, prószyć będzie również w kolejnych dniach.

 

Gdzie nocować w regionie? Sprawdź te miejsca, zobacz:

Noclegi w Cisnej

Noclegi w Solinie

Noclegi w Wetlinie

 

Pogoda w Beskidach

Pierwsze dni stycznia upłyną pod znakiem temperatur sięgających 4 stopni Celsjusza, jednak już w drugim tygodniu miesiąca nastąpi ochłodzenie i spadnie lekki śnieg. Jego opady prognozowane są na 8 i 9 stycznia. W kolejnych dniach pojawi się trochę więcej słońca, jednak nie zostanie ono na długo. Około 17 stycznia nastąpi bowiem załamanie pogody – pojawi się deszcz, również marznący. Na opady śniegu trzeba poczekać do 26 stycznia.

 

Szukasz ofert noclegowych w Beskidach? Wejdź i zobacz:
Noclegi w Brennej

Noclegi w Szczyrku

Noclegi w Wiśle

 

Pogoda w Karkonoszach

Styczniowe temperatury w Karkonoszach uplasują się na poziomie od 4 do -3 stopni Celsjusza. Również w tym regionie czeka nas nieco bardziej pogodna pierwsza połowa miesiąca (poza dniami od 1 do 4 stycznia, gdy może padać deszcz lub niezbyt gęsty śnieg). Na drugi tydzień stycznia zapowiadany jest lekki mróz, będzie jednak dość pogodnie. Sytuacja zmieni się na początku drugiej połowy miesiąca, gdy spadnie marznący deszcz. Śnieg pojawi się w Karkonoszach 26 stycznia.

 

Karkonosze to jeden z chętniej wybieranych zimowych kierunków. Jeśli i ty planujesz wypoczynek w tym regionie, wejdź:
Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

 

Pogoda w Pieninach

Pogoda w Pieninach zachowa znany już model – kilka cieplejszych ale deszczowych dni na początku miesiąca i późniejsze ochłodzenie. Śnieg pojawi się tu 8 oraz 9 stycznia, a kolejne większe opady dopiero pod koniec miesiąca (26 stycznia). Poza tym synoptycy przygotowują nas również na marznący deszcz. Temperatury w Pieninach w styczniu mają plasować się w okolicach 0-5 stopni Celsjusza.

 

Region ma bardzo bogatą bazę noclegową, wejdź i zobacz:
Noclegi w Czorsztynie

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Szczawnicy

 

Pogoda w Tatrach

W Tatrach śnieg wystąpi już 4 stycznia, jego opady prognozowane są również na początek drugiego tygodnia miesiąca. Po kilku słonecznych dniach nad regionem pojawią się chmury wraz z marznącym deszczem i mżawką. Taka aura utrzyma się aż do 26 stycznia, kiedy to w regionie znowu sypnie śniegiem. W styczniu na termometrach zobaczymy od 4 do -1 stopnia Celsjusza.

 

Jeżeli planujesz wyjazd w Tatry, wejdź i zobacz:
Noclegi w Białym Dunajcu
Noclegi w Murzasichlu

Noclegi w Zębie

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. JordanHoliday / Pixabay.com CC0

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również