Pogoda na Święta Wielkanocne 2020

Ostatnie lata pokazały, że z pogodą na Wielkanoc bywa różnie. Po stosunkowo ciepłych Świętach Bożego Narodzenia, mieliśmy do czynienia z opadami śniegu i śniegu z deszczem podczas Świąt Wielkanocnych. W tym roku, święta te wypadają 12 i 13 kwietnia. Jak w związku z tym zapowiada się aura na ten czas? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na Wielkanoc 2020.

W roku 2020 Wielkanoc wypada w bardzo korzystnym okresie. Długoterminowe prognozy pogody zapowiadają się bardzo optymistycznie – ma być przede wszystkim ciepło i słonecznie. Magia wiosny gwarantowana i to w każdym regionie.

Zgodnie z naszą tradycją, Święta Wielkanocne kojarzone są głównie z wielogodzinnym przesiadywaniem przy suto zastawionym stole. A to nie wszystko, bo do tego wszystkiego dochodzą wizyty u dziadków, cioć i wujków, a tam kolejna porcja świątecznych specjałów, serników i mazurków. I jak tu im odmówić? Jeśli chcesz uniknąć tego wszystkiego, a lubisz podróże, to doskonałym pomysłem spędzenia świąt na swój własny sposób będą świąteczne wyjazdy, które pozwolą odpocząć i uwolnić się od szarej codzienności. Aby wielkanocny wyjazd okazał się udany, warto jest przygotować się i odpowiednio wszystko zaplanować, z odpowiednim wyprzedzeniem. Gdzie pogoda będzie najlepsza? Sprawdźmy szczegóły dla poszczególnych regionów Polski.

Sprawdź oferty specjalne dla osób poszkujących noclegów na Święta Wielkanocne.

Pogoda na Święta Wielkanocne 2020 nad morzem


Nad morzem, warunki pogodowe będą sprzyjać świętowaniu, wypoczynkowi i spacerom. Coraz większa grupa ludzi decyduje się na krótkie wyjazdy weekendowe, by spędzić święta poza domem. Święta upłyną tu pod znakiem słońca i temperatur na poziomie około 13 stopni Celsjusza, padać nie powinno. Warto już dziś zaplanować czas, bo im bliżej świąt, tym trudniej może być o wolne miejsce noclegowe.

Poszukujesz sprawdzonych noclegów nad morzem? Mamy coś dla Ciebie!


Pogoda na Święta Wielkanocne 2020 na Mazurach


Dla osób, pragnących spędzić święta na Mazurach, mamy również dobre informacje pogodowe. Aura będzie sprzyjać pod każdym względem, dlatego spacery, podziwianie krajobrazu jezior i podziwianie tutejszych atrakcji powinno być przyjemnością. Na termometrach od 11 do 12 stopni Celsjusza i dużo słońca.

Planujesz spędzić święta na Mazurach? Już dziś zarezerwuj swój nocleg!


Pogoda na Święta Wielkanocne 2020 w Polsce centralnej


Mając na uwadze Polskę centralną, warto podkreślić, że tu również można miło spędzić świąteczny czas. Jest wiele miejsc, które można zobaczyć wspólnie z rodziną, w chwili przerwy pomiędzy posiłkami przy świątecznym stole. Pierwsze informacje pogodowe na święta, zwiastują całkiem przyjemną aurę. Na termometrach będziemy mogli zobaczyć nawet 14-15 stopni Celsjusza. Poza tym dużo słońca, choć w poniedziałek niewykluczone przelotne opady deszczu. Z drugiej strony, w śmigus-dyngus woda musi się lać.

Jeśli Twoje świąteczne plany są związane z miejscowościami Polski centralnej, to wybierz dla siebie najlepszy nocleg!


Pogoda na Święta Wielkanocne 2020 w górach


Wiosna i Wielkanoc w górach mogą być równie wyjątkowe, co w pozostałych regionach Polski. Przyroda budzi się do życia, na polanach pojawiają się krokusy, dla których przyjeżdżają turyści z całego kraju. Poza tym cała masa atrakcji i możliwość spalania świątecznych kalorii.
Pierwsze informacje pogodowe, zwiastują całkiem przyjemną aurę. Temperatury w każdym regionie górskim przekroczą 10 stopni Celsjusza. Poza tym dużo słońca. Może pojawić się przelotny deszcz, ale tylko chwilowy. Humory i nastroje powinny zatem dopisywać, niezależnie który region górski wybierzemy. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów górskich.

Pogoda na Święta Wielkanocne 2020 w Tatrach


O tym, jak popularne są Tatry o każdej porze roku, chyba nie trzeba nikomu mówić. Taka sytuacja ma miejsce również w święta, szczególnie gdy pogoda dopisuje. Na szlakach górskich coraz większy ruch – to znak, że wiosna zawitała na dobre. Spędzić Święta Wielkanocne chciałby spędzić zapewne każdy z nas. Pragniemy podkreślić, że w 2020 roku będą ku temu odpowiednie warunki. Prognozuje się dużo słońca i temperatury na poziomie 11 stopni Celsjusza. W poniedziałek możliwy przelotny deszcz.

A może święta w Tatrach? Tu zawsze jest wspaniale!


Pogoda na Święta Wielkanocne 2020 w Pieninach


Planując święta w górach, warto wziąć pod uwagę w Pieniny, w których jest fantastycznie, a czas płynie jakby wolniej. Poza tym niezwykłe atrakcje i wspaniałe krajobrazy. Czy trzeba czegoś więcej? No może sprzyjającej pogody, a z nią nie będzie najgorzej. Pierwsze informacje pogodowe zwiastują dużo słońca i temperatury na poziomie 14 stopni Celsjusza. Jak na śmigus-dyngus przystało, może trochę popadać – na szczęście przelotnie.

Marzysz o Świętach Wielkanocnych w Pieninach? Sprawdź propozycje noclegów w tym popularnym regionie!


Pogoda na Święta Wielkanocne 2020 w Bieszczadach


Hasło, by rzucać wszystko i wyjeżdżać w Bieszczady, nie traci na aktualności przez cały rok. Szczególnie na wiosnę, gdy wszystko budzi się do życia, a warunki pogodowe gwarantują mile spędzony urlop i święta. Długoterminowe prognozy zapowiadają się całkiem optymistycznie. Prognozuje się dużo słońca i temperatury na poziomie 11-13 stopni Celsjusza. Do tego dużo słońca i bez opadów.

To co? Wybierasz się w Bieszczady na święta?


Pogoda na Święta Wielkanocne 2020 w Karkonoszach


Niezapomnianych, świątecznych wrażeń z pewnością każdemu dostarczy wyjazd w Karkonosze. Zdobycie Śnieżki i innych tutejszych szczytów to wielka przyjemność dosłownie dla każdej grupy turystów. Poza tym wspaniałe atrakcje i sprzyjająca aura. Gotowi na święta w Karkonoszach? Temperatury będą oscylować w granicach 11 stopni Celsjusza. W lany poniedziałek może trochę „polać” się z nieba, na szczęście opady nie będą duże.

Myślisz o świętach w górach? Może Karkonosze?


Pogoda na Święta Wielkanocne 2020 w Beskidach


Na koniec zostawiliśmy równie ciepły i słoneczny region, co wyżej wspomniane. Beskidy, bo o nich mowa, to nie tylko wspaniałe góry, ale również wiele możliwości aktywnego spędzania czasu. Jedno jest pewne – tu nie będziesz się nudzić. Szczególnie, że pogoda na święta zapowiada się całkiem obiecująco. Na termometrach 13 stopni i dużo słońca. Przelotny deszcz możliwy w świąteczny poniedziałek.

Jeśli Twoje świąteczne plany są związane z regionem Beskidów, to koniecznie sprawdź propozycje noclegów w tym regionie!


Święta Wielkanocne, co ważne, nie powinny zaskoczyć nas powrotem zimy. Mamy nadzieję, że ten czas będzie obfitował w liczne podróże i mile spędzony czas z najbliższymi.

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

fot. Susanne Jutzeler (pexels.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również