TOP 5 miast na walentynki

TOP 5 miast na walentynki

Szukasz inspiracji do walentynkowego wyjazdu? Przedstawiamy kilka miejsc, gdzie warto zabrać swoją drugą połówkę. Wybrane przez nas miasta kryją tajemnice i historie, które mogą sprawić, że święto zakochanych nabierze zupełnie innego charakteru. Zobacz, do jakich miast warto się wybrać 14 lutego!

Chełmno

 

Chełmno. fot. DzidekLasek (Pixabay.com CC0)

 

Chełmno to idealny wybór na walentynki i nikogo to nie powinno dziwić – w końcu znajdują się tu relikwie świętego Walentego, patrona samego miasta. Zresztą Chełmno znane jest jako polskie miasto zakochanych. To tutaj ma miejsce Festiwal Piosenki Miłosnej, a w centrum ustawione są „ławeczki dla zakochanych”. Na pary czeka także spacer po średniowiecznej starówce, podczas którego można odkryć historię gotyckich i renesansowych budowli. Całkiem nieźle jak na dwudziestotysięczne miasteczko!

 

Wrocław

 

Most Tumski we Wrocławiu. fot. joannaziel0 (Pixabay.com CC0)

 

Z kolei Wrocławia nie trzeba nikomu przedstawiać. Ale czy wiedzieliście, że miasto – wzorem Paryża czy Rzymu – ma także most zakochanych? Na Moście Tumskim (bo taka jest jego oficjalna nazwa) pary od lat zawieszają kłódki, a klucze wyrzucają wprost do płynącej pod nimi Odry. Ma to symbolizować wieczne uczucie. Warto zainteresować się tym miejscem, nawet jeśli obecnie nie masz drugiej połówki, legenda mówi, że wystarczy pogłaskać głowę lwa przy pobliskiej katedrze, a następnie przespacerować się mostem: szybkie znalezienie miłości życia gwarantowane.

 

Sopot

 

Plaża w Sopocie. fot. Nocowanie.pl

 

Jeśli chcesz połączyć walentynki w mieście chcecie z obcowaniem z naturą, to Sopot będzie idealnym rozwiązaniem. Spacer po molo, wejście na latarnię morską czy przechadzka do przystani rybackiej wprawiają zakochanych w zupełnie inny, romantyczny nastrój. Po intensywnym dniu natomiast czekać  będą dziesiątki restauracji, w których nie masz się co martwić o odpowiedni klimat.

 

Sandomierz

 

Rynek w Sandomierzu. fot. Nocowanie.pl

 

Sandomierz to znakomite miejsce na weekend. Szczególnie walentynkowy. Na każdym kroku znajdziesz tam mnóstwo klimatycznych ulic, kamieniczek i budowli pochodzących z różnych epok. Taka sceneria sprawi, że podczas wspólnych spacerów będziecie czuli się jak na planie romantycznego filmu. Dwa dni w zupełności wystarczą na zwiedzenie najważniejszych atrakcji, wśród których prym wiedzie Podziemna Trasa Turystyczna. Niewątpliwym atutem jest również niewielki rozmiar miasta, dzięki czemu nie stracicie ani jednej wspólnej chwili na przemieszczanie się pomiędzy różnymi lokalizacjami.

 

Warszawa

 

Pałac w Wilanowie. fot. czu_czu_PL (Pixabay.com CCo)

 

Wydawałoby się, że trudno o mniej romantyczne miejsce niż zatłoczona i wciąż za czymś goniąca stolica. Tymczasem wystarczy pojechać na jej obrzeża, by znaleźć się w przepięknym pałacu w Wilanowie, gdzie przed wiekami król Jan III Sobieski spędzał romantyczne chwile z ukochaną Marysieńką. Obecnie mieści się tam muzeum, dlatego z drugą połówką bez problemu będziecie mogli przespacerować się po pałacowych komnatach i poczuć się jak królewska para.

 

Zdjęcie główne: ©maryviolet / Fotolia.com

 

 

Autor: Michał Nowakowski

Następny artykuł Pogoda na koniec marca 2019

Komentarze

Zobacz również