Na kolejność obiektów prezentowanych w wynikach wyszukiwania wpływ mogą mieć m.in. aktualność oferty obiektu, popularność obiektu, odpłatne pozycjonowanie. Dowiedz się więcej.

Gospodarstwo Agroturystyczne Elżbieta...

Ten obiekt nie był jeszcze oceniany.
Byłeś tutaj?
od 35
/usługę

Noclegi w okolicy Chełmna:

Zaciszne Miejsce

Świecie 7 km od Chełmna
9.6 Rewelacyjny!
Bardzo zgrzebnie, problem z ciepłą wodą. Byliśmy tam kolejny raz, ale już nigdy więcej. Gospodyni bardzo przykra w kontakcie. No i tyko...
Dorota Koczorowska
od 65
/usługę
  • Opinie o mieście Chełmno

    Janusz 10
    Bardzo piękne miasto. Godne obejrzenia.
  • Artykuły

    Za nami półmetek ferii zimowych. Jeszcze kilka tygodni temu, turyści martwili się niemal wiosenną aurą, a obecnie śniegu jest aż nadto. W górach panują niezwykle trudn...

Hotelik Trzy Korony

Świecie 7 km od Chełmna
8.8 Bardzo dobry!
Polecam
Iwona Dąbrowska
od 60
/usługę

Złoty Taras Przysiersk - Hostel,...

Przysiersk 11 km od Chełmna
Ten obiekt nie był jeszcze oceniany.
Byłeś tutaj?

BUKOWA CHATKA

Bukowiec 16 km od Chełmna
Ten obiekt nie był jeszcze oceniany.
Byłeś tutaj?
od 420
/usługę

Agroturystyka Cztery Pory Lasu

Taszewko 17 km od Chełmna
10 Rewelacyjny!
Miejsce niezwykle urokliwe ze względu na piękno otaczającej zewsząd przyrody i jej odgłosów, ale miejsce to też ludzie, którzy je tworzą...
Małgorzata 2022-05-23
od 250
/usługę

Pod Bocianem

Dąbrowa Chełmińska 22 km od Chełmna
10 Rewelacyjny!
Polecam, piękne przestronne pokoje, właściciele bardzo mili. Dobry klimat, świeże powietrze. Polecamy w 100%
Karolina 2022-06-09
od 45
/usługę

Hostel Melisa

Hotelik

Mia Di

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Chełmno

Jeśli masz swoją drugą połówkę i jesteś z nią szczęśliwy, to koniecznie musisz wybrać się do miasta zakochanych, czyli Chełmna. To miasto w województwie kujawsko-pomorskim, w dolinie Dolnej Wisły, nad Wisłą i wpadającą do niej Frybą. Leży 40 km od Torunia i 30 km od Grudziądza. Razem z Toruniem jest najstarszym miastem tego obszaru i jednocześnie w północnej Polsce. Dzięki temu mamy niepowtarzalną możliwość, by pozwiedzać wspaniałe zabytki i zapoznać się z bogatą historią regionu i miejscowości. Po co jeździmy do Chełmna? Przede wszystkim pozwiedzać i miło spędzić czas. Naprawdę warto!

Chełmno to idealne miejsce na wypoczynek o każdej porze roku

Chełmno jest popularny przez cały rok. Przyjeżdżają tu zakochani i nie tylko. A wszystko to, dzięki wspaniałym zabytkom i bogatej historii, Większych tłumów możemy się tu spodziewać w sezonie letnim i w Walentynki. Jeśli chcemy uniknąć natłoku turystów, to zalecamy wybrać się wczesną wiosną lub późną jesienią. Wspaniałe trasy spacerowe i miasto pełne zabytków dostarczy niezwykłych wspomnień również poza sezonem turystycznym. Miłośnicy takich miejsc, przyjeżdżają tu głównie na weekendy.

Chełmno, co warto zobaczyć?

Zwiedzanie Chełmna warto rozdzielić na 2 dni, by spokojnie wszystko zobaczyć. Miasto jest bogate w zabytki. Zachowało się tu m.in. 6 gotyckich kościołów, prawie nienaruszony średniowieczny układ urbanistyczny oraz prawie cały obwód murów miejskich, renesansowy ratusz, a także wiele kamienic, z których najstarsze sięgają XIII wieku. Stare Miasto w 2005 roku zostało wpisane na listę pomników historii. Zabytki Chełmna znajdują się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego.


Wśród zabytków warto zwrócić szczególną uwagę na układ urbanistyczny, pochodzący prawdopodobnie z czasu drugiej lokacji, po 1251 roku. Odnajdziemy tu m.in. dawną farę, renesansowy ratusz przebudowany z gotyckiego, pofranciszkański i podominikański kościół, zespół klasztorny ss. Miłosierdzia, kościół Ducha Świętego, kaplica św. Marcina, Brama Grudziądzka z końca XIII wieku, prawie kompletny obwód murów miejskich z basztami, barokowy budynek Akademii Chełmińskiej, klasycystyczna rogatka, dawne koszary korpusu sudetów, liczne zabytkowe kamienice, czy pozostałości twierdzy Chełmno.


Dla rodzin z dziećmi idealną atrakcją będzie park miniatur zamków krzyżackich, wykonanych w skali 1:30. Miniatury znajdują się nad brzegiem Jeziora Starogrodzkiego i odwzorowują one pierwotny stan 9 zamków: z Radzynia Chełmińskiego, Bierzgłowa, Grudziądza, Papowa Biskupiego, Kurzętnika, Rogóźna, Torunia, Pokrzywna oraz zamku wysokiego w Malborku. Zwiedzanie parku miniatur jest bezpłatne.


Dlaczego Chełmno to miasto zakochanych? W mieście znajduje się relikwia św. Walentego, która trafiła tu prawdopodobnie w średniowieczu. Niejaka Jadwiga z Czarnkowa Działyńska z wdzięczności za pomoc w uzdrowieniu córki kazała wykonać srebrny relikwiarz św. Walentego. Święty czuwa, a w Chełmnie czuć atmosferę miłości. Warto przysiąść tu na „ławeczkach na żywo”, a tuż przy urzędzie miasta można przesłać swojej drugiej połówce „Pozdrowienia na żywo”.

Co zjeść w Chełmnie?

Warto spróbować przede wszystkim regionalnych specjałów. Kuchnia chełmińska podlegała m.in. wpływom niemieckim. Widać to głównie w nazewnictwie potraw i produktów. Z dawnej kuchni zachowało się jednak tylko kilka potraw, których każdy powinien spróbować. Są to np. kluski ziemniaczane, czy smażony ser z kminkiem. Jednak większość potraw przygotowywanych w tutejszych domach ma mało wspólnego z tradycją.


W mieście dominują przede wszystkim lokale z kuchnią polską, włoską, czy azjatycką. Każdy w związku z tym powinien znaleźć coś dla siebie. Popularne i polecane miasta znajdują się m.in. przy ulicy Młyńskiej, 22 stycznia lub Powstańców Wielkopolskich. Ceny rozpoczynają się od 20 zł – wszystko jest uzależnione od rodzaju wybranego dania i lokalu, w którym zjemy. Na pewno warto spróbować dań tutejszej kuchni.

Noclegi w Chełmnie

Najchętniej wybieranymi kategoriami noclegów w Chełmnie są hotele, agroturystyka oraz apartamenty – wybierane głównie przez zakochane pary i rodziny z dziećmi. Turystów możemy się tu spodziewać praktycznie przez cały rok. Samo Chełmno ma bogatą ofertę noclegów, dostępnych na każdą kieszeń. W przypadku poszukiwania wolnych miejsc w Chełmnie, liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy polecają lub nie dane miejsce.

Cena za nocleg w Chełmnie

Średnia cena za nocleg w Chełmnie wynosi 110 zł. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od standardu obiektu i jego lokalizacji – wiadomo, że im bliżej centrum, tym cena zdecydowanie wyższa. Największym zainteresowaniem cieszą się hotele i agroturystyka, w których cena rozpoczyna się już od 50 zł od osoby za dobę. W przypadku niektórych obiektów, może mieć zastosowanie tzw. cennik weekendowy, jednak ceny w weekend w większości obiektów są zbliżone do tych, obowiązujących w dni powszednie.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Chełmnie

Turyści, poszukujący noclegu w Chełmnie, najczęściej pytają o dostępność łazienki, parkingu i telewizora. Podobnie wygląda sytuacja z internetem. Szczególne znaczenie odgrywa parking, gdyż jak wiadomo prawie każdy obecnie porusza się swoim własnym środkiem lokomocji. Na szczęście większość obiektów oferuje takie udogodnienie. Najmniej osób pyta o możliwość wyżywienia i dostępność kuchni – wynika z informacji, przygotowanych na podstawie zapytań turystów.

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej