Chełmno - noclegi

(20 noclegów w Chełmnie)
od
35
/usługę

Gospodarstwo Agroturystyczne Elżbieta...

Brzozowo
Ten obiekt nie był jeszcze oceniany. Byłeś tutaj? Zostaw swoją opinię!
od
110
/usługę

Hotelik

Chełmno
10 Rewelacyjny!

Super !

Jan Świderski

Opinie o mieście Chełmno

Janusz
10
Bardzo piękne miasto. Godne obejrzenia.

Artykuły

Magiczny Konkurs - Wygraj bilety do Magicznych Ogrodów!

Marzy ci się magiczna wyprawa? W naszym nowym konkursie możesz wygrać bilety do magicznego miejsca w województwie lubelskim. Niżej dowiesz się co zrobić, by mieć s...

więcej

Noclegi w okolicy Chełmna:

od
195
/usługę

Agroturystyka Cztery Pory Lasu

Ten obiekt nie był jeszcze oceniany. Byłeś tutaj? Zostaw swoją opinię!

Chełmno

Jeśli masz swoją drugą połówkę i jesteś z nią szczęśliwy, to koniecznie musisz wybrać się do miasta zakochanych, czyli Chełmna. To miasto w województwie kujawsko-pomorskim, w dolinie Dolnej Wisły, nad Wisłą i wpadającą do niej Frybą. Leży 40 km od Torunia i 30 km od Grudziądza. Razem z Toruniem jest najstarszym miastem tego obszaru i jednocześnie w północnej Polsce. Dzięki temu mamy niepowtarzalną możliwość, by pozwiedzać wspaniałe zabytki i zapoznać się z bogatą historią regionu i miejscowości. Po co jeździmy do Chełmna? Przede wszystkim pozwiedzać i miło spędzić czas. Naprawdę warto!

Chełmno to idealne miejsce na wypoczynek o każdej porze roku

Chełmno jest popularny przez cały rok. Przyjeżdżają tu zakochani i nie tylko. A wszystko to, dzięki wspaniałym zabytkom i bogatej historii, Większych tłumów możemy się tu spodziewać w sezonie letnim i w Walentynki. Jeśli chcemy uniknąć natłoku turystów, to zalecamy wybrać się wczesną wiosną lub późną jesienią. Wspaniałe trasy spacerowe i miasto pełne zabytków dostarczy niezwykłych wspomnień również poza sezonem turystycznym. Miłośnicy takich miejsc, przyjeżdżają tu głównie na weekendy.

Chełmno, co warto zobaczyć?

Zwiedzanie Chełmna warto rozdzielić na 2 dni, by spokojnie wszystko zobaczyć. Miasto jest bogate w zabytki. Zachowało się tu m.in. 6 gotyckich kościołów, prawie nienaruszony średniowieczny układ urbanistyczny oraz prawie cały obwód murów miejskich, renesansowy ratusz, a także wiele kamienic, z których najstarsze sięgają XIII wieku. Stare Miasto w 2005 roku zostało wpisane na listę pomników historii. Zabytki Chełmna znajdują się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego.


Wśród zabytków warto zwrócić szczególną uwagę na układ urbanistyczny, pochodzący prawdopodobnie z czasu drugiej lokacji, po 1251 roku. Odnajdziemy tu m.in. dawną farę, renesansowy ratusz przebudowany z gotyckiego, pofranciszkański i podominikański kościół, zespół klasztorny ss. Miłosierdzia, kościół Ducha Świętego, kaplica św. Marcina, Brama Grudziądzka z końca XIII wieku, prawie kompletny obwód murów miejskich z basztami, barokowy budynek Akademii Chełmińskiej, klasycystyczna rogatka, dawne koszary korpusu sudetów, liczne zabytkowe kamienice, czy pozostałości twierdzy Chełmno.


Dla rodzin z dziećmi idealną atrakcją będzie park miniatur zamków krzyżackich, wykonanych w skali 1:30. Miniatury znajdują się nad brzegiem Jeziora Starogrodzkiego i odwzorowują one pierwotny stan 9 zamków: z Radzynia Chełmińskiego, Bierzgłowa, Grudziądza, Papowa Biskupiego, Kurzętnika, Rogóźna, Torunia, Pokrzywna oraz zamku wysokiego w Malborku. Zwiedzanie parku miniatur jest bezpłatne.


Dlaczego Chełmno to miasto zakochanych? W mieście znajduje się relikwia św. Walentego, która trafiła tu prawdopodobnie w średniowieczu. Niejaka Jadwiga z Czarnkowa Działyńska z wdzięczności za pomoc w uzdrowieniu córki kazała wykonać srebrny relikwiarz św. Walentego. Święty czuwa, a w Chełmnie czuć atmosferę miłości. Warto przysiąść tu na „ławeczkach na żywo”, a tuż przy urzędzie miasta można przesłać swojej drugiej połówce „Pozdrowienia na żywo”.

Co zjeść w Chełmnie?

Warto spróbować przede wszystkim regionalnych specjałów. Kuchnia chełmińska podlegała m.in. wpływom niemieckim. Widać to głównie w nazewnictwie potraw i produktów. Z dawnej kuchni zachowało się jednak tylko kilka potraw, których każdy powinien spróbować. Są to np. kluski ziemniaczane, czy smażony ser z kminkiem. Jednak większość potraw przygotowywanych w tutejszych domach ma mało wspólnego z tradycją.


W mieście dominują przede wszystkim lokale z kuchnią polską, włoską, czy azjatycką. Każdy w związku z tym powinien znaleźć coś dla siebie. Popularne i polecane miasta znajdują się m.in. przy ulicy Młyńskiej, 22 stycznia lub Powstańców Wielkopolskich. Ceny rozpoczynają się od 20 zł – wszystko jest uzależnione od rodzaju wybranego dania i lokalu, w którym zjemy. Na pewno warto spróbować dań tutejszej kuchni.

Noclegi w Chełmnie

Najchętniej wybieranymi kategoriami noclegów w Chełmnie są hotele, agroturystyka oraz apartamenty – wybierane głównie przez zakochane pary i rodziny z dziećmi. Turystów możemy się tu spodziewać praktycznie przez cały rok. Samo Chełmno ma bogatą ofertę noclegów, dostępnych na każdą kieszeń. W przypadku poszukiwania wolnych miejsc w Chełmnie, liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy polecają lub nie dane miejsce.

Cena za nocleg w Chełmnie

Średnia cena za nocleg w Chełmnie wynosi 110 zł. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od standardu obiektu i jego lokalizacji – wiadomo, że im bliżej centrum, tym cena zdecydowanie wyższa. Największym zainteresowaniem cieszą się hotele i agroturystyka, w których cena rozpoczyna się już od 50 zł od osoby za dobę. W przypadku niektórych obiektów, może mieć zastosowanie tzw. cennik weekendowy, jednak ceny w weekend w większości obiektów są zbliżone do tych, obowiązujących w dni powszednie.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Chełmnie

Turyści, poszukujący noclegu w Chełmnie, najczęściej pytają o dostępność łazienki, parkingu i telewizora. Podobnie wygląda sytuacja z internetem. Szczególne znaczenie odgrywa parking, gdyż jak wiadomo prawie każdy obecnie porusza się swoim własnym środkiem lokomocji. Na szczęście większość obiektów oferuje takie udogodnienie. Najmniej osób pyta o możliwość wyżywienia i dostępność kuchni – wynika z informacji, przygotowanych na podstawie zapytań turystów.