5 niewymagających tras w polskich górach

5 niewymagających tras w polskich górach

Jesień to ta pora roku, która cieszy się w dalszym ciągu dużym zainteresowaniem turystów. Większość z nich podróżuje w regiony górskie, by móc wypocząć w ciszy i spokoju, z dala od tłumów. Jesień w górach kryje w sobie wszystko, co najpiękniejsze. Jest to doskonale widoczne podczas przemierzania szlaków górskich, po zdobyciu upragnionego szczytu i w samych miejscowościach, w których w dalszym ciągu panuje wspaniały klimat. Niezależnie gdzie zdecydujemy się wyjechać, możemy cieszyć się wspaniałymi przeżyciami, towarzyszącymi podczas wypoczynku w górach. Jedne osoby wolą zdobywać najwyższe szczyty, a inni wolą spacery dolinami i niezbyt wymagającymi trasami. W tym artykule przedstawimy 5 prostych i jednocześnie malowniczych tras w polskich górach. Gdzie się wybrać? Sprawdźmy!

Warto podkreślić, że góry pomimo zakończonego lata, dalej są popularnym miejscem wyjazdów wśród turystów. Tegoroczne podróżowanie jest zdecydowanie inne niż to, do którego każdy z nas się przyzwyczaił. Ma to oczywiście związek z trwającą pandemią koronawirusa. Częściej decydujemy się na podróż po Polsce, aniżeli na zagraniczne wyjazdy. Jednocześnie wybieramy miejsce bardziej ustronne niż te oblegane przez turystów. W górach, szczególnie jesienią, znajdziemy wszystko, co niezbędne do udanego wypoczynku. Aura w dalszym ciągu sprzyja, panuje cisza i spokój, a krajobrazy górskie w jesiennych barwach to prawdziwa uczta dla oczu. Warto podkreślić, że w każdym regionie górskim oprócz popularnych i obleganych przez turystów szczytów, znajdziemy również miejsca mniej oblegane i idealne na rodzinny spacer. Gdzie warto się wybrać? Przygotowaliśmy kilka propozycji.


Sprawdź również: Najpiękniejsze szlaki górskie w Polsce


Które trasy w polskich górach są łatwe i przyjemne?


Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas propozycje, pozwolą spędzić czas w górach, tak jak lubi większość z nas - bez zbędnego wysiłku i przy jednocześnie malowniczych krajobrazach. Trasy te powinny być wyjątkowe, szczególnie dla rodzin z dziećmi, ale nie tylko. Magia gór na pewno będzie obecna podczas tego typu wędrówek.


  • Dolina Kościeliska w Tatrach


Rozpoczynamy od jednej z najbardziej popularnych tras w polskich górach. Dolina Kościeliska znajduje się w Tatrach Zachodnich i ma długość 9 km. To jedna z głównych atrakcji w Tatrach i nie ma co się temu dziwić. Zachwyca pięknymi widokami na góry i wspaniałą przyrodą. To, co bez wątpienia wyróżnia to miejsce to fakt, że jest ona zbudowana głównie ze skał krystalicznych i osadowych, a na kształtowanie jej doliny wpływ miał płynący dnem Kościeliski Potok. Turyści w tym miejscu mogą podziwiać skały przyjmujące fantastyczne kształty, a także liczne jaskinie oraz strome ściany, takie jak np. Stara Polana, Polana Pisana, Stare Kościeliska, Wyżnia Kira Miętusia. Oprócz tego, warto podkreślić, że znajdziemy tu liczne jaskinie, takie jak: Jaskinia Mroźna, Smocza Jama, Jaskinia Mylna, Jaskinia Raptawicka, czy Jaskinia Obłazkowa. To punkt obowiązkowy podczas wypoczynku w Tatrach.


Już dziś sprawdź propozycje noclegów w Zakopanem i Kościelisku

 

 

 

 


  • Wąwóz Homole w Pieninach


Z Tatr szybko przenosimy się do pobliskich Pienin. Ta wyjątkowa propozycja powinna przypaść do gustu dosłownie każdemu - szczególnie rodzinom z dziećmi. Wąwóz Homole jest jednym z najpiękniejszych wąwozów w całej Polsce, nie tylko w górach. Jego długość to zaledwie 800 metrów. Każdego roku można spotkać tu liczne grupy turystów, których fascynuje piękno tego miejsca. Każdy zakątek tego wyjątkowego miejsca powoduje, że chce się tu przystanąć choć na chwilę i podziwiać niezwykłe piękno przyrody. Cała trasa jest nadzwyczaj urozmaicona - przechodzimy nad strumykami górskimi przez drewniane kładki czy po skałach. Można stąd wyruszyć w dalszą część trasy w kierunku szczytu Wysoka lub też wrócić na parking w Jaworkach. Dla tych osób, które zakochały się w tym miejscu, proponujemy dalszą wędrówkę i możliwość zjazdu wyciągiem krzesełkowym, który znajduje się kawałek dalej za Wąwozem Homole. Każdy, kto wypoczywa w Pieninach powinien koniecznie zobaczyć to miejsce.


Zarezerwuj swój wymarzony nocleg w Szczawnicy


  • Cudowne Źródełko w Zwierzyniu w Bieszczadach


Rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady można o każdej porze roku, szczególnie teraz. Dla osób, które poszukują w miarę łatwej trasy, proponujemy odcinek od Myczkowców do Cudownego Źródełka w Zwierzyniu. To odcinek o długości 2,2 km, na którym z powodzeniem powinny sobie poradzić nawet małe dzieci. Trasa asfaltowa, równa, bez żadnych wybojów, czy korzeni i kamieni. To miejsce bez wątpienia wyjątkowe - po drodze można podziwiać widoki na zakole Sanu, jak i stacje Drogi Krzyżowej, które będą towarzyszyć Wam po drodze. Wędrówka powinna być spokojna i po niedługim czasie powinniście osiągnąć cel wędrówki, czyli Źródełko w Zwierzyniu. Tutejsza woda, według opinii wielu osób ma właściwości lecznicze, które szczególnie są pomocne w chorobach oczu. Miejsce to ma bogatą historię i jest chętnie odwiedzane przez turystów.


Zaplanuj swój pobyt w Bieszczadach i sprawdź oferty noclegowe w Myczkowcach

 

 

 


  • Wodospad Kamieńczyka w Karkonoszach


Ta propozycja powinna być również wyjątkowa dla każdego. Karkonosze to bez wątpienia region magiczny, pełny wielu wspaniałych miejsc. Znajdziemy tu również piękne wodospady. Jednym z nich jest popularny w Polsce - Wodospad Kamieńczyka, do którego prowadzi trasa ze Szklarskiej Poręby. To najwyższy wodospad w polskich Karkonoszach. Ma 27 metrów wysokości, a niewątpliwie jego wyjątkowy charakter podkreśla położenie w 100 metrowym wąwozie. Najkrótsza trasa, która prowadzi w to miejsce liczy zaledwie 1,5 km w jedną stronę, a jej pokonanie powinno zająć 30 min. Wrażenia na pewno będą niesamowite. Sama trasa, co prawda jest na ostatnim odcinku stroma, ale spokojnie dacie sobie radę. 


Wodospad Kamieńczyka to jeden z najpiękniejszych wodospadów w Polsce. Sprawdź koniecznie: 10 najpiękniejszych wodospadów w Polsce


Tutaj znajdziesz oferty noclegowe w Szklarskiej Porębie

 

 

 


  • Trzy Kopce Wiślańskie w Beskidach


Niezbyt wymagające trasy górskie w Polsce kończymy na regionie Beskidu Śląskiego. Dla każdego doskonałą propozycją w tym miejscu będzie bez wątpienia szlak, który prowadzi na Trzy Kopce Wiślańskie. Wędrówkę rozpoczynamy w centrum Wisły i następnie wędrujemy w miarę prostą trasą przez las. Na Trzy Kopce Wiślańskie są około 4 kilometry drogi, które każdy powinien pokonać w przeciągu 1 godziny i 50 minut. Droga biegnie systematycznie do góry. Trasa bez wątpienia jest bardzo widokowa. Warto podkreślić, że nazwa wzniesienia wzięła się stąd, że łączą się tu tereny trzech gmin - Brennej, Wisły i Ustronia. Z każdego z tych trzech miejsc możemy dotrzeć na szczyt góry. Po osiągnięciu szczytu możemy odpocząć i posilić się posiłkiem w tutejszym schronisku. Charakterystycznym elementem i swego rodzaju atrakcją tego schroniska jest znajdujący się tuż obok stary garbus, przy którym większość osób robi sobie zdjęcia.


Oto oferty noclegowe w Wiśle, Brennej i Ustroniu


Wierzymy w to, że dzięki naszym podpowiedziom odkryjecie piękno gór w miarę prosty sposób. Warto wybrać się na wędrówkę w te miejsca, szczególnie jesienią, kiedy to nabierają wyjątkowego charakteru. Naprawdę warto!


Następny artykuł Turystyka wiejska,...

Komentarze

Zobacz również