Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

To jeszcze nie wszystko!

W Myczkowcach nie mamy więcej dostępnych noclegów, ale nie martw się - czekają na Ciebie obiekty w odległości do 10 km od tej lokalizacji.

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Myczkowce

Myczkowce to jedna z najstarszych wsi w Bieszczadach, będąca jednocześnie miejscowością letniskową, położoną na prawym brzegu rzeki San. Ze względu na bliski dostęp do wody powstały tutaj ośrodki wypoczynkowe, campingi, domki wczasowe, gospodarstwa agroturystyczne, przystanie żeglarskie oraz stadnina koni "Eden" w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym "Caritas". Turyści przyjeżdżają tutaj zazwyczaj podczas letnich weekendów.

Myczkowce – co warto zobaczyć?

Będąc w Myczkowcach, koniecznie trzeba zobaczyć miejscowy Park Miniatur Świątyń. Na terenie parku możemy podziwiać makiety aż 140 świątyń, charakteryzujących kulturę materialną ludów rusińskich, które zamieszkiwały tereny zarówno polskie, jak i słowackie oraz ukraińskie. Wszystkie makiety zostały stworzone w skali 1:25 i rozlokowane na wolnym powietrzu. Ze względu na różnorodność wyznaniową obecną na tych terenach, zwiedzający mogą zobaczyć: kościoły, a także grekokatolickie oraz prawosławne cerkwie. Autorem wszystkich miniatur jest rzemieślnik, pochodzący z Podkarpacia – Janusz Kuliga. Do parku możemy wejść codziennie, niezależnie od pory roku.


Kolejnym ciekawym miejscem w Myczkowcach jest zapora wodna na rzece San, która jednocześnie tworzy sztuczne Jezioro Myczkowieckie o powierzchni 2 km2. Budowę zapory rozpoczęto jeszcze w okresie międzywojennym, a ukończono dopiero w roku 1960. Co ciekawe jest pierwszą w Polsce budowlą hydroenergetyczną wzniesioną po wojnie.


Około 1000 metrów poniżej zapory, znajduje się unikalna ściana skalna o długości ok. 600 metrów i wysokości 6 metrów. W szczelinach skalnych gnieżdżą się różne gatunki ptaków, a całość porasta rzadko spotykana w tych stronach, ciepłolubna roślinność skalna.

Co robić w Myczkowcach w wolnym czasie?

Myczkowce znajdują się w Bieszczadach, dlatego ze względu na swoje położenie stanowią bardzo dobrą bazę wypadową dla pieszych wędrówek po górach. We wsi znajdziemy początek wielu szlaków turystycznych, odpowiednio oznaczonych względem stopnia zaawansowania użytkowników.


Mając chwile wolnego czasu, warto wybrać się na specjalną platformę widokową, która została wybudowana nieopodal parku miniatur oraz zapory. Z platformy rozciąga się przepiękny widok na rzekę oraz całą okolicę.

Co zabrać na urlop do Myczkowiec?

Planując aktywny urlop w Myczkowcach, warto zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt przeznaczony do pieszych wędrówek po górach. Podstawę stanowi dobre, odpowiednio przystosowane obuwie, które będzie chroniło nas przez urazami. Buty powinny być wysokie i stabilnie trzymać kostkę. Dodatkowo warto zabrać w komplecie odpowiednie skarpety, a także plecak, w którym znajdzie się płaszcz przeciwdeszczowy — nie zajmuje on dużo miejsca, a okaże się niezwykle przydatny, gdy podczas wędrówki złapie nasz deszcz. Ponadto w każdym plecaku nie powinno zabraknąć małej apteczki.

Noclegi w Myczkowcach

Myczkowce nie posiadają szerokiej bazy noclegowej, jednak wydaje się, że każdy znajdzie coś dla siebie. Możemy wybierać wśród oferty wynajmu domków oraz pokoi, a także licznych gospodarstw agroturystycznych. Dodatkowo w sąsiednich miejscowościach jest wiele miejsc noclegowych, z których również możemy skorzystać.

Ceny noclegów w Myczkowcach

Ceny noclegów mogą różnić się między sobą i zależą głównie od standardu oraz lokalizacji konkretnego obiektu. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiektach z kategorii domki, wówczas za nocleg możemy zapłacić już od 30 zł.


Większość właścicieli, cennik ustala indywidualnie, dlatego może się on różnić w zależności od weekendu lub sezonu. Warto wziąć pod uwagę fakt, że często wprowadzają oni oferty promocyjne oraz okazjonalne, dzięki czemu możemy zapłacić znacznie mniej.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Myczkowcach

Turyści najczęściej pytają o dostęp do prywatnej łazienki. Przy dłuższych pobytach, dzielenie jej z pozostałymi gośćmi może być nieco uciążliwe. Dodatkowo chcą mieć telewizor i internet, a także możliwość wykupienia na miejscu posiłków. Rodzice podróżujący z dziećmi zwracają uwagę na bliskie sąsiedztwo placu zabaw.


Większość osób podróżuje własnym samochodem, dlatego ważne jest, żeby w pobliżu obiektu noclegowego znajdowało się miejsce parkingowe.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!