Podsumowanie pierwszego półrocza 2020

Podsumowanie pierwszego półrocza 2020

Nocowanie.pl jest liderem wśród polskich portali turystycznych. Aby utrzymać tak wysoką pozycję, konieczny jest stały rozwój funkcjonalności i usług. Właśnie tym zajmował się zespół portalu Nocowanie.pl w pierwszym półroczu 2020 roku, pracując nad rozwiązaniami ułatwiającymi poszukiwanie noclegów, jak też prowadzenie biznesu opartego na usługach noclegowych.

Pierwsze półrocze 2020 roku postawiło przed nami zupełnie nowe wyzwania. Chyba nikt nie spodziewał się tego, co spotkało nas wszystkich w ciągu kilku miesięcy. Możemy jednak powiedzieć, że z tej próby wyszliśmy silniejsi – z nowymi propozycjami, planami i jeszcze bardziej zgranym zespołem specjalistów, pracującym nad rozwojem portalu.

Nowości w pierwszym półroczu 2020!


#NowySpotTelewizyjny

Z dniem 1 stycznia 2020 r. Nocowanie.pl powróciło na ekrany z zimową kampanią telewizyjną. Kreacja obejmowała krótki storytelling: młoda kobieta z pogodnym wyrazem twarzy przegląda coś na tablecie. Pojawiają się zimowe ujęcia z których biją pozytywne emocje, radość, zabawa, rodzinne spędzanie czasu. Są to marzenia bohaterki związane z z planowaniem wyjazdu. Spełnia je dzięki portalowi Nocowanie.pl.

Spoty zostały wyemitowane w największych stacjach telewizyjnych: TVN, TVP1 oraz TVP2.

#CentrumPomocy

W przypadku kłopotów z obsługą panelu właściciele obiektów noclegowych mogą skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta. W roku 2020 wprowadziliśmy jednak inną możliwość uzyskania odpowiedzi na najpowszechniejsze pytania. To Centrum Pomocy, czyli nowa zakładka widoczna w panelu klienta!

Dodatkowym usprawnieniem w ramach Centrum Pomocy jest ikonka ze znakiem zapytania. Wystarczy kliknąć, by sprawdzić najczęściej zadawane pytania z danej kategorii lub zadać swoje pytanie.

Usprawnienia wprowadzone w pierwszym półroczu 2020


#PrzedpłatyOnline – informacja o pobieraniu widoczna na ofercie i formularzu

Właściciele obiektów noclegowych, którzy korzystają z przedpłat online, mają uzupełniony cennik i ikonę „bezpiecznej transakcji”, są wyróżnianie nowym komunikatem kierowanym do turystów:

„W tym obiekcie wpłacasz tylko zadatek/zaliczkę/część kwoty. Pozostałą kwotę zapłacisz podczas swojego pobytu.”

Informacja może być wyświetlana w kilku miejscach: na wszystkich podstronach obiektu, w formularzach zapytania o nocleg (również na Wolne pokoje i Szukam noclegu), w mailu do turysty.

#WynikiWyszukiwaniaWMieście – lista zwiększona do 30 obiektów

Turyści zwykle wybierają obiekty, które znajdują się na pierwszej stronie listy wyników wyszukiwania. Do tej pory mieściło się na niej 20 ofert, teraz Nocowanie.pl zwiększyło tę liczbę do 30! Wynika z tego wiele korzyści:

  • część obiektów znajdujących się dotychczas na drugiej stronie automatycznie wskoczyła na pierwszą,
  • będąc na pierwszej stronie można dotrzeć do szerszego grona turystów,
  • możliwość zaprezentowania swojej oferty na najczęściej przeglądanej stronie wyszukiwania.

#ObiektEkologiczny

Współczesnemu turyście leży na sercu dobro planety, stąd zainteresowanie odpowiedzialnym podróżowaniem. Nocowanie.pl wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i wprowadza nowe rozwiązanie ułatwiające odnalezienie noclegów w obiektach ekologicznych. Jest to ikona „zielonego listka”, która pojawia się na ofercie obiektu w portalu.
Dowiedz się więcej o ekologicznych obiektach >>

#WiosennySpotReklamowy

W marcu 2020 Nocowanie.pl pojawiło się w telewizji w całkiem nowej odsłonie. Wiosenna kampania telewizyjna to kontynuacja prowadzonych w styczniu i lutym działań sponsoringowych. Kreacja obejmuje krótką historię. Widzimy kobietę z pogodnym wyrazem twarzy, która wie, jak nocować, żeby nie pójść z torbami. Bohaterka ignoruje serwis rezerwacyjny, na którym często płaci ukryte prowizje. Wybiera bezpośredni kontakt z właścicielką obiektu noclegowego, możliwość rozmowy i negocjacji cen, a to wszystko dzięki widocznemu na tablecie portalowi Nocowanie.pl!

Spot emitowany był w telewizji TVN na kanałach tematycznych TTV, TV Puls i TVN7.

#ZmianaSiedzibyPortalu i #Jubileusz

Na początku marca 2020 roku Nocowanie.pl zmieniło siedzibę. Zespół portalu przeniósł się do centrum Lublina, do nowoczesnego i prestiżowego biurowca Centrum Zana Office Park przy ulicy Nałęczowskiej 14. Do dyspozycji firmy jest łącznie 1300 m kwadratowych, co także sprzyja rozwojowi.

Rok 2020 jest również rokiem jubileuszowym – Nocowanie.pl obchodziło 15-lecie działalności! Niestety plany radosnego świętowania rocznicy zostały pokrzyżowane przez lockdown i koronawirusa, a portal stanął przed największym wyzwaniem od czasu założenia…

Corona czasy – tak pomagaliśmy


#PakietPomocy

W połowie marca 2020 r. zaczął się najtrudniejszy moment dla całej branży turystycznej. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia na obszarze RP stanu zagrożenia epidemicznego z dnia 13.03.2020 r. właściciele obiektów musieli czasowo zawiesić swoją działalność. Z myślą o klientach, którzy z dnia na dzień zostali pozbawieni możliwości zarabiania, Nocowanie.pl wprowadziło pakiet pomocy. Obejmował on między innymi:

    • przedłużenie ważności abonamentów,
    • zawieszenie odejmowania punktów pozycjonujących,
    • zmianę terminu wykupionych reklam np. na Facebooku
    • wydłużenie działania usług dodatkowych,
    • odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

#NoweKategorieOfertSpecjalnych

W kolejnych tygodniach, gdy obiekty noclegowe otrzymały możliwość przyjmowania medyków, osób na kwarantannie i podróży służbowej, portal Nocowanie.pl przygotował nowe kategorie ofert specjalnych. Zostały później poszerzone o informacje o obiektach noclegowych, oferujących wynajem długoterminowy oraz noclegi w ustronnym miejscu.

#PoradnikODezynfekcji

W związku z wytycznymi rządu dotyczącymi sprzątania i dezynfekcji obiektu, portal Nocowanie.pl przygotował poradnik, który pomagał w wypracowaniu procedur.

#OdznakaDezynfekcjaWObiekcie

Obiekty noclegowe, które dbają o sprzątanie i dezynfekcję zgodnie z wytycznymi, otrzymały odznakę „Dezynfekcja w obiekcie. Dla turystów jest to jasna informacja, że obiekt spełnia warunki sanitarno-epidemiologiczne i nie muszą obawiać się o bezpieczeństwo podczas panującej pandemii.

Taka informacja pojawia się w udogodnieniach obiektu, informując odpowiednim oznaczeniem, że np.: preparat do dezynfekcji rąk jest dostępny dla gości, dezynfekcja pomieszczeń prowadzona jest przy użyciu odpowiednich środków dezynfekujących, pomieszczenia są ozonowane, znajdują się tu jonizatory powietrza, a pościel i ręczniki są prane w temperaturze min. 60 stopni.

#OdznakaPomagam

Obiekty noclegowe, które zdecydowały się zaoferować nocleg medykom, dodając ofertę specjalną „Noclegi dla służby zdrowia” otrzymywały w podziękowaniu odznakę POMAGAM widoczną na liście wyszukiwania i podstronie obiektu. Zdobywali ją również właściciele, biorący udział w akcji Dawca Punktów.

#DawcaPunktów

Dawca Puntów to akcja charytatywna, która została przeprowadzona na rzecz szpitala w Puławach (SPZOZ przy ul. Józefa Bema 1). Przekazane przez właścicieli punkty pozycjonujące zostały przeliczone na złotówki (1 punkt – 1 zł brutto), a Nocowanie.pl przekazało całą wpłatę na pomoc w walce z koronawirusem. W ramach akcji udało się zebrać od obiektów noclegowych aż 4700 punktów!

#PomagajZNocowanie.pl

To kolejna akcja charytatywna na rzecz szpitala w Puławach. W poniedziałek 6 kwietnia każda wpłata w panelu obiektu przeznaczona na punkty pozycjonujące została przekazana w całości przez Nocowanie.pl na pomoc w walce z koronawirusem. W ten sposób na konto placówki trafiło 1960 zł.

#NocowanieDlaSzpitalaWeWłodawie

Nocowanie.pl wspierało również szpital we Włodawie, na rzecz którego portal przekazał 1000 masek ochronnych, a także 50 litrów specjalistycznego preparatu antybakteryjnego do dezynfekcji rąk. W tym czasie każda maseczka była na wagę złota!

#ZmienTerminNieOdwołuj

W pewnym momencie narodowej izolacji Polacy zaczęli masowo odwoływać rezerwacje. Właściciele obiektów noclegowych znaleźli się w jeszcze trudniejszej sytuacji. Dlatego portal Nocowanie.pl, wspólnie z Wirtualną Polską, przyłączył się do akcji #ZmienTerminNieOdwoluj. Był to apel o to, by turyści cierpliwie obserwowali sytuację i zamiast odwoływać urlopy, zmieniali termin wyjazdu na późniejszy.

#BadanieKoronawirusAPlanyWyjazowePolaków

Na początku pandemii Nocowanie.pl zbadało nastroje wśród polskich turystów. Wyniki były budujące, duża część respondentów zdecydowała, że nie będzie odwoływać wyjazdu i jeżeli nie będzie miała wyjścia, zmieni termin podróży. Większość zadeklarowała również, że będzie wypoczywać na terenie Polski.

#zostańwdomu

Mimo że Nocowanie.pl apelowało o to, by nie rezygnować z wakacji w Polsce, to nie popierało nieodpowiedzialnych zachowań. Portal wspierał akcję #zostańwdomu i stosowania się do zaleceń sanitarnych i wszelkich obostrzeń, wprowadzanych przez rząd. Dzięki temu turyści mieli więcej czasu, który mogli poświęcić na planowanie wyjazdu w sprzyjającym do tego terminie.

#PomagamZNocowanie.pl

Portal Nocowanie.pl zainicjował akcję #PomagamZNocowanie.pl.
Zbiórka na Się Pomaga w całości została przekazana na pomoc pracownikom polskiej służby zdrowia, w tym niezbędne wyposażenie oddziałów zakaźnych i placówek medycznych zaangażowanych do walki z pandemią.

#DekalogBezpiecznegoTurysty

Nocowanie.pl troszczy się nie tylko o właścicieli obiektów noclegowych. Portal przygotował również poradnik dla turystów, którzy chcą bezpiecznie podróżować w dobie pandemii. Radzi w nim między innymi, jak wybrać nocleg, na co zwracać uwagę czy na jaki środek transportu najlepiej się zdecydować.

Sprawdź, co jeszcze działo się w Nocowanie.pl w pierwszym półroczu tego roku!


#Pobyty

Pobyty, czyli pakietowanie usług turystycznych. Coraz więcej turystów poszukuje kompleksowej oferty turystycznej zwracając uwagę nie tylko na sam nocleg, ale również na dostępne usługi dodatkowe. Wychodząc im naprzeciw, wprowadziliśmy pakiety pobytów czasowych z kompletem usług dodatkowych.

#LetniaKampaniaTelewizyjna

W czerwcu 2020 Nocowanie.pl znowu zawitało na ekrany. Letnia kampania telewizyjna prezentowała najlepsze miejsca noclegowe w Polsce – oczywiście dostępne na portalu Nocowanie.pl. Turyści w ofercie mogą znaleźć zarówno ustronne domki, miejsca blisko morza, czy jeziora, a także apartamenty z widokiem na góry. To właśnie mnogość i różnorodność oferty noclegowej przyciąga miliony turystów do poszukiwań noclegów na Nocowanie.pl nie tylko na wakacje czy długie weekendy.

#AplikacjaMobilna – nowa wersja

Nocowanie.pl przygotowało nową wersję aplikacji mobilnej! Uwzględniliśmy w niej sugestie klientów, wprowadzając kalendarz (z możliwością podglądu, dodawania i edycji rezerwacji) oraz
raport pokoi (z możliwością sprawdzenia wybranego terminu i obłożenia).

Zachęcamy właścicieli obiektów do wypróbowania aplikacji mobilnej Nocowanie.pl. Każdy, kto korzysta z niej aktywnie, otrzymuje dla swojego obiektu oznaczenie w wynikach wyszukiwania w portalu „Właściciel odpowiada sprawnie z aplikacją Nocowanie.pl”.

Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play dla urządzeń z systemem Android oraz z AppStore dla urządzeń z systemem iOS.

#PrzyłączenieSerwisuMazury.com

W czerwcu 2020 roku serwis Mazury.com został zintegrowany z Nocowanie.pl. Wszystkie prezentacje obiektów zostały przeniesione do naszego portalu – dla klientów mazurskiego serwisu oznaczało to szereg korzyści, w tym większe grono turystów, którzy szukają noclegów na Mazurach!

#Redakcja

Ostatnie miesiące były czasem wytężonej pracy redakcyjnej. Przygotowaliśmy serie poradników dostępnych dla właścicieli i menedżerów, pomocnych w prowadzeniu obiektu noclegowego i jego promocji. Można je znaleźć zarówno w panelu obiektu, jak też na stronie Nocowanie.pl w zakładce Aktualności. Materiały zawierają wskazówki dotyczące marketingu, budowania marki i podnoszenia jakości świadczonych usług.

#Raporty

Portal gromadzi ogromny zasób danych dotyczących turystyki krajowej, które wykorzystuje do własnych publikacji, ale również chętnie dzieli się statystykami z innymi mediami. Niżej znajdują się nieliczne z nich:

#SocialMedia

Liczba Fanów na oficjalnym Fanpage’u Nocowanie.pl przekroczyła 186 000. To niezmiennie numer 1 na portalu Facebook w kategorii polskich portali noclegowych. Marka nie tylko promuje miejsca noclegowe, ale również edukuje turystycznie oraz inspiruje, pokazując piękno Polski.

Nocowanie.pl od wielu lat zajmuje pozycję lidera pośród polskich portali noclegowych. To efekt pracy jaką marka włożyła w budowanie aktywnej społeczności turystów i właścicieli obiektów noclegowych w kraju i za granicą. Wysiłki zaowocowały dużą rozpoznawalnością wśród osób poszukujących noclegów za pośrednictwem internetu. Oznacza to przede wszystkim korzyści dla klientów, którzy na portalu Nocowanie.pl przedstawiają oferty swoich obiektów, ponieważ docierają one do kilku milionów odbiorców.

Nocowanie.pl – półrocze w liczbach


Ostatnie miesiące świetnie obrazują wyniki badań Megapanel PBI / Gemius. Styczeń oraz luty 2020 roku pokazywały stabilną pozycję Nocowanie.pl – porta odwiedziło wtedy ponad 2 miliony użytkowników. W kwietniu liczba ta nie przekroczyła miliona, co świadczy w jak trudnym położeniu znalazła się cała branża turystyczna.

Maj i czerwiec 2020 to powrót do normalności i bardzo dobre wyniki portalu. Widać, że Polacy planują wyjazdy, korzystając przede wszystkim z portalu Nocowanie.pl.

Następny artykuł Pieniny - 5...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej