Pogoda na 3 tydzień maja 2019

Wiosna, ciepło, bardzo przyjemne temperatury – czy trzeba chcieć czegoś więcej od najpiękniejszego miesiąca w roku? Maj, bo o nim mowa, to bez wątpienia najpiękniejszy i najprzyjemniejszy okres w pogodzie. Sprawdziliśmy, jak zapowiada się pogodowo 3 tydzień maja i przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody, na podstawie przewidywań synoptyków.

Ciepło i coraz cieplej – ta myśl z pewnością pobudza wyobrażenia o letnich wyjazdach i zmusza do planowania urlopu. Miesiąc maj uznawany jest za początek letniego sezonu turystycznego i każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem turystów, którzy wyjeżdżają by odpocząć w weekend lub na dłużej. Atrakcji w samej Polsce jest bardzo dużo, tyle samo, co planów w głowach turystów. Niemal każdy region cieszy się taką samą popularnością, więc tak naprawdę tylko od nas samych uzależniony jest fakt, czy wybierzemy morze, góry, a może Mazury. Trzeci tydzień maja zapowiada się ciepło, jednak można się spodziewać przelotnych opadów deszczu, które w pewnym stopniu mogą pokrzyżować nasze plany. Niewykluczone również burze – warto zatem sprawdzać bieżące prognozy, w szczególności jeśli wyruszamy w miejsce, znajdujące się z dala od zabudowań.  Temperatury w trzecim tygodniu maja będą osiągać wartości do około 22 stopni Celsjusza. Wykorzystajmy zatem ten czas w pogodzie. Sprawdźmy, jak zapowiada się pogoda w poszczególnych regionach kraju.

 

Pogoda na 3 tydzień maja 2019 nad morzem

 

Nad morzem aura bardzo zmienna – raz słońce, raz deszcz. Pomimo tego, nie powinno być problemu z miłym spędzeniem czasu. Słupki rtęci pokażą od 16 do maksymalnie 18 stopni Celsjusza. Nawet jeśli pada deszcz, to w te dni warto jest się wybrać na zwiedzanie popularnych miejscowości i atrakcji, których w regionie cała masa. Deszczową aurę przewiduje się na 17, 18, 19 i 22 maja. Nie będą to może intensywne opady, ale spacer brzegiem morza nie będzie wówczas należał do najprzyjemniejszych.

 

Poszukujesz noclegów nad morzem? Sprawdź nasze propozycje:

 

Noclegi w Juracie

Noclegi w Jarosławcu

Noclegi w Ustce

Noclegi w Świnoujściu

 

Pogoda na 3 tydzień maja 2019 na Mazurach

 

Każdy, kto nie miał okazji być na Mazurach, musi się tam koniecznie wybrać. Szczególnie w maju region ten robi niesamowite wrażenie – podkreśli to każdy. Połączenie krajobrazów mazurskich jezior i wspaniałej aury, daje niepowtarzalny efekt, miły dla oka i poprawiający samopoczucie. Sama pogoda w 3 tygodniu maja powinna być przyjemna i sprzyjająca wypoczynkowi. Nie unikniemy niestety deszczu, na szczęście przelotnego. Jednak w przeciągu całego tygodnia spodziewamy się dużej ilości słonecznych dni z temperaturami na poziomie od 17 do maksymalnie 19 stopni. Uwaga na burze – ostrożność muszą zachować szczególnie Ci, którzy zamierzają wypłynąć jachtem na jezioro.

 

Wybierasz się na Mazury i szukasz noclegu? Mamy coś dla Ciebie:

 

Noclegi w Wydminach

Noclegi w Kętrzynie

Noclegi w Łukcie

Noclegi w Nidzicy

 

Pogoda na 3 tydzień maja 2019 w Polsce centralnej

 

Deszczowo, słonecznie, burzowo i ciepło – te 4 słowa trafnie opisują sytuację pogodową, z jaką będziemy mieć do czynienia w 3 tygodniu maja. Miesiąc ten ma to do siebie, że bardzo często gwarantuje tego typu zmienne zjawiska pogodowe. Prognozowane temperatury będą osiągać wartości od 17 do maksymalnie 22 stopni Celsjusza. Szczególnie ciepło zrobi się po 20 maja.

 

Jeśli wybierasz się do miejscowości Polski centralnej, to koniecznie zarezerwuj swój nocleg:

 

Noclegi w Warszawie

Noclegi we Włocławku

Noclegi w Ciechocinku

Noclegi w Malborku

 

Pogoda na 3 tydzień maja 2019 w górach

 

Pragniesz wypoczynku pośród pięknej natury i w wyjątkowych miejscach? W tej sytuacji idealnie sprawdzą się regiony górskie, które w maju przeżywają prawdziwe oblężenie miłośników górskich wędrówek. Nieważne jak, nieważne gdzie, ważne by z uśmiechem na ustach i pozytywnym nastawieniem wybrać się w upatrzone przez siebie miejsce. Pogoda będzie sprzyjać górskim wędrówkom i podziwianiu okolicy, dlatego warto jest wyposażyć się w niezbędny sprzęt i dobre buty, a wtedy wspinanie się będzie o wiele przyjemniejsze. Sprawdźmy, jak zapowiada się pogoda w poszczególnych regionach górskich.

 

Pogoda na 3 tydzień maja 2019 w Tatrach

 

Podhale, podobnie jak co roku, również i w tym miesiącu, będzie przeżywać prawdziwe oblężenie miłośników Tatr. Będzie jednak trochę chłodno i to z temperaturami, do jakich maj raczej nie przyzwyczaja. W 3 tygodniu maja prognozuje się temperatury od 11 do maksymalnie 16 stopni. Aura wyjątkowo zmienna – raz słońce, raz deszcz. Wędrówki po górach to bardzo dobry pomysł, jednak pamiętać należy, że wraz z wysokością temperatura zacznie spadać.

 

A może by tak wyjechać w Tatry? Znajdź swój wymarzony nocleg:

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Białym Dunajcu

Noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej

Noclegi w Jurgowie

 

Pogoda na 3 tydzień maja 2019 w Pieninach

 

W Pieninach nieco cieplej niż w Tatrach, jednak i tu nie zabraknie opadów deszczu. Będą to na szczęście tylko przelotne deszcze, zatem aura nie powinna nikomu przeszkodzić w realizacji planów związanych z wypoczynkiem i wyprawami w góry. Słupki rtęci pokażą od 16 do maksymalnie 22 stopni Celsjusza. Pierwsze dni deszczowe, zdecydowanie cieplej zrobi się po 20 maja. Pieniny gwarantują mile spędzony czas o każdej porze roku, ale w maju szczególnie.

 

Zastanawiasz się, jaki nocleg w Pieninach wybrać? Spieszymy z podpowiedzią:

 

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Łapszach Wyżnych

Noclegi w Czorsztynie

Noclegi w Sromowcach Wyżnych

 

Pogoda na 3 tydzień maja 2019 w Bieszczadach

 

Bieszczady – pierwsza myśl z nimi związana to bez wątpienia rozmarzenie, dzikie tereny i niezwykle malownicze krajobrazy. Rozkwitająca przyroda gwarantuje niepowtarzalne doznania, dlatego wyjazd w ten region górski w maju, to bardzo trafiony pomysł. Sama pogoda na 3 tydzień maja bardzo przyjemna – przelotny deszcz możliwy jedynie 20 maja, w pozostałych dniach słonecznie i z temperaturami w przedziale od 14 do 15 stopni Celsjusza. Warto rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady, choćby zaraz.


Planujesz wyjazd w Bieszczady i nie masz jeszcze noclegu? Oto nasze propozycje:

 

Noclegi w Smereku

Noclegi w Uhercach Mineralnych

Noclegi w Bóbrce

Noclegi w Cisnej

 

Pogoda na 3 tydzień maja 2019 w Karkonoszach

 

Czy w 3 tygodniu maja może być jeszcze zimniej niż w Tatrach? Może! Świadczy o tym chociażby aura, jaka zapowiadana jest w Karkonoszach. Tu również należy spodziewać się typowo zmiennej pogody – z przelotnym deszczem, burzami i chwilami ze słońcem. Temperatury? Bardziej jesienne niż wiosenne, bo tylko od 10 do 11 stopni Celsjusza. Warto więc zabrać ze sobą cieplejsze ubrania, bo może być naprawdę chłodno.

 

Karkonosze to gwarancja mile spędzonego czasu o każdej porze roku. Wybierasz się i nadal nie masz noclegu? Oto nasze propozycje:

 

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Jeleniej Górze

Noclegi w Kowarach

 

Pogoda na 3 tydzień maja 2019 w Beskidach

 

Na deser drugi z najcieplejszych regionów górskich. Beskidy, bo o nich mowa, gwarantują przyjemną, majową aurę z korzystnymi wartościami temperatur. Będzie jednak pochmurno i momentami deszczowo, pomimo sprzyjających temperatur. Bez wątpienia pogoda zachęcać będzie do wypraw górskich bliżej 20 maja, jednak to deszcz zdominuje sytuację pogodową w tym tygodniu. Chwile ze słońcem możliwe 19, 21 i 22 maja, a termometry w trzecim tygodniu maja pokażą w granicach 16-20 stopni Celsjusza.

 

Planujesz podróż w Beskidy? Zarezerwowałeś swój nocleg?

 

Noclegi w Ustroniu

Noclegi w Brennej

Noclegi w Zawoi

Noclegi w Międzybrodziu Żywieckim

 

Trzeci tydzień maja, jak widać, w większej części kraju upłynie poz znakiem przelotnego deszczu i chwil ze słońcem. Tak się właśnie składa, że szczególnie w maju pogoda potrafi być bardzo zmienna. Niech to jednak nikogo nie zniechęci do planów związanych z wypoczynkiem i korzystaniem ze świeżego powietrza podczas różnorodnych form spędzania wolnego czasu.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. ASSY (pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również