Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Malborka:

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Malbork

Malbork opinie

Malbork położony jest w województwie pomorskim, nad rzeką Nogat, w odległości 30 km od Elbląga i 66 km od Gdańska. Jest miastem znanym ze względu na swoje znaczenie historyczne i mieszczący się tam zamek krzyżacki.


Jakie zabytki warto zobaczyć w Malborku? Przede wszystkim zamek krzyżacki, jednak oprócz niego także: Kościół MP Nieustającej Pomocy, Bramę Garncarską, Ratusz Staromiejski czy Bramę Mariacką. W Malborku wiele atrakcji czeka też na dzieci. Warto odwiedzić Dino Park, Jumpy Park oraz Żuławską Wioskę Ceramiczną.


W lecie dużym zainteresowaniem wśród turystów cieszą się także rejsy statkiem i kąpielisko miejskie w Malborku, gdzie jest też wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych, a także zjeżdżalnie dla dzieci oraz plaża. Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest park linowy - Jumpy Park znajdujący się na świeżym powietrzu.


Zimą natomiast sporą atrakcją jest kryte lodowisko wraz z wypożyczalnią łyżew, kijów i krążków do hokeja. To idealne miejsce dla całej rodziny.

Malbork – co warto zobaczyć?

Największą i najbardziej znaną atrakcją Malborka jest Zamek Mistrzów Krzyżackich. Uznawany za arcydzieło architektury obronnej i rezydencyjnej, z okresu późnego średniowiecza. Jest to największy gotycki zespół zamkowy na świecie, o powierzchni ok. 21 hektarów i łącznej kubaturze budynków przekraczającej ćwierć miliona metrów sześciennych. W roku 1997 Zespół Zamkowy Malbork wpisano na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.


Obecnie w obiekcie mieści się Muzeum Zamkowe w Malborku. Placówka dysponuje dwudziestoma trzema kolekcjami z zakresu sztuki, rzemiosła artystycznego, architektury i historii. Do najciekawszych z nich należą zbiory wyrobów z bursztynu, militariów, numizmatów, detalu architektonicznego i rzeźby.


Miejscem, które również warto odwiedzić jest Pracownia Ceramiczna Stare Miasto. To oryginalna pracownia ceramiki, której siedziba znajduje się w budynku malborskiego Centrum Informacji Turystycznej. Można tam wziąć udział w zajęciach lub warsztatach, podczas których zobaczymy jak wygląda praca ceramika, spróbujemy własnych sił w toczeniu na kole garncarskim oraz zakupimy oryginalne, ceramiczne pamiątki regionalne.


Kolejne ciekawe miejsce, szczególnie dla rodzin z dziećmi to Dino Park Malbork, czyli Park Ruchomych Dinozaurów i Smoków. Znajdziemy tam ponad czterdzieści ruszających się stworów z różnych epok geologicznych. Przy czym najwyższy prehistoryczny potwór ma wysokość 8 metrów, zaś najdłuższy 22 metry. W Dino Parku znajduje się również ogromny plac zabaw dla dzieci, w którego skład wchodzą jeziorko z pływającymi łódkami, kolejka elektryczna, karuzele, dmuchańce, młyn z wagonikami, piaskownice archeologiczne, bombery, gadające drzewo, Chata Baby Jagi oraz Kolejka Safari.


Turyści polecają także obejrzenie Staromiejskiego Ratusza w Malborku. Budynek w stylu gotyckim został wzniesiony w 1380. Warto zobaczenia jest także Brama Garncarska, która w całości zachowała się do dzisiejszych czasów. Wybudowana została w XIV wieku w stylu gotyckim. Kolejny punkt wycieczki po Malborku to wieża ciśnień. Wybudowane z czerwonej cegły w roku 1905, w czasie zakładania miejskich wodociągów. Jednak neogotycki styl sprawia, że wygląda na wile starszą niż jest w rzeczywistości.

Wypad do Malborka to świetny pomysł o każdej porze roku

Planując wyprawę do Malborka, nie musimy ograniczać się jedynie do sezonu letniego. Miasto to potrafi zachwycić o każdej porze roku. Najwięcej turystów odwiedza Malbork latem, traktując wizytę w mieście jako jeden z punktów wycieczki nad polskie morze. Dodatkowo w lipcu, organizowane jest coroczne wydarzenie pod nazwą „Oblężenie Malborka”, podczas którego odbywają się turnieje rycerskie, pokazy i liczne wydarzenia towarzyszące.


Jeśli chcemy uniknąć tłumu turystów zaplanujmy podróż w miesiącach wiosennych, jesiennych czy nawet zimowych. Większość atrakcji jest dostępna dla zwiedzających przez cały rok.

Lokalne smaki – co zjeść w Malborku?

Będąc w Malborku warto spróbować regionalnych potraw, które bez problemu znajdziemy w restauracjach. Miasto słynie z przepysznej staropolskiej kuchni. Jakich pozycji w menu powinniśmy wypatrywać? Dań z gęsiny, śledzia marynowanego, zup – kartoflanki, krupniku, czerniny i brukwianki oraz kiszki szwedzkiej, czyli kiełbasy ziemniaczanej. Obowiązkowo należy spróbować również słynnej polewki zamkowej oraz piołunówki. Każdy smakosz z pewnością znajdzie coś dla siebie.


Cena obiadu w Malborku dla jednej osoby to koszt średnio 25 - 30 zł. Chcąc zjeść obiad składający się z zupy i drugiego dania z dodatkami trzeba wydać około 40 zł lub więcej. Wiele zależy od rodzaju zamówienia oraz lokalu, na który się zdecydujemy i jego lokalizacji.

Noclegi w Malborku

Baza noclegowa Malborka składa się z różnorodnych obiektów noclegowych. Przeważają obiekty z kategorii: kwatery i pokoje, ale miejsce noclegowe znajdziemy też w pensjonatach, apartamentach, hostelach, noclegach pracowniczych, agroturystyce, gościńcu, internacie, motelu, ośrodku szkoleniowo - wypoczynkowym czy campingu.


Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: kwatery i pokoje, pensjonaty. Liczy się dla nich nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.

Ceny noclegów w Malborku

Cena za nocleg w Malborku zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje, wtedy koszt noclegu może wynieść od 45 zł. Jednak średnia cena noclegu w Malborku wynosi 87 zł.


Warto pamiętać także o tym, że ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Z tego powodu ceny noclegów w weekend mogą być droższe nawet o 12% od cen w dzień powszedni.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Malborku

Turyści poszukujący noclegów w Malborku zwracają szczególną uwagę na cztery udogodnienia: prywatna łazienka, zagwarantowane miejsce parkingowe a także telewizor w pokoju i dostęp do internetu.


Niektórzy dokonując rezerwacji pytają także o dostęp do kuchni lub możliwość skorzystania z wyżywienia. Zdarzają się również zapytania dotyczące lokalizacji oraz akceptację kart płatniczych.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Malborku

Ile kosztuje nocleg w Malborku?
Cena za nocleg w Malborku zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje Malbork, wtedy koszt noclegu może wynieść od 55 zł. Średnia cena noclegu w Malborku wynosi 140 zł.
Czy ceny noclegów w Malborku w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 26% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Malborku?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Malbork”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Malborku zaczynają się od kwoty 55.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Malborku?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: pensjonaty, kwatery i pokoje. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Malborku mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Malbork opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Malborku to: Apartament u Kasi z widokiem na Zamek Krzyżacki, Agroturystyka zacisze u Weni, PREMIUM Bed & Breakfast.
Które noclegi w Malborku są polecane dla rodzin?
Które noclegi w Malborku są polecane dla par?
Co można zwiedzić w Malborku?
W Malborku warto zwiedzić zamek krzyżacki oraz centrum miasta, w którym znajduje się m.in. pomnik króla Kazimierza Jagiellończyka.
Jakie są atrakcje w Malborku?
Wśród atrakcji Malborka należy wymienić zamek krzyżacki, bulwar nad Nogatem oraz stworzony z myślą o rodzinnym wypoczynku – Dino Park.
Jak znaleźć nocleg blisko zamku w Malborku?
Aby znaleźć nocleg blisko zamku w Malborku można kliknąć ikonkę Na mapie, która otwiera mapę miasta z zaznaczonymi na niej obiektami noclegowymi, lub sprawdzić zakładkę Noclegi w pobliżu – znajduje się ona przy opisie zamku w portalu.
Ile kosztuje bilet do zamku w Malborku?
Cena biletów do zamku w Malborku zależy od pory roku. Od 1 maja do 1 października wynosi 47 zł (bilet normalny) i 37 zł (bilet ulgowy), natomiast w pozostałe miesiące cena biletu normalnego wynosi 45 zł, a ulgowego 35 zł.
Co zjeść w Malborku?
Malbork słynie ze staropolskiej kuchni, szczególnie popularne są tam dania z gęsiny oraz czernina. Poza tym warto spróbować słynnej polewki zamkowej i piołunówki.
Ile kosztuje obiad w Malborku?
Cena obiadu w Malborku wynosi od około 30 zł.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!