Pogoda na 3 tydzień września 2019

Trzeci tydzień września to nieuchronny, zbliżający się koniec lata, które w tym roku było wyjątkowo piękne i ciepłe. Były też momenty chłodu, śniegu w górach, czy też gwałtownych zjawisk pogodowych, ale ta pora roku ma to do siebie. Lato nie chce tak szybko opuścić Polski, o czym mogą świadczyć prognozy na 3 tydzień września. Sprawdźmy szczegóły.

Wrzesień to popularny miesiąc wyjazdów wśród poszczególnych grup turystów. Zakończenie wakacji sprzyja wyjazdom z wielu względów. Jest przede wszystkim taniej i można wypocząć w ciszy i spokoju, ze względu na znacznie mniejszą ilość turystów. Pogoda też niczego sobie – w wielu miejscach można nacieszyć się jeszcze dużą ilością słońca i sprzyjającymi temperaturami. Jedynie dni są coraz krótsze, o czym warto pamiętać, jeśli planujemy głównie wycieczki górskie.

 

Trzeci tydzień września to bardzo sprzyjająca aura. Na niebie dużo słońca i temperatury w okolicach 20 stopni Celsjusza. Gdzieniegdzie mogą pojawiać się przelotne opady deszczu i burze, jednak nie będą one uciążliwe i utrudniające realizację urlopowych planów. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów Polski.

 

Pogoda na 3 tydzień września 2019 nad morzem

 

Na opalanie się i kąpiele w morzu może to nie będzie najlepszy moment, jednak cały tydzień w miejscowościach nadmorskich zapowiada się bardzo korzystnie. Można wykorzystać sprzyjającą aurę na spacery, poznawanie okolicy i regionu, czy też po prostu na wypoczynek w gronie najbliższych lub znajomych. W 3 tygodniu września królować będzie słońce, a temperatury będą osiągać wartości od 17 do 20 stopni Celsjusza. W środę 18 września możliwe przelotne opady deszczu.

 

Poszukujesz sprawdzonych noclegów nad polskim morzem? Mamy coś dla Ciebie!

 

Noclegi w Jastarni

Noclegi w Międzyzdrojach

Noclegi w Karwi

Noclegi w Mrzeżynie

 

Pogoda na 3 tydzień września 2019 na Mazurach

 

Z równie przyjemną i słoneczną aurą powinny mieć do czynienia osoby, wybierające się na Mazury. Gdy zbliża się jesień, cały region powoli zapełnia się malowniczymi kolorami, co sprawia że wydaje się być jeszcze bardziej piękniejszy. Na Mazurach zawsze jest co robić, a w takim klimacie – jeszcze bardziej. Na niebie dużo słońca i temperatury od 17 do 19 stopni Celsjusza. We wtorek 17 września możliwe przelotne opady deszczu i burze.

 

Planujesz wyjazd na Mazury? Oto propozycje noclegów w popularnych miejscowościach:

 

Noclegi w Mikołajkach

Noclegi w Piszu

Noclegi w Rynie

Noclegi w Starych Juchach

 

Pogoda na 3 tydzień września 2019 w Polsce centralnej

 

Sprzyjające warunki do zwiedzania, spacerów i innych aktywności również w Polsce centralnej. Tu także możemy liczyć na sporą dawkę słońca i sprzyjające wartości temperatur. Prognozuje się, że słupki rtęci pokażą od 17 do 19 stopni Celsjusza. Przelotne opady deszczu spodziewane są 17 i 18 września. Mogą pojawić się również burze. Pomimo zakończenia wakacji i sezonu urlopowego, region tętni życiem, szczególnie w weekendy.

 

Jeśli wybierasz się do miejscowości w Polsce centralnej, to sprawdź koniecznie:

 

Noclegi w Warszawie

Noclegi w Łodzi

Noclegi w Ciechocinku

Noclegi w Toruniu

 

Pogoda na 3 tydzień września 2019 w górach

 

Nie od dziś wiadomo, że wrzesień jest jednym z popularniejszych miesięcy wyjazdów w góry. Na szlakach turystycznych znacznie mniej turystów, a przyroda i górskie widoki tak samo piękne i jeszcze bardziej malownicze. Niezależnie od tego, na który region się zdecydujemy, powinniśmy odczuwać zadowolenie.

 

Aura może nie będzie zbyt letnia, widać zbliżającą się jesień, jednak w dalszym ciągu dominować będzie słońce. Wartości temperatur zróżnicowane, jednak w najcieplejszych dniach powinno to być około 20 stopni Celsjusza. Przelotne burze i deszcze również możliwe, jednak nie będą one zbyt uciążliwe i intensywne. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów.

 

Pogoda na 3 tydzień września 2019 w Tatrach

 

Podhale, co nie jest niespodzianką, przeżywa prawdziwe oblężenie niezależnie od pory roku. Również i we wrześniu jest co robić i zwiedzać. Malownicze jesienne widoki to miłe doznania dla naszych oczu. Pogoda sprzyja wędrówkom, a lato najwidoczniej nie chce zbyt szybko opuszczać tego wyjątkowego regionu. Na niebie dominować będzie słońce. Temperatury może mało letnie, jednak sprzyjające – prognozuje się od 13 do 17 stopni Celsjusza. W środę 18 września możliwe przejściowe burze, na szczęście niegroźne.

 

A może Tatry? Jeśli planujesz wyjazd, to już dziś zarezerwuj swój nocleg:

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Poroninie

Noclegi w Zębie

Noclegi w Jurgowie

 

Pogoda na 3 tydzień września 2019 w Pieninach

 

Ze sprzyjającymi warunkami pogodowymi będą mieć do czynienia turyści, którzy mają w planach podróż w Pieniny. Region pełen fantastycznych miejsc, gdzie każdy odpocznie w ciszy i spokoju, wszędzie pełno zabytków – tak w skrócie można scharakteryzować Pieniny. Ostatki lata zapowiadają się słonecznie i pogodnie – na niebie dużo słońca, a temperatury będą osiągać wartości od 17 do 20 stopni Celsjusza. W środku tygodnia możliwe przelotne burze, na szczęście niezbyt groźne.

 

Marzysz o wyjeździe w Pieniny? Już dziś wybierz swój wymarzony nocleg:

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Niedzicy

Noclegi w Sromowcach Niżnych

 

Pogoda na 3 tydzień września 2019 w Bieszczadach

 

Wyjazd w Bieszczady jest dobrym pomysłem o każdej porze roku. Wrzesień, podobnie jak i pozostałe górskie regiony, cieszy się podobnym zainteresowaniem. Jeśli chciałbyś rzucić wszystko i wyjechać w te wspaniałe miejsca, to może właśnie teraz? W trzecim tygodniu września aura przypominająca bardziej tę jesienną. Na termometrach zobaczymy wartości od 13 do maksymalnie 17 stopni Celsjusza. Dominować będzie słońce, jednak we wtorek i środę możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu i burz. Warto zabrać ze sobą cieplejsze ubrania, gdyż jak wiadomo, temperatura spada wraz z wysokością.

 

Bieszczady to popularny region górski. Jeśli planujesz urlop, to może czas na wybór sprawdzonego noclegu?

 

Noclegi w Cisnej

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

Noclegi w Lutowiskach

Noclegi w Polańczyku

 

Pogoda na 3 tydzień września 2019 w Karkonoszach

 

Chłodno, momentami deszczowo i słonecznie – prawdziwej mieszanki pogodowej mogą spodziewać się turyści, wybierający się na wypoczynek w Karkonosze. Doskonale widać tu zbliżającą się jesień, jednak nie powinno to być dla nikogo zmartwieniem, bo region jest bogaty w liczne atrakcje turystyczne. Na Śnieżce może być bardzo zimno, dlatego przed wyprawą warto zabrać ze sobą ciepłe ubrania, bo temperatura na szczycie może naprawdę zaskoczyć. Tym bardziej, że w miejscowościach będzie zaledwie od 13 do 16 stopni Celsjusza. Opady deszczu przewidywane są na 16 i 21 września. Pozostałe dni – słoneczne i bez opadów.

 

Planujesz wyjazd w Karkonosze? Masz już nocleg?

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Jeleniej Górze

Noclegi w Kowarach

 

Pogoda na 3 tydzień września 2019 w Beskidach

 

Każdy region górski w Polsce zachwyca na swój sposób – jeden bardziej, drugi mniej. Podkreślić jednak należy fakt, że Beskidy należą to tych gór, które są wyjątkowe. Popularne miejscowości, liczne atrakcje, urozmaicone szlaki górskie. Każdy znajdzie tu coś dla siebie i nie tylko w trzecim tygodniu września. Sytuacja pogodowa zadowalająca. 18 września możliwe przelotne opady deszczu. W pozostałych dniach ciepło i słonecznie, kiedy to na termometrach zobaczymy od 16 do 20 stopni Celsjusza. Na niebie dużo słońca, dlatego warto odpowiednio wykorzystać swój wolny czas.

 

Poszukujesz sprawdzonych noclegów w Beskidach? Mamy coś dla Ciebie:

 

Noclegi w Ustroniu

Noclegi w Brennej

Noclegi w Szczyrku

Noclegi w Koniakowie

 

Wakacje dobiegły końca, jesień zbliża się coraz większymi krokami. Kolejne wakacje dopiero za rok. To odpowiednio dużo czasu, by planować kolejne wyjazdy, które na swój sposób będą wyjątkowe i w miejsca do tej pory przez nas nieodkryte. Przed nami weekendowe wyjazdy, niedługo ferie zimowe – czas leci szybko, a miejsc do odkrycia coraz więcej.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. Quang Nguyen Vinh (pexels.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również