Pogoda na 4 tydzień listopada 2019

Przed nami diametralna zmiana pogody. Po słonecznych i deszczowych dniach, z jakimi mieliśmy do czynienia w pierwszych 3 tygodniach listopada, w większej części kraju poczujemy przedsmak zimy. Czy to pora by szykować ciepłe kurtki i zimowe obuwie? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na 4 tydzień listopada 2019 roku.

Po aurze, które negatywnie wpływa na nasze samopoczucie, nastanie czas jeszcze bardziej niesprzyjający. Każdy kto nie lubi zimna, śniegu i krótkich dni, wie o czym mowa. Do świąt już niecały miesiąc. Póki co warto skupić się na ostatkach i imprezach andrzejkowych, które w tym czasie będą organizowane. Nakładając eleganckie stroje na bal, warto pamiętać o ciepłych kurtkach i obuwiu zimowym.

 

W ostatnim tygodniu listopada zaledwie kilka stopni powyżej 0. Do tego opady śniegu, śniegu z deszczem. Noce z mrozem. Z pewnością aura nie będzie sprzyjać, dlatego lepiej zostać w domu lub zaplanować go tak, by później niczego nie żałować. Sprawdźmy więc pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów w kraju.

 

Pogoda na 4 tydzień listopada 2019 nad morzem

 

Nad morzem trochę deszczu i trochę słońca. Śniegu jak na lekarstwo, więc jeśli chcemy go uniknąć, to warto wybrać się na krótki wyjazd nad morze. Temperatury od 3 do 7 stopni Celsjusza. Opadów deszczu możemy spodziewać się 23 i 24 listopada. Kolejne dni pod znakiem słońca, w sam raz na spacery po plaży.

 

Planujesz wyjazd nad morze na koniec listopada? Wybierz dla siebie najlepszy nocleg!

 

Noclegi w Międzyzdrojach

Noclegi w Darłowie

Noclegi w Karwi

Noclegi w Mikoszewie

 

Pogoda na 4 tydzień listopada 2019 na Mazurach

 

Mazurskie jeziora w zimowej szacie? To możliwe już pod koniec listopada. Aura powoli przygotowuje nas na nadchodzącą zimę. Planując wyjazd na Mazury, pamiętajmy o zabraniu ciepłych ubrań. Noce z mrozem do -2 stopni. W dzień niewiele lepiej, bo od 0 do maksymalnie 4 stopni. Opady śniegu możliwe praktycznie codziennie. Jedyny słoneczny dzień prognozowany jest na 30 listopada.

 

Poszukujesz sprawdzonych noclegów na Mazurach? Mamy coś dla Ciebie!

 

Noclegi w Giżycku

Noclegi w Elblągu

Noclegi w Rucianem-Nidzie

Noclegi w Mrągowie

 

Pogoda na 4 tydzień listopada 2019 w Polsce centralnej

 

W Polsce centralnej aura nie będzie sprzyjać aktywnościom na świeżym powietrzu. Tu również poczujemy powiew zimy. Na termometrach od 2 do 6 stopni Celsjusza i przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Na słońce możemy liczyć tylko 29 listopada. Książka, domowe zacisze, dobry film, czy spotkanie ze znajomymi – od Ciebie zależy, jak spędzisz ten niekoniecznie dobry dla samopoczucia czas.

 

Jeżeli masz plany związane z wyjazdem do miejscowości w Polsce centralnej, to już dziś zarezerwuj swój nocleg:

 

Noclegi w Warszawie

Noclegi w Gnieźnie

Noclegi w Gorzowie Wielkopolskim

Noclegi w Ciechocinku

 

Pogoda na 4 tydzień listopada 2019 w górach

 

W miejscowościach górskich powoli widać przygotowania do rozpoczynającego się sezonu zimowego. Ujemne wartości temperatur w wielu miejscach sprzyjają naśnieżaniu stoków, pierwsze rezerwacje noclegów na okres świąt i ferii zimowych od gości już przyjęte, a i turystów też odrobinę więcej. Warto również podkreślić, że 4 tydzień listopada to inauguracja Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. Czy organizatorzy dadzą radę przygotować skocznię? Wiele na to wskazuje, gdyż aura będzie bardziej zimowa, więc nie powinno być problemu z naśnieżaniem, a co za tym idzie rozegraniem zawodów. Na szlakach górskich pustki – można dostrzec jedynie miłośników i wykwalifikowanych wspinaczy.

 

Czwarty tydzień listopada w górach upłynie pod znakiem śniegu i temperatur niewiele przekraczających 0 stopni. Czasami będzie pojawiać się słońce, jednak będzie go jak na lekarstwo. Czy to czas oficjalnego początku sezonu zimowego w górach? Wiele na to wskazuje. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów górskich.

 

Pogoda na 4 tydzień listopada 2019 w Tatrach

 

Śnieg i niskie wartości temperatur – takie warunki prognozowane są w ostatnim tygodniu listopada w Tatrach. Na szlakach ślisko i zimno. Czas najwyższy przygotowywać się na sezon zimowy, który w tym roku zapewne również będzie wspaniały, tak jak w poprzednich latach. Na termometrach zaledwie od 1 do 2 stopni Celsjusza, nocami wartości ujemne. Na opady musimy się przygotować niemalże codziennie, bo chwile ze słońcem i niewielki zachmurzenie prognozowane są na 24 i 28 listopada.

 

A może Tatry? Tu zawsze jest wspaniale!

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Poroninie

Noclegi w Kościelisku

Noclegi w Białym Dunajcu

 

Pogoda na 4 tydzień listopada 2019 w Pieninach

 

Zimowa aura prognozowana jest również w Pieninach. Pocieszający w tym wszystkim jest fakt, że będzie nieco cieplej, bo z temperaturami na poziomie 4-5 stopni Celsjusza. Każdy, kto chce poczuć pierwszy powiew zimy w górach, powinien tu wyruszyć właśnie na koniec listopada. Opady śniegu i śniegu z deszczem możliwe codziennie od 25 listopada.

 

Masz plany związane z wyjazdem w Pieniny? Już dziś zarezerwuj swój nocleg!

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Czorsztynie

Noclegi w Grywałdzie

Noclegi w Jaworkach

 

Pogoda na 4 tydzień listopada 2019 w Bieszczadach

 

W Bieszczadach również duże szanse na to, że zrobi się biało. Co prawda wyciągi dopiero rozpoczynają przygotowania, więc szanse na to, że pojeździmy na nartach, są nikłe. Spokojnie, wszystko w swoim czasie i już niedługo będziemy mogli cieszyć się białym szaleństwem. Póki co przed nami pierwszy atak zimy. Padać będzie od 25 listopada. Na termometrach od 1 do 2 stopni Celsjusza. Na chwile ze słońcem możemy liczyć tylko 24 listopada.

 

Rzucasz wszystko i wyjeżdżasz w Bieszczady? Zarezerwuj swój nocleg!

 

Noclegi w Uhercach Mineralnych

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

Noclegi w Smereku

Noclegi w Baligrodzie

 

Pogoda na 4 tydzień listopada 2019 w Karkonoszach

 

Przed nami najchłodniejszy region górski, również zimowy. Bajkowa górska sceneria w zimowej szacie – dla takich widoków warto wyruszyć w ten region górski, nawet na kilka dni. Opady śniegu prognozowane są praktycznie przez cały tydzień, z wyjątkiem 24 listopada, kiedy to możemy liczyć na słońce. Prognozowane wartości temperatur wyniosą od -1 do maksymalnie 3 stopni Celsjusza. Zimno, coraz zimniej.

 

Poszukujesz sprawdzonych noclegów w Karkonoszach? Mamy coś dla Ciebie!

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Jeleniej Górze

Noclegi w Świeradowie-Zdroju

 

Pogoda na 4 tydzień listopada 2019 w Beskidach

 

Jeśli ktoś myśli, że w Beskidach uda się uniknąć ataku zimy, to niestety nie mamy dobrych wiadomości. Śnieg i niskie wartości temperatur – na takie warunki możemy liczyć tu w 4 tygodniu listopada. Ciepłe kurtki, odpowiednie obuwie i dobry nastrój i z takim kompletem możemy wyruszać na zwiedzanie regionu i poznawanie tutejszych atrakcji. Deszcz ze śniegiem i sam śnieg prognozowany jest przez cały tydzień. Na termometrach od 2 do maksymalnie 5 stopni Celsjusza.

 

Planujesz wyjazd w Beskidy? Wybierz dla siebie najlepszy nocleg!

 

Noclegi w Wiśle

Noclegi w Szczyrku

Noclegi w Istebnej

Noclegi w Koniakowie

 

Czwarty tydzień listopada to pierwszy poważniejszy atak zimy. Czy zagości ona już u nas na dobre? Czas pokaże. Jedno jest pewne. Pora szykować łopaty, ciepłe kurtki i zimowe obuwie, a i o dobry nastrój również trzeba zadbać.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. Foundry (pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również