Pogoda na koniec listopada 2019

Coraz bliżej święta i coraz bliżej zima. Koniec listopada to zazwyczaj ten czas, kiedy to aura staje się coraz bardziej zimowa. W radiu leci już Last Christmas, a sklepy i ulice są pełne świątecznych ozdób. Czy na koniec listopada poczujemy klimat zbliżających się świąt? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na koniec listopada.

Listopad ma to do siebie, że jest miesiącem nieprzewidywalnym. Czasem zaskoczy słońcem i wysokimi temperaturami, ale zazwyczaj kojarzony jest z kapryśną, deszczową aurą, która negatywnie wpływa na samopoczucie. W miesiącu tym zauważalny jest spadek dłuższych wyjazdów. Każdy myśli już o świętach oraz dokonuje rezerwacji ostatnich wolnych miejsc na Sylwestra. Ostatni tydzień listopada to również ostatki i imprezy andrzejkowe, w związku z tym miejmy nadzieję, że aura dopisze i nie zaskoczy nas intensywnymi opadami śniegu.

 

Koniec listopada to odrobina jesieni i zimy. Sytuacja pogodowa będzie się zmieniać dynamicznie, w związku z czym będą potrzebne i cieplejsze ubrania, a także parasole. Spodziewane są przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, jak i chwile ze słońcem. Na termometrach trochę ponad 5 kresek powyżej 0. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów Polski.

 

Pogoda na koniec listopada 2019 nad morzem

 

Sytuacja pogodowa nad morzem na koniec listopada taka, jak na listopad przystało. Możemy spodziewać się zarówno opadów deszczu, jak i chwil ze słońcem. Śniegu póki co nie widać, ale warto podkreślić, że aura zmienia się dynamicznie, dlatego trzeba być przygotowanym na wszystko. Pospacerować plażą będziemy mogli od 21 do 25 listopada, kiedy to prognozuje się piękną, słoneczną pogodę z temperaturami od 3 do 8 stopni Celsjusza. Od 26 listopada lepiej zostać w domu, bo będzie padać, a temperatury od 6 do 7 stopni Celsjusza.

 

Planujesz wyjazd nad morze na koniec listopada? Sprawdź propozycje noclegów w popularnych miejscowościach!

 

Noclegi we Władysławowie

Noclegi w Jastrzębiej Górze

Noclegi w Kołobrzegu

Noclegi w Świnoujściu

 

Pogoda na koniec listopada 2019 na Mazurach

 

Oznaki zbliżającej się zimy dobitnie widać w regionie Warmii i Mazur. Tu podobnie, jak w przypadku morza, będziemy mieć do czynienia ze zmienną i typowo jesienną aurą. Kilka dni ze słońcem i pozostałe z deszczem i przelotnym śniegiem. Wbrew pozorom warto odwiedzić ten region o tej porze roku. Cisza, spokój, klimat również sprzyja. Na termometrach od 1 do maksymalnie 6 stopni Celsjusza. Parasole przydadzą się od 26 listopada.

 

Poszukujesz sprawdzonych noclegów na Mazurach? Mamy coś dla Ciebie!

 

Noclegi w Ostródzie

Noclegi w Giżycku

Noclegi w Ełku

Noclegi w Węgorzewie

 

Pogoda na koniec listopada 2019 w Polsce centralnej

 

Gdy aura nie sprzyja, warto wybrać się na weekendowy wyjazd do miejscowości pełnych ciekawych miejsc, tj. zabytków, o ciekawej historii – krótko mówiąc tam, gdzie pogoda nie będzie miała żadnego znaczenia. Propozycją godną uwagi są z pewnością miejscowości Polski centralnej, w których niezależnie od pory roku zawsze jest co robić. Tak się składa, że na koniec listopada pogoda nie będzie taka najgorsza. Co prawda zdarzą się opady deszczu, ale jednocześnie pojawi się też trochę słońca, dzięki czemu i nastroje będą lepsze i zwiedzanie przyjemniejsze. Na termometrach od 2 do maksymalnie 7 stopni Celsjusza.

 

Jeśli masz plany związane z wyjazdem do miejscowości Polski centralnej, to już dziś zarezerwuj swój nocleg!

 

Noclegi w Warszawie

Noclegi w Łodzi

Noclegi w Poznaniu

Noclegi w Toruniu

 

Pogoda na koniec listopada 2019 w górach

 

W miejscowościach górskich powoli widać przygotowania do rozpoczynającego się sezonu zimowego. Ujemne wartości temperatur w wielu miejscach sprzyjają naśnieżaniu stoków, pierwsze rezerwacje noclegów na okres świąt i ferii zimowych od gości już przyjęte, a i turystów też odrobinę więcej. Warto również podkreślić, że 4 tydzień listopada to inauguracja Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. Czy organizatorzy dadzą radę przygotować skocznię? Wiele na to wskazuje, gdyż aura będzie bardziej zimowa, więc nie powinno być problemu z naśnieżaniem, a co za tym idzie rozegraniem zawodów. Na szlakach górskich pustki – można dostrzec jedynie miłośników i wykwalifikowanych wspinaczy.

 

Koniec listopada w górach upłynie pod znakiem śniegu i temperatur niewiele przekraczających 0 stopni. Czasami będzie pojawiać się słońce, jednak będzie go jak na lekarstwo. Czy to czas oficjalnego początku sezonu zimowego w górach? Wiele na to wskazuje. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów górskich.

 

Pogoda na koniec listopada 2019 w Tatrach

 

Typowa jesienna mieszanka pogodowa – takie warunki prognozowane są w ostatnim tygodniu listopada w Tatrach. Na szlakach ślisko i zimno. Czas najwyższy przygotowywać się na sezon zimowy, który w tym roku zapewne również będzie wspaniały, tak jak w poprzednich latach. Na termometrach zaledwie od 1 do 5 stopni Celsjusza, nocami wartości ujemne. Na opady musimy się przygotować głównie od 26 listopada, bo chwile ze słońcem prognozowane są od 23 do 25 listopada.

 

A może Tatry? Tu zawsze jest wspaniale!

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Murzasichlu

Noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej

Noclegi w Białce Tatrzańskiej

 

Pogoda na koniec listopada 2019 w Pieninach

 

Trochę słońca, trochę deszczu, a czasami też i śnieg – taka sytuacja pogodowa prognozowana jest również w Pieninach. Pocieszający w tym wszystkim jest fakt, że będzie nieco cieplej, bo z temperaturami na poziomie nawet 7-8 stopni Celsjusza. W wyższych partiach gór opady śniegu, chociaż niżej też go nie zabraknie. Nadchodzi zima? Wiele na to wskazuje.

 

Pieniny to region doskonały na każdą porę roku. Przekonaj się sam i wybierz dla siebie najlepszy nocleg!

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Krośnicy

Noclegi w Grywałdzie

Noclegi w Czorsztynie

 

Pogoda na koniec listopada 2019 w Bieszczadach

 

W Bieszczadach lekki powiew nadchodzącej zimy. Co prawda wyciągi dopiero rozpoczynają przygotowania, więc szanse na to, że pojeździmy na nartach, są nikłe. Spokojnie, wszystko w swoim czasie i już niedługo będziemy mogli cieszyć się białym szaleństwem. Póki co przed nami trochę słońca, trochę mrozu i nieznaczne opady śniegu. Padać będzie od 25 listopada. Na termometrach od -1 do 3 stopni Celsjusza. Na chwile ze słońcem możemy liczyć tylko od 24 do 26 listopada.

 

Zamierzasz rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Wybierz dla siebie nocleg!

 

Noclegi w Polańczyku

Noclegi w Lutowiskach

Noclegi w Smereku

Noclegi w Wetlinie

 

Pogoda na koniec listopada 2019 w Karkonoszach

 

Ostatnie dni listopada w Karkonoszach upłyną pod znakiem chwil ze słońcem, jak i przelotnych opadów marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatury powoli też będą przyzwyczajać nas do zbliżającej się zimy. Na termometrach od 2 do maksymalnie 5 stopni Celsjusza. Nocami – wartości ujemne. Jeśli ktoś planuje wybrać się wyższe partie gór, to musi się liczyć z tym, że warunki będą trudne, a po drodze spora ilość śniegu.

 

Marzysz o wyjeździe w Karkonosze? Wybierz dla siebie najlepszy nocleg!

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Piechowicach

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Świeradowie-Zdroju

 

Pogoda na koniec listopada 2019 w Beskidach

 

Koniec listopada w Beskidach z deszczową pogodą. Na chwile ze słońcem możemy liczyć jedynie przez 3 dni. Warto podkreślić, że w tym czasie w Wiśle będzie miała miejsce inauguracja Pucharu Świata w skokach narciarskich. Miejmy więc nadzieję, że będzie wiało pod narty, dzięki czemu skoki będą dalekie. Aura również zapowiada się na czas konkurs przyjemnie. Powinno wyjrzeć słońce, a padać raczej nie będzie. Na termometrach od 3 do 8 stopni Celsjusza – najcieplej będzie w dwóch ostatnich dniach miesiąca.

 

Jeżeli Twoje plany są związane z wyjazdem w Beskidy, to sprawdź koniecznie propozycje noclegów w tym regionie!

 

Noclegi w Wiśle

Noclegi w Żywcu

Noclegi w Nowym Sączu

Noclegi w Szczyrku

 

Koniec listopada to typowe niezdecydowanie pogodowe. Musimy się liczyć z tym, że będzie wszystkiego po trochu. Miejmy nadzieję, że mimo wszystko samopoczucie będzie lepsze – w sam raz na planowanie kolejnych wyjazdów z Nocowanie.pl.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. Daniel Frank (pexels.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również