Pogoda na kwiecień 2020

Pogoda na kwiecień 2020

Gdy tylko rozpoczyna się kwiecień, na pierwszą myśl przychodzi nam tak bardzo znane w Polsce powiedzenie: „Kwiecień-plecień, bo przeplata – trochę zimy, trochę lata”. Nie da się ukryć, że ten miesiąc charakteryzuje się niezwykłą dynamiką w pogodzie, dzięki czemu możemy cieszyć się latem, a czasem powrotem zimy. Jak będzie w tym roku? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na kwiecień 2020.

Kwiecień uważany za jeden z piękniejszych miesięcy w roku. A wszystko przez to, że nastała wiosna, więc i przyroda budzi się do życia. Całe otoczenie nabiera wspaniałych barw, a i nasze samopoczucie staje się lepsze. Jeśli do tego dodamy piękne słoneczne dni i temperatury powyżej 10 stopni Celsjusza, to czego chcieć więcej? Tegoroczny kwiecień zapowiada się wspaniale – przez cały miesiąc powinniśmy mieć do czynienia z dużą ilością słońca. Deszcz może się pojawić jedynie przez kilka dni pod koniec kwietnia. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów w kraju.

Pogoda na kwiecień 2020 nad morzem


Cały kwiecień nad morzem pod względem aury zapowiada się ciepło i słonecznie. Co prawda, mogą zdarzyć się dni, gdy z nieba trochę popada, ale zjawisko to jest charakterystyczne dla tej pory roku. Pogoda będzie zachęcać do spacerów, dlatego każdy kto w dalszym ciągu myśli nad wyjazdem nad morze w kwietniu, powinien szybko rezerwować nocleg. Pierwsza połowa kwietnia słoneczna i bez opadów. Na termometrach wartości od 10 do 15 stopni. Od 15 do 18 kwietnia możemy spodziewać się opadów deszczu, jednak w dalszym ciągu będzie ciepło. Druga połowa miesiąca to kontynuacja słonecznej aury – wartości temperatur wzrosną jeszcze bardziej i będziemy mogli się cieszyć nawet 16 stopniami Celsjusza.

Jeśli Twoje wiosenne plany są związane z morzem, to już dziś zarezerwuj swój nocleg!

Noclegi w Międzyzdrojach
Noclegi w Ustce
Noclegi w Pobierowie
Noclegi w Chałupach

Pogoda na kwiecień 2020 na Mazurach


Mazury, cud natury w takim miesiącu, jak kwiecień, robią naprawdę wspaniałe wrażenie. Piękna, mazurska przyroda budząca się do życia, do tego wspaniały krajobraz jezior, czynią ten region wyjątkowym. Kwiecień, w przeciwieństwie do regionu morza, będzie charakteryzował się zmienną aurą i nieznacznie niższymi wartościami temperatur. Pierwsza połowa miesiąca z deszczem i słońcem – proporcje te można podzielić po równo. Na termometrach od 8 do 14 stopni Celsjusza. Druga połowa kwietnia to kontynuacja deszczowo-słonecznej pogody – opady są prognozowane od 15 aż do 24 kwietnia. Po tym czasie zrobi się słonecznie i tak, jak na wiosnę przystało. Na termometrach od 11 do 16 stopni Celsjusza.

Marzy Ci się wiosenny wyjazd na Mazury? Sprawdź nasze propozycje noclegów!

Noclegi w Rucianem-Nidzie
Noclegi w Giżycku
Noclegi w Węgorzewie
Noclegi w Ełku

Pogoda na kwiecień 2020 w Polsce centralnej


Gdy nastaje wiosna, ruch turystyczny w miejscowościach Polski centralnej ulega znacznemu ożywieniu. Coraz więcej osób decyduje się na zwiedzanie zabytków i wyjątkowych miejsc, jak też spora część turystów spędza czas na świeżym powietrzu. A będą ku temu odpowiednie warunki, bo cały kwiecień zapowiada się pięknie i słonecznie. Opady nieznaczne – nie powinny przeszkodzić w codziennym funkcjonowaniu. Pierwsza połowa z dużą ilością słońca i temperaturami na poziomie od 10 do 17 stopni Celsjusza – takich warunków oczekiwała z pewnością duża grupa osób. W drugiej połowie miesiąca – kontynuacja wspaniałej, kwietniowej aury. Opady deszczu przewidywane są od 21 do 23 kwietnia. Słupki rtęci w drugiej połowie miesiąca pokażą od 12 do 18 stopni Celsjusza.

Poszukujesz sprawdzonych miejsc noclegowych w Polsce centralnej? Mamy coś dla Ciebie!

Noclegi w Warszawie
Noclegi w Bydgoszczy
Noclegi w Łodzi
Noclegi w Gnieźnie

Pogoda na kwiecień 2020 w górach


Warto się wybrać w góry z wielu powodów. Jest pięknie, zielono, ciepło, a krajobrazy łączące zimę i wiosnę robią niesamowite wrażenie na każdym, kto na swój urlop wybierze region górski, bez znaczenia który. Szczególnie oblegane w kwietniu są Tatry, a to ze względu na przepiękne krokusy rosnące na górskich polanach. Podkreślić należy, że będzie nieco chłodniej niż w pozostałej części kraju, jednak wyjątkowo pogodnie i słonecznie. Przelotny deszcz, a nawet i śnieg, mogą się zdarzyć w połowie miesiąca, jednak nie będzie to wyjątkowo uciążliwe. Górskie wędrówki po zimowych szaleństwach to doskonała opcja na rozpoczęcie sezonu wiosenno-letniego. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów górskich.

Pogoda na kwiecień 2020 w Tatrach


Najpopularniejszy kierunek górski zapowiada się z bardzo przyjemną aurą. Początek miesiąca z dużą ilością słońca i temperaturami na poziomie od 7 do 13 stopni Celsjusza. Od 15 kwietnia zdarzać się będą przelotne opady deszczu, a nawet śniegu. Nieco spadną wartości temperatur – na termometrach maksymalnie 10 stopni Celsjusza. Jednak to, czego można się spodziewać w drugiej połowie kwietnia, zdecydowanie napawa optymizmem. Będzie cieplej i z większą ilością słońca – prognozuje się od 7 do 15 stopni Celsjusza.

Wybierasz się w Tatry i poszukujesz noclegu? Oto nasze podpowiedzi!

Noclegi w Zakopanem
Noclegi w Kościelisku
Noclegi w Zębie
Noclegi w Szaflarach

Pogoda na kwiecień 2020 w Pieninach


W Pieninach powieje optymizmem z wielu powodów – wiosna rozkręci się na dobre, bajkowe krajobrazy będą zapierać dech w piersiach, a i aura będzie znakomita. Od samego początku miesiąca należy spodziewać się ciepła dochodzącego do nawet 16 stopni. Mogą oczywiście zdarzać się przelotne opady deszczu, jednak nie będą one zbyt intensywne. Druga połowa miesiąca to kontynuacja niezwykle pięknej pogody – prognozuje się temperatury dochodzące nawet do 18 stopni Celsjusza i pełnię słońca. Przelotne opady deszczu mogą pojawić się po 20 kwietnia. Urlop w górach w kwietniu? Zdecydowanie Pieniny.

Jeśli chcesz wybrać się w Pieniny, to już dziś zarezerwuj swój nocleg!

Noclegi w Szczawnicy
Noclegi w Krościenku nad Dunajcem
Noclegi w Sromowcach Niżnych
Noclegi w Niedzicy

Pogoda na kwiecień 2020 w Bieszczadach


Zobaczyć Bieszczady wiosną to z pewnością marzenie niejednej osoby. Budząca się do życia wspaniała i dzika przyroda oraz przepiękne krajobrazy mogą zagwarantować niezapomniane przeżycia. Jeśli do tego dodamy miesiąc wypełniony słońcem, to otrzymamy wyjątkowe miejsce na wiosenny wypoczynek. Temperatury optymalne, jednak nieco niższe niż w pozostałej części kraju. Pierwsza połowa kwietnia to przewaga słonecznej aury, niewykluczone jednak opady śniegu, które mogą pojawić się 14 kwietnia. Na szczęście będą one krótkotrwałe. Na termometrach w pierwszej połowie kwietnia od 6 do 14 stopni Celsjusza. Druga połowa miesiąca to zmienna aura – ze słońcem i deszczem. Wartości temperatur podobne – od 8 do 16 stopni Celsjusza.

A może Bieszczady? Tu zawsze jest wspaniale!

Noclegi w Ustrzykach Dolnych
Noclegi w Wołosatem
Noclegi w Wetlinie
Noclegi w Polańczyku

Pogoda na kwiecień 2020 w Karkonoszach


Karkonosze w kwietniu będą zdecydowanie najchłodniejszym regionem górskim. Początek miesiąca z dużą ilością słońca i w miarę przyzwoitymi temperaturami na poziomie od 6 do 12 stopni Celsjusza. W połowie kwietnia krótkotrwały powrót zimy – pojawią się przelotne opady śniegu, a temperatury będą osiągać wartości od 6 do 7 stopni Celsjusza. Zauważalna poprawa pogody będzie miała miejsce dopiero w drugiej połowie kwietnia – na niebie królować będzie słońce, wzrosną też temperatury – maksymalnie 16 stopni Celsjusza.

Wybierasz się w Karkonosze w kwietniu? Już dziś zarezerwuj swój nocleg:

Noclegi w Karpaczu
Noclegi w Szklarskiej Porębie
Noclegi w Jeleniej Górze
Noclegi w Piechowicach

Pogoda na kwiecień 2020 w Beskidach


Beskidy – cudowny region górski, niezależnie od warunków tam panujących, o każdej porze roku robią wyjątkowe wrażenie, a okoliczne atrakcje turystyczne tylko stanowią dopełnienie całości, jako miejsca idealnego na wypoczynek. A jak będzie z pogodą? Typowo wiosennie i słonecznie, z krótkotrwałymi przejściowymi opadami deszczu. Pozytywna aura zacznie rozkręcać się na dobre z każdym kolejnym dniem. Pierwsza połowa miesiąca to temperatury od 8 do 15 stopni Celsjusza. Od 13 do 18 lutego przewidywane są przelotne opady deszczu, na szczęście krótkotrwałe. Kolejne dni to powrót wiosennej aury i chwil ze słońcem. Zrobi się zdecydowanie cieplej, bo nawet 17 stopni Celsjusza. Niewykluczone pierwsze wiosenne burze.

Jeśli Twoje plany urlopowe są związane z regionem Beskidów, to już dziś znajdź dla siebie najlepszy nocleg!

Noclegi w Żywcu
Noclegi w Nowym Sączu
Noclegi w Wiśle
Noclegi w Szczyrku

Wygląda na to, że w kwietniu będziemy mieć do czynienia z piękną, wiosenną pogodą. Korzystajmy z aktywności na świeżym powietrzu, gdy pogoda sprzyja. Niech podsumowaniem naszej prognozy będzie polskie przysłowie: „Kiedy w kwietniu słonko grzeje, wtedy chłop nie zubożeje”.

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

fot. pixelRaw (pixabay.com, CC0)

Następny artykuł Koncert Grażyny...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej