Pogoda na luty 2019

Idzie luty, podkuj buty – to powiedzenie sprawdzi się niemal w każdym regionie Polski. Aura będzie typowo zimowa z niewielkim mrozem – w sam raz na zimowe szaleństwa dzieci, wypoczywających podczas ferii zimowych. Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na miesiąc luty dla poszczególnych regionów.

Luty co roku potrafi zaskakiwać. Można się spodziewać zarówno mroźnej i śnieżnej zimy, ale też i typowego przedwiośnia z dodatnimi temperaturami. Należy jednak podkreślić, że w roku 2019 będziemy mieć do czynienia z typowo zimową pogodą. Wspaniałe warunki narciarskie, możliwość organizowania kuligów i ogniska, jazdy na sankach, wypoczynek w zimowym kurorcie – już na samą myśl o tych poszczególnych wydarzeniach, miłośnicy zimy zacierają ręce i szykują się do zimowego szaleństwa. Dla oczekujących nadejścia wiosny również znajdzie się coś optymistycznego – dodatnie temperatury pod koniec miesiąca. Wcześniej warto nadrabiać zaległości w spotkaniach ze znajomymi, imprezach, czy korzystania z bogactw kultury, ponieważ wraz z końcem lutego, kończy się również karnawał. Przyjrzyjmy się zatem, jak będzie się kształtować pogoda w poszczególnych regionach Polski.

 

Pogoda w lutym nad morzem

 

Luty na Wybrzeżu to dominacja typowo zimowej aury. Przez niemal cały miesiąc należy się spodziewać opadów śniegu. Okresowo możliwe również chwile ze słońcem, co będzie poprawiało samopoczucie w tym zimowym miesiącu. Temperatura w pierwszej połowie miesiąca wynosić będzie kilka kresek poniżej 0 – do około -3 stopni. Po 10 lutego zrobi się nieco cieplej – słupki rtęci pokażą kilka kresek powyżej 0. Większego ocieplenia można się spodziewać dopiero w ostatnich dniach miesiąca, kiedy to termometry pokażą około 5-6 stopni Celsjusza.

 

Wypoczynek nad morzem w zimowej scenerii? Bardzo dobry pomysł! Sprawdź koniecznie propozycje noclegów w popularnych miejscowościach:

 

Noclegi w Trójmieście

Noclegi w Kołobrzegu

Noclegi w Ustce

Noclegi we Władysławowie

 

Pogoda w lutym na Mazurach

 

Niejednokrotnie w przygotowanej przez nas prognozie pogody, podkreślaliśmy że warto zobaczyć Mazury w zimowej scenerii. W lutym będzie ku temu wyjątkowa okazja, ponieważ aura będzie wyjątkowo śnieżna i mroźna. Przez cały miesiąc należy się spodziewać opadów śniegu i temperatur wynoszących kilka kresek poniżej 0. Nieznaczne ocieplenie i początki przedwiośnia mogą pojawić się dopiero pod koniec miesiąca – temperatura wyniesie wówczas około 5 stopni Celsjusza.

 

Weekend w lutym na Mazurach? Zobacz koniecznie proponowane przez nas noclegi:

 

Noclegi w Mikołajkach

Noclegi w Ełku

Noclegi w Giżycku

Noclegi w Mrągowie

 

Pogoda w lutym w Polsce centralnej

 

Luty w Polsce centralnej, podobnie jak w pozostałych regionach Polski, przyniesie typowo zimową aurę. Pierwsza połowa to opady śniegu i temperatury osiągające wartości kilku kresek poniżej 0. Druga połowa z kolei, to nieznaczny wzrost temperatury do około 2 stopni Celsjusza i w dalszym ciągu przelotne opady śniegu. Pogoda wręcz wymarzona na zimowe szaleństwo na sankach, łyżwach, czy podczas innych sportów zimowych. Warto korzystać z pełni zimy, gdyż koniec lutego spowoduje roztopy na skutek rosnących temperatury, mogących osiągnąć nawet 5-6 stopni Celsjusza.

 

Poszukujesz noclegu w Polsce centralnej? Przygotowaliśmy dla Ciebie sprawdzone noclegi w popularnych miejscowościach:

 

Noclegi w Warszawie

Noclegi w Łodzi

Noclegi w Bałtowie

Noclegi w Poznaniu

 

Pogoda w lutym w górach

 

Luty w górach to prawdziwe oblężenie turystów i narciarzy. Jest to spowodowane przede wszystkim faktem trwających ferii zimowych, jak też i popularnością regionów górskich w sezonie zimowym. Bajkowa sceneria, góry w zimowej szacie, doskonałe warunki narciarskie – to tylko niektóre z powodów, przemawiających za wyborem tego miejsca. Luty we wszystkich regionach górskich przyniesie zimową pogodę, wobec czego każdy powinien być zadowolony. Nic, tylko korzystać ze znakomitych warunków. Przyjrzymy się lepiej, jak będzie się kształtować aura w poszczególnych pasmach górskich.

 

Pogoda w lutym w Tatrach

 

Tatry to najchętniej odwiedzany region w zimowych miesiącach, nie tylko podczas Sylwestra. Zatłoczona Zakopianka, 7-godzinne powroty z Zakopanego do Rabki, oddalonej raptem 40 km – wszystko ma swój urok. Miejmy nadzieję, że podczas ferii zimowych będzie nieco lepiej. Jedno jest pewne – pogoda zimowa na pewno dopisze. Przez cały miesiąc należy się spodziewać opadów śniegu i zimowych temperatur. Nieznaczny mróz możliwy w pierwszej połowie miesiąca, druga połowa lutego to z kolei stopniowe ocieplanie, jednak nie będzie ono gwałtowne, wobec czego i narciarze i turyści będą mogli się cieszyć prawdziwą, zimową atmosferą.

 

Luty w Tatrach? To ostatnia chwila na znalezienie wymarzonego noclegu. Sprawdź koniecznie:

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Kościelisku

Noclegi w Poroninie

Noclegi w Chochołowie

 

Pogoda w lutym w Bieszczadach

 

Bieszczady cieszą się nieustającą popularnością również w sezonie zimowym. Warunki do wędrówek po górach co prawda są wyjątkowo trudne, jednak sama okolica, jak i dostępne wyciągi narciarskie gwarantują miłe spędzenie czasu. Luty w Bieszczadach należy podzielić na 2 części – pierwsza śnieżna z temperaturami do -5 stopni Celsjusza i druga z przelotnymi opadami śniegi temperaturami do około 2 stopni powyżej 0. Chwil ze słońcem można spodziewać się pod koniec miesiąca. Warto wybrać się w Bieszczady i podziwiać ten niezwykle piękny region w zimowej szacie.

 

Poszukujesz noclegu w Bieszczadach? Mamy coś dla Ciebie:

 

Noclegi w Cisnej

Noclegi w Polańczyku

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

Noclegi w Wetlinie

 

Pogoda w lutym w Pieninach

 

Pieniny to również popularny kierunek wypoczynku wśród turystów w okresie ferii zimowych. Może nie jest tak bardzo oblężony, jak pozostałe regiony, ale dzięki temu staje się miejscem niezwykle wyjątkowym. Szczawnica, czy Krościenko nad Dunajcem w okresie ferii cieszą się niezwykłym zainteresowaniem. Są ku temu powody, ponieważ panują tu idealne warunki do uprawiania sportów zimowych, jak i do samego wypoczynku.

 

Luty w porównaniu do pozostałych regionów górskich, będzie się charakteryzował nieco inną aurą. Będą co prawda opady śniegu, ale będzie też odrobinę cieplej. Przez pierwszą połowę miesiąca słupki rtęci będą pokazywać wartości nawet do 3 stopni Celsjusza. Kolejne dni to stopniowe wzrastanie temperatury i możliwe opady śniegu, jak i deszczu ze śniegiem. Na drogach może być ślisko, dlatego warto jest zachować ostrożność.

 

Pogoda w lutym w Karkonoszach

 

Karkonosze to popularny kierunek wypraw, nie tylko zimowych. Opady śniegu w tym regionie potrafią być bardzo uciążliwe, o czy mogą świadczyć styczniowe problemy w poruszaniu się samochodów w miejscowości Pec pod Śnieżką.

 

Luty przyniesie kolejną porcję świeżego, białego puchu i to niemal przez cały miesiąc. Temperatury zmienne – w dzień lekki mróz około -2 stopni Celsjusza, zaś w nocy wartości słupków rtęci będą spadać do około -7 stopni Celsjusza. Będą też chwile nieznacznego ocieplenia do około 2 kresek powyżej 0. Koniec miesiąca to wzrost temperatur do około 4 stopni Celsjusza i możliwe opady deszczu. Schyłek zimy? Bardzo możliwe, jednak marzec potrafi również zaskoczyć.

 

Poszukujesz noclegu w Karkonoszach? Przygotowaliśmy sprawdzone miejsca, które koniecznie musisz sprawdzić:

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Jeleniej Górze

Noclegi w Piechowicach

 

Pogoda w lutym w Beskidach

 

Beskidy w zimowej scenerii to wyjątkowy region dla każdego. Zarówno narciarze, jak i turyści wypoczywający tu podczas ferii mogą korzystać z wielu walorów tego regionu w takich miejscowościach, jak Wisła, Szczyrk, Brenna, czy Żywiec. Pogoda zimowa, którą przyniesie luty, stanowi uzupełnienie całości. Beskidy, podobnie jak Pieniny, będą się charakteryzować nieco lepszą aurą, z dodatnimi temperaturami w granicach 3 stopni Celsjusza. Pojawią się oczywiście opady śniegu. Warunki narciarskie – znakomite. Koniec lutego to stopniowe ocieplenie, jak i opady deszczu – możliwe temperatury nawet w okolicach 8 stopni Celsjusza.

 

Jak widać, luty zafunduje każdemu typowo zimową pogodę. Jedni mogą się cieszyć, inni niekoniecznie, jednak warto znaleźć w tym wszystkim odrobinę korzyści – wiosna już coraz bliżej, dni coraz dłuższe. Warto zatem pocieszyć się z tego, co daje nam wszystkim zima.

 

Źródło informacji pogodowej: accuweather.com

 

fot. TomaszProszek (Pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również