Bałtów pow. ostrowiecki (woj. świętokrzyskie) - noclegi (47 noclegów w Bałtowie)

Czy chodziło Ci o...?

Wyróżnione

Zacisze Bałtów Zacisze Bałtów

Zacisze Bałtów

Wólka Bałtowska-Kolonia
10
Rewelacyjny!
od 250
/usługę

Słoneczna Dolina

Słoneczna Dolina

9.4
Rewelacyjny!
od 70
/usługę
Agroturystyka Domki Nad Rzeką

Agroturystyka Domki Nad Rzeką

Stoki Duże
od 250
/usługę
Domek na Zarzeczu

Domek na Zarzeczu

10
Rewelacyjny!
od 100
/usługę
Zacisze Bałtów

Zacisze Bałtów

Wólka Bałtowska-Kolonia
10.0
Rewelacyjny!
od 250
/usługę
Agroturystyka Rumcajsówka

Agroturystyka Rumcajsówka

9.9
Rewelacyjny!
od 150
/usługę
Sielska Chata

Sielska Chata

od 360
/usługę
Chabałka

Chabałka

10
Rewelacyjny!
od 250
/usługę
Dom Gościnny Umilanka

Dom Gościnny Umilanka

10.0
Rewelacyjny!
od 300
/usługę
Pokój u Michała

Pokój u Michała

10
Rewelacyjny!
od 160
/usługę
Agro U Murzyna

Agro U Murzyna

Trzemcha Górna
9.8
Rewelacyjny!
od 45
/usługę
Magiczny Zakątek

Magiczny Zakątek

Wólka Bałtowska Kolonia
10
Rewelacyjny!
od 250
/usługę
Pokoje u Iwony

Pokoje u Iwony

Ostrowiec Świętokrzyski
7.2
Dobry!
od 40
/usługę
Świetlikowe Wzgórze

Świetlikowe Wzgórze

10
Rewelacyjny!
od 120
/usługę
Zacisze Bałtów

Zacisze Bałtów

Wólka Bałtowska-Kolonia
10.0
Rewelacyjny!
od 250
/usługę

Noclegi w okolicy Bałtowa:

Pokoje U Cezarego

Pokoje U Cezarego

20 km od Bałtowa
od 40
/usługę

Skorzystaj z filtrów, aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Bałtów

Województwo świętokrzyskie ma również wiele wspaniałych miejsc, popularnych wśród turystów. Cieszą się popularnością przez cały rok – wszystko zostało tu przystosowane do potrzeb miłośnika aktywnego wypoczynku, pasjonatów historii, czy przyrody. Jedną z miejscowości, którą z pewnością warto odwiedzić jest Bałtów. Jest to wieś o atrakcyjnej lokalizacji. Przepływa tu rzeka kamienna, a brzegi doliny obramowane są wapiennymi skałkami. Po co więc jeździmy do Bałtowa? Przede wszystkim dla wypoczynku i rozrywki, gdyż to właśnie w tej miejscowości znajduje się znany na całą Polskę – Park Jurajski oraz Szwajcaria Bałtowska, która jest niezwykle popularna głównie zimą.

Bałtów to idealne miejsce na wyjazd o każdej porze roku

Bałtów jest wyjątkową miejscowością na skalę całej Polski. Jego początki sięgają średniowiecza, jednak głośno zrobiło się o nim dopiero w 2004 roku, kiedy tu powstał znany na całą Polskę – Park Jurajski. Jest kojarzony głównie z tym i kompleksem narciarskim, który również mieści się w tej miejscowości.


Na brak atrakcji nikt nie powinien narzekać. Jednodniowy wyjazd do Bałtowa to popularny sposób na spędzanie wolnego czasu głównie wśród rodzin z dziećmi. Jednakże i młodzież i osoby starsze również tu spotkamy.


Dostępne tu atrakcje tylko utwierdzają nas w przekonaniu, że Bałtów jest idealną miejscowością na wypoczynek o każdej porze roku. Poza tym panuje tu wspaniały klimat, a i dojechać też jest bardzo łatwo!

Bałtów, co warto zobaczyć?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Przede wszystkim Jura Park, w którym możemy odkryć tropy drapieżnych allozaurów. To jeden z największych tego typu obiektów rozrywkowych Polsce, który każdego roku przyciąga w to miejsce tysiące turystów. Prehistoryczne gady powinny zainteresować każdego – począwszy od dzieci aż do palleontologów. Dinozaury w tym miejscu tu jednak nie wszystko. W parku dostępne są również: Prehistoryczne Oceanarium, Zwierzyniec, kino 5D i park rozrywki. Krótka lekcja historii i odrobina rozrywki? Właśnie tu!


Wypoczywając w sezonie letnim, warto jest również wybrać się nad kąpielisko Kamienne Oko, oferujące spływ tatrami oraz kajakami po rzece Kamiennej. Po spływie można z powodzeniem wypoczywać nad rzeką – wszystko w miłej i rodzinnej atmosferze.


Sezon zimowy w Bałtowie również cieszy się dużą popularnością. Znajduje się tu bowiem Kompleks Szwajcaria Bałtowska. Profesjonalnie przygotowany stok o różnicy poziomów 65 m stwarza idealne warunki zarówno dla średnio-zaawansowanych i doświadczonych narciarzy. Dwie trasy niebieskie mają długość 340 i 570 metrów. Szeroki zjazd (od 50 do 70 m), regularnie utwardzana i ratrakowana trasa, zapewnia bezpieczeństwo uprawiania sportu, nawet dla stawiających pierwsze kroki w narciarstwie. Wzdłuż stoku prowadzą dwa nowoczesne wyciągi orczykowe o łącznej przepustowości 1500 osób/godzinę. Krótszy wyciąg o długości 100 m przygotowany został specjalnie dla potrzeb szkółki narciarskiej. Stok wyposażony jest w  infrastrukturę techniczną w postaci systemu sztucznego naśnieżania i odwadniania, a jego oświetlenie pozwolą na wydłużenie czasu korzystania ze stoku. W pobliżu  znajduje się profesjonalnie wyposażona wypożyczalnia sprzętu zimowego oraz serwis sprzętu narciarskiego.


Bałtów to nie tylko rozrywka na bardzo wysokim poziomie. Znajdują się tu również zabytki. Będąc tu, warto odwiedzić pałac książąt Druckich-Lubeckich, powstały pod koniec XIX wieku na wzór włoskich rezydencji oraz zabytkowy, funkcjonujący stary młyn na rzece Kamiennej.

Co i gdzie zjeść w Bałtowie?

W związku z tym, że Bałtów jest stosunkowo niewielką miejscowością, nie mamy zbyt wielkiego manewru, jeśli chodzi o wybór restauracji. Jest ich w miejscowości kilka. Znajdują się głównie w pobliżu tutejszych atrakcji. Serwują dania kuchni polskiej z akcentami kuchni międzynarodowych. Zapewniamy, że tu na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Cena dań waha się tu w przedziale od 18 do 40 zł.

Noclegi w Bałtowie

Bałtów ma bardzo bogatą ofertę noclegów, pomimo tego, że jest niewielką miejscowością, w związku z czym znalezienie noclegu na każdą kieszeń nie powinno stanowić problemu. Najliczniej reprezentowaną kategorią obiektów w miejscowości są agroturystyka, pensjonaty oraz domki – wybierane głównie przez rodziny z dziećmi i pary. Każdy znajdzie tu coś dla siebie za atrakcyjną cenę, która jest porównywalna w większości obiektów. Wszystko jest uzależnione tak naprawdę od lokalizacji i od tego, jakiego standardu oczekujemy.


Każda ze wspomnianych wyżej kategorii ma swój własny, niepowtarzalny styl, w związku z tym wspaniałe przeżycia i miły wypoczynek – gwarantowane.

Cena noclegów w Bałtowie

Średnia cena za nocleg w Bałtowie to koszt 41 zł od osoby. Wszystko jest tak naprawdę uzależnione od kategorii obiektu i jego lokalizacji.


Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiektach z kategorii kwatery i pokoje oraz domki, w których cena za osobę rozpoczyna się tu już nawet od 20 zł.


Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń portalu Nocowanie.pl, ceny noclegów w weekend mogą być nieznacznie wyższe, w stosunku do cen obowiązujących w dni powszednie.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Bałtowie

Turyści, poszukujący noclegu w Bałtowie najczęściej pytają o dostępność łazienki, parkingu, telewizji i internetu. Podobna sytuacja zauważalna jest w prawie każdym obiekcie w Polsce. Szczególne znaczenie odgrywa parking, gdyż jak wiadomo, prawie każdy w swoją podróż wybiera się własnym środkiem lokomocji. Istotną kwestię stanowi również dostępność internetu i aneksu kuchennego. Nieco mniej osób pyta o wyżywienie – wynika z informacji, przygotowanych na podstawie zapytań turystów.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Bałtowie

Gdzie zapłacić bonem turystycznym w Bałtowie?
Bon turystyczny możesz zrealizować w Bałtowie w jednym z obiektów noclegowych, których listę znajdziesz tutaj.
Ile kosztuje nocleg w Bałtowie?
Cena za nocleg w Bałtowie zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii agroturystyka, wtedy koszt noclegu może wynieść od 40 zł. Średnia cena noclegu w Bałtowie wynosi 185 zł.
Czy ceny noclegów w Bałtowie w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 20% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Bałtowie?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Bałtowie zaczynają się od kwoty 40.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Bałtowie?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: agroturystyka, domki. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Bałtowie mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Bałtowie to: Pokój u Michała, Chabałka, Magiczny Zakątek.
Które noclegi w Bałtowie są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Bałtowie poleca Pokój u Michała, Zacisze Bałtów, Domek na Zarzeczu.
Które noclegi w Bałtowie są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Chabałka, Magiczny Zakątek, Domek na Zarzeczu.

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej