Pogoda na pierwszą połowę listopada 2019

Listopad to miesiąc, w którym aura jest najbardziej przygnębiająca. Ciepła herbata, koc i dobra książka – tak wygląda w tym miesiącu rzeczywistość każdego z nas, a słowo „zimno” można usłyszeć dosłownie na każdym kroku. Deszcz w tym okresie to charakterystyczne zjawisko pogodowe, a chwil ze słońcem jak na lekarstwo. Jak będzie w tym roku? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na pierwszą połowę listopada.

Pierwsza połowa listopada to przede wszystkim czas wzmożonych wyjazdów, związanych ze świętem zmarłych, jak i rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Tak się złożyło w tym roku, że w przypadku jednego i drugiego święta, mamy do czynienia z długimi weekendami. Aura już co prawda nie zachęca do dłuższych i dalszych wyjazdów, jednak zdarzają się takie osoby, które choć przez chwilę chcą wypocząć z dala od własnego miejsca zamieszkania.

 

Dla tych i innych osób mamy dobre informacje, związane z pogodą. Pierwsza połowa miesiąca powinna upłynąć pod znakiem słonecznej aury. Temperatury będą oscylować w granicach 10 stopni Celsjusza. Słaby deszcz może się pojawiać około 10 i 15 listopada. Nie powinien on jednak w dużej mierze przeszkodzić w codzienności. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów w kraju.

 

Pogoda na pierwszą połowę listopada 2019 nad morzem

 

Pogoda nad morzem bardzo zmienna i typowo listopadowa. Jednego dnia słońce, na następny dzień – deszcz. Z taką sytuacją będziemy mieć do czynienia praktycznie przez cały miesiąc. Temperatury w okolicach 10 stopni Celsjusza, jednak przez wiatr będą one odczuwalnie zdecydowanie niższe. W słoneczne dni warto jest się wybrać na spacer po plaży, gdyż to właśnie na listopad przypada największa ilość jodu w powietrzu. Dobrym pomysłem więc będzie korzystanie z klimatu i miejsca, w którym przebywamy.

 

Planujesz wyjazd nad morze? Wybierz dla siebie najlepszy nocleg!

 

Noclegi w Jastrzębiej Górze

Noclegi we Władysławowie

Noclegi w Kołobrzegu

Noclegi w Niechorzu

 

Pogoda na pierwszą połowę listopada 2019 na Mazurach

 

Nieco chłodniej, ale również deszczowo zapowiada się pierwsza połowa listopada na Mazurach. W tym wyjątkowym regionie o każdej porze roku i w każdą pogodę jest naprawdę miło i przyjemnie. Wspaniały klimat, zapierające dech w piersiach widoki – tu po prostu trzeba być. Od samego początku listopada powinniśmy spodziewać się opadów deszczu. Na chwile ze słońcem możemy liczyć tylko 2, 9 i 11 listopada. Bliżej połowy miesiąca, wartości temperatury diametralnie spadną. Nocami możemy spodziewać się przymrozków.

 

Poszukujesz sprawdzonych noclegów na Mazurach? Mamy coś dla Ciebie!

 

Noclegi w Ostródzie

Noclegi w Rucianem-Nidzie

Noclegi w Kale

Noclegi w Mikołajkach

 

Pogoda na pierwszą połowę listopada 2019 w Polsce centralnej

 

Więcej chwil ze słońcem można się spodziewać w pierwszej połowie listopada w Polsce centralnej. Temperatury również optymalne i takie, jak na listopad przystało. Warto wykorzystać ten czas i spędzić go w gronie rodziny, ze znajomymi lub przy ulubionej książce. Do spacerów też zachęcamy, tym bardziej, że w miejscowościach Polski centralnej jest wiele miejsc, w których można miło spędzić czas. W pierwszej połowie miesiąca przewaga słońca. Opadów deszczu można się spodziewać jedynie 8 i 11 listopada. Poza tym padać nie powinno, a zza chmur wyjrzy słońce. Na termometrach wartości od 5 do maksymalnie 12 stopni Celsjusza.

 

Polska centralna to wiele ciekawych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Przekonaj się sam i już dziś zarezerwuj swój nocleg!

 

Noclegi w Warszawie

Noclegi w Gorzowie Wielkopolskim

Noclegi w Bydgoszczy

Noclegi w Ciechocinku

 

Pogoda na pierwszą połowę listopada 2019 w górach

 

Ostatnie lata pokazały, że zima w górach zaczyna się dużo, dużo wcześniej niż w pozostałych regionach Polski. Śnieg we wrześniu? To normalka. W wyższych partiach gór potrafi być naprawdę bardzo zimno. Warto podkreślić fakt, że 17 września 2019 roku temperatura odczuwalna na Śnieżce w Karkonoszach wynosiła -19,6 stopni Celsjusza. O tej porze roku popularne szlaki górskie świecą pustkami – można tu spotkać jedynie wielkich miłośników gór i osoby spragnione przygód. W listopadzie szlaki miejscami mogą być śliskie, pełne błota, dlatego odpowiednie obuwie to podstawa. Przed wyruszeniem w góry, warto również sprawdzać aktualne informacje pogodowe, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i być przygotowanym na każdą ewentualność związaną z pogodą, w tym intensywne opady śniegu.

 

Pierwsza połowa listopada w górach będzie stanowić wstęp do zimy, przynajmniej pod względem temperatury. Zdarzy się co prawda kilka dni ze słońcem i temperaturami w okolicach 10 stopni Celsjusza. Jednak dominować będą przede wszystkim wartości w okolicach 5 stopni, a nocami poniżej 0. Opadów deszczu musimy się również spodziewać. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów górskich.

 

Pogoda na pierwszą połowę listopada 2019 w Tatrach

 

Każda pora roku jest odpowiednia, by przyjechać w Tatry. Listopad co prawda nie gwarantuje przyjemnych wędrówek po szlakach górskich, ale dla chcącego nic trudnego. W pierwszej połowie listopada będziemy mieć do czynienia ze zmienną pogodą. Dni ze słońcem niemalże natychmiast będą zastępowane kapryśną i deszczową aurą. Wartości temperatur również typowo jesienne, a w wyższych partiach gór – zimowe. Na termometrach od 6 do 10 stopni Celsjusza.

 

A może Tatry? Jeśli planujesz wyjazd w góry, to sprawdź koniecznie:

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Kościelisku

Noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej

Noclegi w Murzasichlu

 

Pogoda na pierwszą połowę listopada 2019 w Pieninach

 

Sezon na spływ Dunajcem już dawno za nami. Pieniny to także inne atrakcje, które przyciągają turystów o każdej porze roku. Trzeba podkreślić piękno gór, jak i wspaniały klimat. Aura w pierwszej połowie listopada przyzwoita. Dużo chwil ze słońcem, a deszcz raczej tylko przelotny i możliwy 8, 9 i 13 listopada. Temperatury również sprzyjające, bo 6 listopada przewiduje się nawet 14 stopni Celsjusza, co na listopad jest naprawdę wartością rzadko spotykaną. Poza tym średnie wartości temperatur będą się kształtować na poziomie 8-13 stopni Celsjusza.

 

Wyjeżdżasz w Pieniny i poszukujesz noclegu? Mamy coś dla Ciebie!

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Niedzicy

Noclegi w Sromowcach Niżnych

 

Pogoda na pierwszą połowę listopada 2019 w Bieszczadach

 

Każdy powód jest dobry, by rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady, nawet gdy kapryśna, jesienna aura za oknem. W tym regionie jest dosłownie wszystko, czego każdy miłośnik gór poszukuje. Okres jesienno-zimowy sprzyja wypoczynkowi w tym regionie – cisza, spokój, na szlakach pustki, a widoki niezwykłe. Pierwsza połowa listopada 2019 z całkiem przyzwoitą aurą. Przewaga słońca z możliwymi przelotnymi opadami deszczu. Temperatury na poziomie od 2 do 10 stopni Celsjusza. Opady deszczu przewiduje się na 7-9 i 13-14 listopada.

 

Poszukujesz sprawdzonych noclegów w Bieszczadach? Oto nasze propozycje!

 

Noclegi w Cisnej

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

Noclegi w Baligrodzie

Noclegi w Lutowiskach

 

Pogoda na pierwszą połowę listopada 2019 w Karkonoszach

 

Sporo opadów deszczu przewiduje się na pierwszą połowę listopada 2019 w Karkonoszach. Jesienna aura nie będzie sprzyjać wędrówkom, jednak to nie oznacza, że w Karkonoszach nie będzie co robić. Jest wiele miejsc, którzy miłośnicy historii, przyrody, czy kultury powinni zobaczyć, dlatego region ten cieszy się niesłabnącą popularnością nawet w okresie jesienno-zimowym. Na chwile ze słońcem w pierwszej części listopada możemy liczyć 1, 4-5 oraz 11 i 14 listopada. Średnie temperatury na poziomie od 4 do 10 stopni Celsjusza.

 

Karkonosze to idealny region górski na każdą porę roku. Przekonaj się sam i zarezerwuj swój nocleg!

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Kowarach

Noclegi w Piechowicach

 

Pogoda na pierwszą połowę listopada 2019 w Beskidach

 

Co przyniesie nam listopad w Beskidach? Z pewnością nie będzie to okres, kiedy będziemy mogli spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu. Aura łudząco podobna do tej, jak w pozostałych regionach górskich. Pierwsza połowa miesiąca ze zmienną, słoneczno-deszczową aurą. Będzie jednak niewiele cieplej niż w przypadku wcześniej wspomnianych regionów. Na termometrach można będzie zobaczyć od 6 do 13 stopni Celsjusza. Nie da się ukryć, że zima zbliża się do nas wielkimi krokami - doskonale widać to w pogodzie, która to "małymi kroczkami" przyzwyczaja nas do zmieniającej się aury. Wielu z nas z pewnością odczuwa senność i zmęczenie - to normalne. Na szczęście w Beskidach nie powinniśmy narzekać na nudę, gdyż region sam w sobie zachwyca na każdym kroku. Piękno gór, wspaniała przyroda, doskonały klimat, wyjątkowe warunki do uprawiania sportu, bogata oferta kulturalno-rozrywkowa to wystarczające powody, by wybrać ten region na wypoczynek, nawet w listopadzie.

 

Masz plany związane z wyjazdem w Beskidy? Już dziś sprawdź oferty noclegów w popularnych miejscowościach:

 

Noclegi w Szczyrku

Noclegi w Nowym Sączu

Noclegi w Ustroniu

Noclegi w Żywcu

 

Pierwsza połowa listopada to typowa jesienna i kapryśna aura. Czy to zwiastun nadchodzących mrozów? Zgodnie z polskim powiedzeniem: „Deszcz w początku listopada, mrozy w styczniu zapowiada”. Jak będzie w rzeczywistości? Czas pokaże!

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. Natalia_Kollegova (pixabay.com, CC0)

Komentarze (1)

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Olga

21 dni temu
Już zaplanowałam sobie świetny wyjazd do Ustki ze znajomymi. Wybieramy się do Hotelu Grand Lubicz, gdzie już byłam kilka razy i za każdym razem byłam mega zadowolona. Mają super zorganizowaną strefę wellness&spa :) Hotel zadbany i czysty, bardzo mi się od razu spodobał. Jedzenie jest genialne [wymoderowano]

Zobacz również