Pogoda na początek czerwca 2018

Jaka będzie pogoda na początek czerwca? Długoterminowe prognozy są w tej kwestii dość optymistyczne. Można bowiem spodziewać się ciepłych i słonecznych czerwcowych dni.

Pogoda na początek czerwca nad morzem


W początku czerwca nad morzem będzie można liczyć na sporo słonecznych dni. W pierwszym tygodniu temperatury sięgać będą około 22 stopni w okolicach Trójmiasta i w zachodniej części wybrzeża. Nieco chłodniej będzie w centralnej części regionu – tam termometry wskażą od 17 do 19 kresek. Na 4 czerwca synoptycy zapowiadają deszcz, który momentami przejdzie w dość intensywny opad. W kolejnych dniach nad polskim morzem znowu zaświeci słońce.

 

Szukasz noclegów nad morzem w czerwcu? Sprawdź więc oferty obiektów w tych miejscowościach, wejdź:
Noclegi w Kołobrzegu
Noclegi w Mielnie
Noclegi w Międzyzdrojach
Noclegi w Łazach

Noclegi w Pucku
Noclegi we Władysławowie

 

Pogoda na początek czerwca na Mazurach


Pogoda w początku czerwca na Mazurach będzie o wiele dynamiczniejsza niż nad morzem. Chociaż w całym regionie miesiąc rozpocznie się słonecznie i ciepło – maksymalne temperatury wyniosą 22 stopnie Celsjusza – to później trzeba spodziewać się zawirowań. Już około 3 czerwca nad Krainę Tysiąca Jezior napłyną deszczowe chmury. Opady deszczu oraz przelotne burze z piorunami zagoszczą na Mazurach na kilka dni. Należy się ich spodziewać co najmniej do 9 czerwca. Później aura się ustabilizuje i w drugim tygodniu nadejdzie ocieplenie do około 24 stopni Celsjusza.

 

Gdzie znaleźć nocleg na Mazurach? Wejdź i zobacz:
Noclegi w Giżycku
Noclegi w Mikołajkach
Noclegi w Mrągowie
Noclegi w Węgorzewie

 

Pogoda na początek czerwca w górach

 

Pogoda w Tatrach

Tatry w początku czerwca będą wyjątkowo mokrym zakątkiem polskich gór. Chociaż na samym początku miesiąca można jeszcze liczyć na słońce, to już od 4 czerwca nad regionem pojawią się deszczowe chmury. Według długoterminowej prognozy, zostaną one nad Tatrami na dłużej… Opady deszczu o zróżnicowanym natężeniu mogą utrzymywać się nawet do połowy miesiąca. W tym czasie temperatura powietrza w Tatrach ma wynosić około 18-19 stopni.

 

Pogoda w Karkonoszach

Podobnej deszczowej pogody na początku czerwca trzeba spodziewać się też w Karkonoszach. Może popadać w okolicach Karpacza i Szklarskiej Poręby – zapowiadany deszcz będzie jednak przelotny i słaby. Do tego też nastąpi lekkie ochłodzenie. Temperatury mogą się wahać od 13 do 17 stopni Celsjusza. Według prognoz taka aura utrzyma się nawet do trzeciego tygodnia czerwca.

 

Pogoda w Beskidach

Zdecydowanie cieplej – tak w dwóch słowach można określić pogodę na początek czerwca w Beskidach. Odczuwalna temperatura w dniach od 1 do 3 czerwca ma wynosić 22 stopnie Celsjusza. Później, chociaż się nie ochłodzi, nad region nadciągną chmury. Przez kilka dni utrzyma się dynamiczna aura, co oznacza zarówno słońce, jak i przelotne opady deszczu oraz burze. Do zmiennej pogody trzeba się będzie przyzwyczaić, ponieważ może występować nie tylko na początku czerwca, ale także w kolejnych tygodniach.

Jeśli szukasz noclegów w Beskidach, wejdź i zobacz:
Noclegi w Szczyrku
Noclegi w Ustroniu
Noclegi w Wiśle

 

Pogoda w Bieszczadach

Pogoda w Bieszczadach na początku czerwca nie powinna niczym zaskoczyć. Utrzyma się znany już model, czyli trzy pierwsze dni słoneczne i ciepłe, oraz późniejsze załamanie. W początku miesiąca temperatury ustalą się na poziomie 19-20 stopni Celsjusza. Do 3 czerwca na bieszczadzkim niebie ma królować słońce, które następnie będzie musiało ustąpić miejsca chmurom. Synoptycy prognozują okresowe opady deszczu i przelotne burze – mogą one zostać na dłużej, nawet do połowy miesiąca.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. Anton Darius (Unsplash.com CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również