Pogoda na początek marca 2018

Poniżej prezentujemy pogodę na początek marca, uwzględniając Lubelszczyznę, centralną część kraju, Mazury, obszar nadmorski oraz górski. Sprawdź, jakich warunków atmosferycznych będziemy mogli spodziewać się w ciągu kilku pierwszych dni miesiąca!

Pogoda na Lubelszczyźnie

 

Pierwszy dzień marca będzie bardzo mroźny. Termometry wskażą do minus 11 stopni Celsjusza. W nocy synoptycy zapowiadają zaś do minus 19 kresek poniżej zera. Dobrą wiadomością jest to, że siarczysty mróz zacznie się stopniowo wycofywać, dzięki czemu temperatura wzrośnie ostatecznie do 1 stopnia Celsjusza, a na niebie pojawi się słońce, które poświeci 4 i 5 marca. W miastach takich jak Zamość oraz Biała Podlaska czwartego dnia miesiąca mogą wystąpić drobne opady śniegu.

 

Wybierasz się na Lubelszczyznę? Odwiedź miasteczko, zwane inaczej 'perłą renesansu' i przejrzyj imprezy w Kazimierzu Dolnym.

 

Pogoda w centralnej części kraju

 

W ciągu pięciu pierwszych dni marca, termometry w centralnej Polsce odnotują od 6 do minus 9 stopni Celsjusza. Podobnie jak na Lubelszczyźnie, początkowo będzie tutaj bardzo zimno. Taka sytuacja pogodowa nie utrzyma się jednak długo, ponieważ już 3 marca zapowiadane jest słońce, a także znaczne ocieplenie temperatury. Zdaniem meteorologów, w Poznaniu będziemy mogli spodziewać się niewielkich opadów śniegu. W nocy, termometry wskażą natomiast od minus 3 do minus 16 kresek poniżej zera.

 

Pogoda na Mazurach

 

Początek miesiąca na Mazurach także zapowiada się na dosyć mroźnie. Pierwsze marca będzie lodowato - na termometrach odczytamy maksymalnie minus 12 stopni Celsjusza. Na szczęście, w kolejnych dniach prognoza znacznie się poprawi i potowarzyszy nam słońce, które miejscami mogą delikatnie przysłonić chmury. Jak podają synoptycy - dzienna temperatura wzrośnie do 2 kresek powyżej zera, zaś nocna wyniesie od minus 1 do minus 16 stopni Celsjusza.

 

Przejrzyj oferty noclegowe w kilku mazurskich miejscowościach:

Noclegi Giżycko

Noclegi Ostróda

Noclegi Mikołajki

Noclegi Węgorzewo

 

Pogoda nad morzem

 

Jakiej pogody możemy spodziewać się przy zachodniej granicy z Niemcami? W pierwszych dniach marca termometry pokażą tam od 4 do minus 6 stopni Celsjusza. 3 i 5 marca może spaść śnieg. Słońce pojawi się natomiast 4 dnia miesiąca.

 

W środkowej części wybrzeża, w takich miejscowościach jak Ustka, czy Łeba - 1 marca spadnie przelotny śnieg. Temperatura wyniesie wtedy maksymalnie od 3 do minus 7 kresek poniżej zera. Kolejne dni nie przyniosą opadów atmosferycznych. W zamian za to pojawią się liczne zachmurzenia z przejaśnieniami. W nocy, termometry odnotują od minus 1 do minus 12 stopni Celsjusza.

 

W okolicy Trójmiasta, najpierw wystąpią lekkie opady śniegu. Później będziemy obserwować rosnące zachmurzenie. Tutaj temperatura wahać się będzie pomiędzy 1, a minus 10 stopniami Celsjusza w ciągu dnia. W nocy, termometry wskażą od minus 5 do minus 13 kresek poniżej zera.

 

Zobacz, co przygotowali dla Ciebie właściciele obiektów w kilku nadmorskich miejscowościach:

Noclegi Mielno

Noclegi Rewal

Noclegi Kołobrzeg

Noclegi Krynica Morska

 

Pogoda w górach

 

Pogoda w Tatrach

Termometry pokażą tutaj maksymalnie od 5 do minus 10 stopni Celsjusza. Na początu będzie zimno, lecz nie zabraknie także słońca. Później niebo zacznie się chmurzyć i w okolicy 4 oraz 5 marca spadnie śnieg.

 

Pogoda w Karkonoszach

W tym regionie, 1 marca również będzie lodowato, lecz na drugi dzień synoptycy zapowiadają już okresowe zachmurzenia i słońce, które potowarzyszą nam do 5 dnia miesiąca. Temperatura wahać się będzie pomiędzy 4, a minus 10 stopniami Celsjusza.

 

Pogoda w Bieszczadach

W Bieszczadach meteorolodzy przewidują mróz, sporo chmur, a także przelotne opady śniegu. Najniższa temperatura wyniesie minus 11, a najwyższa - 7 stopni Celsjusza.

 

Pogoda w Beskidach

W Beskidach unikniemy opadów atmosferycznych. Zamiast tego, prognoza obfitować będzie w mróz i chmury. Ile wskażą termometry? Według synoptyków możemy spodziewać się od 7 do minus 8 kresek poniżej zera.

 

Zobacz także: Pogoda na Wielkanoc 2018

 

fot. Kaz, Pixabay.com, CC0 Creative Commons

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również