Pogoda w górach w listopadzie 2019

Listopad to miesiąc, w którym szlaki górskie pustoszeją, a wielu regionach górskich pojawia się zima. Ostatnie lata pokazały, że jest to normalne zjawisko i nikt w związku z tym nie powinien narzekać na zmienną aurę, również z opadami śniegu. Jak będzie w tym roku? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody w górach na listopad 2019.

Wybierając się w listopadzie na szlaki górskie, musimy się liczyć z niezwykle zmiennymi i nie do końca sprzyjającymi warunkami pogodowymi. W bardzo wielu miejscach trasy są śliskie, z dużą ilością błota, a w wyższych partiach gór mamy do czynienia z prawdziwą zimą, o czym dobitnie można się przekonać chociażby na Śnieżce, na której odczuwalna temperatura wynosi kilkanaście stopni poniżej zera.

 

Warto w związku z tym pamiętać o odpowiednim sprzęcie, obuwiu i ubraniu, które przy tak zmiennej aurze ochroni nas przed wychłodzeniem. Nie dajmy się zwieść warunkom panującym na dole, bo bardzo często słoneczna pogoda wraz ze wzrostem wysokości, może się zmienić w mało sprzyjającą.

 

W tym miesiącu przygotowania do sezonu rozpoczynają wyciągi narciarskie. Grudzień i rozpoczęcie sezonu zimowego lada chwila, dlatego trzeba odpowiednio wcześniej naśnieżyć stoki i zrobić przegląd wyciągów i urządzeń działających w danym miejscu.

 

Listopad to również miesiąc, w którym swoją inaugurację w Wiśle będzie miał Puchar Świata w skokach narciarskich. Czy organizatorzy zdążą z naśnieżeniem skoczni i przygotowaniem obiektu na czas? Wiele na to wskazuje. Już niejednokrotnie pokazywali, że nawet przy słonecznej aurze są w stanie perfekcyjnie przygotować skocznię narciarską im. Adama Małysza w Wiśle.

 

Jak zapowiada się pogoda w górach w listopadzie w tym roku? Warto podkreślić, że będzie ona zmienna, z pojawiającymi się opadami deszczu, deszczu ze śniegiem, jak i samego śniegu. Czasami zza chmur wyglądać będzie słońce, jednak dni w których się pokaże będziemy mogli  tak naprawdę policzyć na palcach jednej ręki. Temperatury do maksymalnie 10 stopni Celsjusza, nocami poniżej o. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów górskich.

 

Pogoda na listopad 2019 w Tatrach

 

W Tatrach dynamiczna i niekonicznie dobrze wpływająca na samopoczucie aura. Pierwsza połowa miesiąca upłynie pod znakiem opadów śniegu i  deszczu ze śniegiem. Czas więc pomyśleć o wymianie opon na zimowe, by uniknąć niebezpiecznych sytuacji na drodze. Temperatury od 3 do maksymalnie 8 stopni Celsjusza. Słońce na chwilę wyjrzy zza chmur tylko 9 listopada. Z podobną sytuacją pogodową będziemy mieć do czynienia w drugiej połowie miesiąca, jednak tu pojawi się więcej chwil ze słońcem. Mało pocieszający jest jednak fakt, że w dalszym ciągu będziemy mieć do czynienia z kapryśną pogodą pod znakiem opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. Czy listopad można uznać za początek sezonu zimowego w Tatrach? Czas pokaże!

 

Planujesz wyjazd w Tatry? Znajdź dla siebie idealny nocleg!

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Jurgowie

Noclegi w Kościelisku

Noclegi w Poroninie

 

Pogoda na listopad 2019 w Pieninach

 

Jeśli liczysz na to, że w Pieninach uda się uniknąć pierwszych chwil ze śniegiem, to niestety nie mamy dobrych informacji. Sytuacja pogodowa podobna do tej w Tatrach. Pierwsza połowa listopada względnie ciepła, z temperaturami od 6 do 9 stopni Celsjusza. Jednak praktycznie codziennie będą pojawiać się opady deszczu i deszczu ze śniegiem, dlatego warto przygotować ciepłą garderobę. Odradzamy wyjścia w wyższe partie gór, bo aura nie będzie sprzyjać. W drugiej połowie miesiąca sytuacja pogodowa podobna, jednak z większą ilością słońca. Będzie też odrobinę cieplej, bo średnie wartości temperatur będą kształtować się na poziomie od 3 do 10 stopni Celsjusza. Więcej słonecznych dni prognozuje się na ostatnie dni listopada.

 

Poszukujesz sprawdzonych noclegów Pieninach? Mamy coś dla Ciebie!

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Niedzicy

Noclegi w Jaworkach

 

Pogoda na listopad 2019 w Bieszczadach

 

Czy to lato, czy to zima, w Bieszczadach nudy nigdy nie ma. Jeśli wybierasz się w ten region i planujesz wędrówki po górach, to mamy nie do końca dobre informacje. Przez niemal cały miesiąc należy się spodziewać typowo zimowej aury. Opady śniegu, deszcz, ujemne wartości temperatur pod koniec miesiąca. Taką swoistą mieszankę pogodową szykuje nam aura na nadchodzący miesiąc, co bez wątpienia będzie miało duży wpływ na nasze samopoczucie. Chociaż w Bieszczadach zawsze jest ono najlepsze, co trzeba podkreślić. Pierwsza połowa miesiąca to w dużej mierze opady śniegu i śniegu z deszczem. Na termometrach zaledwie od 1 do maksymalnie 6 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej, deszczowo i czasami słonecznie zrobi się w drugiej połowie listopada. To właśnie wtedy, w ostatnich dniach listopada temperatury będą osiągać wartości od -1 do maksymalnie 2 stopni Celsjusza. Na chwile ze słońcem i jednocześnie nieznacznym mrozem możemy liczyć od 23 do 26 listopada.

 

Rzucasz wszystko i wyjeżdżasz w Bieszczady? Zarezerwuj swój nocleg!

 

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

Noclegi w Solinie

Noclegi w Lesku

Noclegi w Terce

 

Pogoda na listopad 2019 w Karkonoszach

 

Z podobną sytuacją, co we wcześniej wspomnianych regionach górskich, przyjdzie się spotkać turystom wypoczywającym w Karkonoszach. Region ten jest dobry na wypoczynek na każdą porę roku, dlatego też kapryśna aura zwiastująca nadejście zimy, z pewnością nikomu nie zaszkodzi. Pierwsza połowa listopada pod znakiem opadów deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Na termometrach od 1 do maksymalnie 6 stopni Celsjusza. Na odrobinę słońca możemy liczyć 6 i 12 listopada. Druga połowa listopada to kontynuacja zmiennej aury, z tym że przeważać będą opady deszczu. Pojawi się również więcej chwil ze słońcem. Na termometrach od 2 do maksymalnie 7 stopni Celsjusza.

 

Jeśli Twoje plany urlopowe są związane z Karkonoszami, to już dziś wybierz nocleg dopasowany do własnych potrzeb!

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Jeleniej Górze

Noclegi w Kowarach

 

Pogoda na listopad 2019 w Beskidach

 

Jak to już zostało wspomniane na samym początku, w listopadzie, a właściwie w jego drugiej połowie w Beskidach będzie miała miejsce inauguracja Pucharu Świata w skokach narciarskich. Ten popularny sport w naszym kraju zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem kibiców. Na obiekcie im. Adam Małysza należy w związku z tym spodziewać się kompletu publiczności.

 

Pogoda nie powinna utrudnić przeprowadzenia zawodów. Skupmy się jednak na cały miesiącu. Pierwsza połowa listopada pod znakiem opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. Słupki rtęci pokażą od 4 do maksymalnie 8 stopni Celsjusza. Druga połowa miesiąca to kontynuacja zmiennej aury. Będzie jednak nieco cieplej i słonecznie przez kilka dni – od 18 do 25 listopada. Poza tym opady deszczu i temperatura na poziomie od 3 do maksymalnie 10 stopni Celsjusza.

 

Wybierasz się w Beskidy i nie masz noclegu? Mamy coś dla Ciebie!

 

Noclegi w Nowym Sączu

Noclegi w Muszynie

Noclegi w Istebnej

Noclegi w Zawoi

 

Listopad w górach to swoista zmienność aury i przygotowanie nas wszystkich do nadejścia zimy. Zauważalny jest wzrost liczby turystów. Najwyższy czas przygotować sprzęt narciarski, zmienić opony na zimowe i ruszać w wybrany region górski, bo sezon zimowy tuż-tuż.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. TomaszProszek (pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również