Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Lubkowo:

Natychmiastowa rezerwacja

Konik Morski Dębki

Wysoka jakość, dobra cena
  • Cena gwarantowana
  • Bezpłatne anulowanie
9.7 Rewelacyjny 62 opinie
od 253 zł
1 noc

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Lubkowo

Lubkowo to niewielka wieś leżąca na terenie województwa pomorskiego, nieopodal Jeziora Żarnowieckiego. Nie znajdziemy tutaj zbyt wielu zabytków, jednak do woli możemy cieszyć się spacerami wśród zieleni, świeżym powietrzem, a także ciszą i spokojem. Wyjazd do Lubkowa to idealny pomysł dla wszystkich, którzy chcą odetchnąć i „naładować baterie”. Większy ruch możemy zaobserwować tutaj jednak w czasie letnich wakacji.

Lubkowo – co warto zobaczyć?

Nieopodal wsi Lubkowo, nad wschodnim brzegiem Jeziora Żarnowieckiego znajduje się owiane licznymi legendami wzgórze zamkowe. Podobno to właśnie tutaj we wczesnym średniowieczu była jedna z głównych warowni Pomorza Wschodniego. Okazała budowla, która mogła być wzniesiona już w IX lub X wieku, została całkowicie spalona w XII wieku. Pierścieniowaty układ tej drewniano-ziemnej fortyfikacji zamkowej zamykała obszerna brama. Zachowane ślady archeologiczne wskazują na dwustopniowe wały, które mogły świadczyć o niezwykłej randze tego miejsca. Niestety nie zachowały się żadne piśmienne źródła, a jedynie powtarzane przez pokolenia legendy, dotyczące owego wzgórza i znajdującej się niegdyś tam warowni.

Co robić w Lubkowie w wolnym czasie?

W Lubkowie jest jedna z czterech nowych przystani żeglarskich na Jeziorze Żarnowieckim. Dodatkowo latem funkcjonuje tutaj strzeżone kąpielisko z przestronną i czystą plażą miejską. Całość stanowi idealną bazę do uprawiania wszelkiego rodzaju sportów wodnych. W okresie od maja do września, na terenie przystani odbywają się zajęcia szkółki żeglarskiej, a także regaty na łodziach klasy Puck. Ponadto podczas wakacji funkcjonuje tutejsza wypożyczalnia sprzętów wodnych.

Co zabrać na urlop do Lubkowa?

Jeżeli planujemy nasz urlop spędzić aktywnie, to koniecznie powinniśmy zabrać ze sobą krem z wysokim filtrem, który uchroni nas przed poparzeniem słonecznym w czasie wędrówki. Przydadzą się także wygodne buty i koniecznie nakrycie głowy. Warto wrzucić do plecaka płaszcz przeciwdeszczowy, nie zajmuje on dużo miejsca, a czasami może okazać się zbawienny. Natomiast dla wszystkich, którzy planują wylegiwać się na leżaku, dobrym pomysłem wydaje się zabranie ciekawej książki, która dodatkowo umili czas.

Noclegi w Lubkowie

Wśród turystów, przyjeżdżających do Lubkowa, najpopularniejsze są obiekty z kategorii domki. Biorą oni pod uwagę nie tylko cenę, najatrakcyjniejszą na tle konkurencji, ale również dogodną lokalizację. Ważne są także opinie pozostałych gości, którzy konkretny nocleg polecają bądź nie.


Dodatkowo w bazie noclegowej znajdziemy również obiekty oferujące wynajem pokoi i to właśnie te są popularne wśród par oraz osób podróżujących w pojedynkę. W Lubkowie nie brakuje także gospodarstw agroturystycznych.

Ceny noclegów w Lubkowie

Średni koszt noclegu w Lubkowie wynosi 225 zł, jednak jeśli zdecydujemy się na wynajem domku, wówczas cena za dobę może zaczynać się już od 200 zł. Ceny zależne są od standardu oraz lokalizacji konkretnego obiektu. Większość cenników jest ustalanych przez właścicieli w sposób indywidualny, dlatego może on ulec zmianie podczas sezonu lub w weekend. Według wyliczeń Nocowanie.pl za nocleg podczas weekendu zapłacimy o 16% więcej niż w dzień powszedni.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Lubkowie

Turyści najczęściej poszukują noclegu, w którym będą mieli zagwarantowany dostęp do prywatnej łazienki. Ważny jest również parking, na którym można bez obaw zostawić samochód, a także możliwość korzystania z kuchni bądź wykupienie na miejscu posiłków.


Zdarza się, że turyści pytają o możliwość płatności na miejscu przy użyciu karty kredytowej. Wszyscy, którzy wolny czas spędzają aktywnie, poszukują obiektu, w którym jest specjalne miejsce do przechowywania rowerów.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!