Na kolejność prezentowanych obiektów wpływ mogą mieć m.in. aktualność oferty, popularność obiektu, odpłatne pozycjonowanie. Dowiedz się więcej.

Zacisze Choczewo

Zacisze Choczewo

10 Rewelacyjny!
od 450 zł
/usługę
Choczewski Zakątek

Choczewski Zakątek

Ten obiekt nie był jeszcze oceniany.
Byłeś tutaj?
od 380 zł
/usługę
Pokoje i Domek Arka Sasino Choczewo

Pokoje i Domek Arka Sasino Choczewo

10 Rewelacyjny!
Apartament SI Bella Choczewo

Apartament SI Bella Choczewo

od 250 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!

Domki Perełka

Vendégház Choczewo - PPO420

Vendégház Choczewo - PPO420

od 2676 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!
Vendégház Choczewo - PPO856

Vendégház Choczewo - PPO856

NA MEDAL - Domek Holenderski

Choczewo
Vendégház Choczewo - PPO858

Vendégház Choczewo - PPO858

Domek - IRENA

Pokoje U Kasi

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Choczewo

Wypoczynek na Kaszubach to idealny sposób na spędzanie wolnego czasu i to niezależnie od sezonu. Każdy przyjeżdża tu głównie dla klimatu i regeneracji. Znajduje się tu wiele miejscowości, w których możemy miło spędzić czas. Jedną z nich jest Choczewo. To wieś letniskowa w powiecie wejherowskim, na obszarze Wysoczyzny Żarnowieckiej, w pobliżu Jeziora Choczewskiego. Po co jeździmy do Choczewa? Przede wszystkim wypocząć, pozwiedzać Kaszuby i pokorzystać z obecnego tu klimatu. Naprawdę warto!

Choczewo to idealne miejsce na wyjazd o każdej porze roku

Kto powiedział, że tylko latem można wyjątkowo spędzić czas na Kaszubach? Wręcz przeciwnie. Kaszuby zachęcają do przyjazdu w każdym miesiącu i niezależnie od pory roku. To zrozumiałe, że największej liczby turystów możemy się tu spodziewać w okresie letnim. Jeśli chcemy uniknąć tłumów, to powinniśmy wziąć pod uwagę terminy w sezonie wczesnej wiosny lub późnej jesieni.

Choczewo, co warto zobaczyć?

W miejscowości dominują głównie atrakcje przyrodnicze. 17-cie kilometrów piaszczystej plaży, sąsiedztwo rezerwatu przyrody Mierzeja Sarbska, piękne i czyste lasy oraz malownicze jeziora Choczewskie i Kopalińskie. Warto odkryć to miejsce, tym bardziej, że dominuje tu cisza i spokój.


Choczewo jest idealnym miejscem dla aktywnych turystów. Gęsta sieć lokalnych dróg oraz szlaki rowerowe zachęcają do ruchu na świeżym powietrzu. Na miejscu znajdziemy 4 szlaki: 10-cio km zielony wokół Jeziora Choczewskiego, 9-cio km żółty szlak którym dojedziemy nad morze, 13-sto km niebieski szlak wzdłuż brzegu morskiego koło Wydmy Lubiatowskiej, 23 km pomarańczowy szlak rozpoczynający się na Promenadzie Bursztynowej prowadzący przez urokliwe Kopalino, Sasino i Słajszewo, a po drodze mijamy m.in. piękną latarnię – Stilo.


Wśród zabytków znajdziemy tu jedynie XIX-wieczny dwór, obecnie siedziba biblioteki gminnej.

Co robić w Choczewie w wolnym czasie?

Pomysłów jest wiele. Można spacerować, jeździć na rowerze, chodzić na ryby. Choczewo, dzięki swojej doskonałej lokalizacji, stanowi doskonałą bazę wypadową do zwiedzania całego regionu Pomorza, co polecamy szczególnie zmotoryzowanym osobom.


Na amatorów nordic walking oraz pieszych wycieczek czekają znakowane szlaki piesze oraz ciekawa ścieżka przyrodniczo-leśna „Szklana Huta”, gdzie na 12-stu przystankach umieszczone zostały informacje z życia lasu. Dodatkowo wypoczynek nad wodą – pełne urozmaicenie.

Co zjeść w Choczewie?

Będąc na Kaszubach, chyba nikt nie wyobraża sobie, by nie spróbować ryby. Świeża, czy ze smażalni – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Region oprócz tego jest pełen regionalnych specjałów, wśród których należy wymienić kaczkę po pomorsku, śledź pomorski z beczki w zalewie słodko-kwaśnej, borówka z gruszką po pomorsku, żurawina z jabłkiem i chrzanem, pomorskie borowiki suszone w śmietanie, nalewka jagodowa czy kaszubski kuch marchewny. Wszystkie te specjały pochodzą z Choczewa i zostały wpisany na Listę Produktów Tradycyjnych i Regionalnych.

Cena obiadu w Choczewie dla jednej osoby to koszt około 20-30 zł za danie główne. Zależy to oczywiście od rodzaju lokalu i podawanego tam jedzenia.

Noclegi w Choczewie

Najchętniej wybieranymi kategoriami noclegów w Choczewie są domki oraz kwatery i pokoje – najczęściej wybierane przez pary i rodziny z dziećmi. Turystów możemy się tu spodziewać praktycznie przez cały rok. Samo Choczewo ma bogatą ofertę noclegów, dostępnych na każdą kieszeń. W przypadku poszukiwania wolnych miejsc w Choczewie, liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy polecają lub nie dane miejsce.

Cena za nocleg w Choczewie

Średnia cena za nocleg w Choczewie wynosi 120 zł. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od standardu obiektu i jego lokalizacji – wiadomo, że im bliżej jezior, tym cena zdecydowanie wyższa. Największym zainteresowaniem cieszą się domki, w których koszt noclegu rozpoczyna się od 30 zł od osoby za dobę. W przypadku niektórych obiektów, może mieć zastosowanie tzw. cennik weekendowy, jednak ceny w weekend w większości obiektów są zbliżone do tych, obowiązujących w dni powszednie.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Choczewie

Turyści, poszukujący noclegu w Choczewie, najczęściej pytają o dostępność łazienki, parkingu i telewizora. Podobnie wygląda sytuacja z internetem. Szczególne znaczenie odgrywa parking, gdyż jak wiadomo prawie każdy obecnie porusza się swoim własnym środkiem lokomocji. Na szczęście większość obiektów oferuje takie udogodnienie. Najmniej osób pyta o możliwość wyżywienia i dostępność kuchni – wynika z informacji, przygotowanych na podstawie zapytań turystów.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!