Pogoda na 2 tydzień czerwca 2019

W drugim tygodniu czerwca coraz ciekawiej zerkamy w niebo, myśląc już o zbliżających się wakacjach. Czy pogoda w tym czasie będzie zwiastunem letniej aury? Sprawdźmy długoterminowe prognozy!

Pogoda na drugi tydzień czerwca nad morzem


Drugi tydzień czerwca nad morzem będzie należał do wyjątkowo pogodnych. Słoneczna aura może załamać się tylko na chwilę we wtorek 11 czerwca – na ten dzień synoptycy zapowiadają przelotne burze z piorunami, mają one występować wzdłuż całego wybrzeża. Na szczęście pozostałe dni będą wolne od podobnych zjawisk atmosferycznych. Słoneczna aura to nie jedyny powód, by w drugim tygodniu czerwca planować wypoczynek na świeżym powietrzu. Skłaniać do tego może temperatura wynosząca od 19 do 24 stopni Celsjusza.

 

Jeśli kusi cię perspektywna spaceru po piaszczystej plaży, już teraz rezerwuj nocleg! Wejdź i zobacz:
Noclegi w Helu
Noclegi w Kołobrzegu

Noclegi w Ustce

Noclegi we Władysławowie

 

Pogoda na drugi tydzień czerwca na Mazurach


Ciepło i dość pogodnie – tak można określić pogodę na drugi tydzień czerwca na Mazurach. Chociaż przez kilka dni na niebie będzie dominować słońce, to trzeba się przygotować także na burze z piorunami. Według synoptyków mają się one pojawić w środę 12 czerwca. Poza tym nie znajdziemy wielu innych powodów do narzekania na pogodę – nawet temperatury nas nie zawiodą! Dostępne prognozy wskazują, że w drugim tygodniu czerwca mają one oscylować pomiędzy 20 a 25 stopniami Celsjusza.

 

Chcesz korzystać z uroków mazurskich kurortów? Wejdź i zobacz:
Noclegi w Giżycku
Noclegi w Mikołajkach
Noclegi w Mrągowie

Noclegi w Węgorzewie

 

Pogoda na drugi tydzień czerwca w górach


W początkach czerwca w polskich górach jest jeszcze dość luźno. Turyści zjeżdżają się dopiero podczas wakacji, dlatego warto zastanowić się nad krótkim wyjazdem na południe właśnie w drugim tygodniu miesiąca. Spójrzmy tylko, czy pogoda będzie sprzyjać tym zamierzeniom.

 

Pogoda w Beskidach

Dostępne w tej chwili prognozy pogody wskazują, że drugi tydzień czerwca w Beskidach będzie wyjątkowo ciepły. Słupki rtęci zatrzymają się w okolicy 25. kreski i przez dłuższy czas nie spadną. Takie temperatury na pewno zachęcają do wypraw na beskidzkie szlaki! Jednak warto planować je w pierwszej połowie tygodnia, gdyż druga może okazać się niespokojna. Synoptycy wskazują, że pomiędzy 12 a 14 czerwca nad Beskidami prawdopodobnie wystąpią burze z piorunami.

 

Już teraz zarezerwuj noclegi w którejś z beskidzkich miejscowości, zobacz:
Noclegi w Szczyrku
Noclegi w Ustroniu
Noclegi w Wiśle

 

Pogoda w Bieszczadach

Także w Bieszczadach prognozowane są przelotne burze z piorunami, które nad region zawitają pod koniec drugiego tygodnia czerwca. Mają wystąpić w czwartek i piątek – inne dni będą na szczęście wolne od opadów. Za to powodów do zmartwienia na pewno nie da temperatura, chociaż warto zaznaczyć, że to północna części tej krainy okaże się cieplejsza. Słupki rtęci uplasują się tam w okolicy 24. kreski, z kolei na południowych krańcach termometry wskażą 21-22 stopnie Celsjusza.

 

Jeśli planujesz wyjazd w Bieszczady wejdź i zobacz:
Noclegi w Cisnej

Noclegi w Polańczyku

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

Noclegi w Wetlinie

 

Pogoda w Karkonoszach

Chociaż temperatury w Karkonoszach nie przekroczą 20 stopni Celsjusza, to drugi tydzień czerwca można zaliczyć do udanych pod względem pogody. Długoterminowe prognozy zapowiadają bowiem sporo słońca, choć i tu nie unikniemy przelotnych burz. Mogą się one pojawić 12 i 13 czerwca.

 

Szukasz ofert noclegowych w tym regionie? Wejdź:

Noclegi w Karpaczu
Noclegi w Szklarskiej Porębie

 

Pogoda w Pieninach

Pieniny to jeden z regionów, w których temperatury będą najwyższe. Synoptycy prognozują tam 25 stopni Celsjusza – nie jest wykluczone, że te wartości utrzymają się przez większość tygodnia – poza tym czeka nas sporo słonecznych dni. Jednak ta sielankowa aura zostanie zakłócona w czwartek 13 czerwca przez burzę z piorunami. Według dostępnych informacji będzie ona mieć przelotny charakter.

 

Gdzie warto szukać noclegów? Zobacz:
Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Sromowcach Niżnych

Noclegi w Sromowcach Wyżnych

Noclegi w Szczawnicy

 

Pogoda w Tatrach

Słonecznie będzie również w Tatrach – szczególnie w pierwszej połowie tygodnia. W drugiej trzeba liczyć się z możliwością pojawienia się burz z piorunami. Synoptycy ostrzegają, że wystąpią pomiędzy środą 12 czerwca, a piątkiem 14 czerwca, jednak weekend powinien być od nich wolny. Jakich temperatur możemy spodziewać się w drugim tygodniu miesiąca? Meteorolodzy zakładają, że termometry wskażą od 19 do 21 stopni Celsjusza.

 

Jeżeli interesują cię noclegi w regionie, wejdź i zobacz:
Noclegi w Chochołowie
Noclegi w Kościelisku
Noclegi w Małym Cichym
Noclegi w Poroninie

 

Informacje pogodowe: AccuWeather.com

 

Zdjęcie ilustracyjne:
fot. Julian Paolo Dayag / Pexels.com CC0

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również