Pogoda na czerwiec 2019

Lato coraz bliżej – ta myśl bez wątpienia pojawia się u każdego, gdy wspomni się o czerwcu. Ciepło i coraz goręcej, ale też dużo burz – tak w skrócie można scharakteryzować aurę, z jaką mamy do czynienia w tym miesiącu. A jak zapowiada się pogoda na czerwiec 2019? Na podstawie przewidywań synoptyków przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na czerwiec 2019.

Czerwiec to po maju drugi najpiękniejszy miesiąc. Związany z początkiem lata i wakacji, niemal zawsze gwarantuje piękną, słoneczną pogodę. Zauważalna jest również tendencja, że to właśnie w tym miesiącu jest organizowanych coraz więcej wyjazdów turystycznych. Dzieje się to nie bez powodu, bo jest przede wszystkim dużo taniej, a i nie ma tłumów turystów w popularnych miejscach. Warto przemyśleć swoje plany związane z wyjazdami i być może wybrać właśnie czerwiec, jako ten dogodny miesiąc. Tym bardziej, że pogoda będzie sprzyjać pod każdym względem. Temperatury powyżej 20 stopni Celsjusza to norma. Do tego dużo słońca, a opady tylko przelotne i to zazwyczaj w chwili, gdy na niebie będą pojawiać się burze. Sprawdźmy, jak zapowiada się aura w poszczególnych regionach kraju.

 

Pogoda na czerwiec 2019 nad morzem

 

Sezon wakacyjno-letni można uznać za otwarty, w szczególności jeśli taka piękna aura nad polskim morzem. Przez cały miesiąc będzie bardzo przyjemnie. Słupki rtęci pokażą od 22 do 24 stopni Celsjusza. Będziemy mieć do czynienia z idealnymi warunkami do leżingu, plażingu i smażingu. Pomimo tego, że nie będzie upałów, to taka pogoda w zupełności wystarczy, by nasza skóra nabrała koloru. Oprócz tego, w niemal każdej miejscowości wypoczynkowej, sezon letni rusza na całego – coraz więcej punktów gastronomicznych, stoisk z pamiątkami. Warto wybrać ten region na swój wypoczynek.

 

Planujesz wyjazd nad morze? Zapoznaj się z ofertami noclegów:

 

Noclegi w Kołobrzegu

Noclegi we Władysławowie

Noclegi w Dąbkach

Noclegi w Ustroniach Morskich

 

Pogoda na czerwiec 2019 na Mazurach

 

Czy jest coś przyjemniejszego od spędzania wolnego czasu w otoczeniu malowniczych jezior przy pięknej i słonecznej pogodzie? Na to pytanie musi sobie odpowiedzieć każdy osobiście, ale Mazury to prawdziwy cud natury i to nie tylko w czerwcu. Odpowiedź wydaje się więc prosta – trzeba tam po prostu być! Pogodowo, podobnie jak nad morzem – będzie słonecznie, ciepło i momentami burzowo. Szczególnie na tę ostatnią kwestię trzeba zwrócić szczególną uwagę, najbardziej przed wypłynięciem jachtem na jezioro. Burze na Mazurach potrafią być bardzo niebezpieczne. Poza tym słupki rtęci przez cały miesiąc pokażą od 22 do 25 stopni Celsjusza. Opady deszczu możliwe 10 czerwca.

 

Wybierasz się na Mazury? Zarezerwuj swój nocleg:

 

Noclegi w Rucianem-Nidzie

Noclegi w Mrągowie

Noclegi w Giżycku

Noclegi w Ełku

 

Pogoda na czerwiec 2019 w Polsce centralnej

 

Ciepło, coraz cieplej… Warto podkreślić fakt, że na czerwiec pogoda nie szykuje żadnych niespodzianek. Ciepło, słonecznie i niestety czasem burzowo. Temperatury przez cały miesiąc będą osiągać wartości od 22 do maksymalnie 25 stopni Celsjusza. Idealna aura na spacery na świeżym powietrzu, przejażdżki rowerami oraz inny rodzaj aktywności. Warto odpowiednio zaplanować swój czas, tym bardziej, że pogoda będzie bardzo sprzyjać.

 

Poszukujesz sprawdzonych miejsc noclegowych w Polsce centralnej? Mamy coś dla Ciebie:

 

Noclegi w Warszawie

Noclegi w Łodzi

Noclegi w Toruniu

Noclegi w Poznaniu

 

Pogoda na czerwiec 2019 w górach

 

Przed nami region, który cieszy się nieustającą popularnością wśród turystów praktycznie przez cały rok. Niezależnie który, ale każdy jest na swój sposób magiczny i posiada wiele miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Miesiąc czerwiec sprzyja wyjazdom – są to zarówno wycieczki szkolne, jak i indywidualne. Jeśli pogoda dopisuje, a wiele na to wskazuje, to na szlakach turystycznych panuje prawdziwe oblężenie. Największego napływu turystów należy się spodziewać przede wszystkim od 20 do 23 czerwca, kiedy to będzie miał miejsce długi weekend związany z Bożym Ciałem. Pogodowo – bardzo przyjemnie. Temperatury będą osiągać wartości przekraczające 20 stopni Celsjusza. Poza tym słonecznie i bez opadów. Mogą zdarzać się jednak burze, które w górach potrafią być bardzo niebezpieczne, dlatego warto wcześniej sprawdzić bieżącą pogodę, by uniknąć gwałtownych zjawisk pogodowych podczas wędrówek po szlakach. Sprawdźmy, jak zapowiada się pogoda w poszczególnych regionach górskich.

 

Pogoda na czerwiec 2019 w Tatrach

 

Na Podhalu pięknie i słonecznie, ale aura w szczególności bliżej połowy miesiąca, może być zmienna i dynamiczna. Na ten czas właśnie przewiduje się gwałtowne zjawiska pogodowe w postaci burz, które mogą pojawiać się niemalże codziennie. Przez cały czerwiec będzie ciepło i słonecznie – idealnie na wyprawy w góry. Słupki rtęci pokażą od 17 do maksymalnie 20 stopni. Warto odpowiednio wcześniej zaplanować wyjazd i wyruszyć do jednego z najpopularniejszych regionów górskich.

 

A może Tatry? Zastanawiasz się, czy wybrać ten region? Swoje poszukiwania rozpocznij od wyboru noclegu:

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej

Noclegi w Gliczarowie Górnym

Noclegi w Czarnej Górze

 

Pogoda na czerwiec 2019 w Pieninach

 

Malownicze widoki górskie przy pięknej, słonecznej pogodzie – te i inne atrakcje są możliwe w Pieninach. Obok Beskidów będzie to najcieplejszy w czerwcu region górski w Polsce. Słupki rtęci przez cały miesiąc będą pokazywać temperatury w granicach 22-25 stopni Celsjusza. Mogą pojawiać się również burze, na które w szczególności trzeba uważać. Pieniny to region pełen różnorodnych atrakcji – warto odpowiednio zaplanować czas, by zobaczyć te najciekawsze miejsca.

 

Jeśli wybierasz się w Pieniny, to koniecznie sprawdź propozycje noclegów w tym regionie:

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Grywałdzie

Noclegi w Czorsztynie

 

Pogoda na czerwiec 2019 w Bieszczadach

 

Ciepło, słonecznie i burzowo – te 3 słowa trafnie opisują sytuację pogodową w czerwcu 2019. Bieszczady, cieszące się dużą popularnością wśród turystów, również i w tym miesiącu mają wiele do zaoferowania. Malownicze trasy spacerowe, doskonałe warunki do uprawiania licznych sportów, czy też doskonale rozwinięta baza noclegowo-gastronomiczna to tylko niektóre atuty tego miejsca. Pogodowo będzie bardzo przyjemnie. Przez cały miesiąc możemy liczyć na sporą dawkę słońca, ale również i burz, które szczególnie aktywne będą bliżej 20 czerwca. Na termometrach można będzie zobaczyć wartości od 19 do 21 stopni Celsjusza.

 

A może by tak rzucić wszystko i wyruszyć w Bieszczady? Swoje przemyślenia rozpocznij od wyboru noclegu:

 

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

Noclegi w Solinie

Noclegi w Cisnej

Noclegi w Wetlinie

 

Pogoda na czerwiec 2019 w Karkonoszach

 

Nieco chłodniej, ale równie słonecznie i przyjemnie będzie w Karkonoszach. To niezwykle popularny region górski, w sam raz na krótsze lub dłuższe wyprawy, pełen licznych atrakcji. Bliskość granicy z Czechami zapewni wiele wspaniałych chwil oraz możliwości spędzenia wolnego czasu. Pogoda też dopisze. Będzie przyjemnie, bo z temperaturami od 15 do maksymalnie 18 stopni Celsjusza. Słońce będzie w przeważającej części miesiąca towarzyszyć mieszkańcom i turystom. Przelotne opady deszczu możliwe w połowie i pod koniec czerwca.

 

Wyjeżdżasz w Karkonosze i nie masz noclegu? Spieszymy z podpowiedzią:

 

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Jeleniej Górze

Noclegi w Kowarach

 

Pogoda na czerwiec 2019 w Beskidach

 

Przed nami drugi z najcieplejszych regionów górskich, który w czerwcu jest równie piękny, co w maju. Beskidy, bo o nich mowa to gwarancja mile spędzonego czasu i niezapomnianych przeżyć. Szczególnie, gdy pogoda sprzyja – a będzie sprzyjać. Słońce i temperatury na poziomie 22-23 stopni Celsjusza to idealny początek lata. Przelotne opady deszczu możliwe 18,19 i 25 czerwca. Wakacje w Beskidach? Bardzo trafiony pomysł!

 

Początek wakacji w Beskidach? Dlaczego nie! Wybierz swój nocleg:

 

Noclegi w Koniakowie

Noclegi w Zwardoniu

Noclegi w Soli-Kiczorze

Noclegi w Milówce

 

Czerwiec, jak na początek lata i wakacji przystało, upłynie pod znakiem pięknej i słonecznej pogody. Dużo ciepła, niezapomnianych wrażeń i wiele ciekawych miejsc. Zaplanuj swój czas odpowiednio, by wykorzystać sprzyjającą aurę w pełni. Od tego miesiąca tak naprawdę wiele zależy, bo: „Czerwiec stały, grudzień doskonały”.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. Kanenori (pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również