Pogoda na lipiec 2018

Czy swoje wakacyjne plany wiążesz z lipcem? Według długoterminowej prognozy to może być bardzo dobra decyzja. Miesiąc zapowiada się bowiem na bardzo ciepły i słoneczny.

Pogoda na lipiec nad morzem


W lipcu bardzo ciepło będzie we wschodniej części Pomorza. Letnie temperatury da się odczuć szczególnie w okolicach Gdańska i Władysławowa. Przez cały miesiąc słupki rtęci będą przekraczać 20 kresek – osoby wypoczywające w tym czasie w okolicach Trójmiasta zobaczą na termometrach od 21 do 27 stopni. Według przewidywań meteorologów najcieplej będzie w ostatnim tygodniu lipca.

 

Szukasz noclegów w tej części wybrzeża? Wejdź i zobacz:
Noclegi w Dębkach

Noclegi w Gdyni

Noclegi w Gdańsku

Noclegi w Pucku

Noclegi w Sopocie
Noclegi we Władysławowie

Natomiast sytuacja w środkowej i zachodniej części wybrzeża będzie trochę inna. Trzeba przygotować się na niecno niższe temperatury – na przykład na początku lipca w okolicy Ustki na termometrach zobaczymy tylko 18 stopni. Później na szczęście nadejdzie ocieplenie nawet do 25-26 stopni Celsjusza.

Wiemy, że lipiec nad morzem będzie dość ciepły. Ale to nie koniec dobrych wiadomości. Długoterminowe prognozy nie przewidują większych opadów deszczu. W drugiej połowie miesiąca mogą się pojawić przelotne burze, jednak zjawisko będzie marginalne.

 

Pogoda na lipiec na Mazurach


Przed lipcowym wyjazdem na żagle, koniecznie trzeba sprawdzić, jaka będzie pogoda nad jeziorem. Wybierając się na wakacje na Mazury zdecydowanie można liczyć na wysokie temperatury. Szczególnie pod tym względem będą się wyróżniać słynne Giżycko i Mikołajki – tam przez dużą część miesiąca termometry będą wskazywać od 24 do nawet 28 stopni Celsjusza. Poza tym w okolicy tych miast pojawi się sporo słońca. Warto jednak mieć na uwadze, że szczególnie w pierwszej połowie lipca nad regionem mogą pojawi się przelotne opady deszczu lub burze z piorunami.

Chociaż Mikołajki i Giżycko mają być najcieplejsze, nie oznacza to, że w innych mazurskich miejscowościach napotkamy brzydką pogodę. Średnie temperatury uplasują się na poziomie 24-25 stopni Celsjusza, a w ostatnim tygodniu lipca sięgną już 27 kresek. Będzie dość pogodnie, chociaż meteorolodzy przewidują również zjawiska burzowe.

 

Gdzie warto zatrzymać się, będąc na Mazurach? Zobacz:
Noclegi w Ełku
Noclegi w Piszu
Noclegi w Rucianem-Nidzie
Noclegi w Węgorzewie

 

Pogoda na lipiec w górach

 

Pogoda w Tatrach

W Tatrach w lipcu na pewno nie będzie upałów – tak przynajmniej pokazuje długoterminowa prognoza pogody. Temperatury, jakich należy się spodziewać w pierwszym miesiącu wakacji, wyniosą od 17 do 22 stopni Celsjusza. Synoptycy nie straszą nas na szczęście załamaniem pogody, ale trzeba mieć świadomość, że mogą pojawić się przelotne burze. Tych trzeba się spodziewać szczególnie w drugim i trzecim tygodniu lipca.

 

Szukasz dobrych noclegów w regionie? Sprawdź oferty w tych miejscowościach:

Noclegi w Białym Dunajcu

Noclegi w Kościelisku
Noclegi w Małym Cichym
Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Zębie

 

Pogoda w Karkonoszach

Karkonosze to kolejny chłodny region… W lipcu temperatury sięgną tam ledwo 20 stopni Celsjusza, chociaż niższe wartości również nie będą rzadkością. Wybierając się w Karkonosze, trzeba się przygotować nawet na 15-16 kresek. Trudno wtedy o wakacyjny nastrój. Mimo niezbyt wysokich temperatur Karkonosze będą dosyć słoneczne. Może się oczywiście zdarzyć nieduże zachmurzenie, jednak opady – i to przelotne – zapowiadane są trzeci tydzień lipca (pomiędzy 16 a 21 dniem miesiąca).

 

Pogoda w Beskidach

Bardzo ciepłe będą za to Beskidy, gdzie temperatura sięgnie nawet 23-27 stopni Celjusza. Poza tym można liczyć na sporo słonecznych dni. W drugim tygodnia lipca zacznie się trochę chmurzyć, wtedy też nadejdą przelotne opady deszczu i burze, które mogą nawiedzać beskidzkie kurorty jeszcze w kolejnym tygodniu. Według długoterminowej prognozy, nie powinno być to szczególnie uciążliwe – zjawisko ma mieć charakter przelotny.

 

Sprawdź noclegi w tych beskidzkich kurtortach, zobacz:
Noclegi w Krynicy-Zdroju

Noclegi w Szczyrku
Noclegi w Ustroniu
Noclegi w Wiśle

 

Pogoda w Bieszczadach

Pogoda na lipiec w Bieszczadach będzie bardzo przyjemna. Długoterminowa prognoza przewiduje dużo słońca i temperatury od 20 do 26 stopni Celsjusza. Szczególnie dobrze zapowiada się druga połowa miesiąca. Są też trochę gorsze wiadomości – w lipcu nad Bieszczadami mogą pojawić się przelotne burze.

 

Informacje pogodowe: accuweather.com

 

fot. JESHOOTScom (Pixabay.com CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również