Pogoda w górach w czerwcu 2020

Pogoda w górach w czerwcu 2020

Regiony górskie są niezwykle popularne o każdej porze roku. W tym sezonie czerwiec będzie zdecydowanie inny, mimo że niektóre szlaki górskie będą już otwarte. Warto jednak mieć nadzieję, że niedługo wspaniałe chwile powrócą i będziemy mogli cieszyć się wypoczynkiem w górach.

Czerwiec uważany jest jako ten miesiąc, w którym w pełni rozpoczynał się sezon letni. Długi weekend podczas Bożego Ciała, początek wakacji. Ruch turystyczny w popularnych miejscowościach był coraz większy - można to śmiało stwierdzić, analizując zapytania i ruch w regionach. Było to spowodowane m.in. tym, że każdy chciał zdążyć przed najazdem tłumów, by móc wypocząć w ciszy i spokoju.


Jak będzie w tym roku? Na pewno wyjazdy wkrótce staną się możliwe, jednak czy będą w związku z nimi wprowadzone jakieś nowe obostrzenia? Ciężko to teraz jednoznacznie stwierdzić. Na pewno nie będzie tłumów nad Morskim Okiem, czy w drodze na Giewont. Zdrowie w tym momencie jest najważniejsze. Nasz urlop na pewno będzie inny, niż te wcześniejsze.


Jednego, czego możemy być pewni w czerwcu, to wspaniałej aury. Przez cały miesiąc dużo słońca. Temperatury w okolicach 20 stopni Celsjusza zagwarantują dobre samopoczucie. Warto podkreślić, że będą pojawiać się opady deszczu, które są szczególnie istotne w kwestii panującej w kraju suszy. Jak będzie w poszczególnych regionach? Sprawdźmy!


Pogoda w czerwcu 2020 w Tatrach


Na Podhalu o każdej porze roku panują doskonałe warunki do wypoczynku. W sezonie letnim dzieje się tu najwięcej. Czas pokaże, czy tegoroczne lato będzie takie, jak dotychczas. Póki co musimy żyć nadzieją i być cierpliwi, wkrótce wszystko się wyjaśni. Warto zaplanować wyjazdy na miesiące późniejsze, kiedy sytuacja z pandemią ulegnie znacznej poprawie. Czerwiec gwarantuje słoneczną i przyjemną aurę. Na termometrach zobaczymy niemalże letnie wartości - prognozuje się od 15 do 22 stopni Celsjusza. W regionie przez cały miesiąc będą pojawiać się deszczu - równomiernie i sprawiedliwie rozłożone na każdy tydzień, po 2-3 dni. Pomimo tego, czerwiec to gwarancja sprzyjającej aury.


Poszukujesz sprawdzonych noclegów w górach? Wybierz ten najlepszy!


Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Białce Tatrzańskiej

Noclegi w Murzasichlu

Noclegi w Poroninie


Pogoda w czerwcu 2020 w Pieninach


To kolejny z popularnych regionów wśród turystów. Spływ przełomem Dunajca póki co jest zawieszony, jednak mamy nadzieję, że niedługo powróci już do normalności. Początek lata gwarantuje letnią i słoneczną pogodę. Wartości temperatur będą przekraczać 20 stopni Celsjusza - na termometrach zobaczymy od 17 do 24 stopni Celsjusza. Uwaga na burze, bo mogą one się pojawiać przez cały miesiąc, nawet gdy nic nie wskazuje na to, że mogą wystąpić. Przez cały czerwiec dużo słońca i wspaniałych warunków do aktywności na świeżym powietrzu.


Marzysz o wyjeździe w Pieniny? Zaplanuj swój urlop!


Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Czorsztynie

Noclegi w Sromowcach Wyżnych

Noclegi w Szczawnicy


Pogoda w czerwcu 2020 w Bieszczadach


Rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady można o każdej porze roku. W tym roku zróbmy to po ustaniu pandemii. Tutejszy klimat i krajobrazy uspokoją każdego, ale musimy na to jeszcze trochę poczekać. Bądźmy cierpliwi. Cały czerwiec to gwarancja miłej i słonecznej aury. Przez cały miesiąc możemy się spodziewać pięknych, słonecznych dni, z temperaturami na poziomie od 16 do 23 stopni Celsjusza. Niewykluczone burze, które będą pojawiać się przez cały czerwiec, czasem niespodziewanie. Wyładowaniom atmosferycznym mogą towarzyszyć przelotne opady deszczu.


Planujesz wyjazd w Bieszczady i poszukujesz noclegu? Sprawdź nasze propozycje!


Noclegi w Cisnej

Noclegi w Polańczyku

Noclegi w Smereku

Noclegi w Lesku


Pogoda w czerwcu 2020 w Karkonoszach


Region górski, jakim są Karkonosze, każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem turystów. Można tu miło spędzić czas i to niezależnie od pory roku. A wszystko to przez wspaniałe atrakcje i bliskość granicy z Czechami. Gdy wszystko się unormuje, warto jest wybrać się tu na weekend lub na dłużej. Czerwiec zapowiada się optymistycznie pod względem pogody. Cały miesiąc słoneczny i z temperaturami na poziomie od 15 do 22 stopni Celsjusza. Niewykluczone opady deszczu, szczególnie w połowie miesiąca oraz burze.


A może Karkonosze? Tu miło spędzisz czas!


Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Kowarach

Noclegi w Piechowicach


Pogoda w czerwcu 2020 w Beskidach


A może by tak w Beskidy? Jak na razie, region ten możemy podziwiać jedynie na fotografiach i filmach w zaciszu własnego domu. Jeśli warunki na to pozwolą, być może już w czerwcu będziemy mogli cieszyć się widokami w regionie Beskidów na żywo. Czerwiec zapowiada się ze słoneczną i przyjemną aurą. Na termometrach zobaczymy od 16 do 23 stopni Celsjusza. Czasami mogą pojawić się opady deszczu i przejściowe burze. Zachowajmy szczególną ostrożność!


Wyjazd w Beskidy to wspaniałe przeżycia! Wybierz dla siebie najlepszy nocleg!


Noclegi w Ustroniu

Noclegi w Międzybrodziu Żywieckim

Noclegi w Koniakowie

Noclegi w Krynicy-Zdroju


Czerwiec w górach to gwarancja wspaniałej aury. W każdym regionie będzie ciepło i słonecznie. Warto to wykorzystać, jeśli w końcu będziemy mogli spędzić czas aktywnie na świeżym powietrzu. Bądźmy dobrej myśli!


Źródło informacji pogodowych: accuweather.com


Następny artykuł Jak reklamować kwatery i...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej