Pogoda we wrześniu 2020 w Polsce

Pogoda we wrześniu 2020 w Polsce

Gdy nadchodzi wrzesień, wśród turystów panuje niedosyt, że lato już dobiegło końca. Uczniowie wracaja do szkół, inni do codziennych obowiązków, natomiast spora grupa osób właśnie wtedy decyduje się na swój urlop i wyjazd w ulubione miejsce. Dzieje się tak z wielu powodów - pogoda zazwyczaj jest niemal letnia, ceny są zdecydowanie niższe, a i w popularnych miejscach nie ma takich tłumów. A jak w tym roku będzie z pogodą? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na wrzesień 2020.

Dopiero co zaczynaliśmy wakacje, a już musimy je zakończyć. Z pewnością był to czas wypełniony licznymi aktywnościami, odkrywaniem niezwykłych miejsc, jak i po prostu leniuchowaniem. Niektóre osoby decydują się na przedłużenie wakacji, wybierając popularne kierunki w Polsce na swój wrześniowy wyjazd.


Nie da się ukryć, że najbardziej popularnym regionem w tym miesiącu są góry, jednak i nad morzem, jeśli pogoda dopisze, możemy cieszyć się tym, do czego przyzwyczaiło nas lato. Wrzesień jest popularnym miesiącem wypoczynku głównie wśród studentów i osób starszych. Dni stają się coraz krótsze, jednak to w niczym nie powinno przeszkodzić.


Analizując pogodę na wrzesień, warto podkreślić, że większej części kraju zapowiada się pogodnie. Będziemy mieć do czynienia z dużą ilością słońca, a i temperatury przez cały ten czas zazwyczaj będą oscylować w granicach 20 stopni Celsjusza. Jeśli chodzi o deszcz, to najprawdopodobniej pojawi się on w drugiej połowie miesiąca. Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że początek miesiąca będzie pogodny i słoneczny, bo: “Gdy wrzesień z pogodą zaczyna, zwykle przez miesiąc pogoda się trzyma”. Sprawdźmy w związku z tym szczegółowe informacje pogodowe dla poszczególnych regionów w kraju.


Pogoda na wrzesień 2020 nad morzem


Wrzesień, pomimo zakończonych wakacji, w dalszym ciągu sprzyja wypoczynkowi nad morzem - i taka sytuacja ma miejsce każdego roku. Według wstępnych prognoz pogody w tym regionie, możemy spodziewać się kontynuacji prawdziwie letniej aury. W pierwszej połowie miesiąca temperatury od 17 do 23 stopni Celsjusza i duża ilość słońca, czyli w sam raz, by zaplanować wyjazd. Nieco gorzej sytuacja wygląda w drugiej połowie września - wówczas przewiduje się więcej opadów deszczu i zrobi się zdecydowanie chłodniej. Na termometrach od 13 do 20 stopni Celsjusza. 


Wyjazd nad morze we wrześniu? Dlaczego nie! Już dziś zarezerwuj swój nocleg:


Noclegi w Rowach

Noclegi w Chałupach

Noclegi w Niechorzu

Noclegi w Mielnie


Pogoda na wrzesień 2020 na Mazurach


Gdy zbliża się jesień, na Mazurach panuje wspaniały klimat, który sprzyja wypoczynkowi. Okoliczne krajobrazy nabierają kolorów, co zachwyci każdego, kto tu przyjedzie. Miesiąc ten sprzyja wyjazdom, więc nie ma co się dziwić, że na brak turystów nie ma co narzekać. Sytuacja pogodowa na Mazurach będzie zbliżona do tej nad morzem. Pierwsza połowa września słoneczna i z temperaturami do 23 stopni Celsjusza. Zdecydowanie chłodniej zrobi się w drugiej połowie miesiąca, kiedy to możemy się spodziewać również większej ilości opadów deszczu. Słupki rtęci pokażą zaledwie od 12 do 20 stopni Celsjusza.


Jeśli Twoje plany związane są z wyjazdem na Mazury, to już dziś wybierz dla siebie najlepszy nocleg:


Noclegi w Rucianem-Nidzie

Noclegi w Pasymiu

Noclegi w Mikołajkach

Noclegi w Giżycku


Pogoda na wrzesień 2020 w Polsce centralnej


W Polsce centralnej nastąpi powrót do codziennej, szarej rzeczywistości, podobnie jak wszędzie. Każdy myślami zacznie wybiegać do kolejnych wakacji i powracać wspomnieniami do tych minionych. Pomimo tego, prognozuje się całkiem przyjemną aurę i co bez wątpienia najważniejsze - dużą ilość słońca. W pierwszej połowie września od 19 do 24 stopni Celsjusza i raczej bez opadów. Sytuacja ulegnie zmianie dopiero w drugiej połowie miesiąca - zrobi się chłodniej, deszczowo i burzowo, jednak słońce w dalszym ciągu będzie nam towarzyszyć. Na termometrach od 13 do 20 stopni Celsjusza.


Planujesz wyjazd do miejscowości w Polsce centralnej? Oto propozycje noclegów w tym regionie.


Noclegi w Warszawie

Noclegi w Łodzi

Noclegi w Poznaniu

Noclegi w Toruniu


Pogoda na wrzesień 2020 w górach


Warto podkreślić, że miesiąc jest popularnym miesiącem, jeśli chodzi o wyjazd w góry. Cieszy się dużym zainteresowaniem głównie młodych osób, które w ciszy i spokoju chcą odpocząć od szarej codzienności. To właśnie wtedy góry robią naprawdę niesamowite wrażenie, a na szlakach spotkamy zdecydowanie mniej osób. Wyraziste kolory, które podkreślają piękno i charakter gór to prawdziwa uczta dla oka.


Z pogodą we wrześniu w górach, czasem nawet w wyższych partiach może pojawić się śnieg. W tym roku nie powinno jednak być tak źle. Pogoda powinna sprzyjać górskim wyprawom, bo prognozuje się dni z piękną i słoneczną aurą. Oczywiście opady deszczu mogą się pojawić, jednak będzie to miało miejsce dopiero w drugiej połowie września. Na termometrach wartości zbliżone do 20 stopni Celsjusza, czyli całkiem przyjemnie. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów górskich.


Pogoda na wrzesień 2020 w Tatrach


Jesteś studentem, został Ci miesiąc wakacji i nie wiesz co ze sobą zrobić? Może to czas najwyższy, by wyruszyć w Tatry. To właśnie we wrześniu jest miło i przyjemnie, a wędrówki po górach to prawdziwa przyjemność. Pogoda w tym roku powinna dopisać. Pierwsza połowa z dużą ilością słońca, jednak mogą pojawić się też opady deszczu. Na termometrach od 13 do 20 stopni Celsjusza. Dużo chłodniej zrobi się w drugiej połowie miesiąca - wtedy też będziemy mieć do czynienia z większą sumą opadów deszczu. Na termometrach od 11 do 18 stopni Celsjusza. Ciepłe kurtki i polary w związku z tym, jak najbardziej wskazane, tym bardziej, że temperatura spada wraz ze wzrostem wysokości.


Wybierasz się w Tatry i poszukujesz noclegu? Oto nasze podpowiedzi:


Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Zębie

Noclegi w Białce Tatrzańskiej

Noclegi w Nowym Targu


Pogoda na wrzesień 2020 w Pieninach


Pieniny to ten region, który o każdej porze roku, cieszy się dużym zainteresowaniem turystów. Tu w porównaniu do Tatr będzie jednak odrobinę cieplej, chociaż opady deszczu również się pojawią. Jeśli planujemy wybrać się na spływ Dunajcem i zdobywanie Trzech Koron i Sokolicy, to warto zrobić to w pierwszej połowie września. Właśnie wtedy prognozuje się dużą ilość słońca i temperatury od 17 do 23 stopni Celsjusza. Opady deszczu niewykluczone 9, 12, 13 i 14 września. W drugiej połowie miesiąca zrobi się nieco chłodniej, pojawi się też więcej deszczu. Słupki rtęci pokażą od 13 do 20 stopni Celsjusza.


Pieniny to region niezwykły, idealny na podróżowanie również we wrześniu. Znalazłeś już swój nocleg?


Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Sromowcach Niżnych

Noclegi w Czorsztynie


Pogoda na wrzesień 2020 w Bieszczadach


Kto choć raz był w Bieszczadach, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak potrafi być tu wyjątkowo. Klimat tu panujący pozwala się “zresetować”, a wyjątkowość terenów i miejsc zachwyci na każdym kroku. Analizując sytuację pogodową, należy podkreślić, że powinna być ona przyjemna, chociaż nie unikniemy opadów deszczu. Aurę w tym regionie, podobnie jak w całym kraju, możemy podzielić na dwie części. Pierwsza połowa września słoneczna i z temperaturami od 14 do 20 stopni Celsjusza. W drugiej połowie miesiąca chłodniej i z większą sumą opadów deszczu. Wartości temperatur będą się wahać od 12 do 17 stopni Celsjusza. W związku z tym, jeśli zamierzasz rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady, to zrób to w pierwszej połowie września!


Marzysz o wyjeździe w Bieszczady? Zrealizuj swoje plany i zarezerwuj najlepszy nocleg!


Noclegi w Cisnej

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

Noclegi w Smereku

Noclegi w Polańczyku


Pogoda na wrzesień 2020 w Karkonoszach


Z nieco odmiennymi warunkami przyjdzie się nam spotkać w Karkonoszach. Jednak spokojnie - dotyczy to tylko wartości temperatur. Przez cały miesiąc wartości temperatur raczej nie przekroczą 20 stopni. Pierwsza połowa miesiąca z dużą ilością słońca i temperaturami od 13 do 20 stopni Celsjusza. Deszcz może pojawić się 12 i 13 września. W drugiej połowie września suma opadów utrzyma się na podobnym poziomie, będziemy mieć do czynienia z dużą ilością słońca, a i temperatury będą całkiem przyjemne, bo od 11 do 18 stopni Celsjusza. 


Poszukujesz sprawdzonych noclegów w Karkonoszach? Oto nasze propozycje:


Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Jeleniej Górze

Noclegi w Piechowicach


Pogoda na wrzesień 2020 w Beskidach


Z całkiem przyjemną aurą powinniśmy mieć do czynienia w regionie Beskidów. Przez cały miesiąc duża ilość słońca z niewielkimi przerwami na opady deszczu. Pierwsza połowa września z temperaturami od 15 do 22 stopni Celsjusza. Opadów deszczu można spodziewać się 9, 12 i 13 września. W drugiej połowie miesiąca zrobi się chłodniej, a suma opadów utrzyma się na podobnym poziomie. Słupki rtęci pokażą od 12 do 19 stopni Celsjusza.


A może Beskidy? Jeśli to Twój wymarzony kierunek podróży, to już dziś zarezerwuj swój nocleg!


Noclegi w Wiśle

Noclegi w Szczyrku

Noclegi w Muszynie

Noclegi w Nowym Sączu


Miesiąc wrzesień przyniesie całkiem przyjemną pogodę. Pierwsza jego połowa ciepła i słoneczna, druga zdecydowanie chłodniejsza - i tak w całym kraju. Warto wykorzystać jego pierwszą połowę na podróżowanie i zwiedzania, natomiast drugą - na nadrabianie wszelkich zaległości filmowych, książkowych i spotkania ze znajomymi.


Źródło informacji pogodowych: accuweather.com


Następny artykuł Słupsk na weekend - co...

Komentarze (1)

Ana

piękne są nasze polskie góry

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej