Pogoda na 2 tydzień lutego 2019

„W lutym śnieg i mróz stały, w lecie będą upały” - istnieje wiele przysłów ludowych związanych z miesiącem lutym, jednak to nabiera szczególnego znaczenia, w związku z tym, że z pewnością każdy wyczekuje już nadejścia wiosny i pozytywnego ciepła. Do lata co prawda jeszcze daleka droga, ale istnieje szansa, że przytoczone przysłowie się sprawdzi. A co w pogodzie? Póki co zima, śnieg, mróź, pełnia ferii i szczyt sezonu narciarskiego – czyli idealne warunki dla zimolubnych. Na podstawie długoterminowych prognoz meteorologicznych, przygotowaliśmy najważniejsze informacje pogodowe na drugi tydzień lutego 2019 roku.

Luty, czyli najkrótszy miesiąc w roku, będzie różnorodny w zjawiska pogodowe. Na przedwiośnie trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, jednak mróz stopniowo będzie zastępowany dodatnimi wartościami temperatur. Opady śniegu będą towarzyszyć nam niemal każdego dnia, a drugi tydzień miesiąca, w tym Walentynki, przyniosą zmienną aurą – trochę chwil ze słońcem, kilka dni z temperaturą poniżej 0 oraz dodatnie wartości temperatur. W sam raz dla osób wypoczywających na feriach zimowych.

 

Sprawdźmy, jak będzie się kształtować sytuacja pogodowa w poszczególnych regionach kraju.

 

Pogoda na 2 tydzień lutego nad morzem

 

Szum morskich fal w zimowej scenerii? Dlaczego nie! Spacer brzegiem plaży zimową porą nabiera szczególnego uroku. Jeśli do tego dodamy możliwy sztorm, to rzadko spotykane wrażenia - gwarantowane. A jeśli uda się przy okazji znaleźć bursztyn na piasku, to już naprawdę pełnia szczęścia. Drugi tydzień lutego nad morzem z opadami śniegu i temperaturą w okolicach 3 stopni Celsjusza. Mogą pojawić się chwile ze słońcem, jednak niemal przez cały tydzień towarzyszyć będzie zachmurzenie. Nie powinniśmy narzekać na samopoczucie – ono o każdej porze roku jest prawidłowe.

 

Planujesz wyjazd nad morze? Już teraz sprawdź miejsca noclegowe warte uwagi:

 

Noclegi w Sarbinowie

Noclegi w Jastrzębiej Górze

Noclegi w Juracie

Noclegi w Kołobrzegu

 

Pogoda na 2 tydzień lutego na Mazurach

 

Mazury, cud natury w zimowej scenerii zagwarantuje niesamowite wrażenia podczas pobytu w drugim tygodniu lutego. Aura początkowo mroźna z temperaturami w okolicach -3 stopni Celsjusza. Jednak pod koniec tygodnia zacznie się ocieplać, a słupki rtęci pokażą około 2 stopni Celsjusza. Przez cały tydzień możliwe opady śniegu, które tylko dodadzą wspaniałego uroku tej bajecznej krainie.

 

Urlop na Mazurach zimową porą to doskonały pomysł na wypoczynek w gronie rodziny lub znajomych. Sprawdź koniecznie dostępne miejsca noclegowe w popularnych mazurskich miejscowościach:

 

Noclegi w Mrągowie

Noclegi w Olsztynie

Noclegi w Piszu

Noclegi w Rucianem-Nidzie

 

Pogoda na 2 tydzień lutego w Polsce centralnej

 

Ferie w Polsce centralnej przyniosą aurę umożliwiającą pełne, białe szaleństwo na okolicznych stokach, czy lodowiskach. Zjazd z górki na sankach dla dzieci to również prawdziwa frajda, a warunki ku temu będą znakomite. Opady śniegu i temperatura w granicach 0 stopni Celsjusza to gwarancja udanej aktywności na śniegu. Można także ulepić bałwana, gdyż z każdym kolejnym tygodniem zacznie robić się coraz cieplej, a pokrywa śnieżna zacznie topnieć. W drugim tygodniu lutego możliwe również chwile ze słońcem. Pogoda powinna pozytywnie wpływać na samopoczucie.

 

Zimowa podróż po Polsce centralnej to wspaniała propozycja na mile spędzony weekend. Sprawdź koniecznie miejsca idealne na nocleg:

 

Noclegi w Warszawie

Noclegi w Bydgoszczy

Noclegi w Toruniu

Noclegi w Kruszwicy

 

Pogoda na 2 tydzień lutego w górach

 

Góry przeżywać będą prawdziwe oblężenie turystów z całej Polski. Piękne krajobrazy, wspaniałe warunki narciarskie – to prawdziwy raj dla osób spragnionych zimowych wrażeń. Warto podkreślić, że śniegu będzie pod dostatkiem. Mało tego – drugi tydzień lutego przyniesie opady świeżego białego puchu, dlatego nikt nie powinien narzekać.

 

Pogoda na 2 tydzień lutego w Tatrach

 

Drugi tydzień lutego w regionie tatrzańskim to prawdziwa, zimowa aura z przyjemnymi temperaturami w okolicach 0. Przez cały tydzień możliwe opady śniegu. Warto zobaczyć ten wspaniały region o tej porze roku. Dlatego, kto jeszcze nie był, niech korzysta.

 

Planujesz wypoczynek w Tatrach? Sprawdź koniecznie bazę noclegową w tym regionie:

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Zębie

Noclegi w Nowym Targu

Noclegi w Małym Cichym

 

Pogoda na 2 tydzień lutego w Pieninach

 

Podobnie, jak w pozostałej części kraju, również i w Pieninach nie zabraknie chwil ze słońcem, jak i opadów śniegu. Aura będzie zachęcać do poznawania regionu, ponieważ dominować będą temperatury na poziomie 3-4 stopni Celsjusza. Pod koniec tygodnia możliwe również opady marznącego deszczu, dlatego warto zachować szczególną ostrożność.

 

Zobacz sprawdzone noclegi w popularnych pienińskich miejscowościach:

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Czorsztynie

Noclegi w Sromowcach Niżnych

 

 

Pogoda na 2 tydzień lutego w Bieszczadach

 

Bieszczady cieszą się nieustającą popularnością również w sezonie zimowym. Warunki do wędrówek po górach co prawda są wyjątkowo trudne, jednak sama okolica, jak i dostępne wyciągi narciarskie gwarantują miłe spędzenie czasu. Drugi tydzień lutego w Bieszczadach śnieżny z temperaturami w okolicach 0 stopni Celsjusza. Chwil ze słońcem można spodziewać się na początku tygodnia. Warto wybrać się w Bieszczady i podziwiać ten niezwykle piękny region w zimowej szacie.

 

Luty w Bieszczadach to gwarancja udanego wypoczynku! Już teraz zarezerwuj wymarzony nocleg w popularnej bieszczadzkiej miejscowości:

 

Noclegi w Baligrodzie

Noclegi w Solinie

Noclegi w Komańczy

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

 

Pogoda na 2 tydzień lutego w Karkonoszach

 

Zima w Karkonoszach w pełni. Warunki dla turystów wypoczywających w tym regionie podczas drugiego tygodnia lutego będą wyśmienite. Jeśli do tego dodamy bogate w atrakcje miejscowości, to zyskujemy idealne miejsce na wypoczynek. Podobnie, jak w większej części kraju, tydzień zapowiada się prawdziwie zimowo. Temperatury będą osiągać wartości od -2 do maksymalnie 2 stopni Celsjusza. Możliwe opady śniegu z przerwami na chwile ze słońcem.

 

Sprawdź koniecznie popularne miejsca na wypoczynek w Karkonoszach:

 

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Jeleniej Górze

Noclegi w Kowarach

Noclegi w Dziwiszowie

 

Pogoda na 2 tydzień lutego w Beskidach

 

Beskidy w zimowej scenerii to wyjątkowy region dla każdego. Zarówno narciarze, jak i turyści wypoczywający tu podczas ferii mogą korzystać z wielu walorów tego regionu. Beskidy będą się charakteryzować nieco lepszą aurą, z dodatnimi temperaturami w granicach 3 stopni Celsjusza. Pojawią się oczywiście opady śniegu. Warunki narciarskie – znakomite.

 

Narty w Beskidach? Już dziś zaplanuj pobyt w tym popularnym regionie górskim:

 

Noclegi w Ustroniu

Noclegi w Brennej

Noclegi w Międzybrodziu Bielskim

Noclegi w Szczyrku

 

Jak widać, drugi tydzień lutego przyniesie dużo zimowej i przyjemnej pogody z opadami śniegu. Warto korzystać z tego, co oferuje zima, albowiem z każdym kolejnym dniem i tygodniem zacznie się ocieplać.

 

Źródło informacji pogodowej: accuweather.com

 

fot. Free-Photos (Pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również