Pogoda na 4 tydzień sierpnia 2019

Nadszedł ten czas, gdy wakacje i urlopy dobiegają końca, a rzeczywistość staje się ponownie brutalna. Lato zleciało w ekspresowym tempie. Dni powoli stają się krótsze, robi się też odrobinę chłodniej. Jedyna nadzieja w tym, że pogoda w ostatnim tygodniu sierpnia zaprezentuje się z jak najlepszej strony. Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na 4 tydzień sierpnia 2019.

Lato w 2019 roku można odbierać dwojako. Czerwiec to prawdziwa fala upałów i słonecznej pogody, lipiec z kolei to ochłodzenie, opady deszczu i śnieg w wysokich partiach gór. Jedynie sierpień, według najnowszych prognoz, zapowiada się tak, jak na lato przystało – czyli słonecznie, z bardzo przyjemnymi temperaturami i doskonałymi warunkami do aktywności na świeżym powietrzu.

 

Czwarty tydzień sierpnia nie zapowiada się już tak dobrze, jak wcześniejsze tygodnie. Tak więc wakacje nie pożegnają nas piękną i słoneczną pogodą. Zrobi się przede wszystkim chłodniej, temperatury będą oscylować w granicach zaledwie 20 stopni Celsjusza. Niestety pojawią się również opady deszczu, co wielu regionach kraju może nieco przeszkadzać w wypoczynku. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych części Polski.

 

Pogoda na 4 tydzień sierpnia 2019 nad morzem

 

Aura nad morzem przyjemna, jednak nie do końca będzie zachęcać do leżingu, plażingu i smażingu. Będzie co prawda słonecznie, jednak temperatury w najcieplejszych momentach dnia będą oscylować w granicach 19-22 stopni Celsjusza. Warto zaplanować czas, spędzając go w gronie znajomych, spacerując brzegiem morza. Dla osób, które nie lubią upałów – warunki idealne.

 

Zakończenie wakacji nad polskim morzem? Dlaczego nie! Znajdź swój wymarzony nocleg:

 

Noclegi we Władysławowie

Noclegi w Ustce

Noclegi w Dębkach

Noclegi w Kołobrzegu

 

Pogoda na 4 tydzień sierpnia 2019 na Mazurach

 

Mazurskie jeziora w chwili gdy powoli kończy się lato, a powoli zbliża się jesień, zapierają dech w piersiach. Jeśli koniecznie chcesz nacieszyć oczy takimi widokami, to musisz się wybrać na Mazury w 4 tygodniu sierpnia. Pogoda porównywalna do tej nad morzem – na niebie słońce, jednak temperatury umiarkowanie letnie. Najwyższe wartości, jakie można będzie wówczas zaobserwować na termometrach będą osiągać od 19 do 22 stopni Celsjusza. 28 i 29 sierpnia przewidywane są również opady deszczu. Warto zabrać płaszcze, parasole i kurtki przeciwdeszczowe.

 

Planujesz wyjazd na Mazury? Oto propozycje noclegów w popularnych miejscowościach:

 

Noclegi w Olsztynie

Noclegi w Rynie

Noclegi w Węgorzewie

Noclegi w Giżycku

 

Pogoda na 4 tydzień sierpnia 2019 w Polsce centralnej

 

Przyjemnie, jednak bez przysłowiowego efektu wow, zapowiada się ostatni tydzień sierpnia 2019 w Polsce centralnej. Nie powinno to jednak nikogo martwić, bo w tym regionie zawsze jest co robić. A wszystko, dzięki pięknym zabytkom i wyjątkowym miejscom, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Na termometrach od 19 do 21 stopni Celsjusza. 28 i 29 sierpnia przewiduje się opady deszczu. Poza tym dużo słońca.

 

Jeśli poszukujesz sprawdzonych noclegów w Polsce centralnej, to sprawdź koniecznie:

 

Noclegi w Warszawie

Noclegi w Toruniu

Noclegi w Ciechocinku

Noclegi w Poznaniu

 

Pogoda na 4 tydzień sierpnia 2019 w górach

 

Podobnie, jak w przypadku morza, również i regiony górskie będą oblegane w drugiej połowie sierpnia. Jak na końcówkę wakacji przystało, miejscowości będą przeżywać prawdziwe oblężenie. Jeśli ktoś postawił sobie za cel zdobycie konkretnego szczytu latem, to powinien się pospieszyć i korzystać z niezwykle sprzyjającej aury.

 

Czwarty tydzień sierpnia zapowiada się zmiennie. Deszcze i burze możliwe miejscami, ale tylko przelotne. Będą jednak towarzyszyć przez niemal cały tydzień. Temperatury będą oscylować w granicach 20 stopni Celsjusza i nieznacznie je przekraczać. Sprawdźmy szczegóły związane z pogodą dla poszczególnych regionów górskich.

 

Pogoda na 4 tydzień sierpnia 2019 w Tatrach

 

Końcówka wakacji w Tatrach zwiastuje nie do końca dobre wiadomości pogodowe. Pomimo tego warto wybrać wypoczynek w tym regionie, bo tu zawsze jest co robić. Przez niemal cały tydzień będzie pojawiał się deszcz. Prognozowane jest również spore ochłodzenie. Słupki rtęci pokażą od 15 do 17 stopni Celsjusza. Chwile ze słońcem możliwe 27, 28 i 31 sierpnia.

 

A może Tatry? Jeśli planujesz wyjazd w ten region, to już dziś zarezerwuj swój nocleg:

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Białce Tatrzańskiej

Noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej

Noclegi w Murzasichlu

 

Pogoda na 4 tydzień sierpnia 2019 w Pieninach

 

Z podobną sytuacją, jak w Tatrach, będą mieć do czynienia również turyści, wybierający Pieniny, jako swoje miejsce wypoczynku. Aura typowo barowa, zachęcająca do odwiedzenia atrakcji w regionie, jakich naprawdę sporo. Temperatury będą osiągać wartości 20 stopni Celsjusza. Deszcz prognozowany przez niemal cały tydzień. Na chwile ze słońcem można liczyć 27, 28 i 31 sierpnia.

 

Poszukujesz sprawdzonych noclegów w Pieninach? Mamy coś dla Ciebie:

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Sromowcach Niżnych

Noclegi w Niedzicy

 

Pogoda na 4 tydzień sierpnia 2019 w Bieszczadach

 

Bardziej optymistyczne prognozy przewidują meteorolodzy dla tego popularnego regionu, jakim są Bieszczady. Będzie o kilka stopni chłodniej, jednak coś za coś. Deszcz możliwy jedynie 30 i 31 sierpnia. Poza tym sporo słońca i idealne warunki do wędrówek po górach. To co? Rzucasz wszystko i wyjeżdżasz w Bieszczady?

 

Bieszczady to popularny region na wyjazdy o każdej porze roku? To co? Wybierasz się?

 

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

Noclegi w Solinie

Noclegi w Lesku

Noclegi w Lutowiskach

 

Pogoda na 4 tydzień sierpnia 2019 w Karkonoszach

 

Dobra pogoda, jednak bardziej przypominająca aurę jesienną, zapowiada się w Karkonoszach. Możemy liczyć tu na dużo chwil ze słońcem. W przeciwieństwie do Podhala i Pienin, deszcz spodziewany jest tu jedynie 28 sierpnia. Bliskość granicy z Czechami, Śnieżka, niezwykłe widoki, wspaniałe miejscowości. Czy trzeba chcieć czegoś więcej, jeśli planuje się wyjazd w ostatnich dniach sierpnia? Może jedynie pogody. Na termometrach od 14 do 17 stopni Celsjusza.

 

Poszukujesz noclegów w Karkonoszach? Sprawdź koniecznie:

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Kowarach

Noclegi w Ściegnach

 

Pogoda na 4 tydzień sierpnia 2019 w Beskidach

 

Na koniec zostawiliśmy jeden z cieplejszych regionów górskich. Beskidy, bo o nich mowa, to wyjątkowy region, pod tym względem, że miejscowości położone są tu w bliskiej odległości od siebie, dzięki czemu można urozmaicać swój wypoczynek, wybierając różne możliwości tras i korzystania z atrakcji. Pogoda będzie w tym wszystkim pomagać. Dużo słońca i bardzo przyjemne temperatury. Na termometrach od 19 do 20 stopni Celsjusza. Opady deszczu możliwe 25 i 30 sierpnia.

 

Jeśli Twoje plany urlopowe są związane z Beskidami, to już dziś pomyśl nad wyborem sprawdzonego noclegu:

 

Noclegi w Ustroniu

Noclegi w Koniakowie

Noclegi w Zawoi

Noclegi w Żywcu

 

Koniec wakacji to również pogorszenie pogody w wielu miejscach kraju. Warto zatem wykorzystać obecną aurę, by później niczego nie żałować.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. AlainAudet (pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również