Pogoda na drugą połowę października 2019

Z jesienią w ostatnich latach bywa różnie. Potrafi zaskoczyć przyjemnym ciepłem, jak i chłodem, a miejscami nawet opadami śniegu. Podobnie jest z samopoczuciem – jednych przygnębia, a drugim dodaje energii. Jak będzie w drugiej połowie października? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody

Z październikiem związanych jest wiele powiedzeń i ludowych przysłów, które mają bezpośredni związek z następnymi porami roku. I tak, większość twierdzi, że: „Gdy październik ciepło trzyma, zwykle mroźna bywa zima”. Czas pokaże, jak będzie w rzeczywistości, jednak już dziś, zgodnie z zapowiedziami meteorologów, można stwierdzić, że druga połowa października będzie zmienna i typowo jesienna.

 

Temperatury będą nieznacznie przekraczać 10 stopni Celsjusza. Można spodziewać się zarówno opadów deszczu, jak i chwil ze słońcem. W nocy temperatury mogą spadać poniżej 0 stopni. To najwyższy czas na przygotowanie cieplejszych ubrań, które pozwolą nam przetrwać ten ciężki czas  co dla niektórych. Sprawdźmy więc pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów kraju.

 

Pogoda na drugą połowę października 2019 nad morzem

 

Wakacje i upalne lato już za nami. Jesień nad morzem potrafi również pokazać się z pozytywnej strony. Tak też powinno być w drugiej połowie października, kiedy to dominować będzie słońce, a na termometrach zobaczymy od 8 do 13 stopni Celsjusza. Opadów deszczu można się spodziewać jedynie od 15 do 20 października. Poza tym powinno być pogodnie i przyjemnie, w sam raz na spacery brzegiem morza.

 

Planujesz wyjazd nad morze w październiku? Mamy coś dla Ciebie!

 

Noclegi w Międzyzdrojach

Noclegi w Darłowie

Noclegi w Sopocie

Noclegi w Chałupach

 

Pogoda na drugą połowę października 2019 na Mazurach

 

O tym, że na Mazurach zawsze miło spędza się czas, chyba nie trzeba nikomu mówić. Pomimo zakończenia sezonu letniego, region ten jest idealnym miejscem na wypoczynek z wielu względów – cisza i spokój, malownicze krajobrazy i piękna jesień dopełniająca całości. Czy trzeba chcieć więcej? Druga połowa października zapowiada się na ogół pogodnie i sprzyjająco, z temperaturami od 6 do 12 stopni Celsjusza. Opady deszczu mogą się pojawić, ale będą one symboliczne i tylko 16 i 21 października.

 

Poszukujesz sprawdzonych noclegów na Mazurach? Oto nasze podpowiedzi!

 

Noclegi w Pasymiu

Noclegi w Rynie

Noclegi w Rucianem-Nidzie

Noclegi w Ostródzie

 

Pogoda na drugą połowę października 2019 w Polsce centralnej

 

Większość mieszkańców Polski centralnej z utęsknieniem wyczekuje wiosny i lata. Jednak podkreślić należy, że jesień to również piękna pora roku, która potrafi zachwycić i którą można w odpowiedni sposób wykorzystać aktywnie lub nadrabiając zaległości związane z kulturą lub spotkaniami ze znajomymi. W drugiej połowie października sytuacja pogodowa sprzyjająca. Dominować będzie słońce, deszcz możliwy jedynie od 16 do 18 października. Na termometrach od 7 do maksymalnie 14 stopni Celsjusza.

 

Jeżeli zależy Ci na znalezieniu fajnego miejsca noclegowego w Polsce centralnej, to sprawdź koniecznie:

 

Noclegi w Warszawie

Noclegi w Łodzi

Noclegi w Ciechocinku

Noclegi w Toruniu

 

Pogoda na drugą połowę października 2019 w górach

 

O tym, jak popularne są góry w okresie wakacyjnym, doskonale mogą świadczyć pustki, z jakimi mamy do czynienia obecnie. Na szlakach, jak i w popularnych miejscach panuje spokój, nie ma tłumów, co tylko podkreśla atrakcyjność regionu. Każdy, kto chce wyjątkowo spędzić czas, powinien wyruszyć w swój ulubiony region górski właśnie we wrześniu lub październiku. Pogoda w tych miesiącach potrafi sprzyjać, co trzeba koniecznie wykorzystać.

 

Druga połowa października w większości regionów górskich pogodna. Nie unikniemy niestety opadów deszczu, jednak najważniejszy jest fakt, że przeważać będzie słońce. Na termometrach temperatury w okolicach 10 stopni Celsjusza. W wyższych partiach gór mogą pojawić się również opady śniegu. Dlatego jeśli planujemy wędrówki po szlakach górskich, to koniecznie pamiętajmy o ciepłym ubraniu i odpowiednim obuwiu. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów górskich.

 

Pogoda na drugą połowę października 2019 w Tatrach

 

Przed nami najpopularniejszy górski region i to niezależnie od pory roku. Tatry są najczęściej wybierane przez turystów, niezależnie czy to lato, czy też zima. W okresie jesiennym również można spotkać miłośników wypoczynku w górach, jednak jest ich zdecydowanie mniej niż w okresie letnim. Doskonale jest to widoczne chociażby w kolejce ludzi, która ustawia się by wjechać na Kasprowy Wierch. Druga połowa października można by rzec, że różna i obfita w każdy rodzaj pogody. Będzie i słonecznie, i deszczowo, a nawet z opadami śniegu, a i temperatury od 6 do 12 stopni Celsjusza.

 

A może Tatry? Już dziś zarezerwuj swój wymarzony nocleg!

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Poroninie

Noclegi w Białce Tatrzańskiej

Noclegi w Nowym Targu

 

Pogoda na drugą połowę października 2019 w Pieninach

 

W Pieninach możemy liczyć na słoneczną, jak i kapryśną jesień. Aura powinna więc zachęcić do korzystania, z tego co w Pieninach najpiękniejsze, a naprawdę jest co podziwiać, szczególnie w złoto-czerwonych barwach. Od 15 do 18 października prognozowane są opady deszczu i temperatury na poziomie od 11 do 14 stopni Celsjusza. Odrobinę cieplej zacznie się robić w kolejnych dniach – na niebie pojawi się duża ilość słońca, a temperatury będą osiągać wartości nawet do 16 stopni Celsjusza. Warto więc wybrać się w ten niezwykły region górski, nawet gdy aura nie do końca dopisuje.

 

Planujesz wyjazd w Pieniny? Oto propozycje sprawdzonych noclegów:

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Sromowcach Wyżnych

Noclegi w Czorsztynie

Noclegi w Krośnicy

 

Pogoda na drugą połowę października 2019 w Bieszczadach

 

Marzysz o jesieni pełnej słońca, spędzonej w Bieszczadach? Koniecznie wybierz się w ostatnim tygodniu października, gdyż dopiero wtedy będziemy mieć do czynienia z dużą ilością słońca. Żeby nie było tak pięknie, to temperatury będą osiągać wartości poniżej 10 stopni Celsjusza. Wcześniejsze dni pod znakiem deszczu – można się go spodziewać od 15 do 18 października. Temperatury na poziomie od 6 do 12 stopni Celsjusza. Cieplejsze ubrania jak najbardziej wskazane, gdyż na samym szczycie zdobywanych gór będzie zimno.

 

To jak? Rzucasz wszystko i wyjeżdżasz w Bieszczady? Swoją podróż rozpocznij od wyboru noclegu!

 

Noclegi w Cisnej

Noclegi w Smereku

Noclegi w Lesku

Noclegi w Solinie

 

Pogoda na drugą połowę października 2019 w Karkonoszach

 

W Karkonoszach aura zdecydowanie zmienna. Pomimo tego, warto wybrać ten region na swoją podróż i zobaczyć niezwykłe miejsca, których tutaj pełno. Jeśli w planach macie zdobycie Śnieżki, to przygotujcie naprawdę ciepłe ubrania, bo na samym szczycie temperatura zdecydowanie będzie osiągać wartości poniżej 0 stopni Celsjusza. W pozostałych miejscach trochę deszczu i słońca. Opady prognozuje się od 15 do 19 października. Pozostałe dni słoneczne i z temperaturami od 6 do 11 stopni Celsjusza.

 

A może Karkonosze? Jeśli masz w planach wyjazd w ten region, to sprawdź koniecznie propozycje noclegów:

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Kowarach

Noclegi w Jeleniej Górze

 

Pogoda na drugą połowę października 2019 w Beskidach

 

Jesienna aura, tłoku nie ma, w związku z czym dobrym pomysłem będzie wyjazd w region Beskidów, w których z pewnością zawsze każdy znajdzie coś dla siebie i to niezależnie od pory roku. Warto podkreślić również, że pogoda będzie sprzyjać – zapowiada się całkiem przyjemne 2 tygodnie w drugiej połowie października. Opady deszczu prognozowane są od 15 do 18 października – w tym czasie na termometrach około 10 stopni Celsjusza. Cieplej zrobi się od 20 października, kiedy to temperatury podskoczą do nawet 15 stopni Celsjusza, a na niebie dominować będzie słońce.

 

Chcesz miło spędzić czas w Beskidach? Zarezerwuj swój nocleg!

 

Noclegi w Szczyrku

Noclegi w Nowym Sączu

Noclegi w Krynicy-Zdroju

Noclegi w Wiśle

 

Druga połowa października to całkiem optymistyczne informacje pogodowe. Co prawda będzie chwila przerwy na opady deszczu, jednak powinniśmy się cieszyć pięknym, jesiennym słońcem, co koniecznie trzeba będzie wykorzystać!

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. Valiphotos (pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również