Pogoda na koniec lipca 2019

Czerwiec upłynął pod znakiem upałów. Rozpoczęły się wakacje, więc musi być ciepło. Czy lipiec nie pokrzyżuje planów związanych z wypoczynkiem i urlopami? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na koniec lipca 2019 roku.

W Polsce cieplej niż w Hiszpanii? Wydaje się niemożliwe, a jednak stało się faktem. Około 20 czerwca termometry w naszym kraju pokazywały o kilka stopni więcej niż w Madrycie, czy innych hiszpańskich miastach. Pogoda, jak na lato przystało, jednak coraz bardziej dokucza susza, szczególnie uprawom. Deszczu w naszym kraju jak na lekarstwo, a rolnicy już rozpoczęli liczenie strat związanych ze swoimi uprawami. Susza zauważalna będzie również w naszych portfelach, gdyż warzywa i owoce będą zdecydowanie droższe? Czy lipiec poprawi nieco sytuację?

 

Wiele na to wskazuje. Temperatury będą się utrzymywać na optymalnym poziomie, spodziewane są również opady deszczu. Można powiedzieć, że chwilowo odpoczniemy od upałów, jednak w dalszym ciągu będziemy się mogli cieszyć piękną, letnią pogodą. Na niebie królować będzie słońce. W ostatnich dniach lipca przewiduje się od 22 do 27 stopni Celsjusza i dużo słońca. Sprawdźmy szczegóły, związane z pogodą w poszczególnych regionach.

 

Pogoda na koniec lipca 2019 nad morzem

 

Sezon nad Bałtykiem w pełni. Z pewnością wielu turystów wyczekuje informacji związanych z pogodą na koniec lipca, bo być może wtedy właśnie przypada termin ich wakacji. Pragniemy uspokoić, że pogoda będzie idealna na leżing, plażing i smażing. Będzie przyjemnie, z temperaturami od 20 do 26 stopni Celsjusza. Przez cały ten czas na niebie królować będzie słońce. 25 i 27 lipca możliwe przelotne burze i lekkie opady deszczu. Nie przeszkodzi to jednak w urlopie.

 

Poszukujesz sprawdzonych miejsc nad morzem? Oto nasze propozycje:

 

Noclegi we Władysławowie

Noclegi w Mrzeżynie

Noclegi w Dźwirzynie

Noclegi w Krynicy Morskiej

 

Pogoda na koniec lipca 2019 na Mazurach

 

Mazury o letniej porze to niezwykle popularny region, który pozwala „naładować baterie” podczas urlopu. Przepiękne jeziora, krajobrazy, wiele tras spacerowych i rowerowych – można by tak jeszcze wymieniać. Koniec lipca zapowiada się pogodnie i miejscami burzowo. Temperatury? Bardzo przyjemne – od 21 do 25 stopni Celsjusza. Przez cały czas mnóstwo słońca. Przelotne burze możliwe 26 i 27 lipca.

 

Jeśli planujesz się wybrać na Mazury, to już dziś zarezerwuj swój nocleg:

 

Noclegi w Giżycku

Noclegi w Ostródzie

Noclegi w Węgorzewie

Noclegi w Rucianem-Nidzie

 

Pogoda na koniec lipca 2019 w Polsce centralnej

 

W Polsce centralnej, podobnie jak w całym kraju – słonecznie i bardzo przyjemnie. Słupki rtęci pokażą od 22 do 27 stopni Celsjusza. Przelotne burze możliwe 26 i 27 lipca, poza tym dużo słońca. Warto wykorzystać ten czas na spacery, przejażdżki rowerowe, spotkania ze znajomymi, czy też spontaniczne wyjazdy za miasto.

 

Noclegi w Polsce centralnej – wybierz ten najlepszy:

 

Noclegi w Warszawie

Noclegi w Toruniu

Noclegi w Ciechocinku

Noclegi w Poznaniu

 

Pogoda na koniec lipca 2019 w górach

 

Każdy, kto w lipcu zaplanował wyjazd w góry, nie powinien żałować. Pod względem pogody urlop powinien należeć do tych z kategorii najlepszych. Nie będzie gorąco, temperatury będą sprzyjać wędrówkom górskim, a klimat miejsc w polskich miejscowościach górski zapewni wyjątkowy wypoczynek. Lato, podobnie jak i zima, to prawdziwe oblężenie regionów górskich. Miejscowości prześcigają się w atrakcjach dla turystów, a górskie widoki zapierają dech w piersiach.

 

Koniec lipca to przyjemna, słoneczna pogoda, z temperaturami od 20 stopni Celsjusza. Mogą pojawiać się burze, dlatego warto zachować ostrożność i sprawdzać bieżące informacje pogodowe. Sprawdźmy szczegóły związane z pogodą na koniec lipca 2019 dla regionów górskich.

 

Pogoda na koniec lipca 2019 w Tatrach

 

Warunki idealne do górskich wędrówek – tak trzeba nazwać rzeczy po imieniu. Nie będzie męczących upałów, a piękna słoneczna i przyjemna aura. Na termometrach zobaczymy od 17 do 22 stopni Celsjusza. Deszcz możliwy jedynie 28 lipca.

 

A może wyjazd w Tatry? Jeśli poszukujesz sprawdzonych miejsc, to mamy coś dla Ciebie:

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Białym Dunajcu

Noclegi w Zębie

Noclegi w Szaflarach

 

Pogoda na koniec lipca 2019 w Pieninach

 

Jeszcze lepiej zapowiada się sytuacja pogodowa w Pieniach. Będzie przede wszystkim o kilka stopni cieplej niż w Tatrach, ale równie przyjemnie i wyjątkowo, w sam raz na udany urlop. Na niebie królować będzie słońce, a termometry pokażą od 22 do 27 stopni Celsjusza. 28 lipca możliwe opady deszczu. Kolejne dni to piękna, letnia pogoda.

 

A może Pieniny? Jeśli nadal nie masz planów, to wybierz się w ten piękny, górski region i zarezerwuj swój nocleg:

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Niedzicy

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Sromowcach Niżnych

 

Pogoda na koniec lipca 2019 w Bieszczadach

 

Jeśli zamierzasz rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady, to koniec lipca 2019 będzie ku temu odpowiednią porą. Przyjemnie, słonecznie i wyjątkowo, w sam raz na udaną górską przygodę. Bieszczady kryją w sobie wiele tajemnic i pięknych, które koniecznie trzeba zobaczyć i odkryć. A pogoda będzie temu wszystkiemu sprzyjać. Na niebie dużo słońca, a na termometrach wartości od 18 do 23 stopni Celsjusza. Przelotny deszcz i burze możliwe 28 lipca.

 

Zamierzasz wyjechać w Bieszczady i poszukujesz noclegu? Oto nasze podpowiedzi:

 

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

Noclegi w Polańczyku

Noclegi w Smereku

Noclegi w Wetlinie

 

Pogoda na koniec lipca 2019 w Karkonoszach

 

W Karkonoszach nieco chłodniej i bardziej deszczowo, ale jak zawsze przepięknie. Ten malowniczy region również latem zachęca turystów szeregiem atrakcji. Piękne góry, wspaniałe miasta, bliskość granicy z Czechami i to nie wszystko. Co jeszcze? Przekonaj się sam! Pogoda Ci w tym wszystkim pomoże. Prognozowana temperatura wyniesie od 16 do 20 stopni Celsjusza. Dużo słońca. Przelotne deszcze i burze możliwe od 25 do 27 lipca.

 

Planujesz wyjazd w Karkonosze? Zarezerwuj swój nocleg:

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Jeleniej Górze

Noclegi w Kowarach

 

Pogoda na koniec lipca 2019 w Beskidach

 

Jeśli Twoje plany wakacyjne na koniec lipca związane są z regionem Beskidów, to trafiłeś idealnie. To właśnie ten region zapowiada się najlepiej pod względem aury. Na niebie dużo słońca, a i temperatury będą też nieco wyższe niż w przypadku poprzednich regionów górskich. Na termometrach zobaczymy od 21 do 26 stopni Celsjusza. Przelotne burze i deszcz możliwe 27 i 28 lipca.

 

Zamierzasz rzucić wszystko i wyjechać w Beskidy? Swoją podróż rozpocznij od wyboru noclegu:

 

Noclegi w Ustroniu

Noclegi w Koniakowie

Noclegi w Żywcu

Noclegi w Istebnej

 

Koniec lipca to bardzo przyjemna aura w całym kraju. Co najważniejsze, odpoczniemy od upałów, ale mimo to, będziemy mogli się cieszyć wspaniałymi warunkami do wypoczynku i wszelakiej aktywności.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. Couleur (pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również