Pogoda na trzeci tydzień listopada 2018

"Deszcze listopadowe budzą wiatry zimowe" - zgodnie ze starym, polskim porzekadłem listopad to czas ochłodzenia, deszczowej pogody i niekiedy śniegu. Powiedzenie to będzie miało niestety odzwierciedlenie w pogodzie, z jaką będziemy mieć do czynienia w trzecim tygodniu miesiąca. Zima zbliża się wielkimi krokami, zaś szanse na skorzystanie z pięknej, polskiej złotej jesieni będa już iluzoryczne. Czy pomimo tego jest szansa, by listopad był miesiącem, w którym będziemy mogli skorzystać ze słońca i pogody idealnej dla naszego samopoczucia? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy prognozę pogody na 3 tydzień listopada 2018 roku.

Trzeci tydzień listopada, to czas, w którym większość kierowców ma już zmienione opony samochodowe lub dopiero przymierza się do ich wymiany. Radzimy uczynić to jak najszybciej, gdyż średnia wartość temperatur będzie utrzymywać się na poziomie 5-6 stopni Celsjusza. Do tego duża dynamika pogodowa, przynosząca opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a w nocy spadek wartości temperatur, nawet do wartości ujemnych. Niestety, nastąpił ten moment pogodowy, w którym większość z nas odczuwa brak energii i zmęczenie, związane z obowiązkami, jak i aurą za oknem. Jak sobie zatem radzić w trzecim tygodniu listopada? Przede wszystkim starajmy się aktywnie spędzać czas, korzystając z obiektów sportowych, nadrabiajmy zaległości związane ze spotkaniami ze znajomymi, czy po porostu oddajmy się naszym pasjom - to z pewnością pozwoli nam przetrwać ten ciężki okres w pogodzie. Niech pocieszający będzie fakt, że od 3 tygodnia listopada do pierwszego dnia wiosny pozostało zaledwie 126 dni.

 

Jak to już zostało wcześniej wspomniane, trzeci tydzień listopada będzie obfitował głównie w opady deszczu i mało chwil ze słońcem. Do tego silne porywy wiatru i temperatura na poziomie 6-7 stopni Celsjusza. Jak zatem będzie kształtować się sytuacja pogodowa w poszczególnych regionach naszego kraju?

 

Pogoda nad morzem

 

Przygotujmy się na naprawdę niekorzystną aurę. Pogoda nie będzie zachęcać zarówno do spacerów, jak i korzystania z uroków tego regionu. Prognozowana jest temperatura na poziomie 5 stopni Celsjusza w Sopocie, w Mielnie od 4 do 6 stopni Celsjusza, do tego deszcz niemalże każdego dnia. Uczucie chłodu będzie potęgował wiatr. Przygotujmy zatem parasole i ciepłe kurtki, gdyż pogoda nie zapowiada się korzystnie. Korzystajmy z oferty muzeów, ciekawych miejsc, obcujmy z wydarzeniami kulturalnymi, gdyż nad morzem jest ich cała masa.

 

Pogoda w Polsce centralnej

 

Czy w Polsce centralnej doczekamy się choć odrobiny słońca? Niestety nie. Słowa klucze na 3 tydzień listopada, podobnie jak w całej Polsce brzmią: "chmury", "deszcz", "wiatr". Temperatura będzie oscylować w granicach 6-8 stopni w Warszawie, zaś w Łodzi od 5 do 7 stopni. Niewykluczone lekkie opady śniegu i śniegu z deszczem. Optymistyczna wiadomość jest taka, że będą idealne warunki do praktykowania "Deszczowej piosenki". Ubierzmy się zatem ciepło i do boju!

 

Pogoda na Dolnym Śląsku

 

Czy pogoda w jednym z najcieplejszych regionów w kraju będzie choć odrobinę inna, niż w pozostałej części Polski? Są na to szanse, gdyż spodziewane są krótkie chwile ze słońcem - dobre i to. Przewidywana temperatura we Wrocławiu wyniesie około 7-8 stopni Celsjusza. Spodziewane są zaledwie 3 dni z deszczem, zatem pesymiści, jak i optymiści znajdą w tym miejscu coś dla siebie. Jednakże magia Wrocławia działa niezależnie od pogody - kto jeszcze tam nie był, musi koniecznie się wybrać i poznać to wyjątkowe miejsce. Podobnie, choć odrobinę chłodniej będzie w Legnicy - tu prognozuje się temperatury w granicach 5-6 stopni. Deszcz możliwy, jednak nie będzie na tyle intensywny, by zakłócić w jakimś stopniu nasze samopoczucie i aktywność.

 

Poszukujesz noclegów na Dolnym Śląsku? Przygotowaliśmy dla Ciebie propozycję miejsc noclegowych w tym pięknym regionie:

 

- Noclegi w Wałbrzychu

- Noclegi w Kłodzku

- Noclegi w Bolesławcu

 

Pogoda w górach

Listopad, to miesiąc, w którym wiele miejscowości przygotowuje się na sezon zimowy. Wyciągi narciarskie rozpoczynają pierwsze prace, właściciele obiektów noclegowych wyczekują już turystów, którzy rozpoczną sezon zimowy i sylwestrowy właśnie w ich obiekcie, do tego góry w klimacie jesienno-zimowym - również mają swój urok. Czy mimo tego, opady deszczu i deszczu ze śniegiem, zaś w wyższych partiach gór samego śniegu, pozwolą miło spędzić czas? Jasne, że tak, albowiem w górach nigdy nie ma czasu na nudę, zaś wyjątkowość miejsc, jak i miejscowych specjałów z pewnością pozwoli przetrwać ten trudny okres pogodowy w miłej atmosferze.

 

Pogoda w Tatrach

 

Idealnie w aurę pogodową w Zakopanem i okolicach wkomponuje się utwór Czerwonych Gitar - "Ciągle pada", gdyż właśnie z taką sytuacją będziemy mieć do czynienia. Przewidywana temperatura wyniesie około 5-7 stopni w Zakopanem i około 7-8 stopni w Chochołowie. Niezalecane są wyjścia na szlaki górskie, gdyż można się tam spotkać z bardzo trudnymi warunkami, z którymi są w stanie sobie poradzić jedynie doświadczeni i wytrwali taternicy.

 

Pogoda w Pieninach

 

Pieniny, w porównaniu z Tatrami, wypadają nieco korzystniej pod względem pogody. Nie będzie aż tylu opadów deszczu, do tego możliwe chwile ze słońcem. Będzie nieco cieplej, bo temperatura może oscylować w granicach nawet 10 stopni w Krościenku nad Dunajcem. Nieco gorsza sytuacja w Sromowcach Wyżnych - tu już opady deszczu niemal każdego dnia i temperatura w granicach 6-7 stopni Celsjusza. Zatem pogoda potrafi zaskoczyć nawet w pobliskich miejscowościach, gdzie aura może być zgoła odmienna.

 

Pogoda w Bieszczadach

 

W Bieszczadach możemy liczyć na chwile ze słońcem i rzecz jasna... deszcz. 3 tydzień listopada można podzielić na dwie części - pierwsza z desczem i temperaturą na poziomie 1-3 stopni Celsjusza i druga z temperaturą w granicach 6-7 stopni i słońcem. Taka sytuacja będzie miała miejsce w Wetlinie. Nad Soliną w Polańczyku sytuacja pogodowa bardzo podobna, z temperaturami sięgającymi nawet 8 stopni Celsjusza. Bieszczady zatem, to kolejny region górski, w którym możemy miło spędzić czas w listopadzie, wszak to jeden z najpiękniejszych regionów w Polsce.

 

Pogoda w Karkonoszach

 

Trzeci tydzień listopada nie wygląda korzystnie pod względem pogody. W porównaniu do pozostrałych regionów górskich, będziemy mieć tu do czynienia z nieco niższymi wartościami temperatur, bo około 2-3 stopnie w Karpaczu. Spodziewane są również opady śniegu. Uwaga, bo drogi mogą być śliskie, warto zatem zdjąć nogę z gazu. Aura bliżej granicy z naszymi sąsiadami Czechami, nieco lepsza. Nie możemy jednak liczyć na dużo chwil ze słońcem, jednakże w Jakuszycach będzie bieco cieplej, gdyż słupki rtęci wskażą tam około 4-5 stopni Celsjusza. Jednak jest to region wyjątkowy pod każdym względem. Przede wszystkim znajduje się tu największa ilość zamków w Polsce, a chociażby przy Wodospadzie Kamieńczyka w Szklarskiej Porębie kręcono sceny do filmu "Opowieści z Narnii". Warto lepiej poznać ten region, nawet jeśli pogoda nie sprzyja.

 

Pogoda w Beskidach

 

Inauguracja sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich i sezonu narciarskiego coraz bliżej, zatem czas lepiej przyjrzeć się temu, z jaką aurą w trzecim tygodniu listopada będziemy mieć do czynienia w Beskidach. W Ustroniu pogoda zapowiada się kapryśnie, jednak optymistyczna wiadomość jest taka, że temperatura osiągnie wartość nawet około 10 stopni Celsjusza. Chwile ze słońcem będą ustępować na rzecz opadów deszczu, zatem nasze samopoczucie może być niekorzystne. W Szczyrku również podobnie - temperatura w granicach 8-9 stopni Celsjusza. Do tego opady deszczu i raczej mało chwil ze słońcem.

 

Trzeci tydzień listopada nie zaskoczy nas niestety pozytywnie pod względem pogody. Jednakże szukajmy też i plusów w związku z obecną wówczas aurą, gdyż każdą podróż można spędzić wyjątkowo, na swój sposób, gdzie nic nie stanie nam na przeszkodzie, nawet listopadowa pogoda.

 

Źródło: accuweather.com

fot. Jan Kroon (Pexels.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również