Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.
Natychmiastowa rezerwacja

Zamek Kliczków

  • Śniadania w cenie
  • Bezpłatne anulowanie
9.8 Rewelacyjny 3 opinie
od 429 zł
1 osoba, 1 noc
Cena gwarantowana

Noclegi w okolicy Bolesławca:

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Bolesławiec

Bolesławiec leży w województwie dolnośląskim. Przez miasto przepływa rzeka Bóbr a okoliczne obszary leśne należą do Borów Dolnośląskich. Bolesławiec to także słynne Zakłady Ceramiczne „Bolesławiec”.


Miasto posiada bardzo dobrze zachowaną średniowieczną siatkę ulic okalającą barokowy ratusz. Wzdłuż pierzei rynkowych i ulic staromiejskich ciągnie się zabudowa kamieniczna. Miasto okalał ciąg murów obronnych z trzema bramami miejskimi: „Górną”, „Mikołajską” i „Dolną”.


W Bolesławcu znajdują się także liczne zabytki, w tym m.in.: kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja, z drugiej poł. XV-XVI w., Sanktuarium Maryjne, późnobarokowy dawny kościół ewangelicki a obecnie rzymsko-katolicki pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zabytkowe średniowieczne mury obronne z XIV w., kaplica przy murach obronnych, planty miejskie, ratusz miejski oraz kamienice otaczające rynek. Na uwagę zasługują także inne obiekty – kamienica, której elewacja jest wykonana z płytek ceramicznych w stylu secesyjnym, gmach arsenału miejskiego – Teatr Stary w Bolesławcu oraz zabytkowy pomnik Kutuzowa w formie obelisku.


arto wiedzieć, że przez miasto przebiega Dolnośląska Droga św. Jakuba – odcinek szlaku pielgrzymkowego do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela w Hiszpanii.

Bolesławiec - co warto zobaczyć?

Jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w Bolesławcu jest miejscowe muzeum. Znajduj się w nim kolekcja przepięknej ceramiki z różnych okresów historycznych. Muzeum istnieje od 1908 roku, swoją siedzibę ma w budynku pochodzącym z XIX wieku.


Zbiory muzeum to miejscowa kamionka licząca ponad 2000 eksponatów. Najstarsze elementy ceramiki pochodzą z I połowy XVIII wieku. Są to głównie ręcznie zdobione dzbany, o kulistych brzuścach, pokrytych brązowym szkliwem ziemnym. Wśród zbiorów muzeum można znaleźć również bardzo ciekawe przykłady wzornictwa Zakładów Ceramicznych „Bolesławiec”. Od 1974 roku projektantem ceramiki muzeum jest Janina Bany-Kozłowska, autorka zestawów kamionki użytkowej, takiej jak: serwisy śniadaniowe i obiadowe oraz dwubarwne naczynia o kontrastowo, bądź harmonijnie zestawionych kolorach.

Bolesławiec – na weekend czy dłuższy pobyt?

Bolesławiec nie jest zbyt dużym miastem, dlatego też weekend w zupełności wystarczy, by poznać je w całości. Większość atrakcyjnych turystycznie miejsc znajduje się w niewielkiej odległości od siebie, dzięki czemu nie musimy tracić czasu na przemieszczanie się.


Jeśli natomiast planujemy zwiedzić nie tylko Bolesławiec, ale także okoliczne miejscowości, możemy zarezerwować sobie nieco więcej czasu. Bo region ten jest niesamowicie ciekawy i atrakcyjny, i każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie.

Lokalne smaki – co zjeść w Bolesławcu?

Bolesławiec leży na Dolnym Śląsku, a ten region Polski słynie z wyjątkowo smacznej kuchni. Najsłynniejszymi i najbardziej cenionymi potrawami regionalnymi są kluski śląskie, zrazy, modra, buchty (kluski na parze), czarne gołąbki oraz karminadle (kotlety mielone). Dania te bez większego problemy znajdziemy w menu miejscowych knajp i restauracji.


Cena obiadu w Bolesławcu dla jednej osoby to koszt średnio 30 - 35 zł. Chcąc zjeść obiad składający się z zupy i drugiego dania z dodatkami trzeba wydać około 40 zł lub więcej. Wiele zależy od rodzaju zamówienia oraz lokalu, na który się zdecydujemy.

Noclegi w Bolesławcu

Bolesławiec posiada rozbudowaną i różnorodną bazę noclegową. Znajdziemy tam noclegi z następujących kategorii: kwatery i pokoje, agroturystyka, pensjonaty, hotele, apartamenty, hostele, motele, internaty i schroniska, noclegi pracownicze, zajazdy oraz wille. Każdy turysta znajdzie tu coś dla siebie, gdyż obiekty te różnią się zarówno standardem, jak i ceną na nocleg czy udogodnieniami.


Turyści szukający noclegu w Bolesławcu najczęściej pytają o obiekty z kategorii: kwatery i pokoje. Liczy się dla nich już nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.

Ceny noclegów w Bolesławcu

Cena za nocleg w Bolesławcu zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje, wtedy koszt noclegu może wynieść nawet od 35 zł. Jednak średnia cena noclegu w Bolesławcu wynosi 100 zł.


Warto jednak pamiętać o tym, że ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Z tego powodu ceny noclegów w weekend mogą być wyższe od cen w dzień powszedni.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Bolesławcu

Turyści poszukujący miejsc noclegowych w Bolesławcu zwracają szczególną uwagę na następujące udogodnienia: prywatna łazienka, zagwarantowane miejsce parkingowe a także telewizor w pokoju i możliwość korzystania z kuchni. Niektórzy dokonując rezerwacji pytają też o dostęp do internetu lub możliwość skorzystania z suszarki. Zdarzają się również zapytania dotyczące lokalizacji oraz akceptacji kart płatniczych.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Bolesławcu

Ile kosztuje nocleg w Bolesławcu?
Cena za nocleg w Bolesławcu zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii noclegi pracownicze Bolesławiec, wtedy koszt noclegu może wynieść od 46 zł. Średnia cena noclegu w Bolesławcu wynosi 104 zł.
Czy ceny noclegów w Bolesławcu w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 0% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Bolesławcu?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Bolesławiec”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Bolesławcu zaczynają się od kwoty 46.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Bolesławcu?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: kwatery i pokoje, pensjonaty. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Bolesławcu mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Bolesławiec opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Bolesławcu to: Czerwony Mak, Pensjonat U JANINY, Domek Pod Lasem.
Które noclegi w Bolesławcu są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Bolesławcu poleca Czerwony Mak, Pensjonat U JANINY, Domek Pod Lasem.
Które noclegi w Bolesławcu są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Pensjonat U JANINY, Czerwony Mak, Domek Pod Lasem.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!