Legnica - noclegi (41 noclegów w Legnicy)

Wyróżnione

Kwatery Dla Firm - Legnica Kwatery Dla Firm - Legnica

Kwatery Dla Firm - Legnica

7.6
Dobry!
od 20
/usługę

Pokoje Gościnne U Kovi

Pokoje Gościnne U Kovi

9.8
Rewelacyjny!
od 50
/usługę
NIEZAPOMINAJEK 7 - POKOJE GOŚCINNE w LEGNICY

NIEZAPOMINAJEK 7 - POKOJE GOŚCINNE w...

od 50
/usługę
Mały, uroczy hostel w centrum Legnicy

Mały, uroczy hostel w centrum Legnicy

od 40
/usługę
Pensjonat Arkadia

Pensjonat Arkadia

8.9
Bardzo dobry!
od 45
/usługę
Kwatery Dla Firm - Legnica

Kwatery Dla Firm - Legnica

7.6
Dobry!
od 20
/usługę
Pokoje Gościnne Erkada
od 40
/usługę
Pensjonat Pod Kasztanami

Pensjonat Pod Kasztanami

Kochlice koło Legnicy
10
Rewelacyjny!
od 60
/usługę
W Rynku Wynajem Pokoi

W Rynku Wynajem Pokoi

Legnickie Pole
od 30
/usługę
Zajazd u Beaty i Violetty

Zajazd u Beaty i Violetty

10
Rewelacyjny!
od 170
/usługę
Motel Kochlice

Motel Kochlice

od 100
/usługę

Noclegi w okolicy Legnicy:

Pałacyk Chojnów

Pałacyk Chojnów

18 km od Legnicy
9.8
Rewelacyjny!
od 150
/usługę
Szkolne Schronisko Młodzieżowe Zacisze

Szkolne Schronisko Młodzieżowe Zacisze

19 km od Legnicy
9.3
Rewelacyjny!
od 33
/usługę
Pokoje Gościnne U Ewy

Pokoje Gościnne U Ewy

20 km od Legnicy
9.4
Rewelacyjny!
od 45
/usługę

Skorzystaj z filtrów, aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Legnica

Legnica jest najstarszym w rejonie, a także trzecim co do wielkości miastem na Dolnym Śląsku. Jej położenie, w centrum Dolnego Śląska, na skrzyżowaniu europejskich szlaków komunikacyjnych sprawia, że ma istotne znaczenie dla rozwoju gospodarczego i turystycznego całego regionu. Legnica słynie z najcieplejszego klimatu w Polsce i co ciekawe jest tutaj najwięcej słonecznych dni w roku w skali kraju. Turyści przyjeżdżają tutaj ze względu na liczne zabytki, które w większości zachowały się w oryginalnej architekturze.

Legnica – co warto zobaczyć?

Będąc w Legnicy, koniecznie trzeba zobaczyć miejscowy zamek, który stanowi jedną z najważniejszych budowli tego miasta. Przez ponad 750 lat służył jako siedziba i symbol władz terytorialnych. Dzisiaj jego wnętrze mieści instytucje oświatowe, a na dziedzińcu organizowane są liczne wydarzenia kulturalne. Swój dzisiejszy wygląd zawdzięcza wielu rozbudowom i przebudowom oddającym ducha kolejnych epok. Na szczególną uwagę zasługują elementy zamku, które zachowały swoją oryginalną formę. Do takich perełek można szczególnie zaliczyć bramę zamkową, która jest najstarszym zabytkiem architektury renesansowej w Legnicy.


Kolejnym miejscem, którego nie można pominąć, podczas zwiedzania miasta jest katedra pw. apostołów św. Piotra i Pawła. Pierwsze wzmianki na temat budynku można znaleźć w dokumentach pochodzących z 1208 roku. Początkowo był to ceglany kościół romański, który powstał na miejscu małej, drewnianej kapliczki. Na początku XIV wieku okazał się zbyt mały i skromny dlatego przystąpiono do jego przebudowy. Na szczególną uwagę zasługują, niezbyt licznie prezentowane na Śląsku rzeźby gotyckie. Kolejno przedstawiające sylwetki świętych: Piotra, Jana Ewangelistę, Bartłomieja oraz splecionych w pożegnalnym uścisku Piotra i Pawła. Od 1992 r. kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła pełni funkcję katedry diecezji legnickiej.

Co robić w Legnicy gdy pada?

Legnica ze względu na liczne zabytki stanowi atrakcyjne miejsce wycieczek niezależnie od pogody czy pory roku. Jeśli jednak podczas naszego urlopu nastąpi niespodziewane załamanie pogody, warto wówczas z otwartych przestrzeni przenieść się do równie atrakcyjnych zabytkowych wnętrz.


Jedno z nich znajdziemy w kościele św. Jana Chrzciciela. Wnętrze kościoła skrywa mauzoleum Piastów, które powstało w latach 1677-1679. Mauzoleum stanowi pierwszą na Śląsku barokową kaplicę grobową, łączącą w sobie wszystkie dziedziny sztuki: architekturę, rzeźbę i malarstwo. We wnętrzu mauzoleum możemy podziwiać między innymi niezwykły sarkofag Jerzego Wilhelma i jego rodziców, który zostały wykonane ze srebrzystej miedzi, następnie ozdobione nakładaną, pozłacaną dekoracją, co w całości tworzy prawdziwe działo sztuki o wybitnych wartościach kulturalnych.

Co robić w Legnicy w wolnym czasie?

Będąc w Legnicy, warto wybrać się do miejskiego parku, który został usytuowany na południowo-wschodnich obszarach miasta. Cały park jest założeniem spójnym estetycznie, a na jego terenie znajduje się przyrodnicza ścieżka edukacyjna. Celem samej ścieżki jest kształtowanie świadomości ekologicznej. Co ciekawe w lipcu 2009 roku park został zniszczony przez huragan, jednocześnie tracąc wiele na swojej świetności i wartości.

Noclegi w Legnicy

Turyści, planując wyjazd do Legnicy, najczęściej pytają o obiekty z kategorii: kwatery i pokoje oraz pensjonaty. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, wyróżniająca się pośród konkurencji, ale również wygodna lokalizacja i nieduża odległość od centrum. Bardzo często turyści, decydując się na konkretne miejsce noclegowe, wcześniej biorą pod uwagę opinie pozostałych gości na temat danego obiektu.

Ceny noclegów w Legnicy

Średnia cena noclegu w Legnicy wynosi 65 zł, jednak najkorzystniej zatrzymać się w obiektach oferujących wynajem pokoi, wówczas za nocleg możemy zapłacić od 20 zł.


Planując urlop, należy pamiętać, że właściciele obiektów indywidualnie ustalają cennik, dlatego ceny mogą różnić się w zależności od sezonu lub weekendu. Zdarza się, że za nocleg podczas weekendu zapłacimy o 22% więcej niż w dzień powszedni.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Legnicy

Poszukując noclegu w Legnicy, turyści najczęściej pytają o dostęp do prywatnej łazienki oraz możliwość skorzystania z kuchni lub wykupienia na miejscu posiłków. Chcą mieć także dostęp do telewizji i internetu.


Kwestią kluczową jest jednak odległość obiektu od centrum miasta oraz parking, na którym mogą bezpiecznie zostawić samochód.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Legnicy

Ile kosztuje nocleg w Legnicy?
Cena za nocleg w Legnicy zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje, wtedy koszt noclegu może wynieść od 20 zł. Średnia cena noclegu w Legnicy wynosi 57 zł.
Czy ceny noclegów w Legnicy w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 11% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Legnicy?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Legnicy zaczynają się od kwoty 20.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Legnicy?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: kwatery i pokoje, pensjonaty. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Legnicy mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Legnicy to: Pokoje Gościnne U Kovi, Pensjonat Arkadia.
Które noclegi w Legnicy są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Legnicy poleca Pokoje Gościnne U Kovi, Pensjonat Arkadia.
Które noclegi w Legnicy są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Pokoje Gościnne U Kovi, Pensjonat Arkadia.
Jakie są największe atrakcje turystyczne w Legnicy?
Do atrakcji turystycznych Legnicy należy między innymi piękne Stare Miasto, które trzeba zwiedzić, oraz kąpielisko Kormoran z dobrze przygotowaną infrastrukturą wypoczynkową.
Co warto zobaczyć w Legnicy?
W Legnicy warto zobaczyć zamek piastowski z przełomu XII i XIII wieku oraz Mauzoleum Piastów, które znajduje się w kościele św. Jana.
Jaki repertuar ma teatr w Legnicy?
Teatr w Legnicy jest teatrem dramatycznym. Nosi imię wybitnej aktorki Heleny Modrzejewskiej.
W jakiej dzielnicy Legnicy najlepiej szukać noclegów?
Najlepszą dzielnicą na nocleg w Legnicy jest zabytkowe Stare Miasto, można również wybrać malowniczy Tarninów, w którym znajdują się ładne wille i XIX-wieczne kamienice. Część tej dzielnicy do 1993 roku zajęta była przez wojska radzieckie.

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej