Pogoda na wrzesień 2019

Wrzesień to miesiąc, który dzieli turystów na dwie grupy – jedni z żalem muszą wrócić do codziennych obowiązków, drudzy z kolei dopiero wtedy decydują się na wyjazd, bo pogoda potrafi dopisać, ceny są niższe, no i przede wszystkim nie będzie tłumów na każdym kroku. A jak w tym roku będzie z aurą? Na podstawie przewidywań synoptyków przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na wrzesień 2019.

Patrząc na to, jak szybko mijają dni, aż nie chce się wierzyć, że wakacje upływają w tak ekspresowym tempie. Można mieć małe zastrzeżenia do pogody, szczególnie w lipcu, jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że aura we wrześniu dopisze, dzięki czemu krótkie lub dłuższe wyjazdy staną się przyjemnością.

 

Warto podkreślić, że popularnym regionem w tym okresie są góry, szczególnie wybierane przez miłośników górskich wędrówek, którzy mogą delektować się tym co najważniejsze w górach – ich pięknem. Pamiętajmy jednak, że dni stają się coraz krótsze, a szybko zapadający zmierzch w poprzednich latach zaskakiwał już niejednego wytrawnego miłośnika górskich wędrówek.

Jeśli chodzi o morze, to wrzesień jest popularnym miesiącem wyjazdów osób starszych i studentów. Ci to mają szczęście, bo rok akademicki rozpoczyna się dopiero w październiku. Nad morzem nie ma tłumów, ceny są niższe, a i pogoda zapowiada się obiecująco.

 

Wrzesień w większej części kraju zapowiada się pogodnie. Na niebie pojawiać się będzie słońce, a temperatura miejscami będą oscylować w granicach 20 stopni Celsjusza. Bliżej połowy miesiąca niewykluczone opady deszczu. Najważniejsze, że początek września pogodny i słoneczny, bo jak mówi przysłowie: „Gdy wrzesień z pogodą zaczyna, zwykle przez miesiąc pogoda się trzyma”. Sprawdźmy szczegółowe informacje pogodowe dla poszczególnych regionów w kraju.

 

Pogoda na wrzesień 2019 nad morzem

 

Mimo, że wakacje już się zakończą, to dalej będzie można poczuć wspaniały klimat miejsc, sprzyjających wypoczynkowi. Pogodę nad morzem we wrześniu można podzielić na dwie części – pierwsza z dużą ilością słońca i temperaturami od 18 do 21 stopni Celsjusza i drugą z opadami deszczu i niższymi wartościami temperatur od 14 do 17 stopni Celsjusza. Słońce pojawi się w drugiej połowie wrześnie dopiero w 4 ostatnich dniach miesiąca.

 

Wyjazd nad morze we wrześniu? Dlaczego nie! Wybierz swój nocleg:

 

Noclegi w Niechorzu

Noclegi w Mielnie

Noclegi w Rowach

Noclegi w Chałupach

 

Pogoda na wrzesień 2019 na Mazurach

 

Gdy zbliża się jesień wielkimi krokami, na Mazurach zaczyna panować wspaniały klimat, który przyciąga turystów. Tereny nabierają pięknych kolorów, a malownicze widoki jezior zachwycają na każdym kroku. Miesiąc ten sprzyja wypoczynkowi, więc nie ma co się dziwić, że również i w tym okresie na brak turystów nie można narzekać. Pogoda będzie podobna do tej nad morzem. A więc, pierwsza połowa września z dużą ilością słońca i temperaturami od 17 do 21 stopni Celsjusza i druga połowa z przewagą deszczu, który spodziewany jest niemal codziennie od 19 do 28 września. Będzie też zdecydowanie chłodniej, na termometrach od 13 do 16 stopni Celsjusza. Więc, jak wyjeżdżać, to tylko w pierwszej połowie września.

 

Poszukujesz sprawdzonych noclegów na Mazurach? Mamy coś dla Ciebie!

 

Noclegi w Ełku

Noclegi w Mikołajkach

Noclegi w Giżycku

Noclegi w Pasymiu

 

Pogoda na wrzesień 2019 w Polsce centralnej

 

W Polsce centralnej nastąpi powrót do codziennej, szarej rzeczywistości. Pojawią się korki, dzieci wrócą do szkół, a dorośli do pracy, a i pogoda też taka nijaka. Przez cały miesiąc będziemy mieć do czynienia i ze słonecznymi dniami i niestety z tymi, kiedy będzie przeważał deszcz. Początek września i jego pierwsza połowa względnie pogodne. Popadać może jedynie 10 września. Poza tym niebo pełne słońca i temperatury od 18 do 22 stopni Celsjusza. Mówiąc krótko, powakacyjny powiew lata. Druga połowa miesiąca to niestety oznaka zbliżającej się jesieni. Będzie dominował deszcz, tego nie da się ukryć. Chwile ze słońcem możliwe dopiero w ostatnich dniach września. Będzie też zdecydowanie chłodniej od 14 do 18 stopni Celsjusza.

 

Planujesz wyjazd do miejscowości w Polsce centralnej? Masz już nocleg?

 

Noclegi w Warszawie

Noclegi w Bydgoszczy

Noclegi w Łodzi

Noclegi w Gnieźnie

 

Pogoda na wrzesień 2019 w górach

 

Wrzesień to popularny miesiąc na wyjazdy w góry. Cieszy się sporym zainteresowaniem głównie ludzi młodych, którzy chcą spędzić czas z dala od tłumów, w ciszy i spokoju. Góry w okresie pomiędzy latem a jesienią robią naprawdę niesamowite wrażenie. Wyraziste kolory, podkreślające piękno i charakter gór to prawdziwa uczta dla oka.

 

Z pogodą bywa różnie, czasami potrafi pojawić się śnieg. W tym roku nie powinno być jednak tak źle – pogoda będzie sprzyjać wyprawom górskim, bo prognozowane są dni z piękną, słoneczną pogodą. Może też popadać, jednak zdecydowanie mniej niż w pozostałych regionach. A jak z temperaturami? Pierwsza połowa z wartościami od 15 do 19 stopni Celsjusza, a w drugiej połowie zdecydowanie chłodniej do maksymalnie 17-18 stopni Celsjusza. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów górskich.

 

Pogoda na wrzesień 2019 w Tatrach

 

Jesteś studentem, został Ci miesiąc wakacji i nie wiesz co ze sobą zrobić? Może to czas, by wyruszyć w Tatry. W tym miesiącu zawsze jest miło i przyjemnie, a wędrówki po górach to prawdziwa przyjemność. Pogoda również powinna dopisać. Pierwsza połowa pod znakiem słonecznych i stosunkowo ciepłych dni, z wartościami temperatur od 15 do 19 stopni Celsjusza. Przelotny deszcz możliwy jedynie 8 września. Zdecydowanie chłodniej zrobi się w drugiej połowie miesiąca. Wtedy też, od 15 do 18 września przewiduje się opady deszczu. Na termometrach od 11 do 17 stopni Celsjusza. Ciepłe kurtki i polary, jak najbardziej wskazane, tym bardziej, że temperatura spada wraz ze wzrostem wysokości.

 

Wybierasz się w Tatry i poszukujesz noclegu? Oto nasze podpowiedzi!

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Kościelisku

Noclegi w Małem Cichem

Noclegi w Nowym Targu

 

Pogoda na wrzesień 2019 w Pieninach

 

W Pieninach, podobnie jak w Tatrach, jednak będzie odrobinę cieplej. Sytuację pogodową również należy podzielić na 2 części – tę ze słońcem i tę z deszczem. Jeśli na spływ Dunajcem i zdobywanie Trzech Koron, to zdecydowanie lepiej jest wybrać się w pierwszej połowie września. Prognozuje się wtedy ciepłe i słoneczne dni z temperaturami od 19 do 23 stopni Celsjusza. Przelotne deszcze możliwe 8 i 15 września. W drugiej połowie miesiąca nastąpi ochłodzenie, pojawi się też większa suma opadów, spodziewana od 23 do 26 września. Na termometrach od 15 do maksymalnie 19 stopni Celsjusza.

 

Pieniny to niezwykły region, idealny na wyjazd o każdej porze roku. Znalazłeś już swój nocleg?

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Sromowcach Wyżnych

Noclegi w Łapszach Niżnych

 

Pogoda na wrzesień 2019 w Bieszczadach

 

Każdy, kto choć raz był w Bieszczadach, doskonale wie, że region ten zachwyca nawet w niepogodę. Wyjątkowość terenów i miejsc zachwyca na każdym kroku, a klimat tu panujący pozwala „naładować akumulatory” na szarą, zwykłą rzeczywistość. Pogoda może nie będzie zachwycać, chociaż z drugiej strony nie będzie też aż tak źle. Tym bardziej, że głównie w pierwszej połowie miesiąca, na niebie będzie pojawiać się słońce. Deszcze i burze możliwe od 8 do 11 września. Temperatury od 14 do 19 stopni Celsjusza. Nieco gorzej będzie w drugiej połowie miesiąca – temperatury od 11 do 16 stopni Celsjusza i dominacja deszczu. Chwile ze słońcem możliwe 22, 29 i 30 września. Podobnie, jak w przypadku poprzednich regionów, jeśli rzucać wszystko i wyjeżdżać w Bieszczady, to głównie w pierwszej połowie września.

 

Marzysz o wyjeździe w Bieszczady? Zrealizuj swoje plany i zarezerwuj nocleg!

 

Noclegi w Cisnej

Noclegi w Solinie

Noclegi w Wołosatem

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

 

Pogoda na wrzesień 2019 w Karkonoszach

 

Z zupełnie odmiennymi warunkami przyjdzie się spotkać turystom, wybierającym się w Karkonosze. Tu przez cały wrzesień stosunkowo chłodno. Pierwsza połowa miesiąca z dużą ilością słońca i temperaturami od 13 do 16 stopni Celsjusza. Przelotny deszcz możliwy 7 i 14 września. W drugiej połowie września zrobi się jeszcze chłodniej. Na termometrach od 10 do maksymalnie 14 stopni Celsjusza. Opady deszczu możliwe 15, 18, 21 i 22 września. Początek jesieni słoneczny, lecz chłodny.

 

Planujesz wyjazd w Karkonosze? Masz już nocleg?

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Kowarach

Noclegi w Jeleniej Górze

 

Pogoda na wrzesień 2019 w Beskidach

 

Pozytywne informacje pogodowe napływają z regionu Beskidów. Tu niemal przez cały miesiąc, wyjątkowo w porównaniu do innych regionów, temperatura utrzyma się na podobnym poziomie. Nie obędzie się oczywiście bez opadów deszczu, jednakże słoneczne dni również gwarantowane. Pierwsza połowa września z temperaturami od 18 do 22 stopni Celsjusza. Piękne słońce z przerwami na deszcz, który może się pojawić 7, 8, 10 i 15 września. W drugiej połowie miesiąca temperatury porównywalne. Opadów deszczu możemy się spodziewać 16, 17 i 21 września.

 

A może Beskidy? Jeśli to Twój wymarzony kierunek podróży, to najwyższy czas zarezerwować nocleg.

 

Noclegi w Ustroniu

Noclegi w Istebnej

Noclegi w Międzybrodziu Żywieckim

Noclegi w Brennej

 

Miesiąc wrzesień przyniesie zdecydowanie zmienną pogodę. Niech jednak nikogo to nie załamuje, bo ciepłe dni można wykorzystać na zwiedzanie i wyjazdy, a chłodne i deszczowe na nadrabianie zaległości filmowych, książkowych lub po prostu spotkania z przyjaciółmi.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. summa (pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również