Pogoda w sierpniu 2020 w Polsce

Pogoda w sierpniu 2020 w Polsce

Za nami prawie półmetek wakacji. W wielu przypadkach ten czas wypełniony był licznymi wspaniałymi wyjazdami, z zachowaniem ostrożności i dystansu społecznego. Spora część osób zaplanowała swoje wakacje na sierpień. Czy aura na kolejny miesiąc będzie zdecydowanie lepsza od tej w lipcu? Wiele na to wskazuje. Na podstawie przewidywań synoptyków przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na sierpień 2020.

Lato w pełni, w popularnych miejscach noclegowych tłumy turystów. Warto podkreślić, że o znalezienie wolnego miejsca noclegowego jest niezwykle ciężko. Wszystko to spowodowane przede wszystkim tym, że większa część Polaków zdecydowała się spędzić tegoroczny urlop w kraju. Króluje dosłownie każdy region w Polsce - najważniejsze, by panowała cisza i spokój, a i dobrze, jeśli pogoda dopisuje.


Z aurą w lipcu nie było tak kolorowo. W wielu miejscach występowały burze i intensywne opady deszczu, powodujące zalania niektórych terenów. Tworzyły się również zalążki trąb powietrznych, co jest niezwykle niebezpieczne. Z najnowszych informacji pogodowych wynika, że w sierpniu sytuacja pogodowa się uspokoi i będzie zdecydowanie lepiej. Pogoda powinna nam sprzyjać, w związku z tym plażowanie, wędrówki po górach, jak i zwiedzanie miast i zabytków powinno być prawdziwą przyjemnością. Mogą oczywiście zdarzać się burze, jednak nie powinny one być już tak intensywne, jak to miało miejsce w poprzednich miesiącach. Temperatury będą osiągać średnie wartości w okolicach 25-26 stopni, co z pewnością powinno wszystkich zadowolić. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów Polski.


Pogoda na sierpień 2020 nad morzem


Dla osób wybierających się w sierpniu nad morze, mamy dobre wiadomości. Kremy z filtrem, parawany, leżaki i okulary przeciwsłoneczne będą niezbędne, bo pogoda przez cały miesiąc powinna sprzyjać. Mówiąc krótko - będzie ciepło i słonecznie, w sam raz do opalania i kąpieli w morzu. Nie będą to jednak upały. Temperatura wody w morzu nieco przekraczająca 20 stopni to prawdziwa przyjemność. Pierwsza połowa miesiąca słoneczna i z temperaturami od 22 do 25 stopni Celsjusza - około 10-11 sierpnia mogą pojawić się przelotne opady deszczu. W drugiej połowie miesiąca kontynuacja wspaniałej i słonecznej aury - temperatury będą osiągać wartości od 20 do 24 stopni. Deszcz prognozowany jest na ostatnie 3 dni miesiąca.


Planujesz wypoczynek nad morzem w sierpniu? Znajdź dla siebie wymarzony nocleg:


Noclegi we Władysławowie

Noclegi w Kołobrzegu

Noclegi w Łebie

Noclegi w Pobierowie


Pogoda na sierpień 2020 na Mazurach


To kolejny z ulubionych regionów Polaków, jeśli chodzi o wakacyjny wypoczynek. Tu sytuacja pogodowa zapowiada się równie dobrze. Przede wszystkim powinniśmy się spodziewać dużej ilości słonecznych dni, przy małej sumie opadów. Nie powinno w związku z tym zakłócać to naszego wypoczynku - będzie przyjemnie i tak, jak tylko chcemy. Pierwsza połowa sierpnia to piękna i słoneczna aura. Na termometrach zobaczymy od 22 do 26 stopni Celsjusza. Przelotnych opadów deszczu możemy się spodziewać 3, 10 i 11 sierpnia. Druga połowa miesiąca równie ciepła i słoneczna - temperatury będą osiągać wartości od 19 do 26 stopni. Pogoda w tej części sierpnia będzie nieco bardziej dynamiczna - mogą pojawiać się przelotne burze, natomiast przejściowych opadów powinniśmy się spodziewać w ostatnim tygodniu sierpnia.


Jeśli Twoje wakacyjne plany związane są z regionem Warmii i Mazur, to już dziś zarezerwuj swój nocleg:


Noclegi w Mrągowie

Noclegi w Węgorzewie

Noclegi w Rucianem-Nidzie

Noclegi w Giżycku


Pogoda na sierpień 2020 w Polsce centralnej


Polska centralna, podobnie jak większość regionów Polski, również powinna charakteryzować się sprzyjającą pogodą. W tej części kraju, każdy kto lubi zwiedzać i poznawać nowe miejsca, w pełni powinien cieszyć się dużą ilością słońca i korzystnymi temperaturami. Pierwsza część miesiąca to duża ilość słońca i temperatury od 24 do 26 stopni Celsjusza, padać nie powinno. Opady i burze mogą pojawić się dopiero w drugiej połowie sierpnia. Nie będą one na szczęście duże i możemy się ich spodziewać 17, 28 i 31 sierpnia. Poza tym powinniśmy mieć do czynienia z kontynuacją tego, co w pierwszej połowie miesiąca. Termometry pokażą od 21 do 25 stopni Celsjusza.


Poszukujesz sprawdzonych noclegów w Polsce centralnej? Sprawdź nasze propozycje:


Noclegi w Warszawie

Noclegi w Poznaniu

Noclegi w Łodzi

Noclegi w Toruniu


Pogoda na sierpień 2020 w górach


Miesiąc sierpień jest niezwykle popularny, jeśli chodzi o wyjazdy w góry - dotyczy to dosłownie każdego regionu górskiego w Polsce. Dzieje się tak z wielu powodów - przede wszystkim właśnie wtedy pogoda okazuje się najbardziej sprawdzalna, a i na atrakcje też nie można narzekać. Wszystko to przyciąga małych i dużych turystów. Szlaki górskie przeżywają prawdziwe oblężenie. Dla tak pięknych górskich widoków warto przejść swoje, by później niczego nie żałować.


Pogoda w sierpniu w górach powinna nam w tym wszystkim pomóc. Będzie przyjemnie, słonecznie i bez upałów. Temperatury powyżej 20 stopni Celsjusza to norma. Niewykluczone w niektórych miejscach będą przelotne opady deszczu i burze. Uważajmy w związku z tym, jeśli w planach mamy wyjście w wyższe partie gór. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów górskich.


Pogoda na sierpień 2020 w Tatrach


Tatry, niezależnie od sezonu, przeżywają prawdziwe oblężenie, nawet w dobie pandemii. W sierpniu spotkamy tu prawdziwe tłumy. Przede wszystkim jest co zwiedzać, a przepiękne widoki górskie tylko utwierdzają nas w przekonaniu, że wybraliśmy właściwe miejsce na nasz wakacyjny wypoczynek. Do tego wszystkiego warto podkreślić wspaniałe warunki pogodowe. W pierwszej połowie sierpnia pogoda zmienna - trochę słońca, trochę deszczu. Opadów możemy się spodziewać 3, 6, 10 i 11 sierpnia. W pozostałe dni słonecznie. Na termometrach od 19 do 22 stopni Celsjusza. Druga połowa sierpnia to kontynuacja takiej aury, z tą różnicą, że będziemy mieć do czynienia z większą ilością słońca. Zrobi się też nieco chłodniej - na termometrach od 17 do 22 stopni Celsjusza.


Wybierasz się w Tatry? Zarezerwuj swój wymarzony nocleg:


Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Kościelisku

Noclegi w Murzasichlu

Noclegi w Zębie


Pogoda na sierpień 2020 w Pieninach


W tym wspaniałym regionie górskim, jakim są Pieniny, będziemy mieć do czynienia z również przyjemną pogodą. Aura typowo letnia. Sytuacja nieco podobna do tej w Tatrach, z tą różnicą, że będzie nieco cieplej. Pierwsza połowa sierpnia to temperatury od 21 do 24 stopni Celsjusza. Do tego wszystkiego dużo słońca. Przelotnych opadów deszczu możemy się spodziewać 5, 6, 10 i 11 sierpnia. Druga połowa miesiąca będzie bardziej ustabilizowana. Przeważać będzie słońce i temperatury na poziomie 20-24 stopni. Przelotnych opadów możemy się spodziewać 17 i 31 sierpnia.


A może Pieniny? Jeśli Twoje plany związane są z tym regionem, to koniecznie zarezerwuj swój nocleg:


Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Niedzicy

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Sromowcach Niżnych


Pogoda na sierpień 2020 w Bieszczadach


O Bieszczadach można mówić dużo. To bez wątpienia jeden z popularniejszych regionów górskich, niezależnie, czy to zima, czy lato. Jeśli planujesz wyjazd w sierpniu, to śmiało możemy stwierdzić, że trafiliśmy w dobre warunki pogodowe. Podobnie, jak w przypadku wcześniej wspomnianych regionów, również i tu możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu i burz. Lato ma to do siebie, że występują tu tego typu zjawiska pogodowe. Aura powinna nas zachęcać do wędrówek po górach. W pierwszej połowie sierpnia dużo słońca i temperatury na poziomie 19-23 stopni Celsjusza. Przelotnych opadów deszczu możemy się spodziewać 1, 4, 6, 10 i 11 sierpnia. Druga połowa miesiąca bardziej stabilniejsza, z dużą ilością słońca i temperaturami na poziomie 17-22 stopni Celsjusza.


Rzuć wszystko i wyjedź w Bieszczady. Sprawdź dostępne noclegi w tym regionie:


Noclegi w Cisnej

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

Noclegi w Polańczyku

Noclegi w Smereku


Pogoda na sierpień 2020 w Karkonoszach


W Karkonoszach pogoda całkiem przyjemna, jeśli chodzi o wypoczynek w górach. Śnieżkę powinno się zdobywać zdecydowanie łatwiej, dzięki świetnym warunkom pogodowym. W pierwszej połowie sierpnia na termometrach od 19 do 22 stopni Celsjusza. Mogą pojawić się przelotne opady deszczu, które są przewidywane na 3, 6 i 11 sierpnia. Nie powinny nam one jednak znacząco przeszkodzić, jeśli chodzi o zdobywanie karkonoskich szczytów. Pozostałe dni w pełni słoneczne. W drugiej połowie sierpnia będziemy mieć do czynienia z podobną sytuacją pogodową. Temperatury na poziomie 16-21 stopni Celsjusza, do tego dużo słońca. Deszcz i burze też mogą się pojawić - przewiduje się, że nastąpi to 16, 19 i 31 sierpnia.


Planujesz wyjazd w Karkonosze? Sprawdź propozycje noclegów:


Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Jeleniej Górze

Noclegi w Kowarach


Pogoda na sierpień 2020 w Beskidach


Przed nami jeden z najcieplejszych regionów górskich, pełen wspaniałych miejsc i atrakcji, cieszący się dużym zainteresowaniem nie tylko w sezonie letnim. Tu nawet w niepogodę jest co robić. Jednak o to nie powinniśmy się martwić. W pierwszej połowie miesiąca dużo słońca i temperatury od 19 do 23 stopni Celsjusza. Przelotne opady deszczu mogą się pojawić 3 i 11 sierpnia. Druga połowa sierpnia to stabilna i słoneczna aura. Opady również się pojawią, ale na szczęście będą niewielkie - przewiduje się, że będzie miało to miejsce 17 i 31 sierpnia. Słupki rtęci pokażą od 17 do 23 stopni Celsjusza.


Poszukujesz sprawdzonych noclegów w Beskidach? Oto nasze propozycje:


Noclegi w Wiśle

Noclegi w Szczyrku

Noclegi w Żywcu

Noclegi w Muszynie


Sierpień, jak na drugi wakacyjny miesiąc przystało, zapowiada się pod znakiem nieco lepszej aury niż ta w lipcu. Korzystajmy więc i podróżujmy w rozmaite miejsca. Pogoda będzie sprzyjać, dlatego czas spełniać marzenia związane z podróżami w rozmaite i nieodkryte miejsca.


Źródło informacji pogodowych: accuweather.com


Następny artykuł Weekend w Pieninach -...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej