Bon turystyczny 500+. Lista miejsc

Bon turystyczny 500+. Lista miejsc

Bon turystyczny na dzieci już niedługo będzie dostępny dla Polaków. Kilka dni temu rozpoczęła się rejestracja przedsiębiorstw, które mają zamiar przyjmować płatności w takiej formie. Jak wygląda lista takich miejsc?

Przedsiębiorcy, którzy chcą dołączyć do listy obiektów przyjmujących płatności bonem turystycznym, już od kilku dni rejestrują swoje firmy. Aby mogli się znaleźć w bazie Polskiej Organizacji Turystycznej, najpierw muszą zgłosić się przez Platformę Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Lista firm, które biorą udział w programie Polski Bon Turystyczny, dostępna jest od 1 sierpnia 2020 roku na stronie programu (bonturystyczny.polska.travel). Co ważne, nie będzie to równoznaczne z jej zamknięciem, gdyż przedsiębiorcy mogą się dopisywać (ale również rezygnować) aż do końca trwania bonu turystycznego. Przypominamy, że będzie on ważny aż do 31 marca 2022 roku.

Poza tym obiekty noclegowe, które przyjmuja płatności bonem turystycznym, są wyraźnie wyróżnione w portalu Nocowanie.pl. Otrzymały specjalne oznaczenie, dzięki czemu turyści szukający noclegów na urlop już na poziomie wyników wyszukiwania widzą, gdzie zapłacą bonem.

Już teraz możesz sprawdzić, gdzie w najpopularniejszych turystycznych kurortach przyjmowane są płatności bonem turystycznym! Wejdź i zobacz:

Bon turystyczny 500 plus. Najważniejsze informacje


  • Bon turystyczny przysługuje na każde dziecko, które nie ukończyło 18 lat. Jest on przyznawany niezależnie od dochodów rodziny, także wtedy, kiedy rodzice pracują za granicą.

  • Bon wakacyjny to jednorazowe wsparcie wynoszące 500 zł na każde dziecko. Jeśli ma ono orzeczenie niepełnosprawności, wtedy przysługuje dodatkowy bon w wysokości 500 zł – więc łączna kwota świadczenia wyniesie 1000 zł.

  • Pieniądze w ramach bonu turystycznego można wykorzystać do 31 marca 2022 roku tylko na wypoczynek w kraju. Użytkownicy zapłacą nim za usługi noclegowe lub imprezy turystyczne, które będą realizowane na rzecz dziecka.

  • Bonu na wakacje nie można zamienić na gotówkę ani otrzymać przelewem. Jest to dokument elektroniczny i takie też będą płatności.

  • Chcąc otrzymać bon turystyczny należy zalogować się do swojego profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS i tam aktywować świadczenie. Osoby, które nie mają takiego profilu, muszą się najpierw zarejestrować.

  • Bon turystyczny na dziecko można aktywować już 1 sierpnia 2020 roku!

Jak płacić bonem turystycznym?


Każda osoba, która będzie uprawniona do pobierania tego świadczenia, otrzyma jeden bon o wartości dostosowanej do liczby dzieci. Aby dokonać płatności bonem turystycznym, należy podać recepcjoniście kod obsługi płatności, a później jednorazowy kod potwierdzający płatność. Zostanie on przysłany SMS-em w czasie dokonywania transakcji. Z bonu można korzystać kilka razy, dopóki na koncie są jeszcze jakiekolwiek środki. W przypadku gdy wartość usługi będzie przewyższać dostępną kwotę, różnicę można dopłacić gotówką, kartą albo za pomocą przelewu.

Warto również wiedzieć, że z wyjazdu opłaconego bonem będzie można skorzystać również po 31 marca 2022 roku. Należy tylko odpowiednio wcześniej dokonać płatności.

Za pomocą bonu turystycznego można zapłacić na przykład za:

  • noclegi w hotelach, pensjonatach, kwaterach i innych obiektach noclegowych, świadczących usługi hotelarskie na terenie Polski,

  • kolonie, obozy rekreacyjne oraz imprezy turystyczne, które są świadczone na rzecz dziecka – nie mogą zawierać elementów zagranicznych (np. krótkiej wycieczki za granicę w ramach atrakcji podczas wyjazdu).

Komentarze (5)

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

5 dni temu
Czy te 500zl musi byc tylko na dziecko czy za pobyt rodziny z dzieckiem tez mozna? Jak np pokedzie oboje rodziców z dwojka dzieci to rodzice musza za siebie płacić czy mozna wszystko z bonu?

Nocowanie.Pl

5 dni temu
POT informuje, że płatności bonem turystycznym mają być realizowane na rzecz dziecka, na które przyznano bon. Usługi hotelarskie i imprezy turystyczne są świadczone na jego rzecz, nawet jeżeli ze względu na wiek nie wiąże się z tym dodatkowa płatność. Warunkiem skorzystania z bonu jest więc uczestnictwo dziecka.

Jeśli masz więcej pytań, tutaj znajdziesz odpowiedzi na te, które są zadawane najczęściej: https://www.nocowanie.pl/bon-turystyczny-faq-dla-turystow.html

Ona

6 dni temu
Mis lista jest na czerwono

Mis

7 dni temu
gdzie ta lista????????????????????

Nocowanie.Pl

6 dni temu
W tej chwili lista wszystkich obiektów, które zgłosiły się do programu, dostępna jest na stronie POT (adres został podany w tekście). Oprócz tego przygotowaliśmy osobne listy dla kilkunastu najpopularniejszych kurortów - zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Zobacz również