Oszuści nas nie zaskoczą, czyli sprawdzone noclegi od Nocowanie.pl

Oszuści nas nie zaskoczą, czyli sprawdzone noclegi od Nocowanie.pl

Nierzetelne oferty noclegów, nieaktualne zdjęcia pokoi a nawet brak pensjonatów pod wskazanym w ofercie adresem - takie niespodzianki mogą czekać na turystów poszukujących wymarzonego miejsca na odpoczynek. Czy istnieje skuteczny sposób, aby uniknąć podobnych sytuacji? Jednym z ciekawych rozwiązań jest certyfikat SPRAWDZONY OBIEKT, który dla swoich użytkowników wprowadził portal Nocowanie.pl.

Czas wyjazdów, to żniwa dla oszustów noclegowych


W tej chwili wiele osób poszukuje noclegów na terenie kraju. Znalezienie interesującej oferty na wakacje granicy niemal z cudem, co chętnie wykorzystują oszuści noclegowi. Liczą bowiem na to, że zdesperowani turyści stracą czujność i łatwiej dadzą się skusić „wyjątkowej okazji”. W tym celu robią wszystko, by przyciągnąć uwagę – tworzą profesjonalnie wyglądające strony internetowe kwater, a nawet posuwają się do tego, że oferują noclegi w istniejących obiektach. Dzieje się to jednak bez wiedzy i zgody właścicieli.

Co powinno być sygnałem alarmującym, że coś jest nie tak? Przede wszystkim bardzo atrakcyjna cena, która jest zbyt niska w porównaniu do innych w danej miejscowości. Czujność powinien wzbudzać też brak numeru stacjonarnego oraz strony internetowej, a także komentarzy w internecie. Poza tym w razie wątpliwości zawsze można sprawdzić obiekt w spisach Urzędu Miasta/Gminy albo Centralnym Wykazie Obiektów Hotelarskich Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jeżeli tam nie figuruje, to prawdopodobnie nie istnieje.

Szukając noclegów na wakacje, ferie czy każdy inny wyjazd, najlepiej korzystać ze sprawdzonych stron, które weryfikują swoją bazę. Robi tak między innymi portal Nocowanie.pl, który od dawna prowadzi autorski program Sprawdzony Obiekt.


Zaufaj Sprawdzonym Obiektom

 

Wyróżnienie SPRAWDZONY OBIEKT przyznawane jest na podstawie 4 stopni weryfikacji. Pierwsze dwa stopnie uzyskują obiekty noclegowe odwiedzone przez przedstawicieli serwisu, w których wykonali oni zdjęcia autentycznych warunków pobytowych. Kolejne stopnie to promocja obiektów otwartych na opinie turystów (konstruktywnie wykorzystujących spostrzeżenia klientów i pozostających z nimi w stałej interakcji) oraz obiektów noclegowych współpracujących z serwisem minimum 12 miesięcy.

W ciągu ostatniego roku nasi przedstawiciele wykonali ponad 30 000 zdjęć w całej Polsce. Codziennie odwiedzamy kilkudziesięciu klientów. Dzięki temu możemy potwierdzić wiarygodność bazy noclegowej serwisu. Naszym obowiązkiem jest podzielenie się tą wiedzą z turystami.
- mówi Kamil Ruciński, Prezes Zarządu Grupy Nocowanie.pl - Warto korzystać z serwisów internetowych, które nie ograniczają swojej roli jedynie do anonimowej prezentacji ofert. Wszystko po to, aby wymarzony urlop przebiegał bez zakłóceń. - dodaje Kamil Ruciński.

Przypomnijmy, że od 2012 roku przy rejestracji nowych obiektów noclegowych serwis Nocowanie.pl prowadzi dodatkową weryfikację przez Biuro Obsługi Klienta, sprawdzając dane rejestrowe firmy i dowody osobiste właścicieli. Ma ona na celu ochronę swoich użytkowników przed oszustami internetowymi.

Według badań Megapanel Gemius PBI jest najpopularniejszym serwisem noclegowym w Polsce - w sezonie letnim serwis Nocowanie.pl odwiedza ponad 2 mln użytkowników miesięcznie.

Następny artykuł 7 pomysłów na urozmaicenie...

Komentarze (16)

ROB

miesiąc temu
Fatalna strona do rejestrowania rezerwacji. Mnie przekierowała w inne miejsce. Wróciłem do booking..... Coś to wymaga poprawy działania. Mnie przepadła zaliczka. I nawet nie startuje do jej odzyskania bo to przy tym schemacie bezcelowe.
Też niezadowlony

Nocowanie.Pl

miesiąc temu
@ROB Koniecznie skontaktuj się Biurem Obsługi Klienta portalu Nocowanie.pl. Nasi specjaliści pomogą w wyjaśnieniu zaistniałej sytuacji.

Niezadowolony

2 miesiące temu
Oszuści nas nie zaskoczą ... a jak wygląda weryfikacja treści umieszczanych przez nieużytkowników , którzy tak z marszu rejestrują się na portalu by napisać oszczercze komentarze . Admin jest zobowiązany sprawdzać wiarygodność wpisu zanim upubliczni komentarz ... niestety w moim przypadku tego nie zrobiono . Jestem bardzo rozczarowany takim postępowaniem tegoż portalu. !!!

Nocowanie.Pl

2 miesiące temu
@Niezadowolony mamy zbyt mało informacji, by w tej chwili odnieść się do Twojego komentarza. Czy masz na myśli opinię zostawioną przez turystę przy ofercie Twojego obiektu noclegowego? Zachęcamy do zgłoszenia tego faktu do naszego Biura Obsługi Klienta. Dzięki temu będziemy mogli zweryfikować jej wiarygodność i odpowiednio zareagować.

zajazdwdolinie123

3 miesiące temu
Kontakt z klientami jest bardzo utrudniony lub prawie niemożliwy. Portal nocowanie usuwa i likwiduje numery telefonów. Wymazują z treści adresy e-mail obiektów noclegowych. Zmieniają regulamin jak chcą i kiedy chcą. Po kilkunastu latach współpracy kończę ogłaszać się na tym portalu.

Nocowanie.Pl

3 miesiące temu
Wprowadzone zmiany dotyczą kwestii bezpieczeństwa oraz ochrony wrażliwych danych osobowych. Zachęcamy do korzystania z bezpiecznego, wewnętrznego systemu korespondencji Nocowanie.pl. Jest on regularnie kontrolowany i zabezpieczony przed atakami z zewnątrz. Dzięki temu stanowi najlepszy kanał kontaktu pomiędzy właścicielem, a turystą poszukującym noclegu. W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z konsultantem lub Biurem Obsługi Klienta.

Ala

ceny pokoi 5-8 osobowych za 15 zł lub 20 zł za pokój !?! a ja mam 232 lat

Agnieszka

Nocowanie.pl to nierzetelny portal. Usuwają negatywne opinie o obiektach.

Nocowanie.Pl

Negatywne opinie o obiektach są przez nas usuwane tylko wtedy, kiedy naruszają regulamin naszego portalu: https://www.nocowanie.pl/regulamin-turysty.html
Znalazłam atrrakcyjny obiekt ale ma opinie zablokowane , boje sie ze to oszustwo bo ceny ma znacznie nizsze niz inni czy na pewno nie ma u was oszustów? wszedzie w granicach 150-200zł doba a tam 60zł

Nocowanie.Pl

Nie znając danych obiektu, który znalazłaś, trudno jest nam go zweryfikować. Zapewniamy jednak, że ze swojej strony dokładamy wszelkich starań, by w naszym portalu znalazły się tylko sprawdzone oferty. Z tego względu stworzyliśmy program weryfikacji "Sprawdzony obiekt", który składa się z 4 etapów. Należą do nich między innymi otwartość na opinie turystów oraz wizyta naszego przedstawiciela, sprawdzającego czy pod danym adresem świadczone są usługi noclegowe. Warto szukać ofert, które osiągnęły wszystkie 4 stopnie weryfikacji.

Rys

Szkoda nerwów na korzystanie z tego portalu. Wysyłam zapytanie o dostępność do kilku pensjonatów i nic. Cisza. Nawet nie chce im się odpisać. Nocowanie.pl to dno!

kiss11@Tlen.Pl

A wystarczyło zadzwonić do pensjonatu/kwatery/ i uzyskać informację :)

Eld Drz

Szkoda, że na portalu można zamieszczać tylko pozytywne opinie. Negatywne, jako nierzetelne, są usuwane.

Ewcia

sprawdzone noclegi. Bzdura!!!!! skorzystalam z portalu po przybyciu na miejsce. szok!!! zdjecia na Waszym portalu obiektu w ktorym mieszkalismy byly robione chyba wieki temu. bylismy rozczarowani. chcielismy wystawic opinie obiektowi na portalu nocowanie.pl niestety wystawianie opinii bylo zablokowane.
Witamy. Jeśli chodzi o zdjęcia obiektów, te wykonane przez nas są oznaczone specjalną ikoną (czasami sesja bywa wykonywana wcześniej, ale zawsze zachęcamy właściciela, by ją odnowił, ponieważ może to zrobić co roku). Natomiast co do opinii, właściciel mógł zablokować ich dodawanie - zarówno tych negatywnych, jak i pozytywnych.

Prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta (tel. 509 336 667, e-mail: bok@nocowanie.pl )byśmy mogli zobaczyć, o jakie miejsce chodzi. Program weryfikacji składa się z 4 poziomów - jeżeli obiekt zablokował opinie, to tym samym traci jeden z nich oraz odznakę "Sprawdzony Obiekt 4/4".

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej