Oszuści nas nie zaskoczą, czyli sprawdzone noclegi od Nocowanie.pl

Oszuści nas nie zaskoczą, czyli sprawdzone noclegi od Nocowanie.pl

Nierzetelne oferty noclegów, nieaktualne zdjęcia pokoi a nawet brak pensjonatów pod wskazanym w ofercie adresem - takie niespodzianki mogą czekać na turystów poszukujących wymarzonego miejsca na odpoczynek. Czy istnieje skuteczny sposób, aby uniknąć podobnych sytuacji? Jednym z ciekawych rozwiązań jest certyfikat SPRAWDZONY OBIEKT, który dla swoich użytkowników wprowadził portal Nocowanie.pl.

Czas wyjazdów, to żniwa dla oszustów noclegowych


W tej chwili wiele osób poszukuje noclegów na terenie kraju. Znalezienie interesującej oferty na wakacje granicy niemal z cudem, co chętnie wykorzystują oszuści noclegowi. Liczą bowiem na to, że zdesperowani turyści stracą czujność i łatwiej dadzą się skusić „wyjątkowej okazji”. W tym celu robią wszystko, by przyciągnąć uwagę – tworzą profesjonalnie wyglądające strony internetowe kwater, a nawet posuwają się do tego, że oferują noclegi w istniejących obiektach. Dzieje się to jednak bez wiedzy i zgody właścicieli.

Co powinno być sygnałem alarmującym, że coś jest nie tak? Przede wszystkim bardzo atrakcyjna cena, która jest zbyt niska w porównaniu do innych w danej miejscowości. Czujność powinien wzbudzać też brak numeru stacjonarnego oraz strony internetowej, a także komentarzy w internecie. Poza tym w razie wątpliwości zawsze można sprawdzić obiekt w spisach Urzędu Miasta/Gminy albo Centralnym Wykazie Obiektów Hotelarskich Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jeżeli tam nie figuruje, to prawdopodobnie nie istnieje.

Szukając noclegów na wakacje, ferie czy każdy inny wyjazd, najlepiej korzystać ze sprawdzonych stron, które weryfikują swoją bazę. Robi tak między innymi portal Nocowanie.pl, który od dawna prowadzi autorski program Sprawdzony Obiekt.


Zaufaj Sprawdzonym Obiektom

 

Wyróżnienie SPRAWDZONY OBIEKT przyznawane jest na podstawie 4 stopni weryfikacji. Pierwsze dwa stopnie uzyskują obiekty noclegowe odwiedzone przez przedstawicieli serwisu, w których wykonali oni zdjęcia autentycznych warunków pobytowych. Kolejne stopnie to promocja obiektów otwartych na opinie turystów (konstruktywnie wykorzystujących spostrzeżenia klientów i pozostających z nimi w stałej interakcji) oraz obiektów noclegowych współpracujących z serwisem minimum 12 miesięcy.

W ciągu ostatniego roku nasi przedstawiciele wykonali ponad 30 000 zdjęć w całej Polsce. Codziennie odwiedzamy kilkudziesięciu klientów. Dzięki temu możemy potwierdzić wiarygodność bazy noclegowej serwisu. Naszym obowiązkiem jest podzielenie się tą wiedzą z turystami.
- mówi Kamil Ruciński, Prezes Zarządu Grupy Nocowanie.pl - Warto korzystać z serwisów internetowych, które nie ograniczają swojej roli jedynie do anonimowej prezentacji ofert. Wszystko po to, aby wymarzony urlop przebiegał bez zakłóceń. - dodaje Kamil Ruciński.

Przypomnijmy, że od 2012 roku przy rejestracji nowych obiektów noclegowych serwis Nocowanie.pl prowadzi dodatkową weryfikację przez Biuro Obsługi Klienta, sprawdzając dane rejestrowe firmy i dowody osobiste właścicieli. Ma ona na celu ochronę swoich użytkowników przed oszustami internetowymi.

Według badań Megapanel Gemius PBI jest najpopularniejszym serwisem noclegowym w Polsce - w sezonie letnim serwis Nocowanie.pl odwiedza ponad 2 mln użytkowników miesięcznie.

Komentarze (6)

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

4 dni temu
Znalazłam atrrakcyjny obiekt ale ma opinie zablokowane , boje sie ze to oszustwo bo ceny ma znacznie nizsze niz inni czy na pewno nie ma u was oszustów? wszedzie w granicach 150-200zł doba a tam 60zł

Nocowanie.Pl

3 dni temu
Nie znając danych obiektu, który znalazłaś, trudno jest nam go zweryfikować. Zapewniamy jednak, że ze swojej strony dokładamy wszelkich starań, by w naszym portalu znalazły się tylko sprawdzone oferty. Z tego względu stworzyliśmy program weryfikacji "Sprawdzony obiekt", który składa się z 4 etapów. Należą do nich między innymi otwartość na opinie turystów oraz wizyta naszego przedstawiciela, sprawdzającego czy pod danym adresem świadczone są usługi noclegowe. Warto szukać ofert, które osiągnęły wszystkie 4 stopnie weryfikacji.

Rys

5 miesięcy temu
Szkoda nerwów na korzystanie z tego portalu. Wysyłam zapytanie o dostępność do kilku pensjonatów i nic. Cisza. Nawet nie chce im się odpisać. Nocowanie.pl to dno!

Eld Drz

Szkoda, że na portalu można zamieszczać tylko pozytywne opinie. Negatywne, jako nierzetelne, są usuwane.

Ewcia

sprawdzone noclegi. Bzdura!!!!! skorzystalam z portalu po przybyciu na miejsce. szok!!! zdjecia na Waszym portalu obiektu w ktorym mieszkalismy byly robione chyba wieki temu. bylismy rozczarowani. chcielismy wystawic opinie obiektowi na portalu nocowanie.pl niestety wystawianie opinii bylo zablokowane.
Witamy. Jeśli chodzi o zdjęcia obiektów, te wykonane przez nas są oznaczone specjalną ikoną (czasami sesja bywa wykonywana wcześniej, ale zawsze zachęcamy właściciela, by ją odnowił, ponieważ może to zrobić co roku). Natomiast co do opinii, właściciel mógł zablokować ich dodawanie - zarówno tych negatywnych, jak i pozytywnych.

Prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta (tel. 509 336 667, e-mail: bok@nocowanie.pl )byśmy mogli zobaczyć, o jakie miejsce chodzi. Program weryfikacji składa się z 4 poziomów - jeżeli obiekt zablokował opinie, to tym samym traci jeden z nich oraz odznakę "Sprawdzony Obiekt 4/4".

Zobacz również