Oferujemy Państwu:

- 13 miejsc noclegowych całorocznych

- 5 pokoi 2,3 i 4 osobowych w domu gospodarzy

- pełne wyżywienie (śniadania, obiady i kolacje)

- możliwość korzystania z oddzielnej kuchni

- piesze wycieczki połączone z obserwacją fauny i flory

- zwiedzanie okolic, bryczki, kuligi po sąsiedzku

- pieczenie barana, ogniska, zadaszony grill

- wędkowanie

- plac zabaw dla dzieci

- parking samochodowy


W okolicy:

Drewniany kościół, d. cerkiew greckokatolicka (1838)

Górzanka to bieszczadzka wieś leżąca kilka kilometrów na zachód od Jeziora Solińskiego. Przy drodze, na stoku wzgórza, wśród starodrzewia stoi drewniana cerkiew św. Paraskewii, która aktualnie pełni rolę kościoła. Od roku 1948 był to kościół filialny, a od roku 1969 jest już kościołem parafialnym. Świątynię zbudowano w latach 1835-38, a jej fundatorem był właściciel wsi Feliks Giebułtowski i miejscowa społeczność.


Kapliczka św. Jana Nepomucena

Na skraju drogi, nad potokiem Wołkowyjka stoi współczesna, wysoka, kamienna kapliczka św. Jana Nepomucena. Zbudowana jest na rzucie kwadratu i przykryta jest dwuspadowym daszkiem, na którym umieszczony jest metalowy krzyż. Kapliczka posiada dwie zabezpieczone metalowymi kratami wnęki. W większej wnęce rezyduje św. Jan Nepomucen. Jest to współczesna, drewniana figura świętego przedstawionego w szatach kapłańskich, biretem na głowie oraz krzyżem trzymanym przy piersi. Powyżej w mniejszej wnęce umieszczona została Pieta.


Punkt Widokowy Na Korbanię z Łopienki oraz Tyskowej

Korbania - (894 m n.p.m.). Nazwa tego widokowego szczytu na niektórych mapach brzmi inaczej, można spotkać nazwy Patrola / Patryja, które należy wiązać ze stojącą tu początkiem XX wieku wieżą triangulacyjną. W starszych przewodnikach i mapach podawana jest nazwa Korbania. Wysokość także bywa rozbieżna. Korbania, to jeden z ciekawszych szczytów w okolicy Bukowca, Łopienki, Stężnicy i Baligrodu, choć ogólnie jego "widokowość" jest dość przesadzona, ponieważ ciekawe obiekty są dość daleko od wierzchołka, dlatego warto mieć lornetkę.


Stoki Narciarskie:

Bystre 15 km

Ustrzyki Dolne 32 km

Weremień 25 km


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Zapytaj o nocleg