Pogoda na początek maja 2019

Nie da się ukryć, że maj to najpiękniejszy miesiąc w roku, tak bardzo lubiany przez turystów. Wszędzie pełno zieleni i kwiatów, a i temperatury coraz wyższe. W tym roku Święta Wielkanocne niemalże łączą się z początkiem maja, więc każdy kto odpowiednio wcześniej zaplanował urlop, powinien go w pełni wykorzystać. Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na początek maja 2019.

Grillowanie, aktywność na świeżym powietrzu, wyjazd na działkę lub nad jezioro – prawda, że większość z tych rzeczy od razu kojarzy się z początkiem maja? Weekend majowy związany jest z dużym ruchem turystycznym i nie tylko te miejsca są najchętniej odwiedzane. Podróż nad morze, w góry, czy do miasta pełnego zabytków już nikogo nie dziwi. Pogoda sprzyja i będzie sprzyjać. Na początku maja, należy się spodziewać pięknej wiosennej pogody, z dużą ilością słońca i temperaturami miejscami przekraczającymi nawet 20 stopni Celsjusza. Takie informacje motywują do działania i sprawiają, że wyjazd poza miasta to już nie tylko plany, ale i rzeczywistość. Maj ma to do siebie, że zachwyca na każdym kroku. Śpiew ptaków, wspaniała przyroda, promienie słoneczne i dużo możliwości na spędzenie wolnego czasu – czego chcieć więcej? Sprawdźmy, jak zapowiada się pogoda na początek maja w poszczególnych regionach kraju.

 

Pogoda na początek maja 2019 nad morzem

 

Pierwsze dni maja nad morzem, przyniosą naprawdę piękną, wiosenną aurę. Może nie będzie to jeszcze letnie ciepło, ale bardzo przyjemne, w sam raz na spacery i przebywanie na plaży. Prognozuje się dużo chwil ze słońcem i temperaturami od 12 do maksymalnie 20 stopni Celsjusza. Przelotny deszcz możliwy jedynie 5 i 6 maja. W pozostałych dniach padać nie powinno. Warto odpowiednio wykorzystać ten czas, tym bardziej, że początek maja nad morzem jest pełen atrakcji, które z każdym kolejnym dniem rozkręcają się na dobre, by być w pełnej gotowości na sezon letni.

 

Planujesz wyjazd nad morze? Sprawdź nasze propozycje noclegów:

 

Noclegi w Kołobrzegu

Noclegi w Pobierowie

Noclegi w Ustce

Noclegi w Jastrzębiej Górze

 

Pogoda na początek maja 2019 na Mazurach

 

Podobnie, jak nad Morzem, będzie też na Mazurach. Region ten szczególnie na wiosnę robi niesamowite wrażenie. Wspaniała przyroda w połączeniu z krajobrazami mazurskich jezior to prawdziwa uczta dla oka, jak i dla duszy. A jeśli pogoda sprzyja, to nic, tylko wyjechać na Mazury. Na początku maja królować tu będzie słońce i temperatury od 14 do 21 stopni Celsjusza. Skoro pogoda zamówiona, to może warto również zarezerwować swój wymarzony nocleg, by miło spędzić czas na Mazurach?

 

Jeśli jeszcze tego nie uczyniłeś, to spieszymy z podpowiedzią:

 

Noclegi w Mikołajkach

Noclegi w Ostródzie

Noclegi w Węgorzewie

Noclegi w Rucianem-Nidzie

 

 

Pogoda na początek maja 2019 na Dolnym Śląsku

 

Przed nami najcieplejszy region w Polsce. Tak chętnie odwiedzany przez turystów również w maju, także i w tym roku pogodowo będzie niezwykle atrakcyjny. Poza Karkonoszami, bo tu nieco chłodniej, zapowiada się piękna, wiosenna i słoneczna pogoda. Na termometrach można będzie zobaczyć wartości od 15 do 20 stopni Celsjusza. Niewykluczone burze, chociaż padać nie powinno. Dolny Śląsk to region bogaty w historię, zabytki i niezwykle piękne miejsca, dlatego warto zaplanować tu urlop i miło spędzić czas.

 

Wybierasz się na Dolny Śląsk? Zarezerwuj swój nocleg:

 

Noclegi we Wrocławiu

Noclegi w Wałbrzychu

Noclegi w Kłodzku

Noclegi w Dusznikach-Zdroju

 

Pogoda na początek maja 2019 w górach

 

Góry w maju? Brzmi bardzo ciekawie. Niezależnie, jakie góry wybierzesz, to niezwykłe doznania i mile spędzony czas – gwarantowane! Coraz więcej turystów pojawia się na szlakach górskich, gdzieniegdzie można jeszcze dostrzec śnieg. Temperatury przyzwoite, jednak podkreślić należy, że kilka stopni niższe niż w pozostałych regionach kraju. Niech to jednak nie zniechęci do wyjazdu w góry, one wynagrodzą wszystko. Sprawdźmy, jak zapowiada się pogoda w poszczególnych regionach górskich.

 

Pogoda na początek maja 2019 w Tatrach

 

Na Podhalu umiarkowanie ciepło. Na niebie pojawi się słońce, jednak nie będzie aż tak ciepło, jak niektórzy sobie wymarzyli. Temperatura będzie oscylować w granicach od 10 do maksymalnie 15 stopni Celsjusza. Przelotny i słaby deszcz możliwe 1, 2 i 6 maja. Poza tym pogodnie. Przed wyruszeniem w góry, warto zabrać ze sobą cieplejsze ubrania, gdyż jak wiadomo temperatura spada wraz z wysokością.

 

Wybierasz się w Tatry i nie masz noclegu? Mamy coś dla Ciebie:

 

Noclegi w Białce Tatrzańskiej

Noclegi w Małym Cichym

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Nowym Targu

 

Pogoda na początek maja 2019 w Pieninach

 

Jedno jest pewne, w tym roku w maju to Pieniny i Beskidy będą najcieplejszymi regionami górskimi w Polsce. Temperatury iście letnie pozwolą miło spędzić czas i umożliwią przechadzki po szlakach górskich przy sprzyjającej aurze. Opady deszczu możliwe jedynie 2 maja. W pozostałe dni pięknie i słonecznie, z temperaturami w okolicach 19-20 stopni Celsjusza. Pieniny to region warty odwiedzenia, z wieloma ciekawymi miejscami dla małych i dużych.

 

A może by tak wyjechać w Pieniny? Zarezerwuj swój nocleg:

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Niedzicy

Noclegi w Sromowcach Wyżnych

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

 

Pogoda na początek maja 2019 w Bieszczadach

 

Najlepszy czas, by rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady zapowiadany jest właśnie na maj. Piękna, dzika przyroda, do tego wspaniała aura – nic, tylko podziwiać wszystko, co znajduje się w tym cudownym regionie. Aura będzie zachęcać do górskich wędrówek i korzystania z licznych atrakcji na świeżym powietrzu. Podobnie, jak w całej Polsce, maj zapowiada się wyjątkowo korzystnie. Prognozuje się temperatury w okolicach 16-17 stopni Celsjusza. Przelotny deszcz możliwy jedynie 2 i 5 maja. Warto zaplanować czas na wyjazd w Bieszczady w maju – naprawdę warto!

 

Poszukujesz sprawdzonych miejsc w Bieszczadach? Oto nasze propozycje:

 

Noclegi w Hoczewiu

Noclegi w Solinie

Noclegi w Lesku

Noclegi w Ustrzykach Górnych

 

Pogoda na początek maja 2019 w Karkonoszach

 

Był najcieplejszy region górski, to dla równowagi, musi być i ten najzimniejszy. Tu, podobnie jak w każdym miesiącu, na czele znajdują się Karkonosze. Będzie o kilka stopni chłodniej niż w pozostałych regionach górskich, jednak piękno gór wszystko wynagrodzi. Warto odwiedzić ten region i skorzystać z całej masy atrakcji dostępnych tu na miejscu. Same Karkonosze w maju to bajka. Ciekawe trasy i szlaki górskie powinny zachęcić każdego do wypoczynku w tym właśnie regionie. Co do pogody, to pomimo niższej temperatury, będzie bardzo zmiennie. Można spodziewać się dosłownie wszystkiego słońca, deszczu i burz. Temperatury bez rewelacji, bo od 9 do maksymalnie 13 stopni Celsjusza. Warto zachować szczególną ostrożność w przypadku burz i odpowiednio wcześniej sprawdzić prognozy pogody.

 

Planujesz wyjazd w Karkonosze? Mamy noclegi, które spełnią Twoje oczekiwania:

 

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Świeradowie-Zdroju

Noclegi w Kowarach

Noclegi w Karpaczu

 

Pogoda na początek maja 2019 w Beskidach

 

Na deser drugi z najcieplejszych regionów górskich. Beskidy, bo o nich mowa, gwarantują przyjemną, majową aurę z korzystnymi wartościami temperatur. Bez wątpienia pogoda zachęcać będzie do wypraw górskich. Na niebie królować będzie słońce, a termometry pokażą w granicach 18-19 stopni Celsjusza. Przelotny deszcz możliwy 1 i 2 maja.

 

Wyjeżdżasz w Beskidy? Masz już zarezerwowany nocleg? Jeśli nie, to sprawdź koniecznie:

 

Noclegi w Zawoi

Noclegi w Ustroniu

Noclegi w Żywcu

Noclegi w Międzybrodziu Bialskim

 

Może nie jest to wymarzona pogoda na początek maja. Warto jednak pamiętać, że okres ten daje wiele pozytywnej energii, nawet w niepogodę. Piękna przyroda, chwila wolnego, liczne atrakcje i pomysły – warto odpowiednio zaplanować swój czas.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. etheriel (pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również