Ucieczka przed walentynkami- gdzie się wybrać

Dla wielu z nas Dzień Świętego Walentego kojarzy się tylko z komercyjnym przesileniem. Witryny sklepów pękają od ilości kiczowatych gadżetów, kartek walentynkowych i poduszek z romantycznymi napisami. Balony w kształcie serca i czerwone róże można zobaczyć na każdym kroku. Restauracje, kina i ulice zapełniają się zakochanymi parami. Dla tych, którzy mają dosyć wszechobecnych rozświergotanych par i walentynkowych świecidełek, przygotowaliśmy kilka alternatywnych wariantów.

Offline


Walentynki wprowadzają Cię w stan depresyjny? Może by tak oderwać się od rzeczywistości, zostawić przereklamowane święto i poszukać nastrojowego miejsca. Zaszyć się na jakiś czas i przeżyć wirtualny detoks. Dla osób, które zamiast dźwięku silników samochodów i e-mailowych powiadomień, usłyszeć chcą szum strumieni i śpiew ptaków, wyjazd do leśnej chatki lub domku nad brzegiem jeziora może być idealnym rozwiązaniem. Miejscem gdzie nie spotkacie tłumów jest Suwalszczyzna, znajdziemy tam najstarszy park krajobrazowy. By spojrzeć na piękną dolinę Szeszupy skorzystajcie z punktu widokowego na Górze Cisowej - symbolu tego regionu. Czas pośród dzikiej przyrody umilą nam długie spacery. Zimowe, piękne widoki Suwalszczyzny pozwolą wam zapomnieć o otaczającym świecie.

Jeśli planujesz weekend na Suwalszczyźnie, sprawdź te oferty noclegowe.

 

Ucieczka w przestworza


Nie masz lęku wysokości bądź chcesz go pokonać? Lubisz nowe wyzwania? Lot balonem czy szybowcem jest na Twojej liście ‘must do’? Teraz jest idealna okazja żeby spełnić te marzenia. Bony na loty można wykupić w większości miast Polski. Tym sposobem nie tylko uciekniesz od walentynek ale także beztrosko oderwiesz się od ziemi. Rozkoszuj się pięknymi widokami na wyciągnięcie ręki - z lotu ptaka wszystko wygląda lepiej!

 

Weź na cel przygodę


Gdzie na pewno nie spotkasz gruchających par? na strzelnicy! W zależności od stopnia poirytowania kiczowatymi walentynkami, możemy wybierać pomiędzy kilkoma rodzajami broni o różnym kalibrze. Dla mocno zdenerwowanych - możliwość wypróbowania legendarnego AK-47. Taki sposób na wieczór to duża dawka niezapomnianych wrażeń i adrenaliny.

 

Muzeum Zerwanych Związków


Najbardziej antywalentynkowe muzeum na świecie znajdziemy w Zagrzebiu. Założone z myślą o przedmiotach i pamiątkach, z którymi zostajemy po zakończeniu związku. W muzeum znajdziemy m.in.: siekierę, która posłużyła do zniszczenia mebli byłej dziewczyny, kilka sukien ślubnych, miłosne listy czy ukradziony na złość toster. Do każdego eksponatu dołączona jest krótka historia. Kolekcja stale jest uzupełniana, każdy może zasilić zasoby muzeum i dodać coś od siebie. Wystawa odwiedziła już ponad 30 miast na całym świecie.

Szukasz miejsca noclegowego w Zagrzebiu? Sprawdź ofertę noclegów.

 

Znajdź czas dla starych znajomych


Twoi najbliżsi znajomi mają już plany ze swoją drugą połówką. Co powiesz na odnowienie starych znajomości? Każdy z nas ma dawnego przyjaciela ze szkolnej ławki, z którym nie widział się kilka lat. Możliwe, że tego dnia doskwiera mu samotność lub woli spędzić ten czas z dala od walentynkowego zamieszania, warto to sprawdzić i wykorzystać okazję na spotkanie, nadrobienie zaległości i powspominanie starych dobrych lat.

 

Zaszyj się w domu


We własnych czterech ścianach raczej nie natkniesz się na czerwone serca z napisem ‘I love you’. 14 lutego spokojnie możesz zostać w domu. Zorganizuj wieczór dla znajomych- dużo śmiechu, wspólne przygotowywanie pizzy i świetnie spędzony czas w przyjacielskiej atmosferze. Urozmaiceniem mogą być przeżywające drugą młodość gry planszowe lub zorganizowanie kina domowego z maratonem po serialach i filmach, które znajdziecie na Netflixie. Przygotujcie dużo popcornu i wygodne miejsca dla każdego. Dobra rozrywka i rosnące emocje gwarantowane.


fot. Daniel Silva Gaxiola (Unpslash.com CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również