Romantyczny Lublin. Gdzie warto się wybrać ze swoją drugą połówką?

Romantyczny Lublin. Gdzie warto się wybrać ze swoją drugą połówką?

Jesień sprzyja spacerom, również tym wspólnie z naszą drugą połówką. W Polsce znajdziemy wiele romantycznych miejsc, w których zakochani miło spędzą czas. Jednym z nich jest Lublin, który zachwyca magicznym Starym Miastem, ale również innymi miejscami, w sam raz dla par. Gdzie się wybrać na randkę i które miejsca odwiedzić? O tym poniższy artykuł.

O Lublinie można mówić wiele wspaniałych rzeczy. Klimat tu panujący tworzą przede wszystkim zabytkowe kamienice, skupione na Starym Mieście - pomiędzy Bramą Krakowską a Bramą Grodzką. Ich urok podkreśla wieczorne oświetlenie, które sprzyja długim spacerom, które swój koniec mogą mieć na zamkowym placu. Całość dopełniają znajdujące się tu wyjątkowe lokale. To, co bez wątpienia czyni Lublin miastem odpowiednim na romantyczną podróż jest wschodni duch tego zakątka kraju, jak i jego mieszkańców. Wieczorne kontemplowanie walorów krajobrazowych, które można połączyć z przebywaniem z naszą ukochaną osobą upłynąć powinno zdecydowanie miło, gdyż Lublin to miasto nie tylko pełne uroku, ale również bezpieczne.


Lubicie spacery? Już dziś poznajcie: 9 najlepszych miejsc na długi romantyczny spacer


Spacer po Starym Mieście

Jeśli zamierzamy sprawić przyjemność naszej ukochanej osobie i zabrać ją lub jego w wyjątkowe miejsce, to warto rozpocząć od Starego Miasta. To miejsce z klimatem, pełne zabytków i tętniące życiem praktycznie przez cały rok. Każdy, kto odwiedza Lublin, powinien tu być i to nie tylko podczas romantycznego spaceru. Na Starym Mieście możemy znaleźć wiele atrakcyjnych, przytulnie urządzonych lokali, które serwują wspaniałe dania kuchni polskiej lub międzynarodowej. Są też klimatyczne kawiarnie, serwujące wspaniałą kawę. Całość dopełniona przez nastrojową muzykę w lokalach lub tą wykonywaną przez tzw. ulicznych grajków na deptaku. Stare Miasto najlepiej jest odwiedzić nocą, kiedy tutejsze oświetlenie nadaje temu miejscu niezwykłego i romantycznego charakteru. Jeśli chcemy sprawić radość naszej ukochanej, to możemy kupić tu bukiety kwiatów od ulicznych sprzedawców. Taka randka nie ma prawa się nie udać.


Stare Miasto jest pełne różnych wyjątkowych zabytków. Co warto zobaczyć? Sprawdź: Atrakcje w Lublinie


Romantyczny spacer po parkuOgród Botaniczny UMCS

Ogród Botaniczny UMCS

Lublin, ul. Sławinkowska

Ogrody botaniczne 9.0
Ogród Saski

Ogród Saski

Lublin, ul. Aleje Racławickie

Parki miejskie 9.6Jeśli planujesz zabrać swoją drugą połówkę w inne romantyczne miejsce, to doskonale sprawdzą się tu lubelskie atrakcje przyrodnicze, które szczególnie na wiosnę i w okresie jesiennym powinny zrobić wrażenie absolutnie na każdym. O wyjątkowości Parku Saskiego i Ogrodu Botanicznego w Lublinie świadczy nie tylko wspaniała roślinność, ale również klimat miejsca, w którym dominuje cisza i spokój i ławeczki, na których możemy odpocząć, porozmawiać i podziwiać piękno przyrody.


Poznaj: 5 najpiękniejszych parków miejskich w Polsce


A może Muzeum Wsi Lubelskiej?Muzeum Wsi Lubelskiej

Muzeum Wsi Lubelskiej

Lublin, ul. al. Warszawska

Skanseny 10.0


Jeśli lubicie spacery z klimatem, to doskonale sprawdzi się tu Muzeum Wsi Lubelskiej, w którym wspólnie możecie miło spędzić czas i zaczerpnąć wyczerpującej wiedzy na temat tego, jak kiedyś wyglądało życie na wsi lubelskiej. Skansen w Lublinie uznawany jest za jeden z najpiękniejszych w kraju. Dobrze, jeśli przekonacie się o tym osobiście. Samo miejsce ma niezwykłą i bogatą historię. Powstało w 1979 roku. Muzeum zostało podzielone na 7 sektorów - Wyżyna Lubelska, Roztocze, Powiśle, Podlasie, Nadbuże oraz sektor dworski i miasteczkowy. Można tu wyjątkowo spędzić nawet cały dzień, podziwiając wnętrza, obejścia, zwierzęta gospodarskie i sam proces wykonywania wiejskich prac polowych, co ma miejsce głównie w weekendy.


Skansen w Lublinie to jeden z najpiękniejszych skansenów w Polsce. Sprawdź: 12 najciekawszych skansenów w Polsce


Spacer nad Zalewem ZemborzyckimZalew Zemborzycki

Zalew Zemborzycki

Lublin, ul. Zemborzycka

Plaże i kąpieliska 9.0


Jeśli lubicie spacery, wodę i bliskość przyrody to idealnym miejscem na romantyczny spacer będzie Zalew Zemborzycki. To popularne miejsce wypoczynku nad wodą w Lublinie. Sama woda, co warto podkreślić, nie zachęca do kąpieli, jednak samo otoczenie, bliskość lasów, czy ścieżki rowerowe - wszystko to gwarantuje mile spędzony czas na świeżym powietrzu. Z powodzeniem możecie wypożyczyć również rowery miejskie i wyruszyć wspólnie na romantyczną wycieczkę rowerową. O każdej porze roku jest tu wyjątkowo. Z pewnością docenicie to również i Wy.


Randka z dużą dawką kultury


Lublin, co warto podkreślić, uznawany jest za miasto z wysoce rozwiniętą kulturą. Wystarczy wspomnieć o licznych przedstawieniach teatralnych, czy koncertach, które są tutaj organizowane. Znajdziemy tu również kina. Propozycja randki może okazać się również wyjątkowa, jeśli wspólnie zdecydujecie się właśnie na taką formę spędzenia czasu. Tutejsze miejsca przywitają Was nietuzinkową wystawą, zaoferują seans lub spektakl, które nie zobaczycie w żadnym innym miejscu.


Sprawdź: Imprezy i wydarzenia w Lublinie


Noclegi w Lublinie


Warto podkreślić, że Lublin posiada dobrze rozwiniętą bazę noclegową. Największą popularnością cieszą się tu kwatery i pokoje oraz apartamenty, wybierane głównie przez pary i rodziny z dziećmi. Dużą rolę odgrywa tu nie tylko cena, ale również lokalizacja - większość obiektów mieści się w ścisłym centrum.


Planując romantyczny pobyt w Lublinie, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę fakt, że właściciele obiektów noclegowych ustalają cennik noclegów indywidualnie, dlatego w sezonie ceny mogą być nieco wyższe. Średnia cena za nocleg w Lublinie wynosi 97 zł. Najkorzystniej prezentuje się oferta kwater i pokoi, w których cena za nocleg rozpoczyna się już od 25 zł od osoby za dobę. Weekendowe cenniki są często o 16% wyższe w porównaniu do tych, które obowiązują w dni powszednie.


Tutaj znajdziesz oferty noclegowe w Lublinie


Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie odkryjecie romantyczne miejsca w Lublinie. Przekonajcie się sami, jak wyjątkowe potrafi być to miasto.


Następny artykuł Gdzie warto się wybrać w...

Komentarze (1)

26 dni temu
Romantyczny ten Lublin :D

Zobacz również