Najlepsze parki rozrywki w Europie

Najlepsze parki rozrywki w Europie

Jeśli uwielbiasz świetną zabawę, bajki, emocje, podróże w czasie i szybkie rollercoastery – nie zwlekaj! Wybierz się do parku rozrywki, który spełni twoje najskrytsze marzenia. Spędź najwspanialszy dzień w swoim życiu – zapomnij o wszystkich troskach i baw się do upadłego! Poniżej przedstawiamy listę najlepszych parków rozrywki w Europie.Tivoli Gardens – Dania


Ten rozsławiony na cały świat park rozrywki położony jest w Kopenhadze. Właśnie tutaj znajdują się jedne z najstarszych na świecie kolejki górskie. Największą atrakcją z pewnością stanowi najwyższa na świecie karuzela! Cieszy się zainteresowaniem turystów, ponieważ właśnie z niej rozpościera się zapierający dech widok na panoramę Kopenhagi i pozostałe atrakcje parku. Wiele atrakcji nawiązuje do bajek Andersena, więc to okazja na powrót do pięknych czasów dzieciństwa.

Co ważne, obowiązuje to osobna opłata za wejście do ogrodu i bilety do poszczególnych atrakcji. Możesz jednak wykupić specjalną wejściówkę „multiride”, która gwarantuje turystom nieograniczony dostęp do atrakcji parku!

Gardaland – Włochy


Park rozrywki mieści się nieopodal sławnej Werony. W pobliżu parku znajduje się Hotel Gardaland oraz otwarte przez 365 dni w roku Gardaland SEA LIFE Aquarium. Jest to najchętniej odwiedzany park rozrywki we Włoszech.

Zajmuje powierzchnię 60 ha i dzieli się na parki tematyczne: Fantasy, Adventure oraz Adrenaline. Niezaprzeczalnie największą i najbardziej wyjątkową atrakcją Gardalandu jest odwrócona kolejka górska Blue Tornado, która rozwija prędkość do 80 km/h.
Gardaland umożliwia turystom zakup specjalnych wieczornych wejściówek za pół ceny.

Puy du Fou – Francja


Marzy ci się podróż w czasie? Koniecznie wybierz się do Puy du Fou we Francji! Motywem przewodnim parku są najważniejsze dla Francji historyczne wydarzenia. Mimo to miejsce wydaje ci się nieatrakcyjne? Zaraz zmienisz zdanie!

To jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie można zobaczyć wyścigi rydwanów, oblężenie średniowiecznego zamku i bitwę morską na żywo!

Baza hotelowa jest równie niezwykła jak sam park rozrywki! Goście mogą spędzić noc w rzymskiej wilii, wojskowych namiotach, średniowiecznych chatach i renesansowej rezydencji. Którą ofertę wybierzesz?

Disneyland Park – Francja


W zestawieniu nie mogło zabraknąć Disneylandu! Nieopodal Paryża znajduje się miejsce niezwykle magiczne, które koniecznie musisz odwiedzić! Jeśli całym sercem kochasz Myszkę Miki i inne postacie bajek Disney’a – nie zwlekaj!

Park zajmuje powierzchnię około 56 ha. Znajduje się tam pięć niezwykłych krain – Main Street USA, Adventureland, Discoveryland, Fantasyland oraz Frontierland. Cały park rozrywki można zwiedzać również z pokładu kolejki. Bogaty jest w karuzele, rollercoastery, ciekawe wnętrza i wiele innych atrakcji. Na szczególną uwagę zasługuje para postaci z bajek, którą można obejrzeć dwa razy dziennie.

Wybierając się do Disneylandu zapoznaj się z planowanymi wydarzeniami. Wiele z nich odbywa się cyklicznie i jest wartych uwagi.

Port Aventura Salou – Hiszpania


To luna park- gigant! Atrakcje podzielone są na 6 strefa tematycznych – Meksyk, Polinezja, Chiny, Dziki Zachód, Śródziemnomorska oraz Ulica Sezamkowa, gdzie dzieci mogą spotkać swoich ulubieńców!

Park szczyci się szybkimi i wysokimi rollercoasterami, które przyprawiają o zawrót głowy! Warto też wybrać się na Huragan Condor, czyli wieżę wolnego spadku z wysokości aż 100 m. Atrakcje są mniej lub bardziej ekstremalne – zdecydowanie dostosowane do wieku i możliwości  wszystkich osób, które odwiedzają go z nadzieją na świetną zabawę.

Następny artykuł Najlepsze parki rozrywki na...

Komentarze

Zobacz również