Pogoda na jesień 2019

Nadchodzi w pogodzie moment, który każdego roku dzieli każdego. Jedni zachwycają się tą porą roku, a inni wręcz przeciwnie. Jesień, bo o niej mowa, to niezwykła pora roku, charakteryzująca się malowniczymi, ciepłymi kolorami, ale również kapryśną i deszczową aurą. Jak będzie w tym roku? Sprawdźmy!

Jesień to pora roku, która trwa od 23 września do 22 grudnia. Dni stają się coraz krótsze, robi się coraz chłodniej, ale niejednokrotnie ta pora roku pokazała, że lubi zaskakiwać. Z pewnością każdy marzy o pięknej, złotej jesieni, podczas której możliwe będą spacery w gronie rodziny lub znajomych. Zbieranie liści, żołędzi i kasztanów to aktywności, które każdy lubi i które są charakterystyczne dla tej pory roku.

 

Jaka zatem będzie jesień w tym roku? Zapowiada się całkiem przyjemnie, jednak musimy pamiętać o cieplejszych ubraniach. Powrót do szkoły powinien upłynąć pod znakiem pogodnych dni. Zapowiadają się słonecznie dni z temperaturami na poziomie 20-23 stopnie Celsjusza. Podobnie będzie w kolejnych dniach. Większego ochłodzenia możemy spodziewać się dopiero w drugiej połowie października, kiedy to temperatury będą oscylować w granicach 10 stopni Celsjusza. Pojawi się też więcej opadów deszczu, a nocami temperatury będą zbliżać się do 0. Niewykluczone przygruntowe przymrozki, które to będą normą w listopadzie. Sprawdźmy więc pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów.

 

Pogoda na jesień 2019 nad morzem

 

Jesień nad morzem to coraz częściej wybierana pora roku na urlop spędzony w gronie najbliższych. Każdy, kto kocha spacery i chce lepiej poznać region, trafił idealnie. Brakuje wakacyjnego gwaru, więc można się skupić na wypoczynku i miłym spędzaniu czasu. Pogoda będzie w tym wszystkim pomagać, szczególnie w pierwszych dniach jesieni, kiedy to na termometrach zobaczymy od 14 do 15 stopni Celsjusza. Mogą pojawić się momentami przelotne opady deszczu. Październik przez pierwszą połowę ciepły i słoneczny, z temperaturami od 14 do 17 stopni Celsjusza. Pogorszenia aury spodziewamy się w drugiej połowie października – pojawi się więcej opadów deszczu, temperatury będą niższe 9-12 stopni Celsjusza. Listopad natomiast pod znakiem zmiennej aury, trochę słońca i deszczu. Temperatury na poziomie od 5 do 8 stopni Celsjusza.

 

Jesień nad polskim morzem? Wybierz nocleg, odpowiadający Twoim oczekiwaniom!

 

Noclegi w Trójmieście

Noclegi w Międzyzdrojach

Noclegi w Helu

Noclegi w Mielnie

 

Pogoda na jesień 2019 na Mazurach

 

Aura sprzyjająca grzybobraniu, a na taką zanosi się na Mazurach, gdzie poza pięknymi jeziorami, można zachwycać się lasami i napotkanymi w nich grzybami. Podobnie jak w przypadku morza, również i tu zapowiada się całkiem przyjemna jesień. Pierwsze dni słoneczne i z temperaturami od 12 do 16 stopni Celsjusza. Na przemian będziemy mieć do czynienia z opadami deszczu i słońcem. Pierwsza połowa października przyjemna i słoneczna. Na termometrach zobaczymy od 12 do 15 stopni Celsjusza. Pogorszenia pogody można się spodziewać w drugiej połowie października, kiedy to dominował będzie deszcz, a na termometrach tylko od 7 do 10 stopni Celsjusza. Początek listopada z możliwymi opadami deszczu ze śniegiem. W kolejnych dniach pogoda się ustabilizuje, pojawi się też słońce, jednak nie zobaczymy więcej niż 6 stopni Celsjusza.

 

Marzy Ci się jesienny urlop na Mazurach? Już dziś zarezerwuj swój nocleg!

 

Noclegi w Mrągowie

Noclegi w Olsztynie

Noclegi w Giżycku

Noclegi w Elblągu

 

Pogoda na jesień 2019 w Polsce centralnej

 

W miejscowościach Polski centralnej, życie toczy się normalnym tempem. W wielu przypadkach ogranicza się do pracy i domu, jednak pamiętać należy, że jesień daje szereg możliwości, dzięki którym możemy spędzić czas aktywnie i optymistycznie. Pierwsze dni jesieni to swoista mieszanka pogodowa – trochę słońca i deszczu i temperatur na poziomie 14-19 stopni Celsjusza. Pierwsza połowa października to już zdecydowanie słoneczna aura. Na termometrach zobaczymy od 15 do 17 stopni Celsjusza. Pogorszenie aury prognozowane jest na drugą połowę miesiąca, kiedy to temperatury będą się wahać w granicach 10-12 stopni Celsjusza, a całą sytuację pogodową zdominuje deszcz. Na początku listopada z kolei możliwe pierwsze opady śniegu z deszczem, a wartości temperatur spadną poniżej 10 stopni Celsjusza.

 

Poszukujesz noclegu w wybranej miejscowości Polski centralnej? Spieszymy z podpowiedzią!

 

Noclegi w Warszawie

Noclegi w Poznaniu

Noclegi we Włocławku

Noclegi w Łodzi

 

Pogoda na jesień 2019 w górach

 

Wyprawy górskie w okresie jesiennym to popularny sposób spędzania wolnego czasu wśród turystów. Złoto-czerwone barwy z perspektywy zdobytego szczytu robią niesamowite wrażenie, o czym przekonał się już chyba każdy. Jednak podkreślić należy również fakt, że ta pora roku niesie ze sobą również ochłodzenie, a w wyższych partiach gór również opady śniegu. Koniecznie zatem należy zabrać ze sobą ciepłe kurtki i odpowiednie obuwie, bo warunki potrafią być nieprzewidywalne. Szlaki również stają się coraz trudniejsze – zalega na nich błoto i potrafią być miejscami śliskie.

 

Pomimo aury, w górach zawsze jest co robić. Każdy, kto kocha ten region, nie powinien narzekać. Przyjeżdża się tu przede wszystkim dla klimatu i wypoczynku. Piękno gór wszystko wynagradza. Jesienna aura zapowiada się całkiem optymistycznie. Pierwsze dni jesieni zmienne – ze słońcem i deszczem i temperaturami w okolicach 15 stopni Celsjusza. Pierwsza połowa października to słoneczna i sprzyjająca górskim wyprawom aura z temperaturami do 18 stopni Celsjusza. Pogorszenie pogody zapowiadane jest na drugą połowę miesiąca, kiedy to wartości temperatur spadną do około 10 stopni Celsjusza i pojawią się pierwsze opady śniegu. Listopad to zmienna aura z temperaturami poniżej 10 stopni Celsjusza. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów górskich.

 

Pogoda na jesień 2019 w Tatrach

 

Tatry to popularny region wypoczynku, niezależnie od pory roku. Jesień można tu uznać za okres przejściowy, kiedy to jest znacznie mniej turystów. Ich podróże zaczną się nasilać dopiero bliżej zimy, dlatego warto wykorzystać wrzesień, październik lub listopad i wyruszyć w Tatry. Pogoda na ogół będzie sprzyjać. Początki jesieni zmienne, z temperaturami od 13 do 15 stopni Celsjusza. Początek października aż do jego połowy pod znakiem słońca. Będzie też ciepło, bo nawet do 17 stopni Celsjusza. Pogorszenie warunków przewidywane jest na drugą połowę miesiąca. Będą przeważać opady deszczu, możliwe również i śniegu. Będzie też chłodniej, bo w granicach 10 stopni Celsjusza. Z podobnymi warunkami będziemy mieć do czynienia również w listopadzie.

 

A może Tatry jesienią? Nie zastanawiaj się i sprawdź propozycje noclegów!

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej

Noclegi w Małem Cichem

Noclegi w Szaflarach

 

Pogoda na jesień 2019 w Pieninach

 

Każdy, kto choć raz był w Pieninach, będzie chciał wracać w to miejsce, niezależnie czy to lato, czy jesień, czy też zima, o wiośnie już nie wspominając. Nacieszyć oczy wspaniałymi jesiennymi barwami to nie sztuka, ale zrobić to w tak wyjątkowym regionie jest już znacznie lepiej. Początek jesieni na ogół piękny i słoneczny. Mogą pojawić się symboliczne opady deszczu. Na termometrach od 14 do 21 stopni Celsjusza. Warunki zatem bardziej przypominające te letnie. Jeszcze lepiej zapowiada się pierwsza połowa października, kiedy na termometrach prawie codziennie można będzie dostrzec wartości w granicach 19 stopni Celsjusza. Przeważać będzie słońce, możliwy niewielki deszcz. Pogorszenie aury i typowo deszczowa pogoda zapowiadana jest na drugą połowę października, kiedy to zrobi się też zdecydowanie chłodniej, bo od 10 do 13 stopni Celsjusza. Początek listopada z możliwymi opadami deszczu ze śniegiem. Taka sytuacja pogodowa będzie towarzyszyć niemal do połowy miesiąca. Na termometrach wartości poniżej 10 stopni Celsjusza.

 

Planujesz wyjazd w Pieniny i szukasz noclegu? Mamy coś dla Ciebie!

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Sromowcach Niżnych

Noclegi w Sromowcach Wyżnych

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

 

Pogoda na jesień 2019 w Bieszczadach

 

Hasło „rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady” pojawia się niemal zawsze, gdy mowa o Bieszczadach. Region ten jest chętnie odwiedzany przez turystów i stanowi doskonałą bazę wypoczynkową o każdej porze roku. Jesienią nabiera niezwykłych kolorów, które z pewnością zrobią wrażenie na każdym podróżującym. Jeśli do tego wszystkiego dodamy piękne, słoneczne dni, to mamy idealną polską, złotą jesień. Pierwsze dni jesieni jednak chłodne, bo od 10 do 12 stopni Celsjusza. Pojawiać się też będą opady deszczu, więc musimy być na to przygotowani. Słonecznej i pięknej aury, z nieco wyższymi temperaturami od 12 do 15 stopni Celsjusza możemy się spodziewać w pierwszej połowie października. Sytuacja pogodowa pogorszy się w drugiej połowie miesiąca. Pojawi się więcej opadów deszczu, zrobi się też chłodniej, bo od 6 do 9 stopni Celsjusza. Prognozowane są też przelotne opady deszczu ze śniegiem, w związku z tym ciepłe ubrania obowiązkowe. Listopad pod znakiem opadów deszczu, czasami śniegu. Na termometrach od 2 do 7 stopni Celsjusza. Nocami wartości temperatur będą spadać poniżej 0.

 

Poszukujesz sprawdzonych noclegów w Bieszczadach? Sprawdź koniecznie!

 

Noclegi w Cisnej

Noclegi w Wołosatem

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

Noclegi w Solinie

 

Pogoda na jesień 2019 w Karkonoszach

 

Przed nami region, który zazwyczaj charakteryzuje się dużo niższymi temperaturami niż pozostałe części kraju. Pomimo tego, warto tu przyjechać i rozkoszować się jesiennymi aspektami, które można dostrzec na każdym kroku. Sam region zachwyca licznymi atrakcjami, więc na pewno nikt się tu nie będzie nudził, nawet gdy aura nie będzie sprzyjać. Pierwsze dni jesieni słoneczne i bez opadów. Mogą się one jednak pojawić w kolejnych dniach, jednak na szczęście nie będą intensywne. Temperatury w pierwszych dniach kolejnej pory roku wyniosą od 10 do 13 stopni Celsjusza. Pierwsza połowa października, podobnie jak w całym kraju, słoneczna, z symbolicznymi opadami deszczu. Na termometrach od 12 do 14 stopni Celsjusza. Zdecydowanie chłodniej zrobi się  w drugiej połowie miesiąca i na początku listopada. Wtedy dominować będą opady, również śniegu, a temperatury będą osiągać wartości poniżej 10 stopni Celsjusza.

 

Wyjazd w Karkonosze jesienną porą? To bardzo dobra decyzja!

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Kowarach

Noclegi w Świeradowie-Zdroju

 

Pogoda na jesień 2019 w Beskidach

 

Okres jesienny w Beskidach to nie tylko inauguracja Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle pod koniec listopada, ale również doskonała okazja, by gdzieś wyjechać i miło spędzić czas. Beskidy to region magiczny – każdy, kto tam był, potwierdzi te słowa. Nie tylko jesienią robią niesamowite wrażenie, dlatego najlepiej samemu to sprawdzić. Jesień w Beskidach zapowiada się całkiem przyjemnie, przynajmniej jej początek i pierwsza połowa października. Pierwsze dni jesieni słoneczne i z temperaturami od 13 do 19 stopni Celsjusza. Mogą pojawić się również opady deszczu, ale na szczęście będą tylko symboliczne. Podobna sytuacja w pierwszej połowie października – wówczas na termometrach zobaczymy od 15 do 19 stopni Celsjusza, a na niebie dużo słońca. Pogorszenie aury zapowiadane jest na drugą połowę miesiąca. Przez niemal cały ten czas będzie występował deszcz, a nawet i śnieg z deszczem. Spadnie też temperatura, bo poniżej 10 stopni. Listopad zmienny, z przewagą deszczu i temperaturami w granicach 10 stopni Celsjusza. Pod względem regionów górskich, to właśnie Beskidy wypadają najkorzystniej, jeśli chodzi o pogodę na jesień 2019.

 

Wybierasz się w Beskidy? Zarezerwuj swój nocleg!

 

Noclegi w Koniakowie

Noclegi w Ustroniu

Noclegi w Brennej

Noclegi w Międzybrodziu Żywieckim

 

Podsumowując, zapowiada się nam całkiem przyjemna jesień. Wiadomo, że pogoda zmienia się z dnia na dzień i może być różnie, ale mamy nadzieję, że piękna, złota jesień będzie towarzyszyć nam jak najdłużej. Jeśli jakikolwiek wyjazd, to rzecz jasna że w pierwszej połowie października.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. pixabay.com, CC0

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również