Pogoda na sierpień 2019

Ostatni miesiąc wakacji, jakim jest sierpień, to czas licznych wyjazdów dalszych i bliższych. Skoro pogoda dopisuje, to warto odpowiednio zaplanować swój czas i spędzić go w gronie rodziny lub znajomych. Sierpień charakteryzuje się zazwyczaj sprawdzoną i słoneczną aurą, dlatego tak wiele osób właśnie na ten czas planuje swoje urlopy. A jak będzie w tym roku? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na sierpień 2019.

Lato w pełni, w związku z tym w popularnych miejscach wypoczynkowych prawdziwe tłumy. Jedni wolą ciszę i spokój, z dala od miejskiego zgiełku, inni z kolei chcą jak najbardziej aktywnie spędzać swój urlop. Aktywność może mieć wiele form, bo poznawanie regionu, zabytków i historii również należy zaliczyć do tej kategorii.

 

Wśród turystów dominują głównie miłośnicy morza i gór. Niestety nie jesteśmy Chorwacją, w której można połączyć jedno i drugie, jednak niezależnie od tego, jaki region wybierzemy, nie powinniśmy żałować. Pogoda będzie sprzyjać, w związku z tym i plażowanie, jak też wędrówki po górach będą przyjemnością. Sierpień zapowiada się słonecznie i burzowo. Temperatury będą osiągać wartości do maksymalnie 28 stopni Celsjusza, czyli jak na lato przystało. Sprawdźmy szczegóły związane z pogodą dla poszczególnych regionów kraju.

 

Pogoda na sierpień 2019 nad morzem

 

Kremy z filtrem do opalania, parawany, leżaki, ręczniki, kostiumy kąpielowe, okulary przeciwsłoneczne – te i inne rzeczy przydadzą się z pewnością, jeśli w planach mamy wypoczynek nad polskim morzem. Można powiedzieć, że warunki idealne do wypoczynku. Nie będzie zbyt gorąco, a woda w morzu o temperaturze przekraczającej 20 stopni Celsjusza to prawdziwa przyjemność. Pierwsza połowa miesiąca słoneczna i z temperaturami od 22 do 26 stopni Celsjusza. Przelotne opady deszczu możliwe 11 sierpnia. W drugiej połowie sierpnia odrobinę chłodniej, jednak dalej przyjemnie i słonecznie. Na termometrach zobaczymy wartości od 20 do 24 stopni Celsjusza. Przelotne opady deszczu możliwe 20 sierpnia.

 

Planujesz wypoczynek nad morzem w sierpniu? Pospiesz się, bo czasu by znaleźć nocleg, coraz mniej:

 

Noclegi w Jastarni

Noclegi w Niechorzu

Noclegi w Międzyzdrojach

Noclegi w Karwi

 

Pogoda na sierpień 2019 na Mazurach

 

Również przyjemnie, ale nieco bardziej dynamicznie zapowiada się pogoda w regionie Warmii i Mazur. Przede wszystkim należy się spodziewać częstszych burz, na które w szczególności trzeba uważać, jeśli mamy w planach wypłynięcie na jeziora. Burze spowodują również pojawienie się większej sumy opadów w regionie, co tylko przez chwilę zakłóci odpoczynek, a jednocześnie orzeźwi po dniach pełnych słońca i letniego ciepła. Pierwsza połowa sierpnia to piękna i słoneczna aura. Na termometrach zobaczymy od 21 do 26 stopni Celsjusza. Przelotne burze i opady deszczu możliwe 2, 9, 10 i 11 sierpnia. Druga połowa sierpnia o kilka stopni chłodniejsza, jednak w dalszym ciągu można spodziewać się burz. Bez obaw, na dni pełne słońca również możemy liczyć. Temperatury osiągać będą w tym okresie wartości od 20 do 24 stopni Celsjusza. Burz i deszczu można się spodziewać 21, 22 oraz 25 i 26 sierpnia.

 

Jeśli Twoje wakacyjne plany związane są z regionem Warmii i Mazur, to już dziś znajdź swój wymarzony nocleg:

 

Noclegi w Ostródzie

Noclegi w Pasymiu

Noclegi w Olsztynie

Noclegi w Ełku

 

Pogoda na sierpień 2019 w Polsce centralnej

 

W Polsce centralnej, w porównaniu do wyżej wspomnianych regionów, bez większych zmian. Również i tu będziemy mogli cieszyć się ciepłem i dużą ilością słońca. Niewykluczone również burze, które będą pojawiać się zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie miesiąca. Pierwsza część sierpnia przyniesie temperatury od 22 do 27 stopni Celsjusza. Burze spodziewane są od 9 do 13 sierpnia. W drugiej połowie miesiąca nadal dużo słońca, z temperaturami od 21 do 24 stopni Celsjusza. Przelotne opady deszczu możliwe 22 sierpnia.

 

Jeśli poszukujesz sprawdzonych noclegów w Polsce centralnej, to sprawdź koniecznie:

 

Noclegi w Warszawie

Noclegi w Bydgoszczy

Noclegi w Malborku

Noclegi w Gorzowie Wielkopolskim

 

Pogoda na sierpień 2019 w górach

 

Spośród najbardziej popularnych miesięcy, to chyba właśnie sierpień przoduje, jeśli chodzi o wyjazd w góry. Dzieje się tak, bo pogoda zazwyczaj się sprawdza, a i robić też jest co. Liczne atrakcje w miejscowościach przyciągają i małych i dużych turystów. Szlaki górskie przeżywają prawdziwe oblężenie. Dla tak pięknych górskich widoków warto przejść swoje, by później nie żałować.

 

Pogoda w sierpniu we wszystkim pomoże. Będzie przyjemnie, słonecznie, lecz bez upałów. Temperatury powyżej 20 stopni to norma. Mogą również pojawić się przelotne opady deszczu i burze. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów górskich.

 

Pogoda na sierpień 2019 w Tatrach

 

Tatry, niezależnie od sezonu, przeżywają prawdziwe oblężenie. Również i w sierpniu panuje spory ruch. Jest co zwiedzać, a przepiękne tatrzańskie widoki tylko utwierdzają w przekonaniu, że wybrało się idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek. Pogoda idealna, jak na sierpień przystało. W pierwszej połowie miesiąca dużo słońca i temperatury od 17 do 23 stopni Celsjusza. Przelotny deszcz możliwy 5 i 12 sierpnia. Druga połowa sierpnia nieznacznie cieplejsza. W dalszym ciągu możemy liczyć na dużą dawkę słońca. Na termometrach zobaczymy od 20 do 23 stopni Celsjusza. Przelotne deszcze i burze możliwe 26 i 27 sierpnia. Sierpień w Tatrach – jak najbardziej na tak!

 

Wybierasz się w Tatry? Masz już swój wymarzony nocleg?

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Gliczarowie Górnym

Noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej

Noclegi w Nowym Targu

 

Pogoda na sierpień 2019 w Pieninach

 

W Pieninach aura zróżnicowana, ale typowo letnia. Szanse na deszcz przez cały miesiąc są identyczne jak i na słońce. Pozytyw w tym wszystkim jest taki, że będzie ciepło. Pierwsza połowa sierpnia to temperatury od 21 do 27 stopni Celsjusza. Przelotne deszcze i burze możliwe 1, 3, 5, 6 i od 12 do 15 sierpnia. Warto sprawdzać bieżące informacje pogodowe, szczególnie jeśli w planach mamy wyruszenie na szlaki górskie. Druga połowa miesiąca bardziej ustabilizowana. Temperatury od 21 do 23 stopni Celsjusza i dużo słońca. Chwile z deszczem możliwe od 20 do 23 sierpnia. Warto wyruszyć w Pieniny w sierpniu. Liczne atrakcje, wspaniałe miejsca i bogato rozwinięta baza noclegowo-gastronomiczna to wyjątkowa zachęta, by odwiedzić ten region.

 

A może Pieniny? Jeśli Twoje plany związane są z tym regionem, to koniecznie zarezerwuj swój nocleg:

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Czorsztynie

Noclegi w Łapszach Niżnych

Noclegi w Jaworkach

 

Pogoda na sierpień 2019 w Bieszczadach

 

Ile by nie mówić o Bieszczadach, to zawsze będą one popularnym miejscem wypoczynku turystów, niezależnie czy to zima, czy lato. Jeśli planujesz wyjazd w sierpniu, to można powiedzieć, że trafiłeś w idealne warunki pogodowe. Podobnie, jak w Pieninach, również i tu możliwe burze i przelotne deszcze, ale lato ma to do siebie, że występują takie zjawiska pogodowe. Nie będzie za to upałów, co umożliwi swobodną wędrówkę po górach. Pierwsza połowa sierpnia z temperaturami od 18 do 22 stopni Celsjusza. Przejściowe burze możliwe 1, 3, 5-8 oraz od 12 do 15 sierpnia. Druga połowa miesiąca odrobinę chłodniejsza, bo z temperaturami od 17 do 19 stopni Celsjusza. Przelotne opady deszczu możliwe 20 i 21 sierpnia.

 

Jeśli zamierzasz rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady, to już dziś sprawdź dostępne noclegi w popularnych miejscowościach:

 

Noclegi w Cisnej

Noclegi w Lutowiskach

Noclegi w Solinie

Noclegi w Smereku

 

Pogoda na sierpień 2019 w Karkonoszach

 

W Karkonoszach pogoda pod względem temperatur mało letnia, jednak na niebie będzie można zobaczyć dużo słońca. Śnieżkę będzie zdobywać się łatwiej, dzięki panującym wartościom temperatur. Na termometrach w pierwszej połowie sierpnia zobaczymy od 15 do 20 stopni Celsjusza. Od 4 do 7 sierpnia zapowiadane są opady deszczu, które częściowo mogą przeszkodzić w planach związanych ze zdobywaniem gór. Pozostałe dni w pełni słoneczne. Sytuacja pogodowa nieco się pogorszy w drugiej połowie miesiąca. Temperatury będą osiągać wartości od 14 do 19 stopni Celsjusza. Nie powinno to jednak nikogo martwić, bo taka aura w górach to warunki idealne. Również i w tym okresie przewiduje się opady deszczu, które mogą pojawiać się od 20 do 23 sierpnia i 26-27 sierpnia.

 

Planujesz wyjazd w Karkonosze? Sprawdź propozycje noclegów:

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Piechowicach

Noclegi w Ściegnach

 

Pogoda na sierpień 2019 w Beskidach

 

Przed nami jeden z najcieplejszych regionów górskich w sierpniu, ale również i tu możemy się spodziewać opadów deszczu i przejściowych burz. Beskidy to region urozmaicony pod względem atrakcji turystycznych, w związku z czym nawet w niepogodę jest tu co robić. Pierwsza połowa sierpnia pod znakiem pięknej, letniej pogody z temperaturami od 22 do 27 stopni Celsjusza. Przelotne opady deszczu możliwe 7 i 8 sierpnia. W drugiej połowie miesiąca odrobinę chłodniej, z większą ilością opadów. Temperatury od 20 do 24 stopni Celsjusza. Opady deszczu mogą pojawić się 17, 20, 21 i 27 sierpnia.

 

Poszukujesz sprawdzonych noclegów w Beskidach? Oto nasze propozycje:

 

Noclegi w Wiśle

Noclegi w Brennej

Noclegi w Milówce

Noclegi w Międzybrodziu Żywieckim

 

Sierpień, jak na drugi miesiąc lata przystało, zapowiada się pod znakiem pięknej, letniej aury. Korzystajmy więc i podróżujmy w rozmaite miejsca. Pogoda będzie sprzyjać, dlatego czas spełniać marzenia związane z odkrywaniem nowych regionów i miejscowości.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. DagMary (pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również