Kolejka nad Soliną. Otwarcie już w lipcu!

Kolejka nad Soliną. Otwarcie już w lipcu!

Na ten moment czeka prawie każdy turysta, który lubi wypoczywać w Bieszczadach. Od lipca, uruchomiony zostanie ośrodek Polskich Kolei Linowych nad Soliną. To bez wątpienia wyjątkowa atrakcja turystyczna, która pozwoli obserwować krajobraz jeziora, jak i najbliższej okolicy, z naprawdę wyjątkowej perspektywy. Każdy, kto zamierza odkryć Bieszczady i wybrać się na przejażdżkę kolejką gondolową, będzie to mógł zrobić już w najbliższych dniach.

Wyjazd w Bieszczady, niezależnie od pory roku, to bardzo trafiony pomysł. Lubimy wypoczywać tu aktywnie, zdobywając popularne szczyty, jak i bardziej leniwie - wypoczywając w sezonie letnim nad Jeziorem Solińskim. To właśnie tu, nad “bieszczadzkim morzem”, już w lipcu zostanie uruchomiona atrakcja, na którą czeka wielu turystów. Mowa tu o kolejce gondolowej Polskich Kolei Linowych, której wartość wyniosła 110 mln zł.


Podczas dopiero co zakończonego długiego weekendu czerwcowego, mieliśmy do czynienia z naprawdę dużym zainteresowaniem, jeśli chodzi o kierunki bieszczadzkie. Najwięcej turystów można było spotkać na popularnych, bieszczadzkich szlakach, jak i nad Soliną właśnie. Czy uruchomienie kolejki spowoduje wzrost zainteresowania właśnie tym kierunkiem?


Zobacz koniecznie: Bieszczady - gdzie pojechać i co zobaczyć?


Kiedy nastąpi otwarcie PKL Solina?


Do otwarcia kolejki gondolowej nad Jeziorem Solińskim coraz bliżej. Na pewno będzie to lipiec 2022. Turyści już za kilka dni będą mogli zakupić bilet i dokonać odpowiedniej rezerwacji.


Obecnie trwają ostatnie prace i szlify, jak i odbiory techniczne, które pozwolą uruchomić kolejkę już w lipcu. Prace przy budowie trwały ponad rok i obecnie są na ostatniej prostej, o czym informuje Daniel Pitrus, prezes zarządu PKL:


Prace nad budową nowego ośrodka turystycznego Grupy PKL i PFR trwały ponad rok. Obecnie jesteśmy na ich końcowym etapie i już w lipcu osoby odwiedzające Solinę oraz Bieszczady będą mogły skorzystać z tej nowej i wyjątkowej atrakcji. Podróż koleją widokową PKL będzie wyjątkowym sposobem na podziwianie panoramy Bieszczadów. Widoki na krajobrazy i przyrodę - zarówno z wagonika, jak i wieży na szczycie Góry Jawor.


Po okresie testowym kolej linowa przeszła wszystkie niezbędne inspekcje zakończone badaniem i odbiorem przez Transportowy Dozór Techniczny (TDT), co oznacza, że już lipcu ośrodek powita pierwszych turystów.


Sprawdź: Wakacyjny weekend nad Jeziorem Solińskim - co robić w wolnym czasie?w


Jakie atrakcje przygotowano dla turystów?


Jeśli zdecydowaliście się na wakacje w Bieszczadach, to możecie być pewni, że nad Soliną będzie czekać na Was prawdziwa masa atrakcji i to nie tylko związanych z samą kolejką gondolową.fot. Nocowanie.pl

Kolejka pozwoli podziwiać naprawdę wyjątkowe krajobrazy Bieszczadów. Warto podkreślić, że znajduje się tam najwyższa podpora kolei linowej w Polsce oraz jedna z wyższych w Europie - liczy 75 metrów.


Wagonik kolei PKL wyruszy ze stacji początkowej o nazwie Plasza, z której dotrzemy wprost na Górę Jawor. Jest to o tyle wyjątkowa podróż z tego względu, że będziemy mogli podziwiać stąd całą pokonaną przez nas trasę, jak i monumentalną zaporę, Jezioro Solińskie, Zalew Myczkowiecki, a także okoliczne miejscowości należące do Gminy Solina.


Przy górnej stacji kolei gondolowej przygotowano dla turystów liczne atrakcje, takie jak m.in. kawiarnia i restauracja oraz przeszklony chodnik, tzw. skywalk, na którym można bezpiecznie wyjść poza zarys wieży widokowej by zrobić sobie wyjątkowe zdjęcie.


Ile zapłacimy za przejazd kolejką gondolową?


Z pewnością wielu turystów zastanawia się nad tym, ile przyjdzie nam zapłacić za przejażdżkę tą wyjątkową atrakcją w Bieszczadach.


Cennik tej usługi został już podany do publicznej wiadomości, a koszt kształtuje się na następującym poziomie:


  • bilet normalny - 39 zł - koszt zakupu przez stronę PKL

  • bilet ulgowy - 32 zł - koszt zakupu przez stronę PKL

  • kupując bilet on-line możemy liczyć na 10% tańsze bilety, niż w przypadku zakupu w kasie na miejscu

  • bilet normalny za wstęp na wieżę widokową - 15 zł

  • bilet ulgowy za wstęp na wieżę widokową - 10 zł.


Rzuć wszystko i zarezerwuj nocleg w Bieszczadach:Pod Dębem

Pod Dębem

Solina, ul. Solina

Domki Solina 9.6
U Mateusza

U Mateusza

Polańczyk, ul. Bieszczadzka

Kwatery i pokoje Polańczyk 9.8Wszystko wskazuje na to, że kolejka nad Soliną będzie prawdziwym hitem turystycznym. A co Wy myślicie na temat tej inwestycji? Koniecznie dajcie znać w komentarzu pod tym artykułem.Następny artykuł Upały w Polsce. Gdzie się...

Komentarze (1)

miesiąc temu
Rodzina 2+1 150zł ...

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej